ده عذر که زنان برای رعایت نکردن حجاب بهانه ميكنند

تب‌های اولیه

43 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ده عذر که زنان برای رعایت نکردن حجاب بهانه ميكنند

چرا برخي از زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟
خداوند حجاب را به منظور حفظ عفت و شرف زن، و تا اینکه نشانه ای بر ایمان و عقیده ی او باشد، براو واجب نموده است. لذا جامعه ای که از منهج خداوند دوری میکند و از راه راست چشم پوشی مینماید، جامعه ای بیمار است که به علاج و درمانی نیاز دارد که آن را به سوی شفا و سعادت راهنمایی کند. یکی از اشکال دردآور در جامعه امروزی پدیده ی خود آرایی زنان جوان است... متأسفانه با وجود لباسهای اسلامی این پدیده یکی از نشانه های جوامع اسلامی ما نیز گردیده است، لذا اسبابی که موجب این انحراف شده¬اند را بررسی خواهیم کرد؟
این سؤال را – که چرا زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟ - از گروههای زیادی پرسیدیم، نتیجه تحقیقاتی که در این مورد انجام شد و بهانه¬هایی که آنها ارائه می¬دادند، ده عذر و بهانه¬ی اساسی بود، اما هنگامی که آن عذر و بهانه¬ها را بررسی -نماییم به این نتیجه خواهیم رسید که همه بهانه¬های بی¬حد واهی و بی اساس هستند.

بهانه اوّل:
اولی گفت: من هنوز قانع نشده¬ام که حجاب واجب باشد. (با علم به اینکه این سخن شرک است).
ما از او دو سؤال می¬پرسیم:
سؤال اوّل: آیا او به صحت دین اسلام اعتقاد دارد؟
جواب آن طبیعتاً مثبت است، او لا اِلهَ اِلاَّ الله می¬گوید و این نشانه¬ی اعتقاد وی به یگانگی خداوند است، و می¬گوید: مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله، و این یعنی به شریعت اسلام ایمان دارم، پس او به اسلام به عنوان عقیده، شریعت و راه و روش زندگی اعتقاد دارد.
سؤال دوّم: آیا حجاب جزو شریعت اسلام و واجبات آن می¬باشد؟
اگر این خواهر نیتش را خالص بگرداند و همانند کسی که به دنبال حقیقت است، در این قضیه تحقیق نماید به تأکید خواهد گفت: بله.

پس (ای خواهر مسلمانم) آن خدایی که به الوهیت او ایمان آورده¬ای در کتاب عزیزش به رعایت حجاب دستور می¬دهد، پیامبر بزرگواری که به رسالتش ایمان داری در سنتش به رعایت حجاب دستور می¬دهد.

بهانه¬ي دوّم:
دومی می¬گوید: من به واجب بودن پوشش شرعی قناعت حاصل نموده¬ام؛ اما مادرم مرا از پوشیدن آن باز می¬دارد و هرگاه از فرمان او سرپیچی کنم به دوزخ خواهم رفت.
گرامی¬ترین بنده¬ی خدا حضرت رسول صَلَّی¬اللهُ عَلَیهِ و آله و سَلَّمَ در سخنی کوتاه و حکمت¬آمیز در جواب این بهانه می¬فرماید: 'لا طاعة لمخلوق في معصية الخالق' فرمانبرداری از مخلوق در صورتی که نافرمانی خالق در آن باشد جایز نیست.
جايگاه والدین در اسلام بخصوص مادر مهم و ارزشمند است بلکه خداوند در آیات زیادی از قرآن آن را با بزرگترین امور یعنی عبادت ویکتاپرستی قرین نموده است؛ چنانکه خداوند می¬فرماید:

((وَاعْبُدُوا اللَّهَ وَلا تُشْرِكُوا بِهِ شَيْئاً وَبِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَاناً)) [النساء:36].

(تنها) خدا را عبادت كنيد و (بس. و هيچ كس و) هيچ چيزي را شريك او مكنيد. و نيكي كنيد به پدر و مادر .
در هیچ صورت نافرمانی از والدین جایز نمی¬باشد مگر اینکه به نافرمانی پروردگار دستور دهند؛ زیرا خداوند می¬فرمای: ((وَإِنْ جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلا تُطِعْهُمَا)) (لقمان:15)
هرگاه آن دو، تلاش و كوشش كنند كه چيزي را شريك من قرار دهي كه كمترين آگاهي از بودن آن و (كوچكترين دليل بر اثبات آن) سراغ نداري، از ايشان فرمانبرداري مكن.
اما اطاعت نکردن از آنان در معصیت، مانع نیکی کردن با آنان نیست. خداوند می¬فرماید: ((وَصَاحِبْهُمَا فِي الدُّنْيَا مَعْرُوفاً)) (لقمان: 15).
با ايشان در دنيا به طرز شايسته و به گونه بايسته‌اي رفتار كن.

بهانه سوم:
می¬گویند: هوا گرم است و ما نمی¬توانیم بدون پوشش گرمای شدید هوا را تحمل کنیم، پس چگونه با رعایت حجاب بتوانیم آن را تحمل کنیم؟
خداوند در باره این¬ها می¬فرماید: ((قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرّاً لَوْ كَانُوا يَفْقَهُونَ))
بگو: اگر دانا بودند مي‌فهميدند كه آتش دوزخ بسيار گرمتر و سوزانتر (از گرماي تابستان و از همه آتشهاي جهان) است. (توبه: 81)

ای خواهر گرامی!
چگونه و با چه دلیلی گرمای این دنیا را با آتش سوزان دوزخ مقایسه می¬کنی؟!
یقین بدان که شیطان با یکی از تله¬های خیالی¬اش تو را گول زده و به شکار خود در آورده است تا اینکه تو را از گرمای دنیا به سوی آتش دوزخ بکشاند، پس بیدار شو و خودت را از تله¬اش نجات ده، و این گرمای آفتاب را برای خودت نعمت بدان نه عذاب، چرا که گرمای شدید آفتاب در فصل گرما تو را به فکر عذاب دردناک آخرت می¬اندازد، روزی که این گرما چندین برابر می¬گردد و کسی توان تحمل آن را نخواهد داشت.

