صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ده عذر که زنان برای رعایت نکردن حجاب بهانه ميكنند

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37596

ده عذر که زنان برای رعایت نکردن حجاب بهانه ميكنند

چرا برخي از زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟
    خداوند حجاب را به منظور حفظ عفت و شرف زن، و تا اینکه نشانه ای بر ایمان و عقیده ی او باشد، براو واجب نموده است. لذا جامعه ای که از منهج خداوند دوری میکند و از راه راست چشم پوشی مینماید، جامعه ای بیمار است که به علاج و درمانی نیاز دارد که آن را به سوی شفا و سعادت راهنمایی کند. یکی از اشکال دردآور در جامعه امروزی پدیده ی خود آرایی زنان جوان است... متأسفانه با وجود لباسهای اسلامی این پدیده یکی از نشانه های جوامع اسلامی ما نیز گردیده است، لذا اسبابی که موجب این انحراف شده¬اند را بررسی خواهیم کرد؟
    این سؤال را – که چرا زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟ - از گروههای زیادی پرسیدیم، نتیجه تحقیقاتی که در این مورد انجام شد و بهانه¬هایی که آنها ارائه می¬دادند، ده عذر و بهانه¬ی اساسی بود، اما هنگامی که آن عذر و بهانه¬ها را بررسی -نماییم به این نتیجه خواهیم رسید که همه بهانه¬های بی¬حد واهی و بی اساس هستند.

بهانه اوّل:
    اولی گفت: من هنوز قانع نشده¬ام که حجاب واجب باشد. (با علم به اینکه این سخن شرک است).
    ما از او دو سؤال می¬پرسیم:
    سؤال اوّل: آیا او به صحت دین اسلام اعتقاد دارد؟
    جواب آن طبیعتاً مثبت است، او لا اِلهَ اِلاَّ الله می¬گوید و این نشانه¬ی اعتقاد وی به یگانگی خداوند است، و می¬گوید: مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله، و این یعنی به شریعت اسلام ایمان دارم، پس او به اسلام به عنوان عقیده، شریعت و راه و روش زندگی اعتقاد دارد.
    سؤال دوّم: آیا حجاب جزو شریعت اسلام و واجبات آن می¬باشد؟
    اگر این خواهر نیتش را خالص بگرداند و همانند کسی که به دنبال حقیقت است، در این قضیه تحقیق نماید به تأکید خواهد گفت: بله.

پس (ای خواهر مسلمانم) آن خدایی که به الوهیت او ایمان آورده¬ای در کتاب عزیزش به رعایت حجاب دستور می¬دهد، پیامبر بزرگواری که به رسالتش ایمان داری در سنتش به رعایت حجاب دستور می¬دهد.

بهانه¬ي دوّم:
    دومی می¬گوید: من به واجب بودن پوشش شرعی قناعت حاصل نموده¬ام؛ اما مادرم مرا از پوشیدن آن باز می¬دارد و هرگاه از فرمان او سرپیچی کنم به دوزخ خواهم رفت.
    گرامی¬ترین بنده¬ی خدا حضرت رسول صَلَّی¬اللهُ عَلَیهِ و آله و سَلَّمَ در سخنی کوتاه و حکمت¬آمیز در جواب این بهانه می¬فرماید: 'لا طاعة لمخلوق في معصية الخالق' فرمانبرداری از مخلوق در صورتی که نافرمانی خالق در آن باشد جایز نیست.
    جايگاه والدین در اسلام بخصوص مادر مهم و ارزشمند است بلکه خداوند در آیات زیادی از قرآن آن را با بزرگترین امور یعنی عبادت ویکتاپرستی قرین نموده است؛ چنانکه خداوند می¬فرماید:

((وَاعْبُدُوا اللَّهَ وَلا تُشْرِكُوا بِهِ شَيْئاً وَبِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَاناً)) [النساء:36].

