جمع بندی آمریکا ابر جنایتکار تاریخ است و دشمن ما ، هر چند در صلح باشیم

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آمریکا ابر جنایتکار تاریخ است و دشمن ما ، هر چند در صلح باشیم

سلام
آمریکا ابر جنایتکار تاریخ است و دشمن ما ، هر چند در صلح باشیم .
خون جهانیان از دندان دولت آمریکا میچکد . هر کس دوست دار آمریکا باشد همان قدر که دوست امریکا است در جنایات آمریکا شریک است.

سوال اینست که چرا امریکا اینقدر تشنه مذاکره است ؟
چه سودی میبرد ؟
اسرائیلو میخواد چکار کنه؟ اگر اوباما قدمی بدون اجازه اسرائیل برداره دخلش اومده.
آیا حرفهای روحانی با احمدی نژاد درباره اسرائیل فرق داشت؟ بنظرم فقط لحنش فرق داشت . دوستان بگویند ایا فرق داشت؟
ایران بنا شده چه امتیازی بده ؟ آیا فقط بازدید از فردو و پیوستن به الحاق npt ؟ آیا اینا واقعا از بمب اتم ایران میترسن و اینهمه قشقلق این سالها برای بمب اتم بوده ؟
من که برام سواله که چرا اینهمه تشنه مذاکره اند؟
شاید جوابو بشه از اینجا پیدا کرد. صدام چرا صلحو پذیرفت. اون که دنیا پشت سرش بود . آیا فشار جامعه جهانی باعث پذیرفتن صلح شد ؟ آیا مقاومت جانانه ایران صدامو خسته کرد ؟ چرا بعدش به کویت حمله کرد ؟ آیا نمیفهمید چه بلایی سرش میارن؟ منظورم اینه که چرا صلحو قبول کرد که بعدش به کویت حمله کنه ؟
آیا جواب این سوال مقاومت ایران و همچنین فشار جهانی مثل ادعاهای کویت برای خواستن پولش است.
ایا شوق آمریکا برای مذاکره دلیل اصلی اش سرکوب صدای ملتهای جهان است.
آیا آمریکا فقط میخواد آبروی از دست رفته اش در جهان را کسب کند که ببینید اینم دوست ما شد؟ درسته یانه؟
آیا آمریکا اینقدر مستاصل شده که حتی اسرائیل هم حاضر به مذاکره آمریکا و ایران شده ؟ امروز نتانیاهو ملعون رفته آمریکا و به خبرنگاران گفته درباره تماس اوباما و روحنی چیزی نگن.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

بپاخیزید;402217 نوشت:
چه سودی میبرد ؟
اسرائیلو میخواد چکار کنه؟ اگر اوباما قدمی بدون اجازه اسرائیل برداره دخلش اومده.
آیا حرفهای روحانی با احمدی نژاد درباره اسرائیل فرق داشت؟ بنظرم فقط لحنش فرق داشت . دوستان بگویند ایا فرق داشت؟
ایران بنا شده چه امتیازی بده ؟ آیا فقط بازدید از فردو و پیوستن به الحاق npt ؟ آیا اینا واقعا از بمب اتم ایران میترسن و اینهمه قشقلق این سالها برای بمب اتم بوده ؟
من که برام سواله که چرا اینهمه تشنه مذاکره اند؟
شاید جوابو بشه از اینجا پیدا کرد. صدام چرا صلحو پذیرفت. اون که دنیا پشت سرش بود . آیا فشار جامعه جهانی باعث پذیرفتن صلح شد ؟ آیا مقاومت جانانه ایران صدامو خسته کرد ؟ چرا بعدش به کویت حمله کرد ؟ آیا نمیفهمید چه بلایی سرش میارن؟ منظورم اینه که چرا صلحو قبول کرد که بعدش به کویت حمله کنه ؟
آیا جواب این سوال مقاومت ایران و همچنین فشار جهانی مثل ادعاهای کویت برای خواستن پولش است.
ایا شوق آمریکا برای مذاکره دلیل اصلی اش سرکوب صدای ملتهای جهان است.
آیا آمریکا فقط میخواد آبروی از دست رفته اش در جهان را کسب کند که ببینید اینم دوست ما شد؟ درسته یانه؟
آیا آمریکا اینقدر مستاصل شده که حتی اسرائیل هم حاضر به مذاکره آمریکا و ایران شده ؟ امروز نتانیاهو ملعون رفته آمریکا و به خبرنگاران گفته درباره تماس اوباما و روحنی چیزی نگن.

با سلام
البته این سوال سیاسی است واصولا باید متخصصین در علوم سیاسی جواب دهند البته برای شروع بحث .اظهار نظر متخصصان بنده آنچه که صاحب نظران در این زمینه ارائه داده اند و تحلیلهایی که داشته اند عرض می کنم.
در مورد سفر رئیس جمهور محترم و بحث گفتگوی بین ایران وآمریکا دو دیدگاه است.
بعضی ها خیلی ذوق زده شده وشروع این گفتگوها را منشأ حل مشکلات قلمداد می کنند ومثل اینکه به همین زودی تمام مشکلات وموانع برطرف خواهد شد.
بعضی دیگر نیز با اینکه اصل سفر ونوع صحبتهای رئیس جمهور را خوب وموفقیت آمیز قلمداد می کنند ولی نقدهایی نیز وارد می دانند وعلی الظاهر با توجه به اظهار نظرهایی که از جانب اوباما ومسئولان آمریکایی در این روز اظهار می شود موید این نقدها است وآن اینکه صحبت تلفنی با اوباما سنجیده نبوده است واگر در خواست از جانب آنها بوده اظهار نظرهای بعدی ودروغهایی که می گویند وتحریمها را موثر دانسته وسبب در خواست گفتگو از جانب ایران می دانند واگر قرار باشد آمریکا سر مساله یک تلفن مسولیتش را قبول نداشته وگردن ایران بیندازند دیگر قابل اعتماد نیستند که بتوان در مباحث مهمتر به آنها اعتماد کرد.
به هر حال باید منتظر آینده بود ولی آنچه تجربه به ما نشان می دهد آمریکا زیاد قابل اعتماد نیست ونباید زیاد ذوق زده شد.

بپاخیزید;402217 نوشت:

دیروز رهبرمون چه گفت....

[SPOILER]
متن فایل صوتی پیوست شده:
حالا اخيراً آمريكايى‌ها باز مسئله‌ى
مذاكره را پيش كشيدند، تكرار ميكنند كه آمريكا آماده است با ايران مذاكره‌ى مستقيم بكند؛ اين تازگى ندارد. مسئله‌ى مذاكره را آمريكايى‌ها در هر مقطعى تكرار كرده‌اند. حالا امروز نوبه‌ميدان‌آمده‌ها مجدداً تكرار ميكنند كه مذاكره كنيم و ميگويند توپ در زمين ايران است، توپ در زمين شماست، شما هستيد كه بايد پاسخگو باشيد، شما هستيد كه بايد بگوييد مذاكره‌ى همراه با فشار و تهديد، چه معنايى دارد؟ مذاكره براى اثبات حُسن نيت است. شما ده تا كار انجام ميدهيد كه حاكى از سوء نيت است، آن وقت به زبان ميگوييد مذاكره؟! توقع داريد ملت ايران قبول كنند كه شما حُسن نيت داريد؟! ما البته درك ميكنيم چرا آمريكايى‌ها اين روزها باز مجدداً مسئله‌ى مذاكره را هى تكرار ميكنند، هى ميگويند پشت سر هم به زبانهاى گوناگون؛ ما ميفهميم علت چيست. به قول خود آمريكايى‌ها، سياست خاورميانه‌اى آنها دچار شكست شده. آمريكا در سياستهاى خود در اين منطقه، دچار شكست است. احتياج دارند به اينكه يك برگ برنده‌اى را به قول خودهاشان رو كنند؛ اين برگ برنده از نظر آنها عبارت است از اينكه: نظام جمهورى اسلامىِ انقلابىِ مردمى را، بكشانند پاى ميز مذاكره؛ به اين احتياج دارند. ميخواهند به دنيا اعلام كنند كه ما حُسن نيت داريم. نه، ما حُسن نيتى مشاهده نميكنيم. من چهار سال قبل - در اول اين دولت كنونى امريكا - كه باز همين حرفها را ميزدند، اعلام كردم، گفتم كه ما پيشداورى نميكنيم، قضاوت زودهنگام نميكنيم؛ ما نگاه ميكنيم ببينيم عمل اينها چگونه است، آن وقت قضاوت خواهيم كرد.

حالا بعد از چهار سال، قضاوت ملت ايران چه باشد؟ از فتنه‌ى داخلى حمايت كردند، به فتنه‌گران كمك كردند، در سطح منطقه با ادعاى مبارزه با تروريسم به كشورى مثل افغانستان لشگركشى كردند، اين همه انسان را پامال كردند، نابود كردند؛ با همان تروريستها امروز دارند در سوريه همكارى ميكنند، پشتيبانى ميكنند؛ همان تروريستها را در هرجايى كه توانستند در ايران به كار بگيرند، به كار گرفتند، عوامل آنها، همپيمانهاى آنها، جاسوسان رژيم صهيونيستى، دانشمندان را در جمهورى اسلامى ترور كردند صريح، اينها حاضر نشدند حتى محكوم كنند، حمايت هم كردند؛ اين عملكرد آنهاست؛ عليه ملت ايران تحريمهايى را كه خودشان ميخواستند اين تحريمها فلج كننده باشد، به كار گرفتند و اين را تصريح كردند و گفتند فلج كننده. چه كسى را ميخواستيد فلج كنيد؟ ملت ايران را ميخواستيد فلج كنيد؟ شما حُسن نيت داريد؟ مذاكره از روى حُسن نيت، با شرايط برابر، ميان دو طرفى كه نميخواهند به يكديگر كلك بزنند، معنا پيدا ميكند. مذاكره به صورت يك تاكتيك، مذاكره براى مذاكره، مذاكره براى فروختن ژست ابرقدرتى بيشتر به دنيا، اين مذاكره يك حركت حيله‌گرانه است؛ اين حركت واقعى نيست. من ديپلمات نيستم، من انقلابى‌ام، حرف را صريح و صادقانه ميگويم. ديپلمات يك كلمه‌اى را ميگويد، معناى ديگرى را اراده ميكند. ما صريح و صادقانه حرف خودمان را ميزنيم؛ ما قاطع و جازم حرف خودمان را ميزنيم. مذاكره آن وقتى معنا پيدا ميكند كه طرف، حُسن نيت خود را نشان بدهد؛ وقتى طرف، حُسن نيت نشان نميدهد، خودتان ميگوييد فشار و مذاكره؛ اين دوتا با هم سازگار نيست. شما ميخواهيد اسلحه را مقابل ملت ايران بگيريد، بگوييد: يا مذاكره كن يا شليك ميكنم. براى اينكه ملت ايران را بترسانيد، بدانيد ملت ايران در مقابل اين چيزها مرعوب نخواهد شد...

[/SPOILER]
امروز از دشمنمان چه میشنویم....

[SPOILER]

متن اظهارات باراک اوباما در این کنفرانس خبری چنین است:
آنچه من و نخست وزیر اسرائیل درباره آن توافق داشتیم این بود که به دلیل تحریم های فوق العاده ای که ما توانستیم علیه ایران در سالهای گذشته اعمال کنیم، به نظر می رسد ایرانی ها در حال حاضر آماده مذاکره هستند. ما باید دیپلماسی را مورد آزمایش قرار دهیم و ببینیم که ایرانی ها درباره تمایل خود برای اجرای هنجارهای جهانی، قوانین بین المللی، قطعنامه های بین المللی و مواد مورد نیاز جامعه جهانی جدی هستند و ما با دیدگاهی مثبت این قضیه را پیش می بریم. با این نشانه که برای ما ترجیح دارد که این مسئله به صورت دیپلماتیک حل شود.