بهانه چهارم:
می¬ترسم اگر حجاب را رعایت کنم، باری دیگر آن را کنار بگذارم، چرا که زنان زیادی را دیده¬ام که بعد زمانی طولانی که حجاب را رعایت کرده، آن را کنار گذاشته¬اند!!.
به چنین زنانی می¬گویم: اگر مردم نظریه¬ای مانند نظریه تو را می¬داشتند، آن¬گاه دین را رها می¬کردند و کسی به دنبال دین نمی-رفت، نماز نمی¬خواندند چرا که برخی¬ها می¬ترسیدند آن را ترک کنند. روزه نمی¬گرفتند، زیرا بسیاری می¬ترسند که در شرایطی آن را ترک کنند، آیا متوجه شدی که شیطان چگونه از راهی دیگر به دنبالت آمده و برایت تله گذاشت و تو را از واجباتت باز داشت؟!!
پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: ((أَحَبُّ العَمَلِ إلىَ اللهِ أَدوَمُهُ وإن قَلَّ)) بهترین عمل در نظر خداوند آن است که دوام بیشتر داشته باشد هر چند که اندک هم باشد. پس چرا به دنبال دلایلی که سبب ترک حجاب توسط چنین زنانی شده است، نگشته¬ای تا این¬که از آن اسباب اجتناب کرده و به دنبال راه حلی مناسب بگردی؟

بهانه پنجم:
زنی پنجمی می¬گوید: می¬ترسم اگر خود را ملزم به لباس شرعی نمایم، نام جماعت و گروهی خاص بر من بیفتد و من دوست ندارم که وابسته به هیچ حزبی باشم.
خواهر گرامی! در اسلام تنها دو حزب وجود دارید که خداوند در قرآن کریم از آن دو سخن گفته است: نخست حزبُ الله؛ حزب الله گروهی هستند که خداوند آنان را به وسیله انجام عبادتها و اجتناب از منهیات یاری می¬دهد.

دوّم حزب الشیطان؛ حزب الشیطان گروهی هستند که خداوند را نافرمانی می¬کنند و در زمین به فتنه وفساد می¬پردازند. و تو هنگامی که خویشتن را ملزم به آداب اسلامی از جمله لباس شرعی می¬نمایی، جزو حزب پیروز و رستگار خداوند می¬گردی، اما هنگامی که خودنمایی و تبرج می¬نمایی، مرکب شیطان گشته و جزو دوستان او شده و در صف منافقین و کفار قرار می¬گیری. و آنان چه اندازه دوستان بدی هستند!

بهانه ششم:
این است سخن زن ششم: چه می¬گوید؟ می¬گوید: به من می¬گویند: هرگاه لباس شرعی پوشیده و حجاب را رعایت کنم، نمی¬توانم ازدواج کنم، پس حجاب را کناز می¬گذارم تا بتوانم ازدواج کنم!

خواهر گرامی! بی¬گمان شوهری که دوست داشته باشد تو را بی بندو بار، آرایش کرده و در برابر خداوند نافرمان ببیند، آن شوهر برایت شایسته نیست، شوهری که در برابر انجام حرام¬ها غیرت و ایمانش به جوش نیاید، در برابر تو هم هیچ¬گونه غیرتی نخواهد داشت و تو را برای رفتن به بهشت و نجات از دوزخ یاری نخواهد نمود.
بی¬گمان خانواده¬ای که اساس تشکیل آن، بر نافرمانی خداوند و خشمگین نمودن او پایه ریزی شود، خداوند حق دارد که شقاوت و بدبختی در دنیا و آخرت را بر آن بنویسد، چنان که خداوند می¬فرماید:
((وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكاً وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى)). (طه: 124‏)

‏ و هركه از ياد من روي بگرداند، زندگي تنگ (و سخت و گرفته‌اي) خواهد داشت‌؛ و روز رستاخيز او را نابينا (به عرصه قيامت گسيل و با ديگران در آنجا) گرد مي‌آوريم.

و گذشته از این، ازدواج نعمتی از نعمتهای خداوند است که به هرکه بخواهد می¬بخشد، چه بسیارند زنان با حجابی که ازدواج کرده¬اند و چه بسیارند زنان بی حجابی که هنوز [کسی به دنبالشان نیامده] و ازدواج نکرده¬اند. اگر بگویی: آرایش و بی¬حجابی من برای رسیدن به هدفی مقدس و گرامی است که ازدواج می¬باشد، می¬گویم هدف مقدس و گرامی هیچ وقت استفاده از وسیله ناشرعی را مباح نمی¬گرداند، پس اگر هدف مقدس و پاک باشد، باید وسیله نیز پاک و درست باشد، زیرا قاعده¬ای اسلامی است که می¬گوید: ((الوسائل لها حكم المقاصد)) وسایل دارای حکم اهداف می¬باشند.

بهانه هفتم:
بهانه¬ات چیست ای زن هفتمی؟ می¬گوید: می¬دانم که حجاب واجب است، اما هنگامی که خداوند مرا هدایت نمود، آن را رعایت خواهم نمود.
از این خواهر می¬پرسیم: آیا گامهایی در مسیر به دست آوردن هدایت برداشته است تا اینکه به این هدایت دست یابد؟
می¬دانیم که خداوند با حکمت خویش برای هر چیزی سببی قرار داده است؛ از جمله بیمار دارو مصرف می¬کند تا شفا یابد، مسافر ماشین یا چارپا سوار می¬شود تا به مقصدش برسد، نمونه¬ها زیادند، پس آیا این خواهر با جدیت تمام در مسیر به دست آوردن هدایت گام برداشته است؟ و اسبابش را به دست آورده است؟

برخی از این سبب¬ها عبارتند از:
1) خالصانه درخواست هدایت نمودن از خداوند، همانگونه که خداوند ما را دستور می¬دهد که این¬گونه از او بخواهیم: ((اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ)). پروردگارا ما را به راه راست راهنمائي فرما.
2) همنشینی با زنان صالحه زیرا زنان صالحه بهترین یاری دهنده بر هدایت و استمرار بر آن می¬باشند تا اینکه خداوند او را هدایت کند و رشد و تقوی را به او الهام کند تا اینکه خویش را ملزم به انجام اوامر خداوند نماید و حجابی را که خداوند زنان ایمان¬دار را به آن دستور داده است، رعایت نماید.

بهانه هشتم
سخن زن هشتمی چیست؟ می¬گوید: هنوز وقتش نیامده و من هنوز کوچک می¬باشم و بعد از اینکه بزرگ شدم و حج نمودم، حجاب را رعایت خواهم نمود.

خواهر گرامی! فرشته مرگ، در دنیا می¬گردد پشت در منزلت ایستاده و منتظر فرمان خداوند می¬باشد تا اینکه در هر لحظه از لحظه¬های عمرت خداوند به او اجازه دهد، در را باز کند. خداوند می¬فرماید: ((فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لا يَسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً وَلا يَسْتَقْدِمُونَ)) (اعراف: 34‏)
هر گروهي داراي مدّت زماني (مشخّص و معلوم) است، و هنگامي كه زمان (محدود) آنان به سر رسيد، نه لحظه‌اي (از آن) تأخير خواهند كرد و نه لحظه‌اي ( بر آن ) پيشي مي‌گيرند.
مرگ کوچک و بزرگ نمی¬شناسد، شاید مرگ به سراغت بیاید در حالی که در این گناه بزرگ قرار داری و با آرایش و خودنمایی-ات داری با خداوند محاربه می¬کنی. ‏

بهانه نهم:
بهانه نهم می¬آید، گفت: امکان مادی ندارم تا لباسهایم را به لباس شرعی تبدیل کنم.
و به این خواهر می¬گوییم: در راه به دست آوردن رضایت خداوند و برای رسیدن به بهشت، از دست دادن هر چیزگران قیمت و با ارزشی از جمله مال و نفس آسان است.

