انتقاد رهبرانقلاب از شعار جانم فداي رهبر

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انتقاد رهبرانقلاب از شعار جانم فداي رهبر

بسمه تعالی

تاریخ خبر مربوط است به : دوشنبه ۴ ارديبهشت 1391

این که نیروهای نظامی اظهار کنند که جان خود را فدای یک شخص می‌کنند درست و «شرعی» نیست بلکه همه‌ی نیروهای نظامی باید جان خود را فدای اسلام کنند و خود آن شخص نیز جان خود را فدای اسلام کند
تریبون مستضعفین: مقام معظم رهبری دیروز ضمن حضور در محل ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و بررسی فعالیتها و دستاوردهای این نیرو، بیانات مهمی را درباره‌ی لزوم «مردمی بودن» و «مکتبی بودن» همه‌ی نیروهای نظامی بیان کردند.

مشروح بیانات ایشان در پایگاه رسمی ایشان (khamenei.ir) منتشر شده است و دیشب از شبکه‌ی اول سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

رهبر انقلاب با بیان این‌که ارتش زمان شاه مدعی بود که «برای حفظ شخص طاغوت» شکل گرفته و فعالیت می‌کند افزودند «ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها ارتشی است که در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نیز همانند آحاد مردم است.»
فرمانده کل قوا در ادامه خاطر نشان کردند این که نیروهای نظامی اظهار کنند که جان خود را فدای یک شخص می‌کنند درست و «شرعی» نیست بلکه همه‌ی نیروهای نظامی باید جان خود را فدای اسلام کنند و خود آن شخص نیز جان خود را فدای اسلام کند.

گفتنی است که شعار «جانم فدای رهبر» از شعارهای مرسوم نیروهای نظامی ارتش و سپاه و نیروی مقاومت بسیج است که جزء همیشگی تبلیغات مناسبتی واحد فرهنگی این نیروها و هم‌چنین شعار ثابت صبح‌گاه‌‌‌های نظامی است. در مراسم فارغ‌التحصیلی نظامیان با حضور رهبری نیز، فارغ‌التحصیلان به هنگام دریافت سردوشی از دست ایشان به همراه ادای احترام نظامی شعار «الله اکبر، خامنه‌ای رهبر، جانم فدای رهبر» سر می‌دهند.

سلام
به نظر من منظور حضرت امام خامنه ای سر ندادن این شعاردرمکان های نظامیه، نه اینکه درحالت کلی این شعار رو ندیم.
ایشون برای اینکه جامعه ی نظامی ما به یکسری ایده های استبدادی مبتلا نشه، و این شعار دستآویز فردای دشمنان داخلی و خارجی نظام نباشه این جور فرمودن.
وگرنه منظور عموم مردم از این جان نثاری، فدایی نائب امام زمان بودنه آنچه که ارتش زمان شاه بخاطرش خودش رو فدایی شاه می دونسته.
البته این تراوشات ذهن ناقص منه و هیچ دلم نمیخواد که حرفهای امام رو تفسیر به رای کنم.

ابوالفضل;402527 نوشت:
«جانم فدای رهبر»

ابوالفضل;402527 نوشت:
فرمانده کل قوا در ادامه خاطر نشان کردند این که نیروهای نظامی اظهار کنند که جان خود را فدای یک شخص می‌کنند درست و «شرعی» نیست

اگر درست وشرعی نیست پس چرا در زيارت جامعه كبيره می گویند (بابي و انت امي و نفسي و اهلي و مالي و اسرتي

ینی = خودم و پدرو مادرم وخویشاوندان و دارایی ام فدای تو !!!

سخن آقای خامنه ای درست است یا زیارت جامعه ؟

غلام ملی نوری;402617 نوشت:
اگر درست وشرعی نیست پس چرا در زيارت جامعه كبيره می گویند (بابي و انت امي و نفسي و اهلي و مالي و اسرتي)؟

ینی = خودم و پدرو مادرم وخویشاوندان و دارایی ام فدای تو !!!

