جوانی از اهل تسنن هستم و علاقمند به تشیع

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جوانی از اهل تسنن هستم و علاقمند به تشیع

سلام جوانی هستم سنی وبسیار علاقه مند به مذهب شعیه باید از کجا شروع کنم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صدرا

آرش رئیسی;402453 نوشت:

با سلام و عرض ادب

نقطه ی آغازین طالبین مسیر کمال و سعادت مطالعه و تدبر در جایگاه رفیع اهل بیت علیهم السلام و توجه به اهتمام پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نسبت به ایشان است. بی شک مهمترین وصیت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله تمسک به ثقلین بوده است، ثقلینی که یک رکن آن قرآن کریم است و رکن دیگر آن عترت و این دو نیز تا قیامت به همراه هم خواهند بود و از یکدیگر جدا نخواهند گردید.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند هر کس به این دو ثقل تمسک نماید هرگز گمراه نخواهد گردید؛ بنابراین کسانی که عترت را به فراموشی سپردند و به جای رجوع به عترت به غیر آنها مراجعه نمودند، در مسیری بر خلاف گفتار پیامبر صلی الله علیه وآله سیر نمودند که این مسیر نیز قطعا مسیری انحرافی خواهد بود. بنابراین توصیه می گردد به عنوان نقطه ی آغازین، جایگاه اهل بیت علیهم السلام را در قرآن و سنت ملاحظه فرمائید.

مقام و منزلت امام علی علیه السلام و فاطمه ی زهرا سلام الله علیها را در که در منابع عامه(صرف نظر از منابع شیعه)، مطالعه نمائید و در این سوال تدبر نمائید که آیا بعد از وجود مبارک پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله جایگاهی رفیع تر از عترت وجود داشته است؟ در غیر این صورت با چه ملاک و مبنایی می توان از آنها اعراض نمود و تنها به این شعار اکتفاء نمود که ما هم دوستار عترت هستیم اما در مقام عمل مخالف با آنها عمل می نمائیم؟ جهت اطلاع بیشتر به این تایپیک ها مراجعه فرمائید:

http://www.askdin.com/thread14339.html

http://www.askdin.com/thread23738.html

http://www.askdin.com/thread25086.html

http://www.askdin.com/thread24636.html

موفق باشید.

آرش رئیسی;402453 نوشت:

جناب ارش رییسی عزیز ورودتان رو به مذهب تشیع خیر مقدم عرض میکنم.
خوش امدید.
بسیار خوشحالم که تعصب مذهبی رو کنار گذاشته اید و با منطق با قضییه برخورد مکنید
یا علی مدد

خوش به سعادتتون.امیرالمومنین خودشون به یاری خداوند راهو براتون باز میکنن تا جلو برید:Kaf::Kaf::Gol::Gol:

آرش رئیسی;402453 نوشت:

با سلام
من هم به شما تبريك عرض ميكنم:Gol:

[=B Roya]هیــچ عــاشق خود نبــاشد وصـل جـو
[=B Roya]کــه نــه معشوقش بــود جـویـای او

[=B Roya]در دل تــو مهــر حـق چون گشته نـو
[=B Roya]هست حــق را بی گمان مهـری به تو

ان شاءالله به تشیع بپیوندیدوخداوندهم دراین مسیرکمکتان کنه به حق اهل بیت ع .فکرمیکنم این سایت هم خوب باشه وتوش کتابای زیادی داره درباره هرموضوعی که بخواین http://www.ghaemiyeh.com/index.php?start=14

با سلام خدمت همه دوستان
واقعا از این مطلب خوشحال شدم ! انشالله در این راه موفق باشی و خودتون بعدا جزو مبلغان این شریعت پاک بشین !:Gol:

[="Navy"]سلام

راه بازگشت به حقبقت همیشه باز است. بهترین کار تحقیق و مطالعه است و کسب اطلاعات و پیدا کردن پاسخ سوالاتی که در ذهن دارید مخصوصا در این رمینه می توانید از کارشناسان محترم سایت کمک بگیرید..

شب های پسشاور هم کتاب خوبیه برای مطالعه.