بهانه دهم:
و در آخر دهمی می¬گوید: حجاب را رعایت نمی¬کنم تا این¬که به این فرموده¬ی خداوند عمل کرده باشم که می¬فرماید: ((وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ)) ‏ بلكه نعمتهاي پروردگارت را بازگو كن.
پس چگونه نعمتهایی را که خداوند به من بخشیده است، از جمله موهای نرم و زیبایی¬ام را پنهان کنم؟
چنین زنی به کتاب خداوند و فرامین او عمل می¬کند تا آنجا که با هواهای نفسانی او هماهنگی داشته و با فهم او مطابقت داشته باشد، اما هنگامی که مطابق میل و خواسته¬ی او نباشد، آن را رها می¬کند، اگر این¬گونه است پس چرا به این گفته¬خداوند عمل نمی¬کند می¬فرماید: ((وَلا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلاَّ مَا ظَهَرَ مِنْهَا)) و زينت خويش را ( هم¬چون سر، سينه، بازو، ساق، گردن، خلخال، گردن‌بند، بازوبند) نمايان نسازند، مگر آن مقدار (از جمال خلقت، همچون چهره و پنجه دستها) و آن چيزها (از زينت‌آلات، هم-چون لباس و انگشتري و سرمه و خضاب) كه (طبيعةً) پيدا مي‌گردد. [نور: 31] ‏.

و چرا به این گفته¬ی خداوند عمل نمی¬کند که می¬فرماید: ((يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلابِيبِهِنَّ)) رداهاي خود را جمع‌وجور بر خويش فرو افكنند. [احزاب: 59].
بی گمان بزرگترین نعمتی که خداوند به ما داده است، نعمت ایمان و هدایت است. پس چرا بزرگترین نعمتهایی را که خداوند به تو ارازنی داشته است، که از جمله¬ی این نعمتها حجاب شرعی می¬باشد، باز گو نمی¬کنی

بعضی ها این طور میگن :
چون انسان موجودی ازاد و صاحب اختیار هست بنابراین حجاب رو هم یه نوع سلب ازادی میدونن
اینا معنای دقیق ازادی رو نمی دونن
بله درسته انسان ازاده اما تا زمانی که حق دیگری ضایع نشه و با ازادی تو کسی به بیراهه کشیده نشه
ازادی هم مثل هر چیزی یه حدودی داره

سلام لطفا مردان را هم یکی توضیح بده

لذت حجاب را درك كرده‌ای؟ حجاب = لذت و شادی معنوی

نمی‌دانید چقدر لذت‌بخش است وقتی وارد مغازه‌ای می‌شوم و می‌پرسم: آقا! این‌ها قیمتش چنده؟

و فروشنده جوابم را نمی‌دهد؛

دوباره می‌پرسم: آقا! این‌ها چنده؟

فروشنده که محو موهای رنگ کرده زن دیگری است، من را اصلاً نمی‌بیند.

باز هم سۆالم بی‌جواب می‌ماند و من، خوشحال، از مغازه بیرون می‌آیم.

نمی‌دانید چه لذتی دارد وقتی در خیابان و دانشگاه و… راه می‌روید و صد قافله دل، همراه شما نیست…

نمی‌دانید چه لذتی دارد وقتی سیاهی چادرم،

دل مردهایی که چشمشان به دنبال خوش‌رنگ‌ترین زن‌هاست را می‌زند.

نمی‌دانید چه لذتی دارد، وقتی شاد و سرخوش، در خیابان قدم می‌زنید؛

در حالی که دغدغه این را ندارید که شاید گوشه‌ای از زیبایی‌هاتان، پاک شده باشد!

و مجبور نیستید خود را با دلهره، به نزدیک‌ترین محل امن برسانید تا هر چه زودتر، زیبایی خود را کنترل کنید؛

و زیبایی از دست رفته‌تان را به صورتتان باز گردانید.

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی مردهایی که به خیابان می‌آیند تا لذت ببرند، ذره‌ای به تو محل نمی‌گذارند؟

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی جولانگاه نظرهای ناپاک و افکار پلید مردان شهرتان نیستید؟

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی کرم قلابِ ماهیگیریِ شیطان برای به دام انداختن مردان شهر نیستید؟

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی می‌بینی که می‌توانی اطاعت خدایت را بکنی؛ نه اطاعت هوای نفست را؟

می‌دانید؛ واقعاً می‌دانید که چه لذتی دارد وقتی در خیابان راه می‌روید؛

در حالی که یک عروسک متحرک نیستید؛ یک انسان رهگذرید.

واقعاً چه لذتی دارد این حجاب. لذتی وصف ناشدنی…

خدایا؛ لذت حجابم مدام باد…

با سلام
ما تو روستایی هستیم که اینجا همه چادری هستن و بندرت دختری تو خیابون دیده میشه پس من نمی دونم بی حجابی یعنی چی!

اما مثلا یه دور یه زن مانتویی (از تهران بود گمونم) اومده بود محلمون همین که از ماشین پیاده شد انگار که جن دیده باشن ملت همه بهش خیره شدن و اون زنه بنده خدا اینقدر وحشت کرده بود که سریع دوباره سوار ماشین شد و برگشت تهران !:khaneh:

حالا منظورم از این مقدمه چیه؟:khandeh!:

من میگم چرا ایران نباید ارتش زن ها داشته باشه؟
خب شاید شما میگین کی میره؟
جواب:همین دخترای بی حجاب برن!
سوال:برای چی برن؟
جواب :
1-لباسهای خوب می پوشن
2- موهاشونم از ته ماشین دو میشه که دیگه همه از دستشون راحت میشن!:Khandidan!:

درست نمیگم؟

اگر ایدیولوژی تونست تضمین موفقیت بده ... اگر تونستی از دستش شکایت کنی و بگی من این مسیر رو طی کردم و نتیجه نگرفتم ... اونوقت حجت رو تموم کرده و حرفای دیگران اسمش میشه بهانه ...

[=arial black]بهانه یازدهم رو من میگم: حجاب باعث عقب افتادگی زنان می شود. در کشورهای غیر اسلامی که حجاب وجود ندارد، زنان بیشتر پیشرفت کرده اند و زنان جوامع اسلامی عقب مانده هستند...

