╰✿╮ میز گرد و هم اندیشی کاربران انجمن گفتگوی دینی( آیدی مدیر سایت در ایتا جهت گزارش مشکلات )

تب‌های اولیه

587 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
╰✿╮ میز گرد و هم اندیشی کاربران انجمن گفتگوی دینی( آیدی مدیر سایت در ایتا جهت گزارش مشکلات )

به نام خدا
عرض سلام و ادب و احترام

بنا به درخواست خود شما از مدیر محترم سایت مبنی بر هم اندیشی کاربران
در خصوص طرح ها و ایده ها حتی انتقادات و پیشنهادات شما در جهت

پیشرفت انجمن گفتگوی دینی این تاپیک زده شده
از همه دوستان و کاربران خوب انجمن تقاضا دارم در این مبحث شرکت کنند
و با نظرات خویش ما را بهره مند سازند
مباحث جمع آوری و به مدیر محترم سایت منتقل می شود
منتظر نوشته های شما هستیم
التماس دعای فرج

خب مثل کاربر خوب بیاید سر میز بشینید تا بحث کنیم:khaneh:
زود تا جا تموم نشده:khandeh!:
جهت یه تحول بزرگ تو سایت چه کنیم
نظرتون؟

[SPOILER]

هر انتقادی را به شدت سرکوب می کنیم حواستون باشه:Khandidan!:

[/SPOILER]

با سلام

پيشنهاد من به عنوان يكي از كاربران معمولي سايت:

جسارتا و با تمام احترام و علاقه ام به كارشناسان سايت؛ يك تيم نظارتي از مديران سايت انتخاب شود و روي پاسخگويي مرتب و پاسخ به سوالات كاربران تا قانع شدن كاربر توسط كارشناس انجام شود. وقتي كارشناسي امر مهم پاسخگويي به سوال كاربري را از اول تقبل ميكند بايد در جريان تاپيك مورد نظر باشد و تا اتمام كار و جواب گرفتن كاربر(البته كاربر عاقل و منطقي و نه بهانه جو) همچنان همراه و پاسخگوي وي باشد. چنانچه از نام سايتمان هم بر مي آيد امر اصلي سايت پاسخ به سوالات ديني و كم كردن دغدغه كاربر است و نه ايجاد شبهه و بعضا سردرگمي برخي كاربران .
البته ميدانم كه خيلي از كارشناسان بزرگوار اينگونه اند اما اگر نظارتي در كار باشد خيلي بهتر است.

مي توان كارشناس نمونه را هم ماهانه انتخاب نمود و حتي اگر اعتراضي بود توسط كاربران به تيم نظارت ارجاع و پي گيري شود.

بزرگان سايت جسارت ما را ببخشند و فقط يك پيشنهاد بود ديگه....

با تشكر:Gol:

[="Tahoma"][="#4169e1"]سلام علیکم
ابتدا از اینکه چنین امکانی درون خود سایت پدید آوردید بسیار تشکر می کنم مسلماً اولین و کم هزینه ترین راه برای کاهش تنش ها دادن فرصتی برای نقد به مخالفینه

ان شاء الله از مجموع صحبت ها، هممون برای اعتلای سایت استفاده کنیم:Gol:

به نظرم یکی از مشکلاتی که سایت داشت و بهش در تاپیک کلبه هم اشاراتی شد:
سلیقه ای برخورد کردن برخی مدیران که دلیلش شاید این نباشه که مدیران قوانین رو نمیخوان درست اجرا کنن. اتفاقاً به عکس هرچی من دیدم سعی اونها بوده تو انجام وظایف. اما نتیجه ی اعمال قانون گاهی تنش زا میشه و این بخاطر اینه که همه ی مدیران به طور کامل برای همه ی مصادیق بی قانونی توجیه نیستن. آدم حس می کنه سلایق گوناگونی دارن مدیریت می کنن و این تشتت، خودش تنش زاست و گاهی احساس ظلم و بی عدالتی رو تو یه کاربر ایجاد می کنه که واقعی نیست اما نارضایتیشو بدنبال داره. برای حل این مشکل باید مدیران یه گرد همایی داشته باشن و همه ی قوانین رو به بحث بذارن و یک دستورالعمل مشخص برای انواع مصادیقی که تو سایت پیش میاد به همه ی مدیران ابلاغ بشه. به اصطلاح، اساسنامه ی سایت، با ذکر انواع مصادیقی که بیشتر مبتلا به است، پربارتر از قبل بشه.