(تنها) خدا را عبادت كنيد و (بس. و هيچ كس و) هيچ چيزي را شريك او مكنيد. و نيكي كنيد به پدر و مادر .
    در هیچ صورت نافرمانی از والدین جایز نمی¬باشد مگر اینکه به نافرمانی پروردگار دستور دهند؛ زیرا خداوند می¬فرمای: ((وَإِنْ جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلا تُطِعْهُمَا)) (لقمان:15)
    هرگاه آن دو، تلاش و كوشش كنند كه چيزي را شريك من قرار دهي كه كمترين آگاهي از بودن آن و (كوچكترين دليل بر اثبات آن) سراغ نداري، از ايشان فرمانبرداري مكن.
    اما اطاعت نکردن از آنان در معصیت، مانع نیکی کردن با آنان نیست. خداوند می¬فرماید: ((وَصَاحِبْهُمَا فِي الدُّنْيَا مَعْرُوفاً)) (لقمان: 15).
    با ايشان در دنيا به طرز شايسته و به گونه بايسته‌اي رفتار كن.

بهانه سوم:
    می¬گویند: هوا گرم است و ما نمی¬توانیم بدون پوشش گرمای شدید هوا را تحمل کنیم، پس چگونه با رعایت حجاب بتوانیم آن را تحمل کنیم؟
    خداوند در باره این¬ها می¬فرماید: ((قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرّاً لَوْ كَانُوا يَفْقَهُونَ))
    بگو: اگر دانا بودند مي‌فهميدند كه آتش دوزخ بسيار گرمتر و سوزانتر (از گرماي تابستان و از همه آتشهاي جهان) است. (توبه: 81)

ای خواهر گرامی!
    چگونه و با چه دلیلی گرمای این دنیا را با آتش سوزان دوزخ مقایسه می¬کنی؟!
    یقین بدان که شیطان با یکی از تله¬های خیالی¬اش تو را گول زده و به شکار خود در آورده است تا اینکه تو را از گرمای دنیا به سوی آتش دوزخ بکشاند، پس بیدار شو و خودت را از تله¬اش نجات ده، و این گرمای آفتاب را برای خودت نعمت بدان نه عذاب، چرا که گرمای شدید آفتاب در فصل گرما تو را به فکر عذاب دردناک آخرت می¬اندازد، روزی که این گرما چندین برابر می¬گردد و کسی توان تحمل آن را نخواهد داشت.

بهانه چهارم:
    می¬ترسم اگر حجاب را رعایت کنم، باری دیگر آن را کنار بگذارم، چرا که زنان زیادی را دیده¬ام که بعد زمانی طولانی که حجاب را رعایت کرده، آن را کنار گذاشته¬اند!!.
    به چنین زنانی می¬گویم: اگر مردم نظریه¬ای مانند نظریه تو را می¬داشتند، آن¬گاه دین را رها می¬کردند و کسی به دنبال دین نمی-رفت، نماز نمی¬خواندند چرا که برخی¬ها می¬ترسیدند آن را ترک کنند. روزه نمی¬گرفتند، زیرا بسیاری می¬ترسند که در شرایطی آن را ترک کنند، آیا متوجه شدی که شیطان چگونه از راهی دیگر به دنبالت آمده و برایت تله گذاشت و تو را از واجباتت باز داشت؟!!
    پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: ((أَحَبُّ العَمَلِ إلىَ اللهِ أَدوَمُهُ وإن قَلَّ)) بهترین عمل در نظر خداوند آن است که دوام بیشتر داشته باشد هر چند که اندک هم باشد. پس چرا به دنبال دلایلی که سبب ترک حجاب توسط چنین زنانی شده است، نگشته¬ای تا این¬که از آن اسباب اجتناب کرده و به دنبال راه حلی مناسب بگردی؟

ویرایش توسط باغ بهشت : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸ در ساعت ۱۰:۵۷

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

2. صلوات ها 29

3.  