ما در این مذاکرات با چشمان باز وارد می شویم. این مذاکرات آسان نخواهد بود و هر آنچه که ما انجام می دهیم نیازمند معیارهای قابل تاییدی است تا بتوانیم آنچه که خواسته ایرانی ها است و آن کاستن از تحریم ها است را انجام دهیم.از این رو ما با اسرائیل و دیگر دوستان و همپیمانان خود در این رابطه مشورت های نزدیکی انجام خواهیم داد و امیدواریم که بتوانیم این موضوع را به صورت دیپلماتیک حل و فصل کنیم. اما به عنوان رئیس جمهور امریکا من قبل از این هم گفته ام و اکنون تکرار می کنم که ما هیچ گزینه ای شامل گزینه نظامی را هم در ارتباط با ایران از روی میز خارج نکرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که ایرانی با قابلیت تسلیحات هسته ای منطقه را از ثبات خارج نکند و باعث تهدید آمریکا نشود.در تمام این مسائل ما با مردم اسرائیل قویتر از همیشه متحد هستیم و تعهد ما به امنیت اسرائیل قویتر از همیشه است. ما همانند گذشته به دنبال تدام همکاری ها با دوستان خود در اسرائیل هستیم که اطمینان حاصل کنیم نیازهای امنیتی اسرائیل و آمریکا تامین شود و بتوانیم صلح و امنیت بیشتری در منطقه ایجاد کنیم، صلح و امنیتی که با خشونتها و تنش هایی در منطقه مواجه شده است. من از دیدگاه های نخست وزیر تقدیر می کنم و بار دیگر به وی خوشامد می گویم.*متن کامل سخنان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب اسراییل هم چنین است:تهدید قابل قبول نظامی و تحریم قوی همچنان تنها فرمولی است که ما می توانیم براساس آن به راه حل مسالمت آمیز درباره ایران برسیم.شما می دانید و مردم آمریکا می دانند متحدی بهتر، مطمئن تر، پایدار تر و دموکراتیک تر از اسرائیل برای آمریکا در جاهای بسیار خطرناک نیست.بنابراین من از فرصت بدست آمده استفاده کردم تا درباره نحوه همکاری نزدیک تر در برابر چالش های بسیار بزرگی که هر دو کشور با آن مواجه هستیم،گفتگو کنیم.من فکر می کنم مهمترین چالش جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای است.من از این که شما به صورت آشکار گفتید به این هدف (جلوگیری از ایران) متعهد هستید، تشکر می کنم. من همچنین از صحبت شما که گفتید گفتار آشتی جویانه ایران باید با اقدامات واقعی، روشن، قابل راست آزمایی و جدی سنجش شود، تشکر می کنم.ایران از نابودی اسرائیل سخن گفت بنابراین این آخرین آزمایش اسرائیل است مبنی بر این که توافق آتی با ایران منجر می شود این کشور برنامه نظامی هسته ای خود را برچیند یا خیر.این خلاصه کلام است.خلاصه کلام این است که ایران برنامه نظامی هسته ای خود را به طور کامل برچیند.من از شما به خاطر تلاش های بسیار برای اعمال رژیم های تحریم برای جلوگیری از تلاش های ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته ای تشکر می کنم.من معتقدم ترکیبی از تهدید نظامی قابل قبول و فشار این تحریم ها ایران را به میز مذاکره بازگردانده است.من همچنین معتقدم اگر دیپلماسی می خواهد کارساز باشد این فشارها باید باقی بماند و نباید این فشارها را تا رسیدن به موفقیت کمتر کرد.در حقیقت اسرائیل معتقد است اگر ایران به پیشروی در برنامه هسته ای خود در جریان مذاکرات ادامه دهد، تحریم ها باید تقویت شود.
http://www.irannuc.ir/fa/content/1807

[=Times News Roman][=arial narrow]وزیر خارجه کانادا خواستار حفظ تحریم‌های شدید علیه ایران شد
[=Times News Roman][=arial narrow]وزیر امور خارجه کانادا با ادعای ضرورت حفظ تحریم‌های شدید علیه ایران، بر تعهد کشورش در قبال امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920709001367

[/SPOILER]
حد اقل برکت این سفر اخیر و پاسخ هایی که گرفتیم به عنوان نتیجه ی این به اصطلاح دیپلماسی لبخند(!!!) در برابر دشمنانمان این بود که خیلی ها در ایران جوابشونو گرفتند...

[="Black"]مرگ بر آمریکا
[=microsoft sans serif]
الموت لامریکا

down with america

این مذاکره مثل قضیه هویج و چماقه
امریکا چماق رو پشت خودش قایم کرده و هویج رو گرفته دستش
اگه بری جلو با چماق میزنه سر مذاکره کننده!

ما به وضعیت شعب ابی طالب بیشتر راضی هستیم تا خواری و ذلت
و آنقدر می مانیم تا اماممان ظهور کند و بگوید عهدنامه کفار را موریانه از بین برده است

آن موقع است که فتح مکه شروع خواهد شد
یامهدی ادرکنی

دوست عزیز بپاخیزید شما از سیاست چه می دونید اخه؟ واقعیت اینه ما تحصیل کرده ها خسته شدیم از این جور طرز فکر، مردم هم تو انتخابات نشون دادن خسته شدن، بسه دیگه، وقتی سال 84 یکسری حجره پاره کردن نگذارید پرونده بره شورای امنیت یک عده قشون کشی خیابانی راه انداخن، بسه دیگه کشور با شعار نمی شه درست کرد، تمام مسولین از بعد جنگ تا به امروز مقصرن مقصر این وضع مقصر وابستگی شدید الان ما، تمام بچه حزب الله هایی که پست مقام گرفتن بدون داشتن تخصص مربوطه امروز مقصرن، فرار مغزهای ایران از همه جهان بیشتره، یه بخشی از این فرارها بخاطر طریقه برخورد با این عزیزان و سوئ مدیریت شدید در نظام هست،
امریکا هرکی هست واسه خودشه، طرف دارهای عقیده شما به زور می تونستن شکم مردم سیر کنن!! دارو پیش کش، بعد از 30 سال از انقلاب کاخ و ویلاها ذوباره تو تهران ساخته شده، خیلی از بچه های مسولین خارج از کشورا، بعضی ها ماشین دارن قد درامد تمام عمر من! عروسی مخطلط با سرو مشروب همین یک ماه پیش تو باغ ... تو تهران بود (کسی که رفته بود تعریف می کرد)، دیگه از درد مردم نگم بهتره، از خفقان مملکت نگم از اینکه صدای اعتراض بلند شه می گن به نظام داری ضربه می زنی (خیلی عالی حکومت دست یک عده باشه هرکی دیگه حرف بزنه بگن تو به نظام ضربه می زنی!!)
انوقت داری می گی چرا با امریکا مزاکره می شه!!! صحبت با امریکا اشتباه هست اما وابستگی تا خرخره به چین و روسیه خوبه هر آشغالی بدن خوبه، جون مردم مهم نیست؟ همون موشک هایی که می بینی تو رزمایش ایران می دونی بدنه اش از کدوم کشور می اد (یه چیو مثال زدم که دم از خودکفایی اش خیلی می زنن) بسه دیگه کرکره بکشید پایین و فقط فکر کنین اگه الان آقا ظهور کنن با این تجهیزات که ما و کشورهای عربی داریم می تونیم یک کشور اروپایی رو فتح کنیم یا نه (امریکا پیش کش) اصلا چند سال می تونیم یک جنگ ادامه بدیم، (البته بدون امداد غیبی خفن)

vahid.q;403750 نوشت:
دوست عزیز بپاخیزید شما از سیاست چه می دونید اخه؟ واقعیت اینه ما تحصیل کرده ها خسته شدیم از این جور طرز فکر، مردم هم تو انتخابات نشون دادن خسته شدن، بسه دیگه، وقتی سال 84 یکسری حجره پاره کردن نگذارید پرونده بره شورای امنیت یک عده قشون کشی خیابانی راه انداخن، بسه دیگه کشور با شعار نمی شه درست کرد، تمام مسولین از بعد جنگ تا به امروز مقصرن مقصر این وضع مقصر وابستگی شدید الان ما، تمام بچه حزب الله هایی که پست مقام گرفتن بدون داشتن تخصص مربوطه امروز مقصرن، فرار مغزهای ایران از همه جهان بیشتره، یه بخشی از این فرارها بخاطر طریقه برخورد با این عزیزان و سوئ مدیریت شدید در نظام هست،
امریکا هرکی هست واسه خودشه، طرف دارهای عقیده شما به زور می تونستن شکم مردم سیر کنن!! دارو پیش کش، بعد از 30 سال از انقلاب کاخ و ویلاها ذوباره تو تهران ساخته شده، خیلی از بچه های مسولین خارج از کشورا، بعضی ها ماشین دارن قد درامد تمام عمر من! عروسی مخطلط با سرو مشروب همین یک ماه پیش تو باغ ... تو تهران بود (کسی که رفته بود تعریف می کرد)، دیگه از درد مردم نگم بهتره، از خفقان مملکت نگم از اینکه صدای اعتراض بلند شه می گن به نظام داری ضربه می زنی (خیلی عالی حکومت دست یک عده باشه هرکی دیگه حرف بزنه بگن تو به نظام ضربه می زنی!!)
انوقت داری می گی چرا با امریکا مزاکره می شه!!! صحبت با امریکا اشتباه هست اما وابستگی تا خرخره به چین و روسیه خوبه هر آشغالی بدن خوبه، جون مردم مهم نیست؟ همون موشک هایی که می بینی تو رزمایش ایران می دونی بدنه اش از کدوم کشور می اد (یه چیو مثال زدم که دم از خودکفایی اش خیلی می زنن) بسه دیگه کرکره بکشید پایین و فقط فکر کنین اگه الان آقا ظهور کنن با این تجهیزات که ما و کشورهای عربی داریم می تونیم یک کشور اروپایی رو فتح کنیم یا نه (امریکا پیش کش) اصلا چند سال می تونیم یک جنگ ادامه بدیم، (البته بدون امداد غیبی خفن)

ما تحصیل کرده ها؟پس ماها نه درس خوندیم نه سواد داریم نه رنگ دانشگاهو دیدیم نه...؟جالبه ما جز مردمم به حساب نمیایم!!...گرچه نتیجه گیریتون از نتیجه انتخاباتم خیلی جالبه...چرا فکر میکنی هر کی درس خونده باید دین و ارمانو هدفو بنداه دور؟شما تشیعو تو یه چیز دیدی من تو ولایت!برای این عقیده هم کلی مطالعه کردم.چرا انقدر راحت توهین میکنید؟!
کسی نگفت مذاکره بد است ولی داریم میبینیم نتیجه اش چی شد!ما گفتیم باشه قبول مذاکره.نتیجه اش شد اینکه خب حالا که اومدن مذاکره بیاین تحریمارو تشدید کنیم!!!!....
بعدم شعارایی که میگین دلیل و هدف زندگی ماست!دیدن واقعیت لازمه.درست ولی واقعیت ها رو دیدن ربطی به کنار گذاشتن ارمانها ندارد!...عقیدت با ماها فرق دارد.باشه.ولی چرا توهین؟!...

در مورد روسیه هم اونا با ما خوب نیستن با امریکا بدن!موش دواندن هاشونم تو این سالها کم نبوده.
مثلا همین شهید تهرانی مقدم که تو یه حادثه شهید شدند چرا انقدر برای نظام مهم بودن؟به خاطر اینکه خیلی از تجهیزات نظامی مثل موشک های محافظ پالایشگاه و که روسها چند سال داشتن ما رو دنبال خودشون میدواندن برای تحویلشون به ایران رو ایشون ساخت...شما چندتا شبکه رو نگاه میکنید و فکر میکنید هر چی لازمه بدونید بای قضاوت رو همونا بهتون میگن!مطمئن باشین پاش بیافتد روسهام مقابل ما می ایستند.ولی این ربطی به به بحث ما ندارد.ماها از زورگویی و وابستگی و بله قربان گفتن با امریکا شاکی هستیم.وابسگی بد است و غلط.حالا به هر کشوری.
در ضمن جنگ امام زمان جنگ عقیدست...

hoorshid;403395 نوشت:
حد اقل برکت این سفر اخیر و پاسخ هایی که گرفتیم به عنوان نتیجه ی این به اصطلاح دیپلماسی لبخند(!!!) در برابر دشمنانمان این بود که خیلی ها در ایران جوابشونو گرفتند...

میشه بفرمایید این خیلیا چه جوابی گرفتن؟

من میگم شهید بشیم بهتر از اونه با امریکا صلح کنیم

mahan;404058 نوشت:
من میگم شهید بشیم بهتر از اونه با امریکا صلح کنیم

چیزی که رهبر بگه از چیزی که شما بگی بهتره
به هر حال رهبر فرمودند نرمش قهرمانانه
نرمش بالاخره یعنی چی؟
روحانی هم که خودش میگه رهبر به من اجازه تام داده.
عبارت "نرمش" را نباید نادیده بگیریم.
حالا اینکه قهرمانانه اش چگونه است بحث دیگریست
ولی بالاخره یک نرمشی باید باشد
شما اگر بودید چگونه نرمش نشان می دادید؟ (با فرض قهرمانانه بودن)
تحلیل حسن عباسی از مذاکره با آمریکا

کاربر محترم هارب من کجا توهین کردم به کسی؟!! فقط ممکنه تو عبارت ما تحصیل کرده ها اغراق کرده باشم توهین نکردم، نه اینجا جای بحث با شما هست و نه لزومی به این کار هست، موفق باشین:Sham:

vahid.q;403750 نوشت:
بسه دیگه کشور با شعار نمی شه درست کرد، تمام مسولین از بعد جنگ تا به امروز مقصرن مقصر این وضع مقصر وابستگی شدید الان ما، تمام بچه حزب الله هایی که پست مقام گرفتن بدون داشتن تخصص مربوطه امروز مقصرن، فرار مغزهای ایران از همه جهان بیشتره، یه بخشی از این فرارها بخاطر طریقه برخورد با این عزیزان و سوئ مدیریت شدید در نظام هست،

سلام
درسته کشور با شعار اداره نمیشه و مسئولین مقصرند . یک موضوعی را مطرح میکنم چون برایمان ملموس تر است بهتر به جواب میرسیم که واقعا چه اشتباهاتی را مسئولین مرتکب شده اند و البته این یک موضوع کوچک است .
وضعیت حجاب در جامعه ما ناشی از چیست ؟ بی تقوایی .
چرا بی حجابی در جامعه زیاد شد ؟ چون سن ازدواج عقب افتاد و مسیر عادی( مسائل جنسی که در چهارچوب خانواده باید باشد ) وجود نداشت و کم کم بعضی مردان به چشم چرانی و بعضی زنان به خودنمایی در اجتماع رو آوردند . (البته عوامل دیگر هم وجود دارد اما این دلیل اصلی است)
چرا سن ازدواج عقب افتاد ؟ بزرگترین دلیلش عدم پشتیبانی دولتها از ازدواج است. دولتها اگر حمایت میکردند هرگز سن ازدواج به اینجانمیرسید. اگر دولتها حداقل مسکن کسانیکه ازدواج کرده اند را چند سال تامین میکردند اینطور نمیشد .
چرا دولتها بفکر ازدواج نبودند ؟ بی تقوایی
یعنی بی تقوایی دولتها به بی تقوایی مردم منجر شده است . این ربطی به تحریم ندارد .
حالا ببین اگه تقوا باشه فرار مغز داریم .

vahid.q;403750 نوشت:
امریکا هرکی هست واسه خودشه،

این حرف شما را کجای اعتقاداتتان در قرآن نوشته؟
لطفا روشن نمایید.