یه مشکل دیگه هم هست که خود من متاسفانه چندبار باهاش برخورد کردم
[SPOILER]اینکه برخی کارشناسا بجای تدقیق در سوال پرسشگر، یه نقل قول هایی کپی پیست می کنندو به شبهاتی که در فرد ایجاد شده پاسخ زیادی نمیدن. حال اونکه همه ی تاپیک ها رو نمیشه با کپی پیست جوابگو بود (کمااینکه کپی پیست،برای اثبات مستند بودن حرف هاشون خیلی هم لازمه و خوبه )و لازمه بعضیاش، کارشناس با اشاره ی کوتاه به روایات حاصل تفکرات و تفقه خودش رو در ارتباط با شبهات مطرح شده بده. البته قبول دارم سرشون شلوغه و تاپیک های متعدد دارن اما از ابتدا این مسئولیت خطیر رو پذیرفتن و نباید بذارن طوری بشه که خدای نکرده پشت سر کارشناسان حرفی دربیاد که اصلاً رو سوال دقت ندارن. گاهی چندصفحه بین پرسشگر و کارشناس یا پاسخ یار بحث هست و در پایان متوجه میشن که سوال رو از ابتدا به نحو دیگه متوجه شده بودن. اینها دلسردی میاره. گاهی بجاست بسرعت به سوال پاسخ داده نشه و ابتدا روی خود سوال بحث بشه و وقتی متوجه سوال اصلی کاربر شدند اقدام به جواب مناسب کنند. البته کم نیستند کارشناسانی که چنین دقتی رو الحمدلله دارند برای مثال،دونفرشون جناب حامی و روحبخش که از جواب هایی که بادقت به کاربر میدن خیلی استفاده بردم.[/SPOILER]

و اینکه با کاربران جدید الورود با همون خشکی برخورد میشد که با دیگر کاربران قدیمی که به فضای سایت و اکثر قوانین آشنایی دارن، جالب نیست. به نظرم برای اونها که مدت حضورشون تو سایت فقط چند ساعته، جا داره که کمی بیشتر در برابر اشتباهاتشون صبور بود . یا مثلاً به محضی که کسی یه بی قانونی میکرد ولو اینکه ممکن بود بعدش قضیه جمع بشه و بی قانونی ادامه نداشته باشه، کسی تذکری میداد و این هم قشنگ نیست. حتی گاهی فقط حدس زده میشد بی قانونیه و تذکر نوشته میشد. بی قانونی شایسته ی تذکره که فرد داره روش پافشاری می کنه. اینها فضای سایت رو خشک تر می کرد که البته در این موارد، یه تغییراتی رو دیدم که امیدوارکننده اس.

و یه سوال انتقادی:
[SPOILER]چت اگه فقط برای یه سری موضوعات علمی خاص هست و هرگونه بحث بین دوفرد به مدت طولانی ممنوعه، که خب اینطوری فقط یه سری کاربران خاص میتونن در چت حضور پیدا کنن.
به نظرم یا باید چت رو همگانی نمی کردین یا چنین مواردی رو در نظر بگیرین که بهرحال برخی از نوجوون ها و جوون ها دغدغه ی الانشون اون موضوعاتی که به تصور ما در شان سایته نیس و براشون کسل کننده اس از چت باکس در اون موضوعات استفاده کنن؛ به عکس، صحبت از فوتبال، رمان، تفریحات این چنینی، در چارچوب قوانین سایت، بدون بی احترامی یا زیر پا گذاشتن حدود، براشون جذاب تر باشه. عذرمیخوام اما فک می کنم اینکه چت برای این افراد هم قابل استفاده اس و از اون طرف بهشون مدام تذکر داده میشه، اینم در شأن سایت نیست.
و اینکه امکان چت خصوصی بین دو کاربر نیس و این ناخودآگاه این مشکل رو پیش میاره که توفضای عمومی چت، دونفر باهم مدت ها بحث تخصصی علمی یا یه بحث دیگه داشته باشن. این بیش از اونکه مشکل اون دونفر باشه، امکانات کم چت رو نشون میده.
میدونم در واب میگین برن تو پروفایل ها اما خودتون میدونین فضای چت خیلی راحت تر و دم دست تره. برای متوجه شدن از پیام عمومی یا خصوصی جدید مدام باید صفحه رفرش بشه و این برای کسانی که اینترنت پرسرعت ندارن خیلی سخت تر هم میشه. اما در چت (عمومی یا خصوصی)به محض نوشتن طرف مقابل، فرد متوجه میشه.
[/SPOILER]

خب ژست منتقدمو خوب گرفتم اینجا.خیلیم زیاد صحبت کردم.
برداشت ها از حرف هام مهم نیس سعی کردم خیلی دلسوزانه باشه و مبتنی به واقعیاتی که به ذهنم می رسید.
همین که خوندین ممنون. ولی خدایی اگه نخوندین، صلوات هم پایینش نزنین.

موید باشین:Gol:[/]

به نظر من در قسمت احکام نظر همه مراجع رو بنویسید نه فقط نظر مرجع سوال کننده تا کسای دیگه ای که بعد اون تاپیک رو میبینن هم براشون قابل استفاده باشه

dinshenasii;401199 نوشت:
به نظر من در قسمت احکام نظر همه مراجع رو بنویسید نه فقط نظر مرجع سوال کننده تا کسای دیگه ای که بعد اون تاپیک رو میبینن هم براشون قابل استفاده باشه

نمیدونم نقد خودهامونم جایزه یا نه؟
جسارتاً بااجازه متهورانه نقدتون می کنم جایز نباشه، مدیران جیزم می کنن دیگه:ok:

...
این کار زمان بیشتری میبره که تو هر سوال استفتا از همه ی مراجع لااقل اونها که مقلدین بیشتری دارن گرفته بشه. اینطوری سوالات بی جواب بیشتری به مدت زمان بیشتری رو زمین می مونه.