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37596

بهانه پنجم:
    زنی پنجمی می¬گوید: می¬ترسم اگر خود را ملزم به لباس شرعی نمایم، نام جماعت و گروهی خاص بر من بیفتد و من دوست ندارم که وابسته به هیچ حزبی باشم.
    خواهر گرامی! در اسلام تنها دو حزب وجود دارید که خداوند در قرآن کریم از آن دو سخن گفته است: نخست حزبُ الله؛ حزب الله گروهی هستند که خداوند آنان را به وسیله انجام عبادتها و اجتناب از منهیات یاری می¬دهد.

دوّم حزب الشیطان؛ حزب الشیطان گروهی هستند که خداوند را نافرمانی می¬کنند و در زمین به فتنه وفساد می¬پردازند. و تو هنگامی که خویشتن را ملزم به آداب اسلامی از جمله لباس شرعی می¬نمایی، جزو حزب پیروز و رستگار خداوند می¬گردی، اما هنگامی که خودنمایی و تبرج می¬نمایی، مرکب شیطان گشته و جزو دوستان او شده و در صف منافقین و کفار قرار می¬گیری. و آنان چه اندازه دوستان بدی هستند!

بهانه ششم:
    این است سخن زن ششم: چه می¬گوید؟ می¬گوید: به من می¬گویند: هرگاه لباس شرعی پوشیده و حجاب را رعایت کنم، نمی¬توانم ازدواج کنم، پس حجاب را کناز می¬گذارم تا بتوانم ازدواج کنم!

خواهر گرامی! بی¬گمان شوهری که دوست داشته باشد تو را بی بندو بار، آرایش کرده و در برابر خداوند نافرمان ببیند، آن شوهر برایت شایسته نیست، شوهری که در برابر انجام حرام¬ها غیرت و ایمانش به جوش نیاید، در برابر تو هم هیچ¬گونه غیرتی نخواهد داشت و تو را برای رفتن به بهشت و نجات از دوزخ یاری نخواهد نمود.
    بی¬گمان خانواده¬ای که اساس تشکیل آن، بر نافرمانی خداوند و خشمگین نمودن او پایه ریزی شود، خداوند حق دارد که شقاوت و بدبختی در دنیا و آخرت را بر آن بنویسد، چنان که خداوند می¬فرماید:
    ((وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكاً وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى)). (طه: 124‏)

‏ و هركه از ياد من روي بگرداند، زندگي تنگ (و سخت و گرفته‌اي) خواهد داشت‌؛ و روز رستاخيز او را نابينا (به عرصه قيامت گسيل و با ديگران در آنجا) گرد مي‌آوريم.

و گذشته از این، ازدواج نعمتی از نعمتهای خداوند است که به هرکه بخواهد می¬بخشد، چه بسیارند زنان با حجابی که ازدواج کرده¬اند و چه بسیارند زنان بی حجابی که هنوز [کسی به دنبالشان نیامده] و ازدواج نکرده¬اند. اگر بگویی: آرایش و بی¬حجابی من برای رسیدن به هدفی مقدس و گرامی است که ازدواج می¬باشد، می¬گویم هدف مقدس و گرامی هیچ وقت استفاده از وسیله ناشرعی را مباح نمی¬گرداند، پس اگر هدف مقدس و پاک باشد، باید وسیله نیز پاک و درست باشد، زیرا قاعده¬ای اسلامی است که می¬گوید: ((الوسائل لها حكم المقاصد)) وسایل دارای حکم اهداف می¬باشند.