صلح با مذاکره فرق دارد.
البته خود مذاکره هم آدابی دارد

هارب;403957 نوشت:
دیگه از درد مردم نگم بهتره، از خفقان مملکت نگم از اینکه صدای اعتراض بلند شه می گن به نظام داری ضربه می زنی (خیلی عالی حکومت دست یک عده باشه هرکی دیگه حرف بزنه بگن تو به نظام ضربه می زنی!!)

البته مردم شدیدا دردمند هستند اما آیا این از تقابل ما با آمریکا است یا بی لیاقتی مسئولین ؟
ما از نظر آزادی های اجتماعی واقعی نیازمند رشد بسیار هستیم ولی خفقان نیست . خود من جلو رئیس جمهورو بین هیئت دولت و خبرنگاران گرفتم و حرفمو خیلی راحت بهش زدم . یه بارم جلسه ناحیه بسیجو ریختم بهم . ولی حرف حساب داشتم یعنی برای یه چیزی جلسه رو ریختم بهم که هیچ کس نتونست بهم بگه بالا چشت ابروست.
دوست عزیزم جناب vahid.q یک نکته . من مگه چی گفتم که شما همچین جوابی دادین . گفتم آمریکا ابر جنایتکار تاریخه مگه شما اینو قبول ندارین . کیو تو دنیا پیدا میکنین که این حرفو قبول نداشته باشه ؟ بعدشم یه سری سوال پرسیدم که واقعا داشتم . منظورم اینکه شما که صحبت خفقان میکنید من یه حرفی زدم اینطور جواب دادین حالا با این حساب اسم شما چی میشه ؟ یعنی فکر نمیکنید جوابتان تند و با عصبانیت بود ؟

vahid.q;403750 نوشت:
انوقت داری می گی چرا با امریکا مزاکره می شه!!! صحبت با امریکا اشتباه هست اما وابستگی تا خرخره به چین و روسیه خوبه هر آشغالی بدن خوبه، جون مردم مهم نیست؟

یک بار دیگه پست اول و دوم را خوندم که بدونم کجاش گفته بودم صحیت با آمریکا اشتباهه . نبود . اونجام که گفتم چرا تشنه مذاکره هستند منظورم آمریکاییها بوده . بنده فقط یه سری سوال مطرح کردم و نظری در اینباره ندادم .
وابستگی کلا خوب نیست و اینهم یکی دیگر از اشتباهات مسئولین است .

دولت باید هوشیار باشد و به قول گفتنی تمام تخم مرغها را در سبد سیاست خارجی قرار ندهد. نقطه ضعفها از ما است. ایران توسعه بادکنکی نمی خواهد مثل کشورهای خلیج فارس. ایران توسعه پایدار می خواهد و یکی از این مصداقها کم شدن سهم پول نفت است. اصلاح ساختارهای اقتصادی و ..... جالبه هر وقت رهبری این همه صحبت از اقتصاد می کنند به طور کلی همه دولتها پشت گوش می اندازند اما تا یک کمی در مورد سیاست خارجی می گویند فورا همشون هر کدام به نوعی با کله می روند !

می شود مثلا به فلان حزب فلان جا امتیاز مذاکره با ایران را در حد پز و اتفاقهای جزئی داد و آنها هم جزئی کوتاه بیایند ! اما این اتفاقها اهمیتش در حد خودش است و مشکلات ایران درونی است.

در ضمن بنده یادم هست که در دولت قبل هم قرار داد تهران بین چند کشور و به پیشنهاد خود آمریکا امضا شد اما همین آقای اوباما با دروغگویی و گردن کلفتی زد زیرش و کلا یک دنیایی را سر کار گذاشت !!!

بالاخره پیامبر (ص) هم زمانی با کفار در صلح بود که به یکدیگر تعدی نکند اما بد نیست آیات آخر سوره محمد (ص) را یک نگاهی بیاندازیم.

به نام خدا
پس سستى نورزيد و [كافران را] به آشتى (ذلیلانه) مخوانيد [كه] شما برتريد و خدا با شماست و از [ارزش] كارهايتان هرگز نخواهد كاست.
زندگى اين دنيا لهو و لعبى بيش نيست و اگر ايمان بياوريد و پروا بداريد [خدا] پاداش شما را مى‏دهد و اموالتان را [در عوض] نمى‏خواهد (آخر سوره محمد (ص))

قطعا مردم و دولت زیر بار صلح ذلیلانه نخواهند رفت. یه مقدار باید عقلامون را به کار بندازیم و صبور باشیم.

maes;405991 نوشت:
دولت باید هوشیار باشد و به قول گفتنی تمام تخم مرغها را در سبد سیاست خارجی قرار ندهد. نقطه ضعفها از ما است. ایران توسعه بادکنکی نمی خواهد مثل کشورهای خلیج فارس. ایران توسعه پایدار می خواهد و یکی از این مصداقها کم شدن سهم پول نفت است. اصلاح ساختارهای اقتصادی و ..... جالبه هر وقت رهبری این همه صحبت از اقتصاد می کنند به طور کلی همه دولتها پشت گوش می اندازند اما تا یک کمی در مورد سیاست خارجی می گویند فورا همشون هر کدام به نوعی با کله می روند !
می شود مثلا به فلان حزب فلان جا امتیاز مذاکره با ایران را در حد پز و اتفاقهای جزئی داد و آنها هم جزئی کوتاه بیایند ! اما این اتفاقها اهمیتش در حد خودش است و مشکلات ایران درونی است.

هر قدر که کشور ما در زمینه های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی وغیره رشد داشته باشد وهمانطور که در بخش علمی رشد قابل توجهی داشته در سایر زمینه ها نیز ترقی کند سوای اینکه به نفع کشور بوده ومردم با آرامش بیشتری زندگی خواهند کرد از نظر بین المللی نیز سخن ایران برد بیشتری خواهد داشت ولی متاسفانه وجود نفت وکم کاری مسئولان موجب شده این رشد وترقی آنچنان که باید نباشد وچه بسا تکیه برنفت موجب می شود دشمنان نیز راحت تر فشار بیاورند که با تحریم شرکت های نفتی وعدم خرید نفت ایران کشور دچا رمشکل شود که مسلما اگر بیشتر به کشاورزی وسایر امور صنعتی وتولیدی بها داده می شد مساله اینطور نبود وآمار بیکاری بالا نمی رفت که امیدواریم مسئولان تلاش بیشتری کنند وفرهنگ واقتصاد کشور را اینقدر وابسته نکنند وبا توجه به منویات وفرامین مقام معضم رهبری در ارتقاء کشور تلاش کنند.

مذاکره با صلح فرق دارد.
مگر حضرت موسی علیه السلام به همراه برادرش هارون با فرعون گفتگو نکرد ولی هدفش این بود که مردم را آگاه کند و در روزی که ساحران آمدند و مردم جمع شدند حقانیت دین را ثابت کرد و بطلان فرعون و ساحران را جلوی چشم مردم فرعون ثابت کرد
الان هم ما باید از این گفتگو ها و مذاکره ها و رسانه هایی که در سطح دنیا این مذاکرات را پخش می کنند همان استفاده ای را بکنیم که حضرت موسی علیه السلام از مذاکره با فرعون در مقابل چشم مردم انجام داد.
این فرصتی است برای ایران که دست استکبار را در مقابل مردم آمریکا و غرب رو کند و دروغهایی که سالیان سال رسانه های غربی به مغز مردم غرب فرو کرده اند را ایران باید برملا کند. رسانه های ایران را از ماهواره ها حذف می کنند ولی این مذاکرات فواید فکری و فرهنگی هم دارد. البته برای مردم و نه برای سران و ائمه کفر که اصلا قصد پذیرش حق را ندارند و از آنها باید "اعراض" کرد. قرآن بارها دستور به اعراض می دهد. ولی اعراض از کی؟ از مردم جاهل یا از ائمه کفر؟

با سلام

چون تيتر تاپيك رو ديدم اين رو ميگم....حالا هي ما بگيم مرگ بر ابر جنايت كار تاريخ. قبول دارم كه بگيم اما فقط 001/0 درصد هم ازشون درس بگيريم. ببينيم واقعا سيستم اجرايي توي مملكتشون چه معجزه اي كرده كه اينقدر خوب بازده داده.

سربازان آمريكايي كه خدا و شهادت و كربلا و امام حسين حاليشون نيست، بايد ديد چه سيستمي اينا رو اينطور بار آورده كه براي مملكتشون دارن جونشونو توي عراق و ... ميدهند.

ببينيد سيستم چيه كه جهت فرار مغزها شده كانادا و آمريكا. چه فرهنگي در جامعشون حاكم هست كه با وجود عدم اعتقاد به دين اينقدر قوانين و حق همديگر رو رعايت ميكنند.... بعضي از اين مسئولين خدايي بايد شيوه مديريت رو از آمريكا ياد بگيرند...و البته باز هم ميگم: مرگ بر آمريكا و سياستش.

Niyaz;406564 نوشت:
با سلام

چون تيتر تاپيك رو ديدم اين رو ميگم....حالا هي ما بگيم مرگ بر ابر جنايت كار تاريخ. قبول دارم كه بگيم اما فقط 001/0 درصد هم ازشون درس بگيريم. ببينيم واقعا سيستم اجرايي توي مملكتشون چه معجزه اي كرده كه اينقدر خوب بازده داده.

سربازان آمريكايي كه خدا و شهادت و كربلا و امام حسين حاليشون نيست، بايد ديد چه سيستمي اينا رو اينطور بار آورده كه براي مملكتشون دارن جونشونو توي عراق و ... ميدهند.

ببينيد سيستم چيه كه جهت فرار مغزها شده كانادا و آمريكا. چه فرهنگي در جامعشون حاكم هست كه با وجود عدم اعتقاد به دين اينقدر قوانين و حق همديگر رو رعايت ميكنند.... بعضي از اين مسئولين خدايي بايد شيوه مديريت رو از آمريكا ياد بگيرند...و البته باز هم ميگم: مرگ بر آمريكا و سياستش.

با علیک سلام
ایران اگر جنگ 8 ساله اخیر با دنیا را نداشت و اگر زیر فشار تحریمها نبود و اگر امکانات و حمایتهای بین المللی را داشت و این همه تهاجم فرهنگی و اقتصادی و سیاسی و... و کلکسیونی از انواع دشمنی ها بر سر ایران نبود الان از آمریکا هم پیشرفته تر بود.

Niyaz;406564 نوشت:

با اصل حرفتون کاملا موافقم و میخواستم صلواتو بزنم. آمریکاییها در خیلی موارد از ما جلو هستند و باید ازشان درس گرفت اما مواردیو که گفته بودین نشان میده یا ماهواره میبینین یا با ماهواره بینها هم کلامین یا خلاصه یه جورایی با اخبار و برنامه های آمریکاییها در تماسین و البته خطرناک است و مواظب باشین .
خواهش میکنم اگر غیر از اینست بفرمایین و عفو بفرمایین

درخت دوستی بنشان که ...... چماق از پشت اوباما عیان آید...

به نام خدا.

خدا کنه این تاپیک بسته و قفل و اینا نشه!