موفق باشید.
[/]

خسته نباشید
تبریک عرض میکنم امیدوارم در این راه ثابت قدم باشید:Gol:
به حیث یک برادر خواهش میکنم کتاب 50 در اصول عقائد آیت الله مکارم را بخرید و مطالعه کنید چون به 5 اصل دین را ثابت کرده، اونم چه ثابتی با استفاده از منابع قرآنی، اهل سنت و تشیع + عقل و منطق ... واسه هر اصل دین 10 درس وارد شده خیلی خیلی خوبه:Kaf:

اگه نمیتونید بخرید حد اقل از اینجا پی دی اف رو دانلود کنید
چون خیلی مفیده اصرار دارم
یا علی
التماس دعا

سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته برادر عزیز اهل سنت .
به نظر بن نظر بنده سر سختانه شبکه ولایت را پی گیری کنید واقعا تاثیر گذار است البته ما خودمون ماهواره نداریم و فقط به خاطر برنامه های خوبش از سایت دانلود می کنم که بهتر هم می شود یادداشت برداری کرد مخصوصا بنده که حدود یک سال است برنامه هاش را نگاه می کنم م برنامه استاد ابوالقاسمی و حضرت ایت الله قزوینی بهترین برنامه ها هستند که حضرت ایت الله قزوینی بیشتر درمورد بحث امامت برنامه دارند ولی استاد ابوالقاسمی در همه مباحت عقائد شیعه را مطرح می کند که بیشتر پاسخ به شبهات است.
البته که بنده خودم خودم شیعه مذهب هستم ولی در مباحث عقائد اهل سنت هم تحقیقاتی دارم . اهل سنت هایی رو که به اسم اهل سنت هستند عقائدشون زمین تا اسمون با کتاباشون متفاوت است اما وهابی ها فرق دارند وهابی ها حق کتاب خوندن کتاب های علمای اهل سنت را ندارند چون محمد بن عبدالوهاب وقتی اومد گفت باید شهادت بدی که علمای قبل از من کافر بودند !!خوب این یعنی چه ؟ یعنی این که حق نداری کتاب های علما را بخوانی که به خاطر همین است که بعضی از اهل سنت شناسنامه ای وهابی العقیده هستند

شبکه ولایت بهترین شبکه شیعه البته به نظر من

تبریک بنده را پذیرت باش برادر

خوش به سعادتت

خوش امدی

آرش رئیسی;402453 نوشت:

با سلام به برادر گرامی بهتون تبریک میگم که عنایت خداوند شامل حالتون شده ، ما رو هم دعا کنید.
با عشق علی هر که سر و کار ندارد، خشکیده نهالیست پر و بال ندارد، از آتش دوزخ نهراسیم که آتش، هرگز به محبان علی کار ندارد.:Gol::Gol::Gol:

سلام برادر عزیز
از اینجا هم می تونی شروع کنی
امضامو می گم:Narahat az:

عبدالرحیم;406486 نوشت:
نوشته اصلی توسط آرش رئیسی
شما اصلا نیازی نیست شروع بکنید
دوستانی که روی شیعه شدن ایشون اصرار دارن
کجا اشاره کردن قصد دارن شیعه بشن؟؟؟؟؟؟

منظورتون از این حرف چیه؟
یعنی درموردش تحقیق هم نکنه؟
جالبه باید تشویق کنید به شیعه شدن شما دارید میگید لازم نیست شروع کنی

برادر رئيسي مي خواهي مسير حق را پيدا كني فقط به حضرت زهرا نگاه كن، راه ترين راه و ميانبر ترين را براي رسيدن به حقانيت مولا سيدنا علي ع هست، از اين جا شروع كن، من هو امام فاطمه؟
حضرت زهرايي س كه غضبش، غضب خداست، حضرت زهرايي س كه پاره تن رسول هستند، حضرت كه ازاد و اذيت ايشان، ازار و اذيت رسول هست، امامش كه بوده؟ بر ابوبكر كه غضب كردند، تا زمان شهادتش، هم با او بيعت نكرد هيچ بلكه او را لعنت هم كردند حال سوال اينجاست با چه كسي در بيعت بودند كه در همان حالت هم شهيد شدند؟ واقعا من با حضرت زهرا به حقيقت رسيدم و نيازي نه به كسي داريد و نه چيزي، البته در مراحل بعدي از ديگران استفاده كردن خوب است اما عامل رسيدن به حقيقت، بايد خط قرمز را شناخت، كه ان هم حضرت زهرا هست زيرا خط قرمز هم خدا هست و هم رسول الله ص، بنده شافعي مذهب هستم و از فقه امام شافعي هم استفاده مي كنم اما 12 امام من همان ائمه شيعه هستند و به نظر من فرقي بين شيعه و سني نيست اما به قول مولوي ياشار كه خيلي زيبا مي گفت، ايشان فرمودند، اهل سنت به دو دسته جماعت و سلف تقسيم مي شود كه به نظر من جماعت همان پيروان اهل بيت هستند كه از فقه ائمه اربعه استفاده مي كنند اما سلف ها پيروان خلفاي ثلاثه هستند

موضوع قفل شده است