به نظرم روالی که الان داره بد نیس و تاحدی جوابگوئه، کابرا که مرجعشون متفاوته میان و بعد از فرد اصلی نظر مرجع خودشونم جویا میشن و کارشناسان هم پاسخ میدن. چندمورد این چنینی دیدم. و البته تاپیک های فقهی تا زمانی که نظر همه ی مراجع پرسیده نشده، بسته نشه بهتره.

ولی یه چیزی رو نمیدونم ملاک پاسخگویی به مسائل شرعی، زمان پرسیدن سواله؟ یعنی از همه کسانی که تو انجمن سوال پرسیدن، به ترتیب زدن پست پاسخگویی انجام میشه یا ملاک های دیگه ای داره؟ اگه از نظر تقدم و تاخر زمانی، پاسخ ها جواب داده بشن خیلی عالیه(البته فک کنم دارم خارج میزنم احتمال 90% ملاک، همینه دیگه!). مثلاً ابتدا تو تاپیک 1، سپس تاپیک2، باز تاپیک 1، دوسوال و سپس تاپیک 2 سوالی پرسیده شده، به همین ترتیب زمانی 1 >2> 1> 1> 2 جواب داده بشه(بازی ریاضی شد شرمنده:khandeh!:)

یه نقد کوچولوی دوستانه هم به خودمون
گاهی یه سوالایی اینجا مطرح میشه که من تعجب میکنم
با وجود اینکه بارها همینجا حتی اطلاع رسانی شده و از اطلاعات هر استان براحتی میشه شماره دفتر مرجع تقلید رو گرفت و سوالای ساده تر رو از اونها پرسید و سریع هم به جواب رسید باز سوالات اینجا مطرح میشه.
حتی برای کاربرای خارج از کشور یا اونها که تلفنی و پیامکی نتونستن ارتباط بگیرن هم که نیاز فوری به فتوا دارن یه سایت پاسخگو هست که اونجا سریعتر به جواب میرسن.

به نظرم تو انجمن فقهی در کنار اون تاپیک سوالاتی که پیشتر پرسیده شده و کاربر رو راهنمایی می کنین تا سوال تکراری نپرسه ؛ یه تاپیک هم برای راهنمایی فرد بذارین که توش راه های سریعتر رسیدن به پاسخ سوالات فقهی رو بذارین.
اینطوری حجم سوالات انجمن کمتر میشه و امکان پاسخگویی سریعتر به سوالات برای کارشناسان، بیشتر

با سلام و عرض ادب.

بنده نظرم و انتقادم را قبلا کردم خیلی خلاصه کمی بازش می کنم.

بهبود رفتار حرفه ای از سوی مسئولان و همکاران و ....:

آموزش این رفتار به مسئولان و همکاران.

تکریم واقعی ارباب رجوع (که ما باشیم) => با مرامنامه و دستورالعمل و ....

احترام به کاربر در متن پاسخ(داشتن استایل در جمله بندی و حتی نقطه گذاری و استفاده از کلمات مناسب و مودبانه) => لازم نیست همکار مودب باشه کافیه از روی استایل و قالب خاص جمله بندی بکنه و پاسخ کاربر رو بده.

احترام به فعالیت کاربران(از زدن همیشگی صلوات زیر پست شان و تشکر خصوصی و .... تا اعلام علت حذف یا انتقال پست یا حتی بن شدنش به کاربر به صورت محترمانه) => که کاربر خودش رو عضو مهمی از این خانواده بداند و فعالیتش رو ارزشمند بداند و فکر نکنه وقتش رو تلف کرد.

احترام به زمان و وقت کاربر(شنونده خوبی بودن و برطرف کردن ابهامات بین زدن تاپیک تا زمان تایید شدن تاپیک و سپس پاسخگویی کارشناس و تشریف فرمایی بعدی اش و کاهش این زمان)

و و و و و .........

با عرض معذرت اینها از بدیهیات هست ولی بعضا مشاهده می شود که برخی مسئولین این مسائل و برخی موارد ریز دیگر را رعایت نمی کنند.(در حالی که عمدی در کار نیست و نیت ها همه درست است)

به عقیده ام مشکل اینجاست که به مدیران این مهارت ها آموزش داده نمی شود یا اگر آموزش می دهید(مثل آموزش استفاده از پنل مدیریتی) آموزش تان زیاد هم عالی نبوده و همانطور که سرکار eslamic110 فرمودند علی الظاهر دستورالعمل دقیقی برای مدیران و پروسه های مدیریتی و .... وجود ندارد.

برخی از مسئولین این مهارت را دارند ولی بقیه باید یاد بگیرند. ما در جایی زندگی می کنیم که اینگونه رفتار ها را خیلی کم دیده ایم.(یعنی طبیعی هست وجود چنین مشکلاتی)

دقیق ایرادات را نمی دانم ولی به عقیده ام باید این آموزش صحیح که هزینه چندانی هم ندارد به صورت کارشناسی شده طرح بشه و سپس به مسئولین سایت ارائه بشه و بازخواست بشن.