بهانه هفتم:
    بهانه¬ات چیست ای زن هفتمی؟ می¬گوید: می¬دانم که حجاب واجب است، اما هنگامی که خداوند مرا هدایت نمود، آن را رعایت خواهم نمود.
    از این خواهر می¬پرسیم: آیا گامهایی در مسیر به دست آوردن هدایت برداشته است تا اینکه به این هدایت دست یابد؟
    می¬دانیم که خداوند با حکمت خویش برای هر چیزی سببی قرار داده است؛ از جمله بیمار دارو مصرف می¬کند تا شفا یابد، مسافر ماشین یا چارپا سوار می¬شود تا به مقصدش برسد، نمونه¬ها زیادند، پس آیا این خواهر با جدیت تمام در مسیر به دست آوردن هدایت گام برداشته است؟ و اسبابش را به دست آورده است؟

برخی از این سبب¬ها عبارتند از:
    1) خالصانه درخواست هدایت نمودن از خداوند، همانگونه که خداوند ما را دستور می¬دهد که این¬گونه از او بخواهیم: ((اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ)). پروردگارا ما را به راه راست راهنمائي فرما.
    2) همنشینی با زنان صالحه زیرا زنان صالحه بهترین یاری دهنده بر هدایت و استمرار بر آن می¬باشند تا اینکه خداوند او را هدایت کند و رشد و تقوی را به او الهام کند تا اینکه خویش را ملزم به انجام اوامر خداوند نماید و حجابی را که خداوند زنان ایمان¬دار را به آن دستور داده است، رعایت نماید.

5. صلوات ها 22

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37596

بهانه هشتم
    سخن زن هشتمی چیست؟ می¬گوید: هنوز وقتش نیامده و من هنوز کوچک می¬باشم و بعد از اینکه بزرگ شدم و حج نمودم، حجاب را رعایت خواهم نمود.

خواهر گرامی! فرشته مرگ، در دنیا می¬گردد پشت در منزلت ایستاده و منتظر فرمان خداوند می¬باشد تا اینکه در هر لحظه از لحظه¬های عمرت خداوند به او اجازه دهد، در را باز کند. خداوند می¬فرماید: ((فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لا يَسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً وَلا يَسْتَقْدِمُونَ)) (اعراف: 34‏)
    هر گروهي داراي مدّت زماني (مشخّص و معلوم) است، و هنگامي كه زمان (محدود) آنان به سر رسيد، نه لحظه‌اي (از آن) تأخير خواهند كرد و نه لحظه‌اي ( بر آن ) پيشي مي‌گيرند.
    مرگ کوچک و بزرگ نمی¬شناسد، شاید مرگ به سراغت بیاید در حالی که در این گناه بزرگ قرار داری و با آرایش و خودنمایی-ات داری با خداوند محاربه می¬کنی. ‏

بهانه نهم:
    بهانه نهم می¬آید، گفت: امکان مادی ندارم تا لباسهایم را به لباس شرعی تبدیل کنم.
    و به این خواهر می¬گوییم: در راه به دست آوردن رضایت خداوند و برای رسیدن به بهشت، از دست دادن هر چیزگران قیمت و با ارزشی از جمله مال و نفس آسان است.

بهانه دهم:
    و در آخر دهمی می¬گوید: حجاب را رعایت نمی¬کنم تا این¬که به این فرموده¬ی خداوند عمل کرده باشم که می¬فرماید: ((وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ)) ‏ بلكه نعمتهاي پروردگارت را بازگو كن.
    پس چگونه نعمتهایی را که خداوند به من بخشیده است، از جمله موهای نرم و زیبایی¬ام را پنهان کنم؟
    چنین زنی به کتاب خداوند و فرامین او عمل می¬کند تا آنجا که با هواهای نفسانی او هماهنگی داشته و با فهم او مطابقت داشته باشد، اما هنگامی که مطابق میل و خواسته¬ی او نباشد، آن را رها می¬کند، اگر این¬گونه است پس چرا به این گفته¬خداوند عمل نمی¬کند می¬فرماید: ((وَلا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلاَّ مَا ظَهَرَ مِنْهَا)) و زينت خويش را ( هم¬چون سر، سينه، بازو، ساق، گردن، خلخال، گردن‌بند، بازوبند) نمايان نسازند، مگر آن مقدار (از جمال خلقت، همچون چهره و پنجه دستها) و آن چيزها (از زينت‌آلات، هم-چون لباس و انگشتري و سرمه و خضاب) كه (طبيعةً) پيدا مي‌گردد. [نور: 31] ‏.