سخن آقای خامنه ای درست است یا زیارت جامعه ؟

برادر برای فهم صحیح سخن حضرت ایت الله العظمی سید علی خامنه ای سلام الله علیه باید تمام سخن ایشون را شنید بعد قضاوت کرد. یک تکه نمی شود قضاوت کرد.مثل کسی که می گفت من نماز نمی خوانم به نص صریح قرآن !!می گفت در ایه 43 سوره نساء امده است :يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَقْرَبُوا الصَّلَاةَ. فقط یک تکه اش را دیده بود و بقیه را ندیده بود

در اینجا هم به مباحثی اشاره شده است:
http://farsi.khamenei.ir/others-report?id=21018

ammarshia;402629 نوشت:
برادر برای فهم صحیح سخن حضرت ایت الله العظمی سید علی خامنه ای سلام الله علیه باید تمام سخن ایشون را شنید بعد قضاوت کرد. یک تکه نمی شود قضاوت کرد.مثل کسی که می گفت من نماز نمی خوانم به نص صریح قرآن !!می گفت در ایه 43 سوره نساء امده است :يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَقْرَبُوا الصَّلَاةَ. فقط یک تکه اش را دیده بود و بقیه را ندیده بود

خب شما که سحنان ایشان را درست دریافته اید برای ما هم بفرمایید سر انجام کدام درست است سخنان آقای خامنه ای یا نیایش جامه؟

سلام
به نظر من شاید منتظور ایشان این بوده که جان خود را فدای یک شخصیت حقیقی نکنند و همچنین فکر میکنم نیروهای نظامی و مردم در شعاری که می دهند نظورشان شخصیت حقیقی آیت الله خامنه ای نیست بلکه شخصیت حقیقی ایشان که ولی امر مسلمین است می باشد

[="Tahoma"][="#4169e1"]بحث نیایش در زیارت جامعه خیلی متفاوت هست از این شکل ابراز علاقه ی مردمی که خیلی از عواقب کارهاشون مطلع نیستند

انسان روزی هزاربار هم فریاد بزنه جانم فدای امام زمانم، کسی حکومت امام زمان رو حکومت استبدادی نمیدونه که سربازانش فدایی اش هستن!
اما متاسفانه اگه این تو جهانی که تازه تازه داره با پیام های ایران آشنا میشه(البته اگه اونا که باید پیامرسونی کنن، منافع پدرخونده شونو درنظر نگیرن و حرف حق رو به گوش دنیا برسونن)، خلاصه با وضعیت کنونی، اینکه حزب الله بگه جانم فدای رهبر و مردم ایران به تبع همین رو بگن، تو دنیا خیلی راحت انگ استبداد رو میچسبونن به نظام مظلوم جمهوری اسلامی

وقتی پای مصلحتی این چنینی درمیون باشه، تقیه هم میتونه لازم بشه چه برسه به یه انتقاد![/]

وقتی ایشون اینطور مسئله رو عمومی مطرح کردند معلومه که مصلحتی در کار است بعلاوه اینکه فرمودند شرعا هم درست نیست در هر حال بنده هم با جناب eslamic110 عزیز موافقم احتمالا بخشیش متوجه این موضوعه.

اینم نظر امام خمینی ( ره) :

فدای جان فقط و فقط برای امام معصوم صلوات الله علیه جائز است .

حفظ نفس واجب است مگر این که امام معصوم صلوات الله علیه در خطر باشد که هیچ اشکالی ندارد بلکه واجب است .

غلام ملی نوری;402674 نوشت:
ایشان را درست دریافته اید برای ما هم بفرمایید سر انجام کدام درست است سخنان آقای خامنه ای یا نیایش جامه؟

سلام علیکم وعرض ادب .
برادر بنده نگفتم سخن ایشون را کامل شنیدم فقط گفتم شما که در این زمینه تحقیق کردید باید کل سخن را درک کرده باشید تا بدانید مفهموم سخن حضرت آقا چه بوده است ...
بنده خودم سخن رهبر عزیزم را به صورت تصویری در این زمینه دیده ام ولی ان هم ناقص بود.