هم مشکلات و انتقادات و هزینه ها کم میشه و هم کاربران وفادار:Cheshmak:

---------------------------------------------------------------------------------------

دوستان در مورد فضای اختناق و خفقان انتقاداتی داشتند که بنده با عرض معذرت موافق نیستم.

سایت اسک دین در مقایسه با دیگر سایت های رسمی و دولتی(با امکانات سر به فلک کشیده شان) از آزادی بیان نسبی بسیار خوبی برخوردار است.(امیدوارم بهتر هم بشه)

---------------------------------------------------------------------------------------

eslamic110;401170 نوشت:
چت اگه فقط برای یه سری موضوعات علمی خاص هست و هرگونه بحث بین دوفرد به مدت طولانی ممنوعه، که خب اینطوری فقط یه سری کاربران خاص میتونن در چت حضور پیدا کنن.

مورد خوبی است.

بله درسته, تذکر از طرف کاربران و ... به بحث طولانی و مفید بوده.

آخرین موردی که خاطرم هست بحث troubleshooting بنده با کاربر دیگری بود که مورد اعتراض واقع شد.

و موارد دیگر شامل اعتراض چند کاربر به تخصصی بودن صحبت بقیه و درخواست برای تغییر بحث به جهت ورود خودشان به بحث بود.

یا صرفا عدم علاقه به بحث و تلاش برای تغییر موضوع.(مثل خودم که به موضوع تکراری و همیشگی حجاب اعتراض و سعی در تغییرش داشتم)

اعتراض حق کاربران هست ولی به عقیده بنده نباید به این اعتراضات اعتنا کرد.(یعنی فشاری از ناحیه مدیران نباشد)

نمی خواستم در مورد چت باکس حرف بزنم ولی چون مطرح شد عرض کردم.

به امید موفقیت روز افزون اسک دین

سلام علیکم

حالا یکم بحث فنی:ok:

یکی از مشکلاتی که سایت اسک دین داره سرعت لود کمش هست!
البته با تلاش مدیریت محتریم فنی تا حدی(تقریبا چند ثانیه) سرعت لود سایت افزایش پیدا کرده
که البته هنوز خیلی جای کار داره.
برای مثال خیلی از دستورات قالب سایت هستند که می تونن فشرده تر بشن. خیلی فشرده تر و این بر سرعت سایت تاثیر داره(به هر حال ماهایی که سرعت سیستم هامون کم هست هم حق استفاده از اسک دین رو داریم)

به امید بهبود همه روزه ی اسک دین:Gol:

سلام
آخ که چقد دلم پره :Ghamgin:
برای جلوگیری از پستهای اسپم باید بگم من هم با تمام مواردی(به جز یک مورد که ذکر خواهم کرد) موافقم .
و اما اون یک مورد:
خداییش بنده تا به حال رفتار بدی از هیچ کارشناس و یا مدیری ندیدم و کارشناسان و مدیران و مدیران اجرایی تا به حال خیلی مودبانه و با کمال احترام و سر حوصله جواب دادن.
حالا کاربران چی دیدن که هم چین میگن نمیدونم :Gig:

فقط یه مساله هست که بعضی از مدیران با ما سر ناسازگاری دارن و هرچی بهشون پیغام میدیم جواب نمیدن.
نمیدونم شاید از من خوششون نمیاد که جوابمو نمیدن.بگذریم

اصلا با این قوانینی که چت باکس داره،وجود چت باکس یه چیز غیر مفیده !!! خب برش دارید بهتره ... این از این ...
کارشناسان آبی چرا انقد حضورشون کمرنگه؟(البته بعضیهاشون)
از انتقاد که بگذریم وارد قدردانی هم میشیم:
از جناب سجاد نهایت تشکر رو دارم که واقعا با ادب و احترام و حوصله جواب کاربران عزیز رو میدن .
و جناب حامی هم همینطور....
از مدیران بخش فرهنگی،به خصوص رایانه و موبایل تشکر ویژه ای دارم .
از مدیران بخش شهدا نیز همینطور
فعلا اینهارو داشته باشید تا بعد ... :Nishkhand:

با سلام و ارزوی سلامتی برای اهالی سایت و مدیران
من فعلا نه پیشنهاد دارم نه انتقاد
می خواستم یه تشکر ویژه از پشت صحنه سایت
کارشناسان
و مدیران داشته باشم
انشاالله همه عاقبت بخیر بشیم

خدا خیر بده این تقویم دستکتاپی شمیم یار و سازندگان این تقویم رو که موقع اذان ما رو متوجه میکنن.
راستی از کاربر رحیمی بزرگوار هم تشکر ویژه ای دارم .اگه ایشون نبودن کاربران کلی هزینه باید بابت رایانه و موبایلشون میدادن.
جزاک الله خیرا :khandeh!:
من رفتم نماز ...