دوستان عزیز و گرامی ، فرق آمریکا با روسیه دقیقا در چی هست؟

مهم نیست که آمریکا خونخوار تر هست یا روسیه. مهم اینه که ما باید باهوش باشیم. در دوره ی گذشته ، سیاست خارجی ایران به گونه ای بود که در جبهه ی اروپا و آمریکا یکدستی خاصی رو ایجاد کرد و به اسرائیل هم فرصت عرض اندام داد. اسرائیل میخواست ایران رو جنگ طلب معرفی کنه تا از این طریق روی جنایاتش در فلسطین سرپوش بذاره و از طرفی پول درو کنه! موفق هم میشد چون سیاست خارجی ایران این رو نشون میداد که حرف های اسرائیل درسته.

ایران بجای اینکه دنبال این باشه که این هماهنگی اروپا و آمریکا رو بشکنه ، به دامان چین و روسیه پناه برده بود تا مثلا جلوی قطعنامه ها رو بگیره که عملیات موفقی نبود چون روسیه و چین تا میتونستن به بازار ایران ضربه زدن ، هیچ کار خاصی هم جز ایجاد تاخیر برای گرفتن امتیاز های بیشتر نکردن! ( روسیه 30 ساله دست ما رو برای یه نیروگاه هسته ای گذاشته تو حنا! ). از طرفی ایران برای اینکه بگه سیاست خارجیش هنوز فعال هست به سمت رابطه با کشور های آمریکای لاتین رفت که این کشور ها صاحب قدرتی در عرصه بین الملل نبودند و فقط از ما برای پیشرفت خودشون استفاده میکردن.

ضرر دیگری که ایران از این سیاست خارجی در دوره گذشته خورد این بود که به علت تحریم ها ، ما مجبور بودیم از مسیر های غیر متعارف واردات داشته باشیم. چندین برابر پامون در میومد و سودش فقط به کشور های واسط مثل ترکیه و عمان میرسید!

پس میبینیم که اینحرف که ما با آمریکا مذاکره نمیکنیم و آمریکا دستش تا آرنج تو خون بیگناهان هست و ... ( که واقعا هم هست ) فایده و سودی برای ما نداشته! ما باید کارمون رو از طریق مذاکره و hیجاد شکاف در جبهه ی غرب پیش ببریم.

تیم سیاست خارجی و در واقع دیپلماسی دولت بسیار قوی و خوب هست. جناب دکتر ظریف و آقای روحانی هر دو عمری در این راه استخوان ترکونده اند! مسلما در مذاکرات حواسشون خواهد بود به اینکه چطور با کی صحبت بکنند.

و حالا بیام به موضوع تاپیک ، مگر وقتی رئیس جمهور روسیه میاد ایران و با رهبر دیدار میکنه ، معنیش اینه که رهبری ظلم های بسیار روسیه در طول تاریخ به ایران و مسلمانان رو فراموش کرده؟ نه! به این معنی نیست. مذاکره و تلفنی صحبت کردن با آمریکا و رئیس جمهور آمریکا هم به این معنی نیست که ما ظلم های 34 ساله رو فراموش کرده ایم! همونطور که جناب ظریف هم گفته اند که دید مردم ایران بخاطر سیاست های 34 ساله ی آمریکا ، نسبت به آمریکا بسیار منفی و بد هست و آمریکا باید با جلب اعتماد ایران این دید رو درست بکنه ( نقل به مضمون ).

ستایشگر :Gol:

ستايشگر;406886 نوشت:
خدا کنه این تاپیک بسته و قفل و اینا نشه!

باز باشه من یکی میگم شما هم یکی میگی و ذهن هردومون از تضارب فکرها روشن میشه . بستن فکر خوبی نیست .

ستايشگر;406886 نوشت:
مهم نیست که آمریکا خونخوار تر هست یا روسیه

چرا مهمه . آیا جنایات آمریکا با روسیه قابل مقایسه هست ؟ کدامیک از جنایات آمریکا را روسیه انجام داده . بفرمایید بدانیم .
البته ما به گذشته کاری نداریم و به الان کار داریم ( البته حساب کتاب سر جاشه ) یعنی اگر دولت آمریکا دست از این خوی جنایتکارانه اش بردارد همه چیز قابل حل هست .

ستايشگر;406886 نوشت:
در دوره ی گذشته ، سیاست خارجی ایران به گونه ای بود که در جبهه ی اروپا و آمریکا یکدستی خاصی رو ایجاد کرد

بنده نگفتم مذاکره بد است یا خوب . یک سری سوال داشتم پرسیدم . امیدوارم دولت موفق باشد .

ستايشگر;406886 نوشت:
مگر وقتی رئیس جمهور روسیه میاد ایران و با رهبر دیدار میکنه ، معنیش اینه که رهبری ظلم های بسیار روسیه در طول تاریخ به ایران و مسلمانان رو فراموش کرده؟

نکته اینجاست که امروز آمریکا در دنیا جنایت میکند .

یک نکته ای اضافه کنم تو گلوم مونده .
بنده هنگام طرح قانون هدفمندی یارانه ها بسیار با طرح موافق بودم و هنوز هستم اما یک نگرانی فوق العاده ای داشتم که اگر هدفمندی یارانه ها اجرا شود همین تولید فعلی هم زمین میخورد .
استدلالم این بود که میگن به تولید میرسیم ولی چون مسئولین در واقع از تولید چیزی نمیدانند و تولید را ایران خودرو و فولاد مبارکه می دانند تولید با هدفمندی یارانه ها آسیب میبیند . زمان گذشت تا تحریم پیش آمد و قیمت ارز بالا رفت و بدین طریق صادرات با واردات یکسان شد یعنی چون صادرات با صرفه شد تولید نیز آن آسیبی که بنده نگران آن بودم نخورد .
این حرفا که میزنن که هر روز داد تولید کننده رو میزنن بیخوده . گفتم مسئولین چون تولید را سایپا میدانند این حرفها رو میزنن .
صرف نظر از این همه سختی که مردم کشیدند که من که میشینیم پای اینترنت حرف میزنیم هیچ وقت نمیفهمم آن کارگر چی میکشه بقیه این سرو صداها حرف پولداراست که میخوان برن مالزی و انگلستان آمریکا براشون سخت شده . به من چه که دلار و طلا گرون شده من اشتغال ، سقف بالاسر ، امنیت ، غذا ودارو میخوام .
تا قبل از این سالها پولدارها بیشترشون وارد کننده شدن و وقتی دلار گرون شد بازارشون ضعیف شد و به همین خاطر سودشون کم شد.
اما آنچه بنده دیدم تقویت صادرات بود و این یعنی اشتغال .
بعید میدونم این حرفو تاحالا کسی زده باشه اما واقعیت است که هم در اخبار بود و هم من خودم دیدم .

البته نوسان چیز بدی است به امید روزی که چیزی گران نشود ( البته با وجود اشتغال . نه اینکه ارزانی باشد اشتغال هم نباشد)

- سیر تکاملی نام آمریکا: شیطان بزرگ – شیطان کوچک – شیطونک – شیطون بلا – جیگر طلا !!!

به نام خدا.

بپاخیزیم;407962 نوشت:
باز باشه من یکی میگم شما هم یکی میگی و ذهن هردومون از تضارب فکرها روشن میشه . بستن فکر خوبی نیست .

خدا از دهنتون بشنوه. البته گرچه خود مدیر ها هم به این فرمایشات شما تاکید دارند ولی چون سیاست های سایت ، دوری از سیاست هست ، و معمولا ما کاربران هم تو بحث هامون میریم به برهوت توهین و تخریب ، تاپیک های سیاسی معمولا با پدیده ی قفل مواجه میشن. من فقط آرزو کردم که آیندگانی که میان این تاپیک و نظرشون رو میگن طوری نکنند که مدیر ها مجبور بشن طوری بکنن!

بپاخیزیم;407962 نوشت:
چرا مهمه . آیا جنایات آمریکا با روسیه قابل مقایسه هست ؟ کدامیک از جنایات آمریکا را روسیه انجام داده . بفرمایید بدانیم .
البته ما به گذشته کاری نداریم و به الان کار داریم ( البته حساب کتاب سر جاشه ) یعنی اگر دولت آمریکا دست از این خوی جنایتکارانه اش بردارد همه چیز قابل حل هست .

خوب ، در گذشته که ما شاالله کم ظلم نکرده! دیگه بد تر از اینکه رسما کشور رو از لحاظ مساحت کوچیک میکرد؟ ترکمانچای و گلستان؟ حالا شما میفرمایید گذشته رو بیخیال؟ باشه. گذشته رو بیخیال. همین الان ، تو هر قطع نامه ای که تصویب میشه ، همونقدر که آمریکا مقصر هست ، روسیه هم مقصر هست. همین الان ، روسیه برای نیروگاه اتمی ما رو سر میدوانه! چرا؟ خوب داره با پنبه سر میبره دیگه! ایران هم این رو میدونه ، ولی خوب برای اینکه احتیاج داره به جایی وصل باشه کاری نمیکنه.

بپاخیزیم;407962 نوشت:
بنده نگفتم مذاکره بد است یا خوب . یک سری سوال داشتم پرسیدم . امیدوارم دولت موفق باشد .

دولت وقتی میتونه موفق باشه ، که ما از درون کشور هی پالس منفی نفرستیم که تعبیر به دوگانگی در کشور بشه و موضع دولت در مذاکرات تضعیف بشه!

بپاخیزیم;407962 نوشت:
نکته اینجاست که امروز آمریکا در دنیا جنایت میکند .

بپاخیزیم;407962 نوشت:

یک نکته ای اضافه کنم تو گلوم مونده .
بنده هنگام طرح قانون هدفمندی یارانه ها بسیار با طرح موافق بودم و هنوز هستم اما یک نگرانی فوق العاده ای داشتم که اگر هدفمندی یارانه ها اجرا شود همین تولید فعلی هم زمین میخورد .
استدلالم این بود که میگن به تولید میرسیم ولی چون مسئولین در واقع از تولید چیزی نمیدانند و تولید را ایران خودرو و فولاد مبارکه می دانند تولید با هدفمندی یارانه ها آسیب میبیند . زمان گذشت تا تحریم پیش آمد و قیمت ارز بالا رفت و بدین طریق صادرات با واردات یکسان شد یعنی چون صادرات با صرفه شد تولید نیز آن آسیبی که بنده نگران آن بودم نخورد .
این حرفا که میزنن که هر روز داد تولید کننده رو میزنن بیخوده . گفتم مسئولین چون تولید را سایپا میدانند این حرفها رو میزنن .
صرف نظر از این همه سختی که مردم کشیدند که من که میشینیم پای اینترنت حرف میزنیم هیچ وقت نمیفهمم آن کارگر چی میکشه بقیه این سرو صداها حرف پولداراست که میخوان برن مالزی و انگلستان آمریکا براشون سخت شده . به من چه که دلار و طلا گرون شده من اشتغال ، سقف بالاسر ، امنیت ، غذا ودارو میخوام .
تا قبل از این سالها پولدارها بیشترشون وارد کننده شدن و وقتی دلار گرون شد بازارشون ضعیف شد و به همین خاطر سودشون کم شد.
اما آنچه بنده دیدم تقویت صادرات بود و این یعنی اشتغال .
بعید میدونم این حرفو تاحالا کسی زده باشه اما واقعیت است که هم در اخبار بود و هم من خودم دیدم .

البته نوسان چیز بدی است به امید روزی که چیزی گران نشود ( البته با وجود اشتغال . نه اینکه ارزانی باشد اشتغال هم نباشد)

یعنی شما میفرمایید تقاضای مذاکره با آمریکا و در واقع میل به مذاکره با آمریکا فقط برای طبقه مرفه جامعه هست و طبقات متوسط ( که دیگه ازش چیزی نمونده ) و طبقات ضعیف این رو نمیخوان؟

اگ آمریکابده چرابعد30سال باهاش دوس شدین؟؟

ستايشگر;407986 نوشت:

دیگه بد تر از اینکه رسما کشور رو از لحاظ مساحت کوچیک میکرد؟ ترکمانچای و گلستان؟

این چه ربطی به جنایتکار بودن روسیه دارد؟ این به خیانت پادشاهان ایرانی مربوط است.

نقل قول:

دولت وقتی میتونه موفق باشه ، که ما از درون کشور هی پالس منفی نفرستیم که تعبیر به دوگانگی در کشور بشه و موضع دولت در مذاکرات تضعیف بشه!