و چرا به این گفته¬ی خداوند عمل نمی¬کند که می¬فرماید: ((يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلابِيبِهِنَّ)) رداهاي خود را جمع‌وجور بر خويش فرو افكنند. [احزاب: 59].
    بی گمان بزرگترین نعمتی که خداوند به ما داده است، نعمت ایمان و هدایت است. پس چرا بزرگترین نعمتهایی را که خداوند به تو ارازنی داشته است، که از جمله¬ی این نعمتها حجاب شرعی می¬باشد، باز گو نمی¬کنی

7. صلوات ها 22

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,192
    حضور
    144 روز 10 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44195

بعضی ها این طور میگن :
    چون انسان موجودی ازاد و صاحب اختیار هست بنابراین حجاب رو هم یه نوع سلب ازادی میدونن
    اینا معنای دقیق ازادی رو نمی دونن
    بله درسته انسان ازاده اما تا زمانی که حق دیگری ضایع نشه و با ازادی تو کسی به بیراهه کشیده نشه
    ازادی هم مثل هر چیزی یه حدودی داره

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

9. صلوات ها 15

علاقه
    شهادت
    نوشته
    371
    حضور
    4 روز 12 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2336

سلام لطفا مردان را هم یکی توضیح بده
    اللهم عجل لولیک الفرج
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    السلام علیک یا اباعبد الله
    التماس دعا به همگی.
    در ارزوی شهادت.

11. صلوات ها 9

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37596

لذت حجاب را درك كرده‌ای؟ حجاب = لذت و شادی معنوی

نمی‌دانید چقدر لذت‌بخش است وقتی وارد مغازه‌ای می‌شوم و می‌پرسم: آقا! این‌ها قیمتش چنده؟
    و فروشنده جوابم را نمی‌دهد؛

دوباره می‌پرسم: آقا! این‌ها چنده؟
    فروشنده که محو موهای رنگ کرده زن دیگری است، من را اصلاً نمی‌بیند.

باز هم سۆالم بی‌جواب می‌ماند و من، خوشحال، از مغازه بیرون می‌آیم.

نمی‌دانید چه لذتی دارد وقتی در خیابان و دانشگاه و… راه می‌روید و صد قافله دل، همراه شما نیست…

نمی‌دانید چه لذتی دارد وقتی سیاهی چادرم،

دل مردهایی که چشمشان به دنبال خوش‌رنگ‌ترین زن‌هاست را می‌زند.

نمی‌دانید چه لذتی دارد، وقتی شاد و سرخوش، در خیابان قدم می‌زنید؛

در حالی که دغدغه این را ندارید که شاید گوشه‌ای از زیبایی‌هاتان، پاک شده باشد!

و مجبور نیستید خود را با دلهره، به نزدیک‌ترین محل امن برسانید تا هر چه زودتر، زیبایی خود را کنترل کنید؛

و زیبایی از دست رفته‌تان را به صورتتان باز گردانید.

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی مردهایی که به خیابان می‌آیند تا لذت ببرند، ذره‌ای به تو محل نمی‌گذارند؟

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی جولانگاه نظرهای ناپاک و افکار پلید مردان شهرتان نیستید؟

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی کرم قلابِ ماهیگیریِ شیطان برای به دام انداختن مردان شهر نیستید؟

می‌دانید چه لذتی دارد، وقتی می‌بینی که می‌توانی اطاعت خدایت را بکنی؛ نه اطاعت هوای نفست را؟

می‌دانید؛ واقعاً می‌دانید که چه لذتی دارد وقتی در خیابان راه می‌روید؛

در حالی که یک عروسک متحرک نیستید؛ یک انسان رهگذرید.