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام علیکم
خدا قوت به کسانی که این تاپیک رو ایجاد کردند
انشاالله که به انتقادات خوبی که شد رسیدگی بشه
خب مشکلات زیاد هست
یکی اینکه وقتی کارشناسی پستی رو در تاپیکی جواب داد دیگه اگر کلاهش هم در اون تاپیک بیفته برش نمیداره و از اون به بعد وظیفه جواب دادن به پاسخ یار منتقل میشه در حالیکه ممکن هست سوال اون کاربر پیش نیاز سوال اصلیش بوده باشه که در این صورت دیگه جواب رو از پاسخ یار میگیره نه از کارشناس

یکی دیگه اینکه بعضاً جواب کارشناس نه تنها شبهه رو از بین نمیبره بلکه بدتر میکنه
نمیدونم اصلاً این جوابهایی که داده میشه مورد بررسی مقامات بالاتر قرار میگیره یا نه
بعضی وقتها هم که چون کارشناس حوصله نداره تاپیک با بهانه های مختلف قفل میشه
حداقل دو سوال خودم داشتم که بیشتر از ده تاپیک ایجاد کردم که همه قفل شدن

مشکل دیگه کمبود کارشناس بخصوص در انجمن مشاوره هست
اغلب کسانی که در انجمن مشاوره مشکلشون رو مطرح میکنند دنبال جواب سریع هستند تا مشکلشون که اغلب هم حاد هست حل بشه
همین مشکل حاد به جای اینکه زود جواب داده بشه چندین روز طول میکشه
تا زمانی هم که جناب حامی فرصت نکنند تاپیک قفل هست و کاربران نمیتونند نظر بدن

مشکل دیگه تک بعدی بودن سایت هست
درسته که سایت اهداف خاصی داره اما تمام سایتها کنار سیاست اصلیشون سیاست های فرعی هم دارند
جناب امیرخانی شما چند بار بنده رو دیدید و قیافه منو تحمل کردید
خوب میدونید که من کلاً آدم شوخ و اهل نشاطی هستم و علاقه شدیدی به بورس و سهام دارم
تاپیک خنده حلال حکیمانه که قفل شد ، یک تاپیک هم در مورد بورس بود که اونم قفل شد و وقتی دلیلش رو پرسیدم گفتید چون کارشناسانتون تخصصی دراین زمینه ندارن باید قفل میشد
اصلاً به کارشناس ربطی نداشت ، جوابهای تخصصی رو من میدادم جواب های شرعی رو هم که ماشالا روحانیت در هر زمینه ای سررشته داره ، جواب میدادن

فعلاً همینا
ببخشید که زیاد شد

یکی دیگه هم یادم اومد
استفاده از کلمات خیلی خیلی سخت و تخصصی که فقط طلبه ها ازش سر در میارن هم جالب نیست
بهتره که جوابها به زبان محاوره ای فارسی داده بشه نه عربی تخصصی
بعضی از جوابها هم که اونقدر زیاد و کسل کننده هستند که خودم خیلی از جوابهای طولانی رو نمیخونم
ترجیحاً اگر هم برای سوالی جواب طولانی لازم هست حدالامکان به جای یک پست در چند پست جواب داده بشه

به نام خدا.

یا عرض سلام خدمت همه ی مدیران عزیز و گرامی مخصوصا جناب مدیر سایت عزیز آقای امیرخانی که انصافا این چند روزه خوب ما رو تحمل کردند و با لگد و اینجور چیزا ننداختنمون بیرون! حاج آقا ابراز ارادت.:Gol:

من با این قسمت از حرف های جناب کبوتر حرم که سایت تک بعدی هست بسیار موافقم و میخواستم عرض کنم که سایت از موضوعات روز و جذاب خالی هست! همه اش چیزای الکی و روزمره هست که دقت که بکنیم نه فایده ای برای دنیامون داره نه برای آخرتمون! تاپیک های مختلف مشاعره و جملات حکمت آمیز که حتی یک درصدشون هم در زندگی قابل اجرا نیست! و خیلی از بحث ها هم بسیار زیاد تخصصی هستند! این بحث های تخصصی خیلی خوبه ولی وقتی که در کنارش تاپیک های با سطح تخصص عادی هم باشه.

حالا بنده میخواستم یه پیشنهادی هم بکنم ، البته نمیدونم با قوانین بالادستی سایت متناقض هست یا نه.

میخواستم پیشنهاد بکنم که در مورد مسایلی مثل سیاست ( در حالت کلی! و نه حزبی و جناحی ) و اقتصاد و فنآوری و کلا مسایل روز یه بخض بذارید که بشه توش بحث کرد.

ببخشید مزاحم شدم. ستایشگر :Gol:

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام
صمیمانه از همه دوستان تشکر می کنم و امیدوارم به نتایج خوبی برسیم
دوستان در کنار انتقاد پیشنهادات خودتون هم برای بهتر شدن سایت و البته یه تحول بزرگ و جدید اعلام کنید
به نظر شما برای یه حرکت رو به جلو چه اقداماتی ضروری است؟
فضای سایت باید به چه سمتی بره تا کاربران انگیزه بیشتری برای فعالیت داشته باشند؟
مهمترین مشکل سایت از نظر شما چیه؟
با تشکر
[/]

[="Arial Narrow"][="Teal"]با سلام و احترام خدمت مسئولین محترم سایت...