مهم اینه که دولت در چه راهی موفق باشه؟
در راه تقویت اسلام یا راهی دیگر؟
امام علی علیه السلام هم که بر علیه حکمای خائن حرف میزد همینها را بهش میگفتند. به امام حسین علیه السلام هم که بر علیه یزید حرف میزد این حرفها را میزدند.
حرف حق را باید گفت.
دولت اسلامی را باید تقویت کرد. نه دولتی که همش میگه مردم چی می خوان. مردم چی می خوان. پس خواسته خدا چی میشه؟
دولتی که حجاب را تقویت کند باید تقویت کرد. دولتی که گشت ارشاد را نکوبد باید حمایت کرد. دولتی که با حجاب مشکل نداشته باشد را باید حمایت کرد.
http://www.president.ir/fa/72209
پالس منفی یعنی چی؟
اگر پالس منفی انتقاد و نصیحت و امر به معروف و نهی از منکر باش چه اشکالی دارد؟
اینکه دولت بگوید هر کاری من میکنم درست است و دهان منتقد را باید گل گرفت و هرکی انتقاد کند را سریع عزل کنند و برنامه طنز منتقد دولت را قطع کنند اینها یعنی دیکتاتوری. اینکه پالس منفی ندید تا من هر کاری خواستم با آمریکا بکنم این یعنی دیکتاتوری. اگر ما پالس منفی ندادیم بعد قرارداد ترکمنچای بسته شد چی میشه؟
چرا برنامه طنز حساس نشو را با فشار قطع کردند؟
http://ansarclip.ir/04/0401/4108-139207134
چرا اعضای شورای نظارت بر صداو سیما را عزل کردند و آدمهای خودشان را به جای آنها آوردند؟
چرا دکتر عباسی و آقای رسایی را عزل کردند؟
و بسیاری عزلهای دیگر که هیچ نشانی از اعتدال در آنها نیست.
ذوق زدگی برخی رسانه ها از حذف عباسی و رسایی برای چیست؟ | حجت الاسلام حمید رسایی

نقل قول:
یعنی شما میفرمایید تقاضای مذاکره با آمریکا و در واقع میل به مذاکره با آمریکا فقط برای طبقه مرفه جامعه هست و طبقات متوسط ( که دیگه ازش چیزی نمونده ) و طبقات ضعیف این رو نمیخوان؟

به نفع رفاه طلبان است ولی طبقات ضعیف هم از روی نادانی شاید موافق رابطه با آمریکا باشند ولی به ضرر آنها است.

http://ansarclip.ir/data/sound/basirat-siasi/ChaleshNezam-128k.mp3

[="Black"]بسم رب الشهدا

عرض سلام و ادب.

کاربران گرامی لطفا پیرامون موضوع پست بزنید و تاپیک را به حاشیه نکشونید که مجبور به حذف پست ها بشم

فکر نکنم سایر اقدامات دولت مثل هدفمند کردن یارانه ها و حجاب و.. مرتبط با تاپیک باشه

لطفا بیشتر رعایت کنید
[/]

ستايشگر;406886 نوشت:
اسرائیل میخواست ایران رو جنگ طلب معرفی کنه تا از این طریق روی جنایاتش در فلسطین سرپوش بذاره و از طرفی پول درو کنه! موفق هم میشد چون سیاست خارجی ایران این رو نشون میداد که حرف های اسرائیل درسته.

احتمالا زمانی که امام خمینی(ره) حکم ارتداد سلمان رشدی ملعون رو داد ، یا امام خامنه ای خطاب به اسراییل ملعون فرمدند سگ ول یا هر حکم قاطعانه و جسورانه جلوه ما رو تو جهان تیره میکنه ....؟؟؟

ما باید مثل حضرت علی علیه السلام که برای اجرای عدالت از کسی ترس نداشت ولو فکر دیگران ما هم نباید نگران باشیم.

باید نسبت به استکبار محکم بود چون انها اصلا معنای سازش رو نمیفهمن!

Niyaz;406564 نوشت:
حالا هي ما بگيم مرگ بر ابر جنايت كار تاريخ. قبول دارم كه بگيم اما فقط 001/0 درصد هم ازشون درس بگيريم. ببينيم واقعا سيستم اجرايي توي مملكتشون چه معجزه اي كرده كه اينقدر خوب بازده داده.

آخه نیاز جان اگه بگی بعضی کشورای اروپایی البته فقط بعضی یا مثلا ژاپن یا چین یا....بازم درست اما این آمریکای کلهم تعطیل و الانم تعطیل و ان شاءالله همیشه در تعطیلات کجا سیستم درست و حسابی داره؟؟؟!!!

اگه میبینی هم یه چندتا علم انحصاری داره به وجود چند تا دانشمند که از اینور اونور جهان با پول و ...قاپیده اورده تو کشور خودش( البته کشور سرخپوستای بیچاره که اورپایی ها تسخیرش کردن و بنام خودشون زدن و اون بیچاره ها رو برده کردن.)

به نام خدا.

صدور انقلاب;408012 نوشت:
این چه ربطی به جنایتکار بودن روسیه دارد؟ این به خیانت پادشاهان ایرانی مربوط است.

خوب ما اینجا اختلاف نظر داریم. چون به نظر من ، این از خباثت و بی شرفی روسیه هست که وقتی دید ایران ضعیفه ، ذره ذره خودش رو به سمت خلیج فارس توسعه ی مساحتی داد! و این به نظر من جنایت هست.

اما شما منظورتون از جنایت اینه که روسیه مثلا حمله بکنه به اینور و اونور؟

صدور انقلاب;408012 نوشت:

مهم اینه که دولت در چه راهی موفق باشه؟
در راه تقویت اسلام یا راهی دیگر؟
امام علی علیه السلام هم که بر علیه حکمای خائن حرف میزد همینها را بهش میگفتند. به امام حسین علیه السلام هم که بر علیه یزید حرف میزد این حرفها را میزدند.
حرف حق را باید گفت.
دولت اسلامی را باید تقویت کرد. نه دولتی که همش میگه مردم چی می خوان. مردم چی می خوان. پس خواسته خدا چی میشه؟
دولتی که حجاب را تقویت کند باید تقویت کرد. دولتی که گشت ارشاد را نکوبد باید حمایت کرد. دولتی که با حجاب مشکل نداشته باشد را باید حمایت کرد.
http://www.president.ir/fa/72209
پالس منفی یعنی چی؟
اگر پالس منفی انتقاد و نصیحت و امر به معروف و نهی از منکر باش چه اشکالی دارد؟
اینکه دولت بگوید هر کاری من میکنم درست است و دهان منتقد را باید گل گرفت و هرکی انتقاد کند را سریع عزل کنند و برنامه طنز منتقد دولت را قطع کنند اینها یعنی دیکتاتوری. اینکه پالس منفی ندید تا من هر کاری خواستم با آمریکا بکنم این یعنی دیکتاتوری. اگر ما پالس منفی ندادیم بعد قرارداد ترکمنچای بسته شد چی میشه؟
چرا برنامه طنز حساس نشو را با فشار قطع کردند؟
http://ansarclip.ir/04/0401/4108-139207134
چرا اعضای شورای نظارت بر صداو سیما را عزل کردند و آدمهای خودشان را به جای آنها آوردند؟
چرا دکتر عباسی و آقای رسایی را عزل کردند؟
و بسیاری عزلهای دیگر که هیچ نشانی از اعتدال در آنها نیست.
ذوق زدگی برخی رسانه ها از حذف عباسی و رسایی برای چیست؟ | حجت الاسلام حمید رسایی

اول اینکه تشکر بکنم از شما که من رو با معترضین به ائمه (ع) و خودتون رو با ائمه (ع) یک دسته میدونید. خیلی ممنونم. شما اینجوری به بنده نگاه میکنید من اصلا ترغیب میشم به بحث ادامه بدم!!!!!! من هم از این شباهت سازی ها بلد هستم. اگر میخواید بگم.

دوم عارضم به خدمت شما که ، ایشون فرمودند برای دولت آرزوی موفقیت میکنند ، و بنده عرض کردم پس پالس منفی نفرستید تا بتونه موفق باشه. اگر شما خواسته تون این هست که دولت در مذاکره موفق نشه که حرف من اصلا فرق میکنه با شما.

پالس منفی یعنی اینکه دولت به پشتوانه ی "موافقت" شما ( همونطور که در بالا اشاره کردم ) میگه کشور ایران یکپارچه برای مذاکره آماده است ، بعد شما میگید ما مذاکره نمیخواهیم دست دولت خالی میشه. ( حالا یه مثال دیگه هم دارم در این مورد که اینجا نمیشه گفت و احتمال بستن تاپیک پیش میاد. اگر میخواید بفرمایید در خصوصی بهتون میگم مثالم رو که خالی کردن دست دولت چه اثری داره ). این کار ها رو باید قبل از اینکه دولت بره از طرف ایران حرف بزنه انجام بدید اگر با روش دولت موافقید و اشکالات شکلی دارید. ( باز هم عرض میکنم) اگر هم موافق نیستید که دیگه اصلا حرف من فرق میکنه!

دولت هم نگفت ما انتقاد نمیپذیریم یا انتقاد نکنید. من هم نمیگم. من عرضم اینه که وسط راه رای عوض نکنید که دولت زشت بشه ( مثل بعضی ها که شب قول دادند و فرداش رای دیگری دادند! ). دیدید که تجمع اعتراض آمیز هم کردند در فرودگاه و دولت نریخت جمعشون کنه و بندازه زندان که کسی نفهمه اینها چی شدن. مشورت بدید به دولت ، چرا که دولت هر تصمیمی بگیره بر آینده ی کل کشور اثر میذاره ، اما مشورت دادن با زشت و ضایع کردن دولت تفاوت داره.

در مورد اون برنامه ها و غیره هم که فرمودید ، والا بنده اطلاعی ندارم و البته یک تاپیک هم همه ی بحث های سیاسی کوچک هست. فقط اجمالا این رو عرض کنم خدمتتون که در مملکت بر علیه دولت انقدر آزادی هست و فعالیت میکنند و جلوشون گرفته نمیشه و برخورد نمیشه که ... ( اگر خواستید بگید تا در خصوصی بگم )

صدور انقلاب;408012 نوشت:

به نفع رفاه طلبان است ولی طبقات ضعیف هم از روی نادانی شاید موافق رابطه با آمریکا باشند ولی به ضرر آنها است.

http://ansarclip.ir/data/sound/basirat-siasi/ChaleshNezam-128k.mp3

خوب ، شما به نکته ی جالبی اشاره فرمودید. رفاه طلبان. بله ، رفاه طلبیدن کار بدی نیست. ما ملتی هستیم که ماه رمضان میشه 16 ساعت روزه میگیریم تو گرما چون دستور خداست. اگر دستور خدا باشه سه سال که هیچی ، ده ها سال هم تو شعب ابیطالب میمونیم. اما ، الان موقعیت ما ، موقعیت شعب ابیطالب نیست. دشمنان ما رو محدود نکرده اند. عملکرد خطای خودمون ما رو محدود کرده. خدا نگفته برای هیچ و پوچ خودتون رو بندازید تو سختی و این هست که صدای مردم در اومده. این صدا خیلی واضح خودش رو در انتخابات نشون داد. دیدیم که از شهر و روستا به صورت آشکاری به توسعه ی اقتصادی و بهبود روابط با دنیا رای دادند و درصد کمی ( حدود 7 درصد یا 11 درصد ) به ادامه ی مقاومت رای دادند. این راهی بود که مردم انتخاب کردند و مردم خودشون تصمیم میگیرند که چی به نفعشونه چی نیست ، گرچه از ذهن شما ( و گاها" ما! :khandeh!: ) نادان باشند. اما اگر ممکن هست بفرمایید چرا رابطه با آمریکا رو به ضرر طبقات ضعیف میدونید. ( اگر هم صلاح نمیدونید اینجا بگید تو پیام خصوصی بهم بگید شاید که من اشتباه میکنم )

در ذهن شما ، رابطه داشتن به معنای تایید کردن هست. در صورتی که در هیچ کجای دنیای سیاست اینجوری نیست بلکه رابطه داشتن به معنای تامین منافع هست.

همره;408145 نوشت:
احتمالا زمانی که امام خمینی(ره) حکم ارتداد سلمان رشدی ملعون رو داد ، یا امام خامنه ای خطاب به اسراییل ملعون فرمدند سگ ول یا هر حکم قاطعانه و جسورانه جلوه ما رو تو جهان تیره میکنه ....؟؟؟

ما باید مثل حضرت علی علیه السلام که برای اجرای عدالت از کسی ترس نداشت ولو فکر دیگران ما هم نباید نگران باشیم.

باید نسبت به استکبار محکم بود چون انها اصلا معنای سازش رو نمیفهمن!

اینها رو از حرف من برداشت کردید؟

حکم امام خمینی (ره) در ارتداد سلمان رشدی ، سیاسی نبود ، دینی بود ، ولی سیاسیش کردند!!!
اسرائیل هم که ملعون هست و سیاست ما در قبال اسرائیل عوض نشده ( فقط دقت کنید ببینید نتانیاهو از وقتی دولت جدید با روش جدید روی کار اومده چطور از ترس و وحشت دستپاچه شده که به قول یه بنده خدایی ، نتانیاهو بمب اتم ایران رو دیده ، شلوار ملت رو ندیده! ).
صدور قطعنامه بر علیه ایران ، یعنی همه ی دنیا بر علیه ایران هماهنگ شدن! ما هیچوقت نمیتونیم در چنین جنگی دوام بیاریم. اگر هدف این هست که همگی بمیریم و بدبخت بشیم ، خوب روش درستیه که از اجماع جهانی بر علیه ایران دفاع کنیم! ولی اگر نه ، هدف ما این هست که ظلم و فساد رو در جهان کمینه کنیم ، باید در اجماع جهانی بر علیه ایران شکاف بندازیم ( قبلنا این کار رو خیلی خوب انجام داده بودیم! ولی خوب ... خلاصه پی گیری نشد! )

حرف یک رهبر با حرف یک دیپلمات فرق میکنه. کار دیپلمات مذاکره بر سر نافع هست. یه امتیاز هایی میدی ( حج امسال رو شرکت نمیکنی! ) یه امتیاز هایی رو میگیری ( قرارداد صلح برای تسهیل گسترش دین میبندی! ).

