پیامک های زنجیره ای

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیامک های زنجیره ای

[="DarkGreen"]سلام
پیامک هایی که با مضامین اسماءالله هستند و درخواست می شود که به صورت زنجیره ای به چند نفر ارسال شود و مطرح می شود که در صورت عدم ارسال ، دچار بد شانسی می شویم ، در مورد این پیامک ها چه اظهار نظرهایی می توان کرد ؟ آیا به در خواست آنها عمل بشود یا اینکه عمل نکردن به آنها مشکلی ندارد ؟
در مورد ختم صلوات های زنجیره ای که با عنوان هدیه به ائمه اطهار (ع) ، چطور ؟
[/]

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

تولد دوباره;402705 نوشت:
سلام
پیامک هایی که با مضامین اسماءالله هستند و درخواست می شود که به صورت زنجیره ای به چند نفر ارسال شود و مطرح می شود که در صورت عدم ارسال ، دچار بد شانسی می شویم ، در مورد این پیامک ها چه اظهار نظرهایی می توان کرد ؟ آیا به در خواست آنها عمل بشود یا اینکه عمل نکردن به آنها مشکلی ندارد ؟
در مورد ختم صلوات های زنجیره ای که با عنوان هدیه به ائمه اطهار (ع) ، چطور ؟

با سلام و احترام

درفرض سوال درهیچ یک از موارد به لحاظ شرعی،تکلیفی برای انجام عمل یا ارسال پیامک به دیگری ندارید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

با اجازه کارشناس محترم
استاد بنده می گفت بعضی از این پیامک ها کار دشمنه !!!
به این صورت که دشمن با این طرح،میخواد اعتقادات افراد ضعیف الایمان رو سست کنه .
مثالی میزنم:
پیامکی برایتان ارسال میشود با این مضمون:
8 بار بگو یا علی ابن موسی الرضا ، برای 8 نفر بفرست،به حق علی ابن موسی الرضا تا ساعت 8 امشب خبر خوبی میشنوی.
تو رو خدا قطع کننده زنجیر نباش.امتحان کن .

بعدش هم کسی که ندونه چی به چیه،ذکرو میگه و به 8 نفر هم میفرسته و منتظر میشه ساعت 8 شب بشه تا خبر خوب بشنوه ! اما هیچ خبری از شنیدن خبر خوب نیست!!!
حالا اگه این فرد،ایمانش ضعیف باشه ،بر اثر نشنیدن خبر خوب ،اعتقادش نسبت به ذکر "یا علی ابن موسی الرضا " سست میشه .... یعنی دقیقا همون چیزی که دشمن میخواااد !!!

استادم میگفت:راه برخورد با اینگونه پیامکها اینه که به طرفی که براتون پیام رو فرستاده زنگ بزنید بگید دیگه اینجور پیامهارو براتون نفرسته .
یا اینکه ،به محتوای پیام کاری نداشته باشید و پیام رو همونجا حذف کنید و برای دیگران هم ارسال نکنید .

از اینجور پیامکها زیاده .
مراقب باشید.

سلام عليكم
گاهي اين گونه اعمال هرچند با صورت رجحان خود
موجب رواج آنچه در دين نيست به جاي دين, مي شود.
مثلا اگر بدانيم اقدام به انجام چنين كاري (هرچند در آن مخير باشيم و تكليفي هم نباشد) موجب مي شود تا چنين اعمالي از دين فهميده شود و براي آن استحبابي تصور شود
به نظر حتي مي تواند اقدام به ترويج منع شرعي داشته باشد.

دشمن چی کار داره؟؟

mahan;403032 نوشت:
دشمن چی کار داره؟؟

سلام
دشمن میخواد اعتقادات ما رو سست کنه .

[="DarkGreen"]سلام.
دوستای گلم ، خدا را شکر می کنم که اون موقعی که به چنین پیامی عمل کردم و نتیجه نداد ، اعتقادم ضعیفتر نشد و حتی شایدم قوی تر هم شده باشه . من به شخصه اگر روی گوشی رفیقم هم چنین پیامی دیدم ، گوشیش را ازش میگیرم و اون پیام را پاک می کنم . راستش به این اعتقاد دارم که در برابر رفتار رفیقام مسئولم . اگر رفیقم کافر باشه و من مسلمان شیعه باشم ، بازهم وظیفه منه که رفتارش را حتی به اندازه سر سوزن تغییر بدهم .

موفق و پیروز باشید ...[/]

موضوع قفل شده است