یک سوال دارم از شما بزرگواران...
اینکه شکر خدا و به حمدلله خیلی سایت از لحاظ مدیریتی و فنی و محتوایی پیشرفت خوبی داشته ولی چرا فضای گذشته بین کابران نیست؟
انگار کسی با کسی کار نداره ...و فضا بین کاربران مثل گذشته نیست؟!

من فقط میخوام که همه نسبت به هم یه کوچیک مهربون تر بشند
مدیرا نسبت به کاربرا
کاربرا نسبت به مدیرا
کاربرا نسبت به همدیگه
همه
سخت نیست
باور کنید

:(((((((((((((((((((((((

[="Tahoma"][="SeaGreen"]اللهم عجل لولیک الفرج

بیت المال
بیت المال
بیت المال:Gol:

این کلمه خیلی مهمه توجه کنید بهش:Gol:[/]

سلام و عرض ادب
به نظر بنده هر چی شده از وقتی شده که سایت آبی شده
تازه تازه داریم باهاش کنارمیایم قبلنا که اصلا دلمون نمیومد سایتو باز کنیم.

سلام

به نظر من مهمترین مساله در این سایت پاسخگویی می باشد
انتقاد من به بزرگواران پاسخگو این هست که

الف )پاسخگویی بدقت و مستمر انجام نمی شود
گاهی مشاهده میشه چندین روز اثری از کارشناس نیست

ب ) بعضی تاپیکها که تارعنکبوت می بنده از بس کسی بهش سر نمی زنه
و فراموش می شه

ج) بعضی کارشناسان و پاسخگویان محترم را باید حتما چندین بار یاداوری کنیم
تا یادشون بیاد بیان برای پاسخگویی

د)پاسخگویان برای جواب فقط از منابع استفاده می کنند و از خودشون هیچ ابتکاری
و نظری ندارند
در حالی که یک پاسخگو باید خلاق و اهل نظر باشد

ک)بدلیل پاسخگویی ناقص و غیر مستمر سوالها و شبهات همچنان در ذهن سوال کننده
باقی می ماند که هیچ
باعث ازدیاد شک و شبهه خوانندگان احتمالی می شود

بسم الله

سلام
به نظرم اگه تاپیک های تکراری ادغام بشه یا قبل از باز شدن سوال کننده ارجاع داده بشه به تاپیک قبلی واونجا سوالش رو مطرح کنه بهتره
این جوری انجمن ها شلوغ نمیشن وبحث ها ونظرات توی یک تاپیک جمع میشه نه توی شونصد تا!

سلام ....
منم از تمامی دست اندر کاران این سایت تشکر میکنم ...امیدوارم که خدا بهشون جزای خیر بده ... و تو تمام مراحل زندگیشون موفق باشن ...

یه پیشنهاد داشتم در صورت امکان میخواستم روش فکر کنین ... اگر این پیشنهاد عملی بشه ... فکر میکنم بار علمی سایت بیش از پیش بالا بره ...

اگر امکانش هست ... درس هایی که در کلاس های حوزه تدریس میشن رو لیست کنین و از اون کلاس ها فیلم بگیرین و در درون سایتتون بزارین ...

میدونم درخواسته خیلی خیلی بزرگ و زیاده خواهانه ای هست ... اما الان تمام دانشگاه های دنیا دارن همین کار رو میکنن .... تمامه دانشگاه ها از کلاس هاشون فیلم گرفتن و تو سایته خودشون گذاشتن ...

اگر خواستین میتونم آدرس هم بدم ...

دانشگاه صنعتی شریف هم جدیدا شروع به انجام این کار کرده ... اینم سایتش maktabkhooneh.org ... از تمامی کلاس ها فیلم گرفتن و گذاشتن ...

اینجوری خیلی خوب میشه ...

به نام خدا
عرض سلام وتحیات
دو مورد در ضمن سوالات چون واقف بودم جواب می دم
1-نظارت بر جوابهای داده شده توسط کارشناسان ،توسط ارزیاب های مرکز انجام می شود
2-دروس حوزوی الان هم مکتوب و هم آنلاین از طریق نرم افزار در چند حوزه نجف و قم و مشهد آنلاین پخش میشه
بیشتر به مدرسه فقاهت مراجعه کنید
اینجا

با عرض سلام و ادب :Gol:

من هم چند تا انتقاد به کارشناسان و پاسخیاران داشتم:

1. بعضاً مشاهده میشه که کارشناسان محترم، جوابهای طولانی به تاپیکها میدن که ممکنه با عرض معذرت هیچ ربطی به سوال نداشته باشه! سوال چیز دیگه ای هست و پاسخ داده شده، جواب سوال نیست.
و اکثر این جوابها فقط کپی پیست هستند. کارشناس خودش رو وارد بحث نمیکنه تا دقیقا یه سوال و جواب و بحث هدفمندی باشه. فکر میکنم گاهی اوقات خلاصه و اصل یک مطلب رو گفتن کافی باشه و نیازی به تفصیل موارد حاشیه ای نباشه!
و گاهی اوقات هم بعضی کارشناسان فقط جواب اولیه رو به بحث میدن و اگه تاپیک 50 صفحه هم بشه،دیگه حضور پیدا نمیکنه و فقط به پست اول اکتفا میکنه و تمام!!