[=arial black]و همچینن بهانه دوازدهم : در جوامع غیر اسلامی زنان حتی با پوشش های حداقلی در مکان هایی ( نظیر کنار دریا ) حاضر می شوند و کسی آنها را نگاه نمی کند و اگر تا پاسی از شب خارج از خانه به سر ببرند هیچ احساس نا امنی نخواهند کرد. اما در ایران که سمبل جامعه اسلامی هست دختران و زنان شب در کوچه و خیابان احساس نا امنی می کنند و نمی توانند با خیال راحت بیرون بروند.

[=arial black]و نهایتا بهانه سیزدهم : یک جمله ای منسوب به ایران باستان ( که اصلا هیچ سندی برای آن ذکر نشده است) این روز ها ورد زبان طرفداران بی حجابی شده است. اینکه میگویند از وقتی خارجی ها به ایران آمدند و گفتند [=arial black]" چرا زنان شما حجاب ندارند؟[=arial black]" در پاسخ پادشاه ایران گفته است که "[=arial black]حجاب زنان ما پلک مردان ماست[=arial black] " . حالا صحت و سقم این گفته جای بسی بحث داره....

[=arial black] سرکار خانم [=arial black]باغ بهشت

[=arial black]مدیر اجرایی انجمن نرم افزار [=arial black]در مورد این سه بهانه هم لطفا توضیح بفرمایید.

ممنون خوب بود یه بهانه دیگه که یکی از دوستام میگفت این بود خدا تو قران گفته همه ی شما خواهر و برادرید پس همه به هم محرمیم چند وقت پیش که شمال بودم تو جاده هایی که به صورت تفریحی میرفتین میدیدم خیلی از خانم ها دیگه تو ماشین روسری سرشون نمیکنن اون موقع چقدر عصبانی شدم اخه چرا نباید به این باور برسن که حجاب به نفع خودشونه

من هميشه بهانه اول رو مياوردم :ok: و اينكه مردها به چهارتا مو به گناه نميوفتن اگرم ميوفتن چشم هاشون رو ببندن

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله ربّ العالمین و صّل الله علی محمد و آله الطاهرین
اللهم عجّل لولیک الفرج
سلام
یکی از دلایل بی پایه و اساس و واقعا بی ارتباطی که اکثرا میشنوم بهانه کردن گرانی و اوضاع اقتصادی نامناسب!!!!:moteajeb::eek:

[="Navy"]

javaneh1986;532480 نوشت:
بهانه یازدهم رو من میگم: حجاب باعث عقب افتادگی زنان می شود. در کشورهای غیر اسلامی که حجاب وجود ندارد، زنان بیشتر پیشرفت کرده اند و زنان جوامع اسلامی عقب مانده هستند...

میزان چشمگیر موفقیت زنان محجبه در جهان و ایران، عکس این ادعا را ثابت می کند.
اسلام با اصل حضور زن در جامعه مخالف نیست و اصولاً حکم حجاب برای حضور اجتماعی زن است. بنای اسلام در روابط اجتماعی به حداقل رساندن استهلاک ها است (حجاب با ایجاد مرزبندی منطقی بین زن و مرد، آرامش و تمرکز ایجاد کرده و باعث افزایش فعالیت‌های مفید می‌شود).

حرف‌های خودمونی

• تا پیشرفت رو چی بدونی !
  • خدا وکیلی کدوم زنِ محجّبه رو دیدی که به خاطر حجابش، نتونسته پیشرفت کنه؟
  • به خاطر همینه که نه خانم دکتر چادری داریم نه مهندس چادری و نه ... ؟؟؟؟!!!!
  • حالا اگه یه پوشش دیگه مُد بشه، هر چقدر هم که دست و پا گیر باشه، با جون و دل قبول می کنن ها...
  • البته همه مون خوب می دونیم که اینا فقط بهونه است و اصولا موفقیت و پیشرفت زنان به تلاش آنان بستگی داره و گرنه حجاب نه تنها مانع نیست، بلکه طبق تحقیقات علمی عامل آرامش هم هست.
[/]

[="Navy"]

javaneh1986;532480 نوشت:
و همچینن بهانه دوازدهم : در جوامع غیر اسلامی زنان حتی با پوشش های حداقلی در مکان هایی ( نظیر کنار دریا ) حاضر می شوند و کسی آنها را نگاه نمی کند و اگر تا پاسی از شب خارج از خانه به سر ببرند هیچ احساس نا امنی نخواهند کرد. اما در ایران که سمبل جامعه اسلامی هست دختران و زنان شب در کوچه و خیابان احساس نا امنی می کنند و نمی توانند با خیال راحت بیرون بروند.

اگر بی حجابی برای آن ها عادی شده است چرا در تبلیغ کالاها و شبکه های تلویریونی شان از زن های برهنه استفاده می کنند؟ معلوم است این موجود لطیفی که خدا آن را خلق کرد هنوز لطافت خودش را دارد که مورد تبلیغ قرار می گیرد. شاید در نگاه هایشان عادی شده است ولی در وجودشان عادی نشده است. پس هنوز برای آن ها بی حجابی و برهنگی جذابیت دارد که از آن استفاده می کنند. خداوند این جذابیت را گذاشته است و این جذابیت جایگزین ندارد.

اگر بی حجابی عادی شده است، چرا برای تنوع طلبی بدنبال لذت بردن مرد از مرد رفته اند؟ از لذت بردن از همجنس به دنبال لذت بردن از حیوان رفته اند ولی سیر هم نشده اند.[/]

[="DimGray"]یکی از دوستام یه بهانه ای که میگرفت این بود میگفت این همه ادم هست رو زمین که وضعشون خیلی بدتر از ماست تو اون دنیا هرکاری اونا کردن ما هم میکنیم تو کل زندگیش همه الگوش شخصیت های فیلم های معروفه و خواننده ها اون موقع به کسی که کل زندگیش چنین الگوهایی شده چی میشه گفت؟؟؟[/]

[="Navy"]

عشق معنوی;555232 نوشت:
یکی از دوستام یه بهانه ای که میگرفت این بود میگفت این همه ادم هست رو زمین که وضعشون خیلی بدتر از ماست تو اون دنیا هرکاری اونا کردن ما هم میکنیم تو کل زندگیش همه الگوش شخصیت های فیلم های معروفه و خواننده ها اون موقع به کسی که کل زندگیش چنین الگوهایی شده چی میشه گفت؟؟؟

این کلیپ رو بهش نشون بده :

http://www.askdin.com/thread13656-2.html#post555240[/]

باغ بهشت;555225 نوشت:

• خدا وکیلی کدوم زنِ محجّبه رو دیدی که به خاطر حجابش، نتونسته پیشرفت کنه؟
  • به خاطر همینه که نه خانم دکتر چادری داریم نه مهندس چادری و نه ... ؟؟؟؟!!!!
  • البته همه مون خوب می دونیم که اینا فقط بهونه است و اصولا موفقیت و پیشرفت زنان به تلاش آنان بستگی داره و گرنه حجاب نه تنها مانع نیست، بلکه طبق تحقیقات علمی عامل آرامش هم هست.

