بحث در جنب شدن

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بحث در جنب شدن

سلام علیکم و رحمة الله. لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید. (مرجع تقلید : حضرت آیت الله مکارم شیرازی)

1- وقتی مدتی جنب نمی شوم، بعد از ادرار کردن مایعی مشابه مایع منی (معمولا زرد رنگ و ژله مانند) از من خارج میشود و گاهی هم بعد از مدفوع کردن (بعلت فشار در عضلات) مایعی مشابه منی (معمولا سفید یا شیری رنگ) از من خارج میشود البته واضح است بدون شهوت یا سست شدن بدن، آیا این مایع پاک است؟ آیا غسل جنابت واجب میشود؟

2- اگر از کسی که استبراء کرده مقداری مایع، مشابه مایع منی بدون شهوت و سست شدن بدن خارج شود، آن مایع پاک است؟ آیا غسل جنابت واجب میشود؟

3- آیا درست است که برای مردان بگوییم مایعی که از اندام تناسلی آنها ترشح میشود و شیری رنگ است و از طریق مجرای بول به بیرون می ریزد، زمانی حکم به منی بودن آن میشود که با شهوت بیرون آمده باشد و بدن نیز سست شده باشد و گرنه خروج آن در مواردی مثل موارد فوق باعث نمی شود شخص جنب شود.

با نام الله

کارشناس بحث: استاد اسراء

Rafiei_9206;403182 نوشت:
سلام علیکم و رحمة الله. لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید. (مرجع تقلید : حضرت آیت الله مکارم شیرازی)

1- وقتی مدتی جنب نمی شوم، بعد از ادرار کردن مایعی مشابه مایع منی (معمولا زرد رنگ و ژله مانند) از من خارج میشود و گاهی هم بعد از مدفوع کردن (بعلت فشار در عضلات) مایعی مشابه منی (معمولا سفید یا شیری رنگ) از من خارج میشود البته واضح است بدون شهوت یا سست شدن بدن، آیا این مایع پاک است؟ آیا غسل جنابت واجب میشود؟

2- اگر از کسی که استبراء کرده مقداری مایع، مشابه مایع منی بدون شهوت و سست شدن بدن خارج شود، آن مایع پاک است؟ آیا غسل جنابت واجب میشود؟

3- آیا درست است که برای مردان بگوییم مایعی که از اندام تناسلی آنها ترشح میشود و شیری رنگ است و از طریق مجرای بول به بیرون می ریزد، زمانی حکم به منی بودن آن میشود که با شهوت بیرون آمده باشد و بدن نیز سست شده باشد و گرنه خروج آن در مواردی مثل موارد فوق باعث نمی شود شخص جنب شود.

منی هیچکاه از مجرای مدفوع خارج نمی شود.
اما از مجرای ادرار :
هر گاه یقین به منی بودن مایعی که از بدن خارج می شود دارید ،باید ان را منی حساب کنید و نجس است و جنابت و غسل را در پی دارد . اما اگر شک در منی بودن ان دارید فقط در صورتی حکم منی دارد که با شهوت و جهیدن و سستی بدن خارج شود (ایت الله مکارم سستی بدن را لازم نمی دانند)،در غیر اینصورت جنابت و غسل را بدنبال ندارد و لازم نیست به ان اعتنا کنید.

[="Green"]آقا دمت گرم منم همچین مشکلی دارم؛منکه متوجه جواب کارشناس نشدم؛اما چیکارکنیم که وقتی از مدفوع کردن بهمون فشار میاد؛منی هم از جلو میاد؟راه کارش چیه؟؟!!![/]

به نام خدا
سلام

birjiniya;404997 نوشت:
آقا دمت گرم منم همچین مشکلی دارم؛منکه متوجه جواب کارشناس نشدم؛اما چیکارکنیم که وقتی از مدفوع کردن بهمون فشار میاد؛منی هم از جلو میاد؟راه کارش چیه؟؟!!!

راهکار خاصی نداره. در چنین مواردی جنب به حساب نمی آییم، طبعاً غسل هم نداره.
تا اونجا که می دونم، اگر با ادرار هم مخلوط نشه، نجس هم نیست!

[="Green"]

بابک 113;405040 نوشت:
به نام خدا
سلام

راهکار خاصی نداره. در چنین مواردی جنب به حساب نمی آییم، طبعاً غسل هم نداره.
تا اونجا که می دونم، اگر با ادرار هم مخلوط نشه، نجس هم نیست!

سلام خوبین؟
خیلی ممنون.اما اگه با ادارار همراه بود چی؟:Ghamgin:[/]

birjiniya;405141 نوشت:
سلام خوبین؟
خیلی ممنون.اما اگه با ادارار همراه بود چی؟

علیک سلام
خیلی ممنون
شما خوبین!

هیچ نگرانی نداره.:ok:
ادرار که نجس هست، ما با هاش چه طوری برخورد می کنیم.
این هم همون طور.
دقت کنین که اگه با ادرار هم همراه بود، باز هم جنب به حساب نمی آییم و غسل هم نداره.
بعدش هم که احتمالا توی توالت ریخته می شه و می ره.
اگر هم روی دستتون بریزه و یا روی لباساتون، باید طاهر بشه!

با سلام.
اگر کسی استمنا کرده باشه و از خروج منی جلوگیری کند،و لحظاتی بعد همراه ادرار و در انتهای آن مایعی چسبناک خارج شود:
1-آیا منی است با توجه به خود ارضایی ناقص؟
2-آیا با فرض منی بودن همان گناه استمنا را دارد؟(استمنا صورت گرفته؟) یا نه فقط غسل دارد(تقریبا اطمینان از منی بودن وجود داردبا توجه به عمل استمنا ولی جهش نه ....)؟
مرجع آیت الله سیستانی
با تشکر.

[="Tahoma"][="Black"]

aminke;491820 نوشت:
با سلام.
اگر کسی استمنا کرده باشه و از خروج منی جلوگیری کند،و لحظاتی بعد همراه ادرار و در انتهای آن مایعی چسبناک خارج شود:
1-آیا منی است با توجه به خود ارضایی ناقص؟
2-آیا با فرض منی بودن همان گناه استمنا را دارد؟(استمنا صورت گرفته؟) یا نه فقط غسل دارد(تقریبا اطمینان از منی بودن وجود داردبا توجه به عمل استمنا ولی جهش نه ....)؟
مرجع آیت الله سیستانی
با تشکر.

با عرض سلام و احترام

این کار استمناء و حرام است و اگر اطمینان به منی بودن دارد ، مایع خارج شده هم منی محسوب شده و غسل جنابت واجب می گردد.

در پناه حضرت حق باشید[/]

birjiniya;404997 نوشت:
[="Green"]آقا دمت گرم منم همچین مشکلی دارم؛منکه متوجه جواب کارشناس نشدم؛اما چیکارکنیم که وقتی از مدفوع کردن بهمون فشار میاد؛منی هم از جلو میاد؟راه کارش چیه؟؟!!![/]

اگر این پاک پس چرا میگن اگر یقین به منی باشد غسل واجب می شود ؟ جواب دقیق بدین ممنون

[="Tahoma"][="Black"]

happy;816395 نوشت:
اگر این پاک پس چرا میگن اگر یقین به منی باشد غسل واجب می شود ؟ جواب دقیق بدین ممنون

با تشکر از سؤال شما

پاسخ همان است که در پست های گذشته عرض شد:

سجاد;492205 نوشت:
و اگر اطمینان به منی بودن دارد ، مایع خارج شده هم منی محسوب شده و غسل جنابت واجب می گردد.

در پناه حضرت حق باشید[/]

موضوع قفل شده است