پنجاه سال هست که ما فقط یک دشمن داریم : رژیم غاصب اسرائیل که جنگش فقط با مسلمان ها نیست ، بلکه جنگش ، جنگ زورگویی هست. میخواد بگه من آقای دنیام. اسرائیل بر مجامع پر قدرت جهان تاثیر میگذاره ولی به این معنی نیست که مجامع پر قدرت جهان هم همه سر در راستای هدف اسرائیل گذاشتن! اسرائیل نفوذ داره در دنیا ، راه ما باید کاهش این نفوذ باشه نه اینکه فقط جنجال درست بکنیم تا اسرائیل در اجرای نقشه هاش موفق بشه. ( حرف های رهبری منظورم نیست ، حرف های دولت و دستگاه سیاست خارجی کشور منظورم هست ). میبینیم که رهبری هم موافق این رویکرد هستند و به صورت انکار ناپذیری ، با گفتن عبارت "نرمش قهرمانانه" چراغ سبز دادند به دولت برای انجام این عملیات عملیاتی که دولت با موفقیت زیاد انجام داد. ببینید چطور همه ی دنیا برای ملاقات با رئیس جمهور ایران علاقه داشتند. این یعنی اسرائیل نتونست ایران رو منزوی کنه.

نترسیدن از کسی ، یک حرف هست ، دشمن تراشی ، یک حرف دیگه! امام امیرالمونین (ع) حرف هاش دشمن تراش نبود. کسی بخاطر حرف های امام امیرالمونین (ع) نرفت سمت معاویه ، بلکه خباثت و بی شرمی معاویه در حیله و مکر اونقدر زیاد بود ( چیزی که امام امیرالمونین (ع) ازش پرهیز داشتند ) که امام امیرالمونین (ع) پیوسته در مبارزه بود. در ضمن ، در مواجهه با اینها هم ، امام امیرالمونین (ع) مستقیم به سراغ جنگ نرفتند. ایشون تمام تلاششون رو کردند برای جلوگیری از جنگ. از فرستادن پیک های زیاد و سخنرانی های زیاد گرفته تا آغاز نکردن جنگ. امام حسین (ع) هم به همین شکل. روز آخر به لشگر یزید فرمودند که بذارید برگردم گفتند نه! فقط و فقط جنگ! جنگ طلبی در کربلا هم از ساحت خاندان نبوت (ع) دور بود. پس حرف حق زدن به معنای جنگ طلبی نیست.

ستايشگر;408230 نوشت:
حکم امام خمینی (ره) در ارتداد سلمان رشدی ، سیاسی نبود ، دینی بود ، ولی سیاسیش کردند!!!
اسرائیل هم که ملعون هست و سیاست ما در قبال اسرائیل عوض نشده ( فقط دقت کنید ببینید نتانیاهو از وقتی دولت جدید با روش جدید روی کار اومده چطور از ترس و وحشت دستپاچه شده که به قول یه بنده خدایی ، نتانیاهو بمب اتم ایران رو دیده ، شلوار ملت رو ندیده! ).
صدور قطعنامه بر علیه ایران ، یعنی همه ی دنیا بر علیه ایران هماهنگ شدن! ما هیچوقت نمیتونیم در چنین جنگی دوام بیاریم. اگر هدف این هست که همگی بمیریم و بدبخت بشیم ، خوب روش درستیه که از اجماع جهانی بر علیه ایران دفاع کنیم! ولی اگر نه ، هدف ما این هست که ظلم و فساد رو در جهان کمینه کنیم ، باید در اجماع جهانی بر علیه ایران شکاف بندازیم ( قبلنا این کار رو خیلی خوب انجام داده بودیم! ولی خوب ... خلاصه پی گیری نشد! )

حرف یک رهبر با حرف یک دیپلمات فرق میکنه. کار دیپلمات مذاکره بر سر نافع هست. یه امتیاز هایی میدی ( حج امسال رو شرکت نمیکنی! ) یه امتیاز هایی رو میگیری ( قرارداد صلح برای تسهیل گسترش دین میبندی! ).

هم سیاسی بود و هم دینی، سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما....

بعد هم اون دیپلماته نه یک شخص که به اصطلاح نماینده تمام مملکته.

واقعا از نظر شما صدور قطعنامه یعنی تمام جهان بر علیه ماست؟؟؟؟؟؟!!!!!! و ما نمیتونیم دوام بیاریم ، خودتون تنها تنهایی به این نتیجه رسیدید؟؟؟!!! اونوقت تو هشت سال دفاع مقدس کی بود دوام آورد؟؟؟!!!!

اون ملعون که میگیید از ترسش دستپاچه شده خیلی وقته دستپاچه ست هر وقت ایران یه کاری می کرد که به مزاجش خوش نمیوید همینجوری بال و پر میزنه این اولین بار نیست که میاد مصاحبه میکنه.(البته بنظر من اون بایستی میفهمید ما چقدر خودمون رو پایین کشیدیم و چقدر چیز رو نا دید گرفتیم و بایستی از تغییر موضع کمال استفاده رو می کرد و همونطور که گفتم خوی استکبار اینجوریه.)

اگه قرار بود اتفاق خاصی بیفته تو دوره های سازش قبلی میفتاد ، الان هم عیبی نداره این گفته من اینم شما بشینید نتیجه به اصطلاح صلح یا سازش یا هر چی اسمش رو بذارید ببینید عکس العمل این کوتاه اومدن رو ببینید.

همره;408244 نوشت:
هم سیاسی بود و هم دینی، سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما....

بعد هم اون دیپلماته نه یک شخص که به اصطلاح نماینده تمام مملکته.

واقعا از نظر شما صدور قطعنامه یعنی تمام جهان بر علیه ماست؟؟؟؟؟؟!!!!!! و ما نمیتونیم دوام بیاریم ، خودتون تنها تنهایی به این نتیجه رسیدید؟؟؟!!! اونوقت تو هشت سال دفاع مقدس کی بود دوام آورد؟؟؟!!!!

اون ملعون که میگیید از ترسش دستپاچه شده خیلی وقته دستپاچه ست هر وقت ایران یه کاری می کرد که به مزاجش خوش نمیوید همینجوری بال و پر میزنه این اولین بار نیست که میاد مصاحبه میکنه.(البته بنظر من اون بایستی میفهمید ما چقدر خودمون رو پایین کشیدیم و چقدر چیز رو نا دید گرفتیم و بایستی از تغییر موضع کمال استفاده رو می کرد و همونطور که گفتم خوی استکبار اینجوریه.)

اگه قرار بود اتفاق خاصی بیفته تو دوره های سازش قبلی میفتاد ، الان هم عیبی نداره این گفته من اینم شما بشینید نتیجه به اصطلاح صلح یا سازش یا هر چی اسمش رو بذارید ببینید عکس العمل این کوتاه اومدن رو ببینید.

به نام خدا.

بله. نماینده ی تمام مملکت هست. اما عرض کردم ، کار دیپلمات مذاکره کردن برای گرفتن منافع هست نه اینکه بیاد بره اونجا بشینه پای میز مذاکره ، بگه : "بسم الله الرحمن الرحیم ، ما میخوایم آمریکا بمیره انگلیس جز جگر بزنه ، فرانسه و روسیه و آلمان هم نیست و نابود بشن همزمان ، هرچی هم که شما بخواید ما یه نخ هم بهتون نمیدیم والسلام علینا و رحمه الله و برکاته" پاشه بیاد بیرون که! و لطفا نفرمایید در دولت قبل هم همین روش بود! کافیه بجای maybe بگید perhaps تا کلا بار سیاسی جمله عوض بشه!

نه خودم به تنهایی به این نتیجه نرسیدم. با کمک همفکران شما و وقایعی که بر ملت در چند سال گذشته رفت به این نتیجه رسیدم! خواهر گرامی ، اگر شما ادب بحث رو رعایت نکنید ، من بی ادبی نمیکنم ، اما از ادامه ی بحث معذور هستم. اگر میخواهید که به بحث ادامه بدیم ، و بالاخره یا من متوجه اشتباهم بشم یا شما متوجه درستی حرف من بشید ، خواهشا یکم بهتر با بنده صحبت کنید. ممنون میشم.

ملت بودند که دوام آوردند ، اما اون موقع هم همه ی دنیا بر علیه یه کشور نبود! جنگ بود! جنگ که باشه ، بالاخره صورت خوشی نداره و بقیه کشور ها سعی میکنن تموم بشه مخصوصا اگر تو منطقه ای باشه که نفت دنیا ازش تامین میشه! اما وقتی شد قطعنامه و تحریم ، دیگه جنگ نیست که تمومی داشته باشه. نتیجه ی تحریم ها ، کم شدن طاقت مردم و کم اعتماد شدن مردم به حکومت هست. اینه که اجماع جهانی بر علیه ایران ، خوب نیست ، اگر که هدف ما نابودی اسرائیل باشه و اگر هدف ما نابودی خودمون باشه ، خوبه و توصیه میشه.

بله خوب. خدا دل کافران و قصابان اسرائیلی رو هیچوقت قرص و محکم نکنه ان شاء الله. اما شما دقت کنید ببینید در سیاست خارجی قهر با همه ی دنیا جایگاه اسرائیل کجا بود و از نظر دنیا کی جنگ طلب بود ، در سیاست خارجی امروز وضعیت چطوری هست. در سیاست خارجی گذشته رئیس جمهور ایران میرفت سخنرانی در سازمان ملل از امریکا و اسرائیل گرفته تا لبنان (!) پا میشدن میرفتن بیرون ، در سیاست خارجی جدید فقط اسرائیل پا میشه میره بیرون و حتی امریکا هم میشینه گوش میده! حالا در کدام سیاست خارجی ، کی منزوی شده بود کی مهم رو شما بفرمایید.

وقتی نتانیاهو نمیتونه از موضع جدید ایران استفاده ی خاصی بکنه ، شاید به این معنی باشه که موضع جدید ایران استفاده ای برای اسرائیل نداره بلکه به ضررش هست!

ما کوتاه نیامده ایم خواهر گرامی. ما لحن حرف زدنمون رو درست و هدفمند و دقیق و بهتر کردیم. کوتاه اومدن اون موقعی هست که رئیس جمهور ما بره پشت تریبون و بگه آقا ما اشتباه کردیم اسرائیل در فلسطین حق داره! اتفاق خاص هم در دوره های قبلی افتاد ، شما برید ببینید هیات ایرانی در دوربان یک چه کرد و آمریکا و اسرائیل چه شدند!

ان شاء الله هرچه پیش میاد خیر باشه.

بپاخیزیم;406838 نوشت:
با اصل حرفتون کاملا موافقم و میخواستم صلواتو بزنم. آمریکاییها در خیلی موارد از ما جلو هستند و باید ازشان درس گرفت اما مواردیو که گفته بودین نشان میده یا ماهواره میبینین یا با ماهواره بینها هم کلامین یا خلاصه یه جورایی با اخبار و برنامه های آمریکاییها در تماسین و البته خطرناک است و مواظب باشین .
خواهش میکنم اگر غیر از اینست بفرمایین و عفو بفرمایین

مطالبي كه گفتم را از يكي از اساتيد دانشگاهمان شنيده بودم كه از دانشگاه امام صادق فارغ التحصيل شدند.
در ضمن اينكه من ماهواره ميبينم يا خير مهم نيست، مهم اصل حرف من است.

خيلي از اساتيد ما براي تحصيل به كانادا و آمريكا سفر كرده اند....ميگويند حتي كانادا در برابر آمريكا مثل داهات است ببخشيد البته.
براي دانشجويان در آنجا فقط 3 جا تعريف شده است: كلاس، غذا خوري، استراحت.....اين يعني فرهنگ....يعني قدر امكانات را دانستن.
در ايران دانشجويان ما در طول ترم اكثرا به معناي واقعي الاف هستند(مثل خود من! ). ايراد هم از دانشجو نيست و از مسئولين هم هست.

من قبول دارم كه 8 سال جنگيديم و همه جوره تهاجم در كشور داريم اما از طرفي هم قبول دارم فرهنگ كشورمان واقعا از برخي جهات خيلي ضعيف تر از كشورهاي غربي است. كافي است ساعات كاري ما با چين و كره كه نه با همان آمريكا مقايسه كنيد....البته نه الان كه تعطيل است!!!
نميشود كه بيكار و سرخوش بشينيم و آمريكا و اسرائيل را لعن كنيم و بگوييم اسلام پيروز است.....خداييش اگر همين كشورهاي غربي با اين اراده بالا دستورات اسلام را پياده ميكردند الان شايد حكومت جهاني را هم تشكيل داده بودند.
البته پيشرفتهاي ايران را هم قبول دارم و قدر دان تمام احمدي روشن هاي كشورم هستم و اميدوارم كشورمان روز به روز بهتر و بهتر و اسلامي تر شود و انتقاداتم هم جهت پيشرفت كشورم هست همين.....به اميد برپايي حكومت جهاني اسلامي به رهبري ولي عصرمان.