سلام خانوم باغ بهشت ...
امیدوارم که خوب و سلامت باشین ..
خوب من اینجوری فکر نمیکنم ... من واقعا به اینجا رسیدم که ججاب کامل داشتن مانع کار کردن در بیرون هستش ... علتهاش هم زیاد هست

1- اولا وقتی شما میخواین جایی برای کار کردن ( مهندسی . بزشکی ) برین باید کارفرما از شما خوشش بیاد باید بتونین باهاش وارد یک تعامل سازنده بشین که معمولا حجاب کامل ... نمیزاره ... چون از اسمش معلوم هست ... حجاب هست و کارش مشخص .

2- اگر هم کارقرما یا مدیر قبولتون کنه به مرور زمان خودتون نمیتونید حجاب کامل رو رعایت کنین ... سالیان پیش که اوایل کارم بود و این طرف و اونطرف کار میکردم ... و کارم برنامه نویسی بود ... باید مدیر بخش میتونست باهام حرف بزنه ... تو چشمام نگاه کنه و موضوع رو توضیح بده و من یاده اون آیه از قرآن میافتادم که میگفت به چشمان نامحرم نگاه نکنید و تمرکزم رو از چشمان مدیر میگرفتم . ایتجوری میشد که حرفاش رو نمیفهمیدم و واقعا پیاده سازی حرفاش غیر ممکن میشد . حتی چندین بار هم میدیدم که به خاطره این رفتارم از دستم عصبانی میشدن .

3- حتی یادم هست قرار بود که یه برد رو ببندیم . من باید با یه دستم چادرم رو میگرفتم . با یه دست هویه دستم میگرفتم . با یه دست قطعه رو هویه میکردم . به بیان دیگه باید 3 تا دست میداشتم که خوب این غیرممکن بود .

برای موفقیت در درون هر رشته کاری .. باید شخص بتونه ماکزیمم همریختی با صاحب اون علم . شرکت برقرار کنه . و کارکرد حجاب هم کاملا مشخص هست . حجاب ابزاری هست که جلویه چنین امری رو میگیره ...

به هر حال من دنبال واقعیت ها هستم و حجاب کامل مانع رشد و پیشترفت هست . ولی شاید شخص مذهبی هدفش از رشد و پیشترفت چیری به غیر از کسب علم و دانش و فرهنگ باشه که اون بحثی مجزاست .

[="Navy"]

الهه خشم;555250 نوشت:
حجاب کامل مانع رشد و پیشترفت هست

همونطور که در پست بالا عرض کردم تا پیشرفت رو چی بدونید؟!

من خیلی ها رو دیدم که شرایط کاریشون از اون چیزی که شما تعریف کردید سخت تره اما با همون شرایط دارن تو محیط کار ، کار میکنن .

بحث من این نیست که مثلا کارفرمایی که قراره بنده رو استخدام کنه ظاهرم رو می پسنده یا نه ، بحث من داشتن پوششی به نام چادر در محیط کار است .

شما درست میگید ، با چادر که با یک دست باید چادرو نگه داشت و با دست دیگه هویه و .... نمیشه کار کرد اما واقعا راهی نداره ؟

یعنی نمیشه چادر به سر داشت اما نوع پوشش چادرو تغییر داد؟!

من سرکار نمیرم اما چادری معمولی ( نه لبنانی و نه دانشجویی و نه مدل دیگری ) همین چادر معمولی خودمون رو برداشتم جلوش رو دوختم و در مجالسی حاضر شدم که با پوشش کامل از دو دستانم استفاده کردم بدون اینکه به حجابم آسیبی برسه .

هر کاری راهی داره ؛ منتها باید بگردیم و راه مناسب اون کارو پیدا کنیم .

برداشتن چادر از سر پاک کردن صورت مساله است در حالیکه پیدا کردن راهی برای اینکه در محیط اجتماع با چادر حاضر شویم ، بدون اینکه دست و پاگیر باشه حل کردن صورت مساله است .

:ok:[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]ممنون / خوب و عالی بود

پاینده باشید :Gol:[/]

بهانه یازدهم
مملکت من حجاب رو اجباری کرده اون وقت با حرفایی مثل حجاب صدفی برای مرواریده میخواد که من مثلا به حجاب علاقه پیدا کنم.توی دانشگاه میخوام برم باید مقنعه داشته باشم نه روسری...تازه دانشگاه دوستم میگه حتما باید چادر سرت باشه....سرکار میخوام برم مسءول اماکن بیاد باید مقنعه داشتم......توی خیابون خواهران عزیز گشت ارشاد به من میگن موتو بپوشون اما کسی به اون آقا پسره نمیگه چشاتو درویش کن....توی کلاس درسه یه مدرسه دخترونه اگر روسری یا مقنعمو بردارم یکی از نظارت تربیت معلم بیاد اسمم میره توی پرونده.بازم بگم؟

muiacir;555341 نوشت:
بهانه یازدهم
مملکت من حجاب رو اجباری کرده اون وقت با حرفایی مثل حجاب صدفی برای مرواریده میخواد که من مثلا به حجاب علاقه پیدا کنم.توی دانشگاه میخوام برم باید مقنعه داشته باشم نه روسری...تازه دانشگاه دوستم میگه حتما باید چادر سرت باشه....سرکار میخوام برم مسءول اماکن بیاد باید مقنعه داشتم......توی خیابون خواهران عزیز گشت ارشاد به من میگن موتو بپوشون اما کسی به اون آقا پسره نمیگه چشاتو درویش کن....توی کلاس درسه یه مدرسه دخترونه اگر روسری یا مقنعمو بردارم یکی از نظارت تربیت معلم بیاد اسمم میره توی پرونده.بازم بگم؟

شما میگی چرا اون پسره چشاشو درویش نمیکنه مثل اینه که در خونتو باز بذاری بگی خوب دزده نیاد تو اگر این کارو میکنید موتونو هم نپوشونید
ممنون

سلام
شما می گویید بهونه اما واقعا تو شهری مثل بوشهر و شرجی شدید هوا چادر پوشیدن واقعا سخته.من که گاهی واقعا می برم و تحمل ندارم انقد گرما زده میشم که نگو.چرا مثل قدیم چادر رنگی کسی نمی پوشه و چادر رنگی الان دیگه حجاب محسوب نمیشه؟؟؟

با سلام و خسته نباشید
تموم مواردی که در پست اول ذکر کردید مربوط به زنانی است که اسلام قبول دارند و مطمئنا قانع کردن این افراد بسیار راحت هست (با استفاده از قرآن و سنت و امر به معروف) در حالیکه متاسفانه بخش زیادی از خانومای بی حجاب یا بدحجاب جامعه اصلا اسلام قبول ندارن.شما میتونین به صفحات "آزادی های یواشکی زنان در ایران" در ف ی س ب و ک برین و عقاید خانوما رو ببینید که از اساس با اسلام مشکل دارند.با این اوصاف پاسخ هایی که در پست اول ذکر کردید کفاف نمیکنه و باید از اعتقاد شروع کرد.

