جمع بندی آیا اینکه ستاره بخت یک زن وشوهر نحس باشه حقیقت داره؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا اینکه ستاره بخت یک زن وشوهر نحس باشه حقیقت داره؟

سلام
علم نجوم چقدرصحت داره؟
اینکه میگن برحسب حروف ابجدمیشه متوجه شدزن ومردی بعدازازدواج ازهم جدامیشن ویااینکه ستاره بختشون نحس واقعیت داره؟

من وشوهرم به اختلاف برخوردیم میگن ستاره بختتون نحس شماحتما ازهم طلاق میگیرید
این واقعیت داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

فاطمه...;401975 نوشت:

سلام
علم نجوم چقدرصحت داره؟
اینکه میگن برحسب حروف ابجدمیشه متوجه شدزن ومردی بعدازازدواج ازهم جدامیشن ویااینکه ستاره بختشون نحس واقعیت داره؟

من وشوهرم به اختلاف برخوردیم میگن ستاره بختتون نحس شماحتما ازهم طلاق میگیرید
این واقعیت داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام علیکم
در مورد سوال حضرتعالی باید عرض کنم که چنین مسائلی را نمی شود به عنوان یقینیات در اسلام دانست،زیرا نه دلیل عقلی محکمی بر صحتشان هست و دلیل نقلی(آیات و روایات).
حتما شما هم بر این عقیده هستید که قادر مطلق خداوند متعال است و هیچ چیز از اراده حکیمانه او مستقل نیست و نمی توان برای هیچ علتی در عالم،اثر مستقلی قلمداد کرد.پس نگران چنین مسائلی نباشید و به مسأله ای که اعتبارش نه تنها اثبات نشده بلکه مورد خدشه است توجهی نکنید.

خداوند انسان را عاقل آفريد تا با كمك عقل بتواند از گمراهي و ظلمت نجات پيدا كند. عقل در تمام ابعاد زندگي، چون چراغ هدايتي است كه نور افشاني كرده و جهالت را از بين مي‌برد. عقل، آن اندازه اهميت دارد كه در شرع، يكي از منابع استنباط احكام به شمار آمده است و رابطه نزديكي با شرع و دين دارد.
انسان عاقل بايد در هنگام تصميم بر انجام هر كاري، ابتدا عقل خود را حاكم كرده و از آن نظر بخواهد؛ مثلاً براي ازدواج، عقل مي‌گويد: فردي را براي همسري برگزين كه داراي اصالت خانوادگي بوده و از اخلاق و ايمان برخوردار باشد. فهم اين موضوع، همگاني است. كيست كه نداند؟!
عامل ديگري كه همسو با عقل است، مشورت است. اين عامل مي‌تواند تأثير بسياري در رفع اضطراب و شك بگذارد. قرآن مي‌فرمايد: «شاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلين‏»؛ «در كارها با آنان مشورت كن و چون تصميم گرفتى، بر خدا توكل كن؛ زيرا خدا توكل كنندگان را دوست دارد». (1)
لذا اين امور ( طالع بینی) از نظر شرع اعتباري ندارند و شما بايد زندگي خود را بر اساس تعقل پايه گذاري کنید و از اين گونه امور خيالي و استحساني پرهيز كنيد.

براي آرامش خاطر مي توانيد نام كساني كه ازدواج كرده اند و سالياني با خوشي دارند زندگي مي كنند را حساب كنيد؛ خواهيد ديد مواردي از آنان همين نتيجه را داده اما راحت دارند زندگي مي كنند.
نکتۀ دیگر اینکه همیشه در زندگی مشترک، نزاع و اختلاف پیش می آید که در واقع گاهی این اختلافات شیرینی زندگی است. اما این همسران آگاه و صبور هستند که می توانند مشکل خود را شناسایی کرده و راه حل آن را پیدا کنند.
لازم است شما نیز کتاب هایی که در مورد زندگی مشترک نوشته شده را مطالعه فرمایید و بر تجربیات خود افزوده و نحوۀ برخورد با مشکلات و اختلافات را مطلع شوید.:Gol:
پي نوشت ها:
1. سوره آل عمران (3) آيه 159.

صراط11;405678 نوشت:
خداوند انسان را عاقل آفريد تا با كمك عقل بتواند از گمراهي و ظلمت نجات پيدا كند. عقل در تمام ابعاد زندگي، چون چراغ هدايتي است كه نور افشاني كرده و جهالت را از بين مي‌برد. عقل، آن اندازه اهميت دارد كه در شرع، يكي از منابع استنباط احكام به شمار آمده است و رابطه نزديكي با شرع و دين دارد.
انسان عاقل بايد در هنگام تصميم بر انجام هر كاري، ابتدا عقل خود را حاكم كرده و از آن نظر بخواهد؛ مثلاً براي ازدواج، عقل مي‌گويد: فردي را براي همسري برگزين كه داراي اصالت خانوادگي بوده و از اخلاق و ايمان برخوردار باشد. فهم اين موضوع، همگاني است. كيست كه نداند؟!
عامل ديگري كه همسو با عقل است، مشورت است. اين عامل مي‌تواند تأثير بسياري در رفع اضطراب و شك بگذارد. قرآن مي‌فرمايد: «شاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلين‏»؛ «در كارها با آنان مشورت كن و چون تصميم گرفتى، بر خدا توكل كن؛ زيرا خدا توكل كنندگان را دوست دارد». (1)
لذا اين امور ( طالع بینی) از نظر شرع اعتباري ندارند و شما بايد زندگي خود را بر اساس تعقل پايه گذاري کنید و از اين گونه امور خيالي و استحساني پرهيز كنيد.

براي آرامش خاطر مي توانيد نام كساني كه ازدواج كرده اند و سالياني با خوشي دارند زندگي مي كنند را حساب كنيد؛ خواهيد ديد مواردي از آنان همين نتيجه را داده اما راحت دارند زندگي مي كنند.
نکتۀ دیگر اینکه همیشه در زندگی مشترک، نزاع و اختلاف پیش می آید که در واقع گاهی این اختلافات شیرینی زندگی است. اما این همسران آگاه و صبور هستند که می توانند مشکل خود را شناسایی کرده و راه حل آن را پیدا کنند.
لازم است شما نیز کتاب هایی که در مورد زندگی مشترک نوشته شده را مطالعه فرمایید و بر تجربیات خود افزوده و نحوۀ برخورد با مشکلات و اختلافات را مطلع شوید.

:Gol:
پي نوشت ها:
1. سوره آل عمران (3) آيه 159.

بر محمد و آل او صلوات
خداوند هست و او بزرگترین است.
ائمه ما مسیر و روش زدگی اند
و آخرت قطعیست
وقتی آدم با این دیدگاه زندگی که هیچوقت زندگیش رو به دست بخت و اقبال نمیده به نظر من ماییم که آینده و البته حال خودمون میسازیم

ممنون ازتون من خودم به هیچ وجه به این موضوع اعتقادندارم
میدونم خدای مهربونم هیچ وقت واسه بنده هاش بدی نمیخواهد واگه ستاره نحس واقعی باشه که مقصراصلی مشکل زندگی من میشه خدا آخه همچون چیزی بااعتقادات من سازگاری نداره
من فقط برای آرامش فکری ام پرسیدم تا شکی تودلم باقی نمونه
بازم ازتون ممنونم مرسی:ok:

پرسش:
علم نجوم چقدرصحت دارد؟
اینکه می گویند برحسب حروف ابجد می شود متوجه شد زن و مردی بعد از ازدواج از هم جدا می شوند ویا اینکه ستاره بختشان نحس هست واقعیت دارد؟
من و شوهرم به اختلاف برخوردیم می گویند ستاره بختتان نحس است، شما حتما از هم طلاق می گیرید.
آیا واقعیت دارد؟

پاسخ:
در مورد سوال حضرتعالی باید عرض کنم که چنین مسائلی را نمی شود به عنوان یقینیات در اسلام دانست، زیرا نه دلیل عقلی محکمی بر صحتشان هست و دلیل نقلی(آیات و روایات).
حتما شما هم بر این عقیده هستید که قادر مطلق خداوند متعال است و هیچ چیز از اراده حکیمانه او مستقل نیست و نمی توان برای هیچ علتی در عالم،اثر مستقلی قلمداد کرد.پس نگران چنین مسائلی نباشید و به مسأله ای که اعتبارش نه تنها اثبات نشده بلکه مورد خدشه است توجهی نکنید.

موضوع قفل شده است