واقعاً چه لذتی دارد این حجاب. لذتی وصف ناشدنی…

خدایا؛ لذت حجابم مدام باد…

13. صلوات ها 16

نوشته
    70
    حضور
    8 روز 6 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    278

با سلام
    ما تو روستایی هستیم که اینجا همه چادری هستن و بندرت دختری تو خیابون دیده میشه پس من نمی دونم بی حجابی یعنی چی!

اما مثلا یه دور یه زن مانتویی (از تهران بود گمونم) اومده بود محلمون همین که از ماشین پیاده شد انگار که جن دیده باشن ملت همه بهش خیره شدن و اون زنه بنده خدا اینقدر وحشت کرده بود که سریع دوباره سوار ماشین شد و برگشت تهران !

حالا منظورم از این مقدمه چیه؟

من میگم چرا ایران نباید ارتش زن ها داشته باشه؟
    خب شاید شما میگین کی میره؟
    جواب:همین دخترای بی حجاب برن!
    سوال:برای چی برن؟
    جواب :
    1-لباسهای خوب می پوشن
    2- موهاشونم از ته ماشین دو میشه که دیگه همه از دستشون راحت میشن!

درست نمیگم؟
    ویرایش توسط عزراییل : ۱۳۹۳/۰۴/۰۱ در ساعت ۰۷:۲۴

15. صلوات ها 9

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

اگر ایدیولوژی تونست تضمین موفقیت بده ... اگر تونستی از دستش شکایت کنی و بگی من این مسیر رو طی کردم و نتیجه نگرفتم ... اونوقت حجت رو تموم کرده و حرفای دیگران اسمش میشه بهانه ...
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

17. صلوات ها 2

علاقه
    مسائل دینی و اعتقادی
    نوشته
    104
    حضور
    3 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

بهانه یازدهم رو من میگم: حجاب باعث عقب افتادگی زنان می شود. در کشورهای غیر اسلامی که حجاب وجود ندارد، زنان بیشتر پیشرفت کرده اند و زنان جوامع اسلامی عقب مانده هستند...

و همچینن بهانه دوازدهم : در جوامع غیر اسلامی زنان حتی با پوشش های حداقلی در مکان هایی ( نظیر کنار دریا ) حاضر می شوند و کسی آنها را نگاه نمی کند و اگر تا پاسی از شب خارج از خانه به سر ببرند هیچ احساس نا امنی نخواهند کرد. اما در ایران که سمبل جامعه اسلامی هست دختران و زنان شب در کوچه و خیابان احساس نا امنی می کنند و نمی توانند با خیال راحت بیرون بروند.

و نهایتا بهانه سیزدهم : یک جمله ای منسوب به ایران باستان ( که اصلا هیچ سندی برای آن ذکر نشده است) این روز ها ورد زبان طرفداران بی حجابی شده است. اینکه میگویند از وقتی خارجی ها به ایران آمدند و گفتند
    " چرا زنان شما حجاب ندارند؟" در پاسخ پادشاه ایران گفته است که "حجاب زنان ما پلک مردان ماست " . حالا صحت و سقم این گفته جای بسی بحث داره....

سرکار خانم باغ بهشت
    مدیر اجرایی انجمن نرم افزاردر مورد این سه بهانه هم لطفا توضیح بفرمایید.

19. صلوات ها 7

علاقه
    حضرت زهرا
    نوشته
    8
    حضور
    1 روز 2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    30

ممنون خوب بود یه بهانه دیگه که یکی از دوستام میگفت این بود خدا تو قران گفته همه ی شما خواهر و برادرید پس همه به هم محرمیم چند وقت پیش که شمال بودم تو جاده هایی که به صورت تفریحی میرفتین میدیدم خیلی از خانم ها دیگه تو ماشین روسری سرشون نمیکنن اون موقع چقدر عصبانی شدم اخه چرا نباید به این باور برسن که حجاب به نفع خودشونه

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)