امین 79;555343 نوشت:
شما میگی چرا اون پسره چشاشو درویش نمیکنه مثل اینه که در خونتو باز بذاری بگی خوب دزده نیاد تو اگر این کارو میکنید موتونو هم نپوشونید
ممنون

مشگل فرهنگ ما دقیقا همینجاست ...

اینکه فکر میکنین اگر پسری مویه دختری رو دید چیزی بدست آورده ... و اینکه اگر دختری موش رو کسی دید چیزی از دست داده ...

بخاطر همین هست پسرا فشن میکنن میرن بیرون و زرنگی میکنن و دید میندازن و کسی هم نباید جلوشون رو بگیره فقط باید بهشون اخطار داد که چشاشون رو درویش کنن ...

و این خانومها هستند که داره چیزی ازشون دزدیده میشه ... دارن ناموسشون رو از دست میدن ... دارن بی عفت میشن ... و ...

هر وقت چنین تفکراتی سر و سامان داده شد ... مفاهیم غیرت . انسان بودن . حجاب و غیره به درستی تعریف میشن ... تا قبل از اون باید شاهد چنین اظهار نظراتی باشیم .

الهه خشم;555373 نوشت:
مشگل فرهنگ ما دقیقا همینجاست ...

اینکه فکر میکنین اگر پسری مویه دختری رو دید چیزی بدست آورده ... و اینکه اگر دختری موش رو کسی دید چیزی از دست داده ...

بخاطر همین هست پسرا فشن میکنن میرن بیرون و زرنگی میکنن و دید میندازن و کسی هم نباید جلوشون رو بگیره فقط باید بهشون اخطار داد که چشاشون رو درویش کنن ...

و این خانومها هستند که داره چیزی ازشون دزدیده میشه ... دارن ناموسشون رو از دست میدن ... دارن بی عفت میشن ... و ...

هر وقت چنین تفکراتی سر و سامان داده شد ... مفاهیم غیرت . انسان بودن . حجاب و غیره به درستی تعریف میشن ... تا قبل از اون باید شاهد چنین اظهار نظراتی باشیم .

ببخشید الان شما با نظر من مخالفی یا موافق متوجه نشدم
گفتید باید شاهد چنین اظهار نظراتی باشیم با من بودید یا با نظر شخص muiacir

نقل قول:
نوشته اصلی توسط muiacir
بهانه یازدهم

ثواب زوری یا بدون نیت نمیشه .پس من ثواب ختم قرآن ندارم.فقط کمی وقتم گرفته شد و کمی دلخور از اینکه کسی قرآن را دستمایه شوخی قرار داده و در آخر از این بابت خیالم راحت شد.

امین 79;555343 نوشت:
ممنون

منظورمو به قول خودمونی نگرفتی..... چرا باید عزیزان مرشد گر! فقط دختران رو اینقدر بهشون گیربدند؟ قرآن میگه
"قل للمؤمنین یغضو من ابصارهم ویحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون وقل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن ویحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن"
یعنی اتفاقا اول آقایون رو صحبت کرده ولی خوب متاسفانه ما فقط قسمت خانماش رو مبینیم.
بنابراین سخن حضرت عالی درسته که مثالش صحیحه اما ربطی به پست ما نداشت.

muiacir;555420 نوشت:
منظورمو به قول خودمونی نگرفتی..... چرا باید عزیزان مرشد گر! فقط دختران رو اینقدر بهشون گیربدند؟ قرآن میگه
"قل للمؤمنین یغضو من ابصارهم ویحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون وقل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن ویحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن"
یعنی اتفاقا اول آقایون رو صحبت کرده ولی خوب متاسفانه ما فقط قسمت خانماش رو مبینیم.
بنابراین سخن حضرت عالی درسته که مثالش صحیحه اما ربطی به پست ما نداشت.

بله اگر اینگونه برداشت باید میکردم از حرفتون حرف شما درسته در کنار خانم ها آقایان هم باید ارشاد شوند ولی نمیشه که گفت خب پسرا نبینند
عذرخواهی میکنم اگر اشتباه برداشت کردم از حرفتون
ممنوون

خوب بعضي ها هم كلا مي گن لا اكراه في الدين . . . بهشت كه زوري نمي شه:Nishkhand:

متاسفانه بعضی مردان ایرانی به شدت هیز هستن. شما اگه برین همین کشور همسایه ترکیه با حجابی کمتر از اینجا مرداشونو میبینین که نگاهای خیرشون خیلی کمتره.
البته اینو نمیگم که منظورم این باشه که خانوما حجابو نباید رعایت کنند. ولی اگه اینجا یه کشور ازاد بود چشمچرونی ها به نظرم کمتر میشد.
با این حال اگه قرار باشه بین جامعه ای با وضعیت حجاب الان و یه جامعه کاملا ازاد یکی رو انتخاب کنم دومی رو انتخاب میکنم.
با اینکه جامعه ارمانی خودم جامعه ای هست که به شدت حجاب توش رعایت میشه...

muiacir;555341 نوشت:
وی کلاس درسه یه مدرسه دخترونه اگر روسری یا مقنعمو بردارم یکی از نظارت تربیت معلم بیاد اسمم میره توی پرونده.بازم بگم؟

واقعا؟!
تو دانشگاه که تو کلاسای دخترونش بچه ها میتونن!

maryam27;555637 نوشت:
متاسفانه بعضی مردان ایرانی به شدت هیز هستن. شما اگه برین همین کشور همسایه ترکیه با حجابی کمتر از اینجا مرداشونو میبینین که نگاهای خیرشون خیلی کمتره.
البته اینو نمیگم که منظورم این باشه که خانوما حجابو نباید رعایت کنند. ولی اگه اینجا یه کشور ازاد بود چشمچرونی ها به نظرم کمتر میشد.
با این حال اگه قرار باشه بین جامعه ای با وضعیت حجاب الان و یه جامعه کاملا ازاد یکی رو انتخاب کنم دومی رو انتخاب میکنم.

واقعا؟!