با تشكر:Gol:

ستايشگر;408230 نوشت:
به نام خدا.
خوب ما اینجا اختلاف نظر داریم. چون به نظر من ، این از خباثت و بی شرفی روسیه هست که وقتی دید ایران ضعیفه ، ذره ذره خودش رو به سمت خلیج فارس توسعه ی مساحتی داد! و این به نظر من جنایت هست.

اما شما منظورتون از جنایت اینه که روسیه مثلا حمله بکنه به اینور و اونور؟

جنایت تعریف مشخص خودش را دارد.
اگر کسی بصورت جوانمردانه بجنگه و در طی یک جنگ یک مناطقی را تصرف کنه به این معمولا نمیگن جنایت. جنایت با پیروزی در جنگ فرق دارد حتی اگر طرفی که در جنگ شکست می خورد ایران باشد.
مثلا اینکه آمریکا میاید و هواپیمای مسافربری ایران را پر از زن و بچه بیگناه است را با موشک از کشتی جنگی سرنگون می کند این جنایت است. آمریکا به اصل اسلام مشکل دارد و به خون اسلام تشنه است. بحث با روسیه ماهیتا تفاوت دارد. البته اینها به معنی خوب بودن روسیه نیست. بحث این است که روسیه و آمریکا خیلی فرق دارند. روسه قبل از انقلاب به دولت شاه تعهد داده بود که یک نیروگاه هسته ای در ایران بسازه و بعد از انقلاب هم به تعهد خودش پایبند بود ولی آمریکا به تعهدات خودش عمل نکرد و حتی پولهای ایران در بانکهای آمریکا هم به نفع خودش مصادره کرد. امام حسین علیه السلام یک جمله ای دارند میگویند اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید. آمریکا نه دین دارد و نه آزاده است و حتی دشمن اسلام و خدا است و شیطان بزرگ و هم پیمان با شیطان و صهبونیزم است. ولی روسیه اینطوری نیست و اگر دین ندارد حداقل به یک اصولی پایبند است.

نقل قول:

اول اینکه تشکر بکنم از شما که من رو با معترضین به ائمه (ع) و خودتون رو با ائمه (ع) یک دسته میدونید. خیلی ممنونم. شما اینجوری به بنده نگاه میکنید من اصلا ترغیب میشم به بحث ادامه بدم!!!!!! من هم از این شباهت سازی ها بلد هستم. اگر میخواید بگم.

من کاری به شخص شما ندارم. دارم حرفهای شما را نقد می کنم. شما هم می توانید شباهت سازی کنید. مشکلی ندارد. بنه خودم را با انمه (ع) یک دسته نمی دانم. این ادعای شماست.
نقل قول:

دوم عارضم به خدمت شما که ، ایشون فرمودند برای دولت آرزوی موفقیت میکنند ، و بنده عرض کردم پس پالس منفی نفرستید تا بتونه موفق باشه. اگر شما خواسته تون این هست که دولت در مذاکره موفق نشه که حرف من اصلا فرق میکنه با شما.

حوب ما هم آرزوی موفقیت می کنیم ولی این معنیش این نیست که خفه بشیم و نقد نکنیم.
پالس منفی را دقیقا تعریف کنید که یعنی چی و چرا نباید بفرستیم؟
شما اول ثابت کنید اصل مذاکره با آمریکا از دید اسلام و رهبری درست است، موفقیتش پیشکش. موفقیت هم باید تعریف شود. موفقیت از دید دنیوی یا از دید دینی. بعضی وقتها موفقیت از دید دینی یعنی شکست از دید مادی. مانند جریان کربلا.
نقل قول:

پالس منفی یعنی اینکه دولت به پشتوانه ی "موافقت" شما ( همونطور که در بالا اشاره کردم ) میگه کشور ایران یکپارچه برای مذاکره آماده است

دولت به چه حقی همچین حرفی میزنه؟ کی همه ملت موافقن؟ کی رهبر موافقت کرده؟ رهبر اگر موافق بود پس برای چی گفت به جا نبود؟

نقل قول:
بعد شما میگید ما مذاکره نمیخواهیم دست دولت خالی میشه.

خوب اشکالش چیه؟ قرار نیست دولت هر کاری کرد ما بخواهیم. مادامی که اسلامی و مورد تایید رهبر باشد ما می خواهیم. رهبر هم گفت نا به جا بود.
نقل قول:

( حالا یه مثال دیگه هم دارم در این مورد که اینجا نمیشه گفت و احتمال بستن تاپیک پیش میاد. اگر میخواید بفرمایید در خصوصی بهتون میگم مثالم رو که خالی کردن دست دولت چه اثری داره ). این کار ها رو باید قبل از اینکه دولت بره از طرف ایران حرف بزنه انجام بدید اگر با روش دولت موافقید و اشکالات شکلی دارید. ( باز هم عرض میکنم) اگر هم موافق نیستید که دیگه اصلا حرف من فرق میکنه!

اول باید درست بودن اصلا مذاکره با سران شیطان بزرگ (ائمه کفر) ثابت بشه بعد مراحل بعدی.

نقل قول:

دولت هم نگفت ما انتقاد نمیپذیریم یا انتقاد نکنید. من هم نمیگم.

پس اینکه میگید پالس منفی ندید یعنی چی؟ تا یکی حرف میزنه میگید پالس منفی ندید یا عزلش می کنن. وقتی میگیم داریم انتقاد می کنیم میگید بله انتقاد خوب است. اینها شعار است. عمل مهم است.
نقل قول:

من عرضم اینه که وسط راه رای عوض نکنید که دولت زشت بشه

ما از اول هم رایمان همین بوده.
نقل قول:

دیدید که تجمع اعتراض آمیز هم کردند در فرودگاه و دولت نریخت جمعشون کنه

پلیس دستگیرشان کرد.
نقل قول:

بندازه زندان که کسی نفهمه اینها چی شدن

اونش دیگه به قاضی مربوطه
نقل قول:

مشورت بدید به دولت ، چرا که دولت هر تصمیمی بگیره بر آینده ی کل کشور اثر میذاره ، اما مشورت دادن با زشت و ضایع کردن دولت تفاوت داره.

مشورت هم داریم میدیم. لطفا پیشداوری نکنید. چیزی که زیاد است مشورت دادن.

نقل قول:
رفاه طلبیدن کار بدی نیست

مطمئنید؟
رفاه طلبی در اسلام مذمت شده است.
وَ إِذْ قُلْتُمْ يا مُوسی‏ لَنْ نَصْبِرَ عَلی‏ طَعامٍ واحِدٍ فَادْعُ لَنا رَبَّکَ يُخْرِجْ لَنا مِمَّا تُنْبِتُ الْأَرْضُ مِنْ بَقْلِها وَ قِثَّائِها وَ فُومِها وَ عَدَسِها وَ بَصَلِها قالَ أَ تَسْتَبْدِلُونَ الَّذِی هُوَ أَدْنی‏ بِالَّذِی هُوَ خَيْرٌ اهْبِطُوا مِصْراً فَإِنَّ لَکُمْ ما سَأَلْتُمْ وَ ضُرِبَتْ عَلَيْهِمُ الذِّلَّهُ وَ الْمَسْکَنَهُ وَ باؤُ بِغَضَبٍ مِنَ اللَّهِ ذلِکَ بِأَنَّهُمْ کانُوا يَکْفُرُونَ بِآياتِ اللَّهِ وَ يَقْتُلُونَ النَّبِيِّينَ بِغَيْرِ الْحَقِّ ذلِکَ بِما عَصَوْا وَ کانُوا يَعْتَدُونَ. (بقره/61)
و (نيز به خاطر آوريد) زمانی که گفتيد: ای موسی، ما هرگز يک نوع غذا را تحمّل نمی‏کنيم، پس پروردگارت را بخوان تا از آنچه (به طور طبيعی از) زمين می‏روياند، از سبزی و خيار و سير و عدس و پيازش، برای ما (نيز) بروياند.
موسی گفت: آيا (غذای) پست‏تر را به جای نعمت بهتر می‏خواهيد؟ (اکنون که چنين است بکوشيد از اين بيابان خارج شده و) وارد شهر شويد، که هر چه خواستيد برای شما فراهم است. پس (مُهر) ذلّت و درماندگی، بر آنها زده شد و (مجدّداً) گرفتار غضب پروردگار شدند. اين بدان جهت بود که آنها به آيات الهی کفر می‏ورزيدند و پيامبران را به ناحقّ می‏کشتند، و اين به سبب آن بود که آنان گنهکار و سرکش و متجاوز بودند.

و جعلت له مالاً ممدودًا . و بنین شهودًا . و مهّدت له تمهیدًا . ثمّ یطمع أن أزید

[h=2] آیت‌الله مصباح یزدی: رفاه طلبی عامل اساسی دنیاگرایی است [/h]

نقل قول:

ما ملتی هستیم که ماه رمضان میشه 16 ساعت روزه میگیریم تو گرما چون دستور خداست.

چنددرصد مردم روزه میگیرن؟ کل ملت را یکجور حساب نکنید.
نقل قول:

اگر دستور خدا باشه سه سال که هیچی ، ده ها سال هم تو شعب ابیطالب میمونیم.

خوب حالا مگر رهبر گفتن با آمریکا سازش کنید؟ رهبر کی گفته تحریم بسه و یه جوری با آمریکا کنار بیایید. الان تکلیف تحمل تحریم است.

نقل قول:
اما ، الان موقعیت ما ، موقعیت شعب ابیطالب نیست.

درست است. رهبر هم همین را فرمودند. گفتن الان موقعیت فتح خیبر است و گفتن الان در پیچ تاریخی هستیم. این دو یعنی چی؟ یعنی الان وقت سازش با آمریکا است؟
نقل قول:

دشمنان ما رو محدود نکرده اند.

ببخشید تحریم پی چیه؟
نقل قول:

عملکرد خطای خودمون ما رو محدود کرده.
آ
آن هم هست. هر دو است. خطای ما این است که به جای عملی کردم تاکیدات رهبری در مورد تقویت اقتصاد داخلی در جهت بی اثر کردم تحریمها رفتیم دست به دامن آمریکا شدیم برای برداشتن تحریمها و اقتصاد داخلی را ول کردیم.
نقل قول:

خدا نگفته برای هیچ و پوچ خودتون رو بندازید تو سختی

درسته. خدا گفته برای اسلام خودتان را بیندازید توی سختی. بارها در قرآن توصیه به تلاش در راه خدا با اموال و انفس شده است. جهاد با اموال یک مصداقش تحمل ضررهای مادی تحریم ها است. جهاد با انفس هم یک مصداقش تحمل سختی هایی است که به انسان در راه تحمل تحریمها میرسد و راحتی هایی که سلب می شود.
نقل قول:

و این هست که صدای مردم در اومده.

صدای مردم از راحت طبلی و عدم صبر در مقابل تحریمها و گرانی های ناشی از تحریمها در آمده.
نقل قول:

این صدا خیلی واضح خودش رو در انتخابات نشون داد.

درسته. ولی باید دید نظر اسلام در مورد این صدا چیه. اینطور نیست که هرچی اکثریت مردم بگن از نظر دین درست باشد.
نقل قول:

دیدیم که از شهر و روستا به صورت آشکاری به توسعه ی اقتصادی و بهبود روابط با دنیا رای دادند

درست است. خوب که چی؟ آیا باید هر کار دل مردم می خواهد انجام داد؟ پس خواست اسلام و خدا چی میشود؟

نقل قول:

و درصد کمی ( حدود 7 درصد یا 11 درصد ) به ادامه ی مقاومت رای دادند.

این درصد باید بحث بشود. بالفرض هم که درست باشد خوب که چی؟ مهم این است که حرف خدا چیست؟ نه حرف مردم. حرف مردم حجت نیست. اکثرهم لایعقلون. کم من فئة قلیله غلبت فئتئة کثیرة باذن الله.
زیادی ملاک حق بودن نیست. خداوند کثیر را مذمت کرده و قلیل را ستوده است.
نقل قول:

این راهی بود که مردم انتخاب کردند و مردم خودشون تصمیم میگیرند که چی به نفعشونه چی نیست

درسته. ولی خواست مردم تکلیف مومنان و حکومت اسلامی و رهبر اسلامی را تعیین نمی کند. مانند امام علی (ع) و شیعیان ایشان که در مقابل خواست اکثریت در مورد ابوبکر تسلیم نشدند.
نقل قول:

، گرچه از ذهن شما ( و گاها" ما! :khandeh!: ) نادان باشند.

مهم ذهن ما و شما و مردم نیست. مهم این است که خدا و اسلام و رهبر چه میگوید. شما اگر مشروعیت را به اکثریت و دموکراسی (غیردینی) میدهید ما مشروعیت را به دین میدهیم.

نقل قول:
اما اگر ممکن هست بفرمایید چرا رابطه با آمریکا رو به ضرر طبقات ضعیف میدونید.

چون مقدمه استعمار و نابودی دین است. مانند زمان شاه که مردم عمدا در فقر و بیسوادی نگه داشته میشدند و با دین و حجاب مبارزه میکردند تا استعمار و صهیونیزم بتواند پیشروی کند.
رابطه با آمریا شاید منافعی مادی داشته باشد. ولی مطمئنا به ضرر دین و اسلام است. مگر اینکه ماهیت آمریکا عوض شود که هنوز نشده است. یعنی هنوز هم همان شیطان بزرگ است که بوده. تغییری در خلق و خوی آمریکا مشاهده نمیشود. لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید:
خامنیسم :: آیا از نظر رهبری موانع مذاکره با آمریکا حل شده است؟

نقل قول:
در ذهن شما ، رابطه داشتن به معنای تایید کردن هست.

رابطه با سران آمریکا که به قول قرآن ائمه کفر هستن با رابطه با توده مردم آمریکا فرق دارد. رابطه با سران نوعی تایید در خود نهفته دارد. ولی با رابطه با توده مردم به منظور صدور انقلاب و اسلام مخالف نیستم.
نقل قول:
در صورتی که در هیچ کجای دنیای سیاست اینجوری نیست بلکه رابطه داشتن به معنای تامین منافع هست.

ما به جاهای دنیا کاری نداریم. ما به قرآن و اسلام و حرفهای رهبر کار داریم.

«کونا لظالم خصما و للمظلوم عونا»

امام: «امیدوارم که یک حزب مستضعفین بر تمام دنیا بوجود بیاید و قیام در مقابل مستکبرین و چپاولگران شرق و غرب کند و دیگر اجازه ندهند که مستکبرین بر مستضعفین عالم ظلم کنند»

«روز قدس یک روز جهانی است، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز ملت هایی است که در زیر ظلم امریکا و غیرامریکا بودند، روزی است که باید مستضعفین مجهز شوند و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند و روزی است که باید مستضعفین را از چنگال مستکبرین بیرون بیاوریم »

آیا اینها با رابطه با آمریکا همخوانی دارد؟ این رابطه مقدمه زیر پا گذاشتن اصول انقلاب است.

نقل قول:

مگر سیاست از دیانت جداست؟ سیاسیت و دیانت یکی است.

نقل قول:
اسرائیل هم که ملعون هست و سیاست ما در قبال اسرائیل عوض نشده

آمریکا بزرگترین حامی و دوست اسرائیل است و ماهیت هر دو یکی است. دوستی با آمریکا و دشمنی با اسرائیل خودش یک تناقض است.

نقل قول:
صدور قطعنامه بر علیه ایران ، یعنی همه ی دنیا بر علیه ایران هماهنگ شدن! ما هیچوقت نمیتونیم در چنین جنگی دوام بیاریم.

قرآن نظری خلاق این دارد:
کم من فئة قلیله غلب فئة کثیره باذن الله
البته جنگ ایران و عراق که در واقع جنگ با دنیا بود و آمریکا هم مستقیما در این جنگ شرک داشت و همچنین جنگ حزب الله با اسرائیل اشتباه بودن این تفکر شیطانی را ثابت میکند.
نقل قول:

اگر هدف این هست که همگی بمیریم و بدبخت بشیم

مردن در راه خدا بدبختی نیست. این تفکر شیطانی خلاف قرآن است:
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ [٣:١٦٩]
(ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

نقل قول:

ولی اگر نه ، هدف ما این هست که ظلم و فساد رو در جهان کمینه کنیم

هدف ریشه کن کردن ظلم است ولی روش آن را اسلام نشان می دهد و نه آدمهای رفاه طلب

نقل قول:
باید در اجماع جهانی بر علیه ایران شکاف بندازیم

راهش را اجازه بدید رهبر تعیین کنه. چون ممکنه راهکارهایی که ارائه میشه در واقع توسط شبکه های فراماسونری تهیه شده باشه.

نقل قول:
حرف یک رهبر با حرف یک دیپلمات فرق میکنه. کار دیپلمات مذاکره بر سر نافع هست.

دیپلمات باید زیر نظر رهبر و به جا حرف بزند. دیپلماسی خوب است ولی تا جایی که به جا باشد. دیپلماسی هم یک حد و مرزی دارد. نه اینکه یکدفعه به یک قرارداد ترکمنچای تبدیل شود. دییلپماتها هم نیاز به کنترل دارند تا یکدفعه پایشان را از گلیمشان درازتر نکنند و کارهای نا به جا نکنند.

نرمش قهرمانانه حد و مرزی و آدابی دارد و نیابد منجر به کارهای نابه جا شود.

نقل قول:

امام امیرالمونین (ع) حرف هاش دشمن تراش نبود.

حرفهای چه کسی باعث بوجود آمدن سه جنگ ایشان شد؟
نقل قول:

کسی بخاطر حرف های امام امیرالمونین (ع) نرفت سمت معاویه

این غلط است. خیلی ها رفتند.
نقل قول:

از فرستادن پیک های زیاد و سخنرانی های زیاد گرفته تا آغاز نکردن جنگ.

این مراحل قبلا در مورد آمریکا انجام شده و نامه های زیادی بین ایران و آمریکا رد و بدل شده. آزموده را آزمودن خطاست.

نقل قول:
پس حرف حق زدن به معنای جنگ طلبی نیست.

قرآن بارها دستور به اعراض میدهد. اعرض عن المشرکین. چرا قرآن این را میگوید؟ اعراض یعنی چی؟ با سران کفر که لجوج هستند باید اعراض داشت. ولی با مردم آنها باید ارتباط برقرار کرد و دین را به آنها ابلاغ کرد.

فَأَعْرِضْ عَن مَّن تَوَلَّىٰ عَن ذِكْرِنَا وَلَمْ يُرِدْ إِلَّا الْحَيَاةَ الدُّنْيَا [٥٣:٢٩]

حال که چنین است از کسی که از یاد ما روی می‌گرداند و جز زندگی مادی دنیا را نمی‌طلبد، اعراض کن!

در 26 آیه دستور به اعراض آمده است. این آیات برای کیست؟ برای جنها است؟
امام خمینی کی گفته با آمریکا رابطه برقرار کنید؟ رهبر کی گفته؟
نرمش قهرمانانه هم باید درست فهمیده شود تا منجر به کارهای نابه جا نشود:
صلح با آمریکا هیچ سنخیتی با نرمش قهرمانانه مد نظر رهبری ندارد | عمارنامه

Niyaz;408257 نوشت:
خيلي از اساتيد ما براي تحصيل به كانادا و آمريكا سفر كرده اند....ميگويند حتي كانادا در برابر آمريكا مثل داهات است ببخشيد البته.
براي دانشجويان در آنجا فقط 3 جا تعريف شده است: كلاس، غذا خوري، استراحت.....اين يعني فرهنگ....يعني قدر امكانات را دانستن.
در ايران دانشجويان ما در طول ترم اكثرا به معناي واقعي الاف هستند(مثل خود من! ). ايراد هم از دانشجو نيست و از مسئولين هم هست.

من قبول دارم كه 8 سال جنگيديم و همه جوره تهاجم در كشور داريم اما از طرفي هم قبول دارم فرهنگ كشورمان واقعا از برخي جهات خيلي ضعيف تر از كشورهاي غربي است. كافي است ساعات كاري ما با چين و كره كه نه با همان آمريكا مقايسه كنيد....البته نه الان كه تعطيل است!!!
نميشود كه بيكار و سرخوش بشينيم و آمريكا و اسرائيل را لعن كنيم و بگوييم اسلام پيروز است.....خداييش اگر همين كشورهاي غربي با اين اراده بالا دستورات اسلام را پياده ميكردند الان شايد حكومت جهاني را هم تشكيل داده بودند.
البته پيشرفتهاي ايران را هم قبول دارم و قدر دان تمام احمدي روشن هاي كشورم هستم و اميدوارم كشورمان روز به روز بهتر و بهتر و اسلامي تر شود و انتقاداتم هم جهت پيشرفت كشورم هست همين.....به اميد برپايي حكومت جهاني اسلامي به رهبري ولي عصرمان

با سلام
به ما توصیه کردند که حتی از شخص یهودی ودشمنان خود نیز اگر چیزی دارند که ما نداریم تلاش کنیم یاد بگیریم واین یاد گرفتن وتوصیه اسلام به علم آموزی در هر کجا که باشد از امتیازات این دین است واگر امکان یاد گرفتن از کشورهای غربی وآمریکایی نیز باشد ایرادی ندارد که البته این نباید با امتیاز دادن ویا به ذلت انداختن خود باشد.
در مورد کشورمان نیز ما باید بدانیم همانطور که رهبرمان فرمودند بخاطر کم کارهایی که در دوران قاجاریه وپهلوی صورت گرفت ما از قافله علم وپیشرفت عقب افتادیم وباید تمام تلاش خود را در جبران آن انجام دهیم واینکه غربی ها بعضی آداب ورفتارهایی مانند صداقت راستگویی وحفظ احترام در معاشرت واز این قبیل امور دارند که متاسفانه بعضی از این اصول اخلاقی در کشور وفرهنگ فعلی ما علی رغم توصیه های دینی انجام نمی گیرد در بخشهایی درست است فلذا ما باید در احیاء وپیاده کردن فرهنگ اسلامی تمام تلاش خود را انجام دهیم.
در مورد فرمایشات دوستان نیز چند نکته را به طور خلاصه عرض می کنم.
1- حفظ استقلال کشور وباج ندادن به دیگران از اصول اسلامی وسیاسی ماست وهیچ سیاستمداری نیز نمی تواند این کار را انجام دهد.
2- مذاکره با حفظ عزت ومنافع کشور هیچ ایرادی ندارد.
3- سیاسی کاری نباید موجب شود ما از ارزشهای اسلامی ودفاع از حقوق مسلمانان کوتاه بیاییم .
البته این امور نیز کم وبیش تلتش شده که در سیاست کشور ما اعمال شود ورهبری نیز در سخنرانیهای خود در موارد مختلف به اینها اشاره کرده اند.

جمع بندی: آمریکا ابر جنایتکار تاریخ است و دشمن ما ، هر چند در صلح باشیم.
سوال: چرا آمریکا اینقدر تشنه مذاکره با ایران است؟
جواب: آمریکا از زمانی که انقلاب ایران به پیروزی رسید دنبال نابودی ایران بود. وتمام راهها را برای رسیدن به هدف خود امتحان کرد. از حمابت صدام در حمله به ایران گرفته ودر اختیار قرار دادن انواع تکنولوژی های پیشرفته برای شکست دادن ایران گرفته واز توطئه چینی وایجاد فتنه تا باقی امور که آخرین مدل آن فتنه 88بوده است.
اما با هیچکدام از اینها به نتیجه نرسید. تا اینکه تنها راه جلوگیری از پیشرفت ایران را در مذاکره دید. چون در طریق این مذاکره اقتصاد مقاومتی که رهبری خیلی روی آن تکیه دارد. به حاشیه رفته است. ودولت به اعتبار گشایش فضای اقتصادی بهتر در سایه این مذاکرات که خیلی روی آن تاکید داشت. در عرصه اقتصادی فعالیت چندانی انجام نداده است. وحداقل به فرموده خود رهبری مساله اقتصاد مقاومتی فعلا پیشرفت آنچنانی نداشته است.
مذاکره درست است که باعث شد کشورهای دنیا که دنبال نابودی تاسیسات هسته ای ایران بودند. به حق ایران در استفاده از انرژی هسته ای اعتراف کنند. اما از طرف دیگر خیلی برگ برنده در دست آنهاست. چرا که آنها تنها به بهانه رفع تحریمهای هسته ای خیلی از پیشرفتهای هسته ای ایران را معلق کرده اند. واین خسارت بزرگی است.
از طرف دیگر این مساله راه نفوذ را برای آنها باز کرده است. تا به نفوذ در مراکز علمی ودانشگاهها در پوششهای مختلف ومراکز نظامی ایران راههای جلوگیری از این پیشرفتها را هم پیاده کرده وبا نفوذ در فکر مسئولان که الان هم کم نیست. کار خود را از طریق آنها جلو ببرند. ودر واقع امثال تقی زاده درست کنند. وآنها خدمتگذار آمریکا وغرب در کشور باشند.
بزرگترین خطر مذاکرات در شرایط فعلی نفوذ ووابسته کردن کشور است. که الان اگر مواظف نبوده وپشت سر رهبری قرار نگیریم. بعید نیست که در دام آنها بیفتیم. با توجه به خود باختگی که در برخ یمسئولان مشاهده می شود. خسارت بزرگی خواهیم دید.

موضوع قفل شده است