2. اگر گاهی اوقات و در شرایط خاص، این اجازه به پرسشگر داده بشه که خودش بتونه کارشناس بحث رو مشخص کنه،عالی میشه.
(گاهی اوقات تاپیکها به کارشناسانی ارجاع داده میشه که ممکنه مثلا هر ده روز یکبار به اسک سر بزنه!)

3. بعضی از کارشناسان و پاسخیاران گاهی با تعصب و غـرور به بحثها پاسخ میدن.که نتیجه اش یا انصراف سوال کننده از ادامه بحث هست یا شروع بی احترامی و توهین و ... .

4. نیاز به وجود کارشناسان مشاوره به صورت مستمر در سایت بسیار احساس میشه... کاش میشد تعداد کارشناسان مشاوره بیشتر باشه تا حداقل یکیشون حضور داشته باشه!

5. اگه یه تاپیکی وجود داشت تا کارشناسان و پاسخیاران خودشون رو معرفی کنند و سوابق،تحصیلات و ... رو مطرح کنند،خیلی خوب میشد

سلام

وجود چند مشاور زن در کانون بسیار لازم است
چون خواهران سایت تعدادشان زیاد است و چه خوب است خواهران برای
مشاوره های خاص و مسایل خاص جنسی به حضور مشاور خانم بروند
و مسایل خصوصیشون و پیش مردان مطرح نکنند

بسم الله

يا محمد ص

سلام به همه كارشناسان مديران و كاربران گرامي.

خب من خودم مطالب رو خودنم خيلي ممنون كه در اين تاپيك شركت ميكنيد.

نكته

دوستان كاربر چند پست اول را گرفته و مثل اون ها نقد ميكنيد خوبه .

ولي.

خب بيشتر من ديدم كه كاربران از كارشناسان انتقاد ميكنند .

به جز چند انتقاد.

ما گفتيم تمام مسائل سايت .

انتقاد از تاپيك ها

انتقاد از گروه ها

انتقاد از بخش هاي ديگر

و همچنين پيشنهاد ما بيشتر دوست داريم پيشنهاد هم بدهيد ماشالله شما همگي تحصيل كرده هستيد و ميتونيد كمك كنيد.

منتظر انتقاد و پيشنهادات سازنده شما بزرگواران هستيم .

موفق باشيد.

باز ممنونم كه در اين تاپيك شركت ميكنيد انشالله بيشتر بشه .

ملتمس دعا

يا حق و يا علي ع

سلام

دايي حسن;401827 نوشت:
منتظر انتقاد و پيشنهادات سازنده شما بزرگواران هستيم .

مدیر فرهنگی;401141 نوشت:
بنا به درخواست خود شما از مدیر محترم سایت مبنی بر هم اندیشی کاربران در خصوص طرح ها و ایده ها حتی انتقادات و پیشنهادات شما

مهدی;401378 نوشت:
دوستان در کنار انتقاد پیشنهادات خودتون هم برای بهتر شدن سایت و البته یه تحول بزرگ و جدید اعلام کنید

مسئولین سایت پیشنهادی و طرح برنامه ای برای آینده ندارند؟

برای هم اندیشی صحیح, آیا بهتر نیست کاربران نیز در جریان نظرات و پیشنهادات و یا حتی انتقادات شما مسئولان باشند؟

اینجوری که میشه کاربر اندیشی نه هم اندیشی کامل.:Gig:

ashr;401392 نوشت:
چرا فضای گذشته بین کابران نیست؟
انگار کسی با کسی کار نداره ...و فضا بین کاربران مثل گذشته نیست؟!

خدا خیرتون بده
یک سری از همین مدیرا نذاشتن دیگه
جناب مهدی عباس زاده رو خاطرتون نیست ؟
سال گذشته کل سایت رو بالا و پایین میکرد ، انقدر بهش گفتن شما زیاد نظر میدی آخرش از سایت رفت
با یک سری از کاربرا تو پروفایل بگو بخند میکنم چندین مدیر میان میگن آقا کمتر شوخی کن
خب طبع من شوخ هست ، همین کارها رو کردن که همه میگن شادی و خنده در اسلام حرام هست
گفتگوی دوطرفه در تاپیکها ممنوعه !!!!!!!!!!!1
میشه دلیل این کار رو بگید ؟
ی تاپیک ایجاد بشه گفتگوهای دو طرفه
قرار نیست همه اون گفتگوها رو بخونن که
برای اینکه حجم سایت هم زیاد نشه هر هفته پیام های هفته گذشته رو حذف کنن
به یک کاربر خانوم کافیه دوتا پیام خصوصی بدی تا مدیرا بریزن سرت در ارتباط با نامحرم رعایت کن !!!!!!!!!!!!
خب برادر من شما که به پیامهای خصوصی دسترسی داری بیا ببین چی داریم میگیم
حتماً دلیلی داره که بهشون پیام میدم دیگه
یک بار حاج آقا امیرخانی بهم تذکر دادن گفتم به فلان دلیل مجبورم به چند نفر از خانومها پیام بدم
دمشون هم گرم که حرفم رو باور کردند
ولی همه که اینجوری نیستن
خب من تو عمومی که نمیتونم حرف بزنم ، تو خصوصی هم که اینجوریه پس چیکار کنم ؟

:.صبا:.;401459 نوشت:
به نظرم اگه تاپیک های تکراری ادغام بشه یا قبل از باز شدن سوال کننده ارجاع داده بشه به تاپیک قبلی واونجا سوالش رو مطرح کنه بهتره
این جوری انجمن ها شلوغ نمیشن وبحث ها ونظرات توی یک تاپیک جمع میشه نه توی شونصد تا!