موافقم باهاتون ، من فقط تجربه تركيه رو دارم نميگم همه مردها شون هيز نيستن همه جا خوب و بد داره ولي اصلا قابل قياس نيست با ايران خيلي كمتر نگاه ميكنن مردهاي تركيه

maryam27;555637 نوشت:

واقعا؟!

در ادامه صحبت های شما ... مریم جان نمیدونم در جریان هستی که میخواستند شهرداری ها رو تفکیک جنسیتی بکنند یا نه ...

اگر تفکیک جنسیتی میکردند ... باعث میشد تمام کارمندهای شهرداری مرد بشن ... و به تبع اون تمام ادارات شروع میکردن به تفکیک جنسیتی کردن ...
اینا اینگار زنها رو آدم حساب نمیکنن ... حساب نمیکنن یه زن ممکن هست بخواد به یه شرکت به یه ارگان به جایی مراجعه کنه و خیلی راحت تر هستش که اونجا خانومهایی باشن تا با اونها هم کلام بشه ...

فرض کن میری شهرداری ... یهو 500 نفر نگات میکنن ... اینگار جن دیدن !!! همه از دیدنت تعجب میکنن ... چشاشون رو میندازن پائین و زیر زیرکی نگاه میکنن و هی دعای امن یجیب میخونن ... که یهو کافر نشن ...

الهه خشم;555643 نوشت:
اگر تفکیک جنسیتی میکردند ... باعث میشد تمام کارمندهای شهرداری مرد بشن

شنیده بودم که میخواستن تفکیک جنسیتی کنن. برای خودمم سوال بود این بخش های مختلف که میگن مرد و زن جدا هست بالاخره با هم در ارتباط که هستن. ولی از یه طرف خوب برا زنها راحت تر هست اگه مثلا کارمندای زن یه بخش تو یه قسمت باشن بعد کارمندای مرد همون بخش یه جای دیگه ولی بازم نمیدونم . تو اداره و اینجورجاها نبودم نمیدونم این ارتباطا در چه حده...

زمین بی درخت;555566 نوشت:
خوب بعضي ها هم كلا مي گن لا اكراه في الدين . . . بهشت كه زوري نمي شه

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
این توجیه برای زمانی هست که ما توی قایق تک نفره نشسته باشیم و داریم قایق رو سوراخ میکنیم
خب کسی حق نداره باید قایق موتوری دیگه بیاد از کنارش رد بشه و دخالت کنه و بگه چرا خود کشی میکنی ؟ شاید اصلا ربطی به کسی نداشته باشه و طرف شکست عشقی خورده از دنیا خانوم !:khaneh:کسی نمیتونه به کار اون دلشکسته ی نگون بخت بیچاره کار داشته باشه باید به حال خودش بگذاریم و رهاش کنیم یعنی کاملا باید خودمون رو قانع کنیم که به ما ارتباط نداره داره غرق میشه یا نه حتی حق نداریم به سرعت بیایم و بگیم چیکار داری میکنی ..... خود کشی نکن.... داری غرق میشیااااا... باید حتی دلسوزی رو هم کنار بزاریم چون بدش میاد کسی کار به کارش داشته باشه خب!:Sham:
.... زندگی شخصیه خودشه...:Moteajeb!:
اما نه در مورد کشتی جامعه....

اما بارها و بارها تاکید شده که فرهنگ حجاب فرهنگ مهربانیست
اثبات شده که اساسا حجاب یک مقوله فردی نیست بلکه یک مقوله اجتماعی ست

باید بالای منبر رفتن های بنده حقیر رو ببخشید دارم درس پس میدم در محضر اساتید اون هم با انتقال بیانات و سخنرانی های استادان بزرگوارم که مفتخرم پای سخنرانی ها نشستم و نت برداری کردم

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام
نمي شود كسي به استاديوم بيايد و فقط در دلش هوادار باشد.نمي شود هوادار سپاهان بود و با پرچم سبز به ديدن بازي سپاهان و ذوب آهن رفت.پس علاوه بر آنچه در قلب مي گذرد ظاهر هم مهم است.
گران بودن لباس مناسب،پارچه و چادر يك بهانه سخيف براي مواجهه با حجاب است.
ظاهر زندگي مهم است نمي توان گفت مهم اين است كه شما چه شحصيت،اعتقاد،اخلاق يا فرهنگي داري و تفاوتي نمي كند كه ظاهر زندگي شما چگونه باشد.نمي توان گفت كه همين كه هوادار سپاهان هستيد كافي است و مهم نيست با خود پرچم طلايي به استاديوم مي بريد يا سبز.
اينكه گراني چادر باعث كاهش افراد چادري شود بستگي دارد به اينكه انسان چه سبك زندگي را انتخاب كند.
سبك زندگي را اصلاح كنيد تا حجاب اصلاح شود.
و من الله توفيق
[/]

javaneh1986;532480 نوشت:
و نهایتا بهانه سیزدهم : یک جمله ای منسوب به ایران باستان ( که اصلا هیچ سندی برای آن ذکر نشده است) این روز ها ورد زبان طرفداران بی حجابی شده است. اینکه میگویند از وقتی خارجی ها به ایران آمدند و گفتند " چرا زنان شما حجاب ندارند؟" در پاسخ پادشاه ایران گفته است که "حجاب زنان ما پلک مردان ماست " . حالا صحت و سقم این گفته جای بسی بحث داره....

آره واقعا جالبه هرچیزی رو یه خورده ادبیش می کنن و به اسم ایران باستان و زرتشت می دن به خورد جوونای بیچاره. آخه یکی نیست بگه این کتابایی که اینا توش نوشته کجاست؟ والا اون چیزی که تو کتیبه های تاریخی اومده چیز دیگه ای رو نشون می ده از یک طرف زنان پوشش مناسب داشتن و از طرف دیگه داریوش و کوروش و شاپور ووو همشون ریش داشتن این هوا! ولی حالا زنایی که حجاب دارن و مردایی که ریش میذارن میشن متحجر و مردای زن نما و زنای مردنماشون متمدن باستانی!!!!

الهه خشم;555643 نوشت:
اگر تفکیک جنسیتی میکردند ... باعث میشد تمام کارمندهای شهرداری مرد بشن ... و به تبع اون تمام ادارات شروع میکردن به تفکیک جنسیتی کردن ...
اینا اینگار زنها رو آدم حساب نمیکنن ... حساب نمیکنن یه زن ممکن هست بخواد به یه شرکت به یه ارگان به جایی مراجعه کنه و خیلی راحت تر هستش که اونجا خانومهایی باشن تا با اونها هم کلام بشه

خواهر من این جور صحبت کردن اصلا به نظر من درست نیست. تفکیک جنسیتی هست نه حذف خانم ها. اتفاقا با تفکیک جنسیتی یه جا برای مراجعه زن ها به وجود میاد که همه پاسخگو ها زن هستند. به نظر شما اینجوری بهتره یا یه زن بخواد بره با یه مرد سر و کله بزنه؟؟؟ زنا رو بیشتر از آدم حساب کردند که اینجوری دارن کار میکنن. برای زن و برای روحیه لطیفش ارزش قائل شدند که دارن اینجوری باهاشون رفتار میکنن.

الهه خشم;555643 نوشت:
فرض کن میری شهرداری ... یهو 500 نفر نگات میکنن ... اینگار جن دیدن !!! همه از دیدنت تعجب میکنن ... چشاشون رو میندازن پائین و زیر زیرکی نگاه میکنن و هی دعای امن یجیب میخونن ... که یهو کافر نشن ...

ما که تا حالا برای دیدن یه زن امن یجیب نخوندیم نمیدونم این افرادی که شما دارید ازشون نام می بردید توی کدوم سیاره زندگی میکنن؟؟ الله اعلم

توجه به بهانه های الکی بعضی خانما برا نداشتن حجاب کامل ( بعضی خانما به کسی بر نخوره)

[بابام بدش میاد:Ghamgin: -
شوهرم دوست نداره:read: -

با دوستام که میرم بیرون فقط من حجابم خوبه براهمین مسخرم میکنن

کوه که میرم نمی تونم حجابمو جمع کنم:Moteajeb!:

وقتی حجاب ندارم دوستام کلی تحویلم می گیرن:Kaf:

[="Arial"][="Navy"]مرحله اول :

ورود مقنعه و مانتو گشادبه بازار با رنگ های تیره به عنوان حجاب اسلامی در برابر چادر که نشان دهنده هویت
دینی و ملی ما است و چادر این میراث گراند قدر فاطمه(س) را کنار گذاشتند

مرحله دوم :
بعد از مدتی مانتو و مقنعه رنگی مبدل به روسری رنگی شداین نوع پوشش چون نوعی زینت برای زن محسوب میشد خالی از اشکال شرعی نبود

مرحله سوم:
حالا همین مانتو ها مدل دار شدن (خفاشی و...) و روسری به انواع و اقسام رنگ در امدو هر روز یک مدل و در نهایت روسری به صورت شال در آمدو عکس هایی از زنان هندی با مدل های مو مختلف در سطح شهرباقی ماندو با قیمتی نازل در سطح شهر باعث افزایش توان اقتصادی خیلی ها شد

مرحله چهارم:
مانتو کوتاه شد و به بالای زانو رسید. این نوع از مانتو به همراه شلوار دمپا گشاد عرضه شدو وقتی به افرادی که ملبس به این لباس بودند اعتراض میشد میگفتند:جایی از بدنم معلوم نیست

مرحله پنجم:
مانتو ها دیگه کوتاه نشد فقط مدلش تغییر کرد.مثلا بالای شلوار تنگ و پایینش گشاد شد که البته زمینه ای بود برای مد شدن لباس تنگ.کم کم شلوار ها تنگ شد و پا ها بدون جوراب شد

مرحله ششم:
حالا که زمستون اومد مانتو ها کوتاهتر شدن و به کاپشن و کت تغییر نام دادن و به بهانه سردی هوا کلاه های وارد بازار شد و حتی جای همون روسری رنگی ها رو هم گرفت.

مرحله هفتم:
زمستون تموم شد و هوا گرم شد.مانتو ضخیم . گشاد جاش و به مانتو نازک و تنگ دادکه این مانتو بیشتر شبیه پیراهنه . و کلاه کرکی هم جاش و به رو سری کوچیک که فقط کارش مدل دادن به مو بود دادبعد کم کم شلوار ها کوتاه شد ولی ابتدا تا میشد؟

مرحله هشتم:
مانتو های بدن نما شبیه لباس های تور و پاچه شلوار ها نزدیک زانو و کلاه یهودی بجای روسری و استفاده از دامن چاک دار بدون شلوار رواج پیدا کرد

مرحله نهم
امروز اگر همان افراد بدانند که کسی با آن ها برخورد نمی کند حاضر اند با کمترین پوشش در سطح شهر تردد نموده و دامنهای کوتاه و پای برهنه خویش را به نمایش گذارند و با آریش غلیظ وارد میدان نوکری استعمار شوند

مرحله دهم:
باید دید شیطان های جنی و انسی چه نقشه ای دارند ؟؟؟؟

چقدر سخت است پوشيدن چادر براي همان زناني

که برايشان آسان است پوشيدن اين کفش ها!

هیییییی.چندبار من خودم شخصا از چندنفر پرسیدم:چرا آرایش میکنی وانگیزت چیه؟ جواب: عادت کردیم و سخته آرایش نکنم و... واقعا مرغ پخته خندش میگیره:khaneh:هییی امان. سخنرانیهای استاد رائفی درباره شان زن بشنوید خیلی جالبه. چادری هام دیدشون بازتر میشه.اینا هرکدومش کلی جالبه.:ok:
آسیبهای ماهواره
عفاف(سخنرانی استاد در شبکه خبر)
گردهمایی جامعه زنان دربیرجند:Gol:

دوستان سلام

lili66;555346 نوشت:
سلام
شما می گویید بهونه اما واقعا تو شهری مثل بوشهر و شرجی شدید هوا چادر پوشیدن واقعا سخته.من که گاهی واقعا می برم و تحمل ندارم انقد گرما زده میشم که نگو.چرا مثل قدیم چادر رنگی کسی نمی پوشه و چادر رنگی الان دیگه حجاب محسوب نمیشه؟؟؟

یکی از اساتید دانشگاه خلیج فارس بوشهر را دیدم که با مانتوی کرمی رنگ بسیار بلند و بسیار گشاد، گشادتر از مانتوهای خانم های لبنانی در دانشگاه حاضر شده بودند.
مقنعه ایشان نیز، کمی تیره تر بود.

این حجاب ایشان هم رنگ مناسبی داشت و حتی می توان گفت پوشیده تر از برخی چادری ها بود.

البته گرمای طاقت فرسای جنوب به همراه شرجی زیاد که در بنادر هست، باعث می شود که حتی افراد بی حجاب نیز گرمازده شده و کمتر بیرون بیایند و این مسئله فقط مختص بانوان چادری نیست. هر چند افرادی محلی آنجا عادت دارند.

علی علی

1- اولا وقتی شما میخواین جایی برای کار کردن ( مهندسی . بزشکی ) برین باید کارفرما از شما خوشش بیاد باید بتونین باهاش وارد یک تعامل سازنده بشین که معمولا حجاب کامل ... نمیزاره ... چون از اسمش معلوم هست ... حجاب هست و کارش مشخص .
خب
بعد چل سال زندگی معنی تعامل سازنده رو الان فهمیدم

موضوع قفل شده است