به دلیل اینکه کارشناسان فقط یک بار به تاپیک سر میزنن و دیگه امکان نداره دوباره به اون تاپیک برن امکانش نیست

[="Black"]

كبوتر حرم;401935 نوشت:
گفتگوی دوطرفه در تاپیکها ممنوعه !!!!!!!!!!!1
میشه دلیل این کار رو بگید ؟

سلام و عرض ادب

دلیل ممنوعیت را خودتون ذکر کردید که حجم صفحات سایت بالا میره.ضمن اینکه امکان حذف پست ها هر یک هفته نیست!

برای گفتگوی دوطرفه می توانید در پروفایل کاربر مورد نظر پیام بزارید.البته منظور من در حد چند پیام نیست ![/]

سلام خدمت شما

افلاکیان;401939 نوشت:
دلیل ممنوعیت را خودتون ذکر کردید که حجم صفحات سایت بالا میره.

میشه بیشتر توضیح بدید این مورد را.

[="Black"]

رحیمی;401944 نوشت:
میشه بیشتر توضیح بدید این مورد را.

سلام و عرض ادب

بله میشه.

ببینید قبلا در تاپیک پاتوق گاها شب ها کاربران گفتگوی دوطرفه داشتند اونم معمولا در حد چد کلمه یا چند جمله!مثلا تا صبح حدود 10 صفحه میشد!
حالا فکر کنید با این وضعیت ظرف یک ماه تاپیک چقدر صفحه پیدا میکنه؟!
وقتی امکان ارسال پیام خصوصی و همچنین پیام بازدیدکننده در پروفایل هست چه لزومی داره کاربران در تاپیکی مثل کلبه تا این حد گفتگوی دوطرفه داشته باشن؟!
البته باز هم تاکید میکنم منظورم در حد چند پست نیست.

اما در تاپیک های علمی هم گاها این مسئله پیش میاد که دو کاربر سر مسئله ای با هم بحث میکنند اما کم کم منجر به کل کل بیهوده و حتی توهین و... میشه و مشخصه که باتوجه به روند علمی تاپیک اینطور پست ها باید حذف بشه تا خللی در تاپیک به وجود نیاد.مثلا فرض کنید کاربری با استفاده از گوگل به اون تاپیک میاد دو صفحه اول مفیده اما بعد اون تا سه صفحه فقط بحث بیهوده دوطرفه هست که باعث نارضایتی و تلف شدن وقت اون کاربر میشه

امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه
اگر باز سوالی هست درخدمتم[/]

افلاکیان;401948 نوشت:
نید قبلا در تاپیک پاتوق گاها شب ها کاربران گفتگوی دوطرفه داشتند اونم معمولا در حد چد کلمه یا چند جمله!مثلا تا صبح حدود 10 صفحه میشد!

خیلی خیلی ممنونم بابت پاسخ تان.

با عرض معذرت اگر امکانش هست اجازه بدهید در صورتی که کاربران کل کل توهین نمی کنند تا ۱۰-۲۰ صفحه پیش بره.

به جز بالا رفتن حجم اشکالش چیست؟:Gig: (یک ایراد دیگرش شاید نرسیدن مدیران به خوندن همه پست ها واسه کشف و حذف پست خلاف هست)

مهمان هم که برخی تاپیک ها مثل کلبه بیاد کلا براش فایده ای نداره.:Gig:

اگر میشه اجازه بدید حجم سایت زیاد بشه.(پیشنهاده دیگه)

رحیمی;401967 نوشت:
به جز بالا رفتن حجم اشکالش چیست؟ (یک ایراد دیگرش شاید نرسیدن مدیران به خوندن همه پست ها واسه کشف و حذف پست خلاف هست)

به نظر من انجمن جای چت طولانی نیست شاید بیش تر از 90 درصد کسانی که بعد به اون تاپیک مراجعه میکنند به عنوان مهمان(که میتونید تعداد زیادشون رو در قسمت پایین سایت ببینید) از طریق جستجوی گوگل دنبال جواب سوالی برای خودشون یا تحقیقشون میگردند که به یک انجمن میرسند و این که بشینه چت دیگرانو بخونه براش جالب نیست میخواد نظرات افراد رو در موضوع اون تاپیک بخونه. برای چت میشه از محیط های مخصوصش استفاده کرد.

dinshenasii;401971 نوشت:
به نظر من انجمن جای چت طولانی نیست شاید بیش تر از 90 درصد کسانی که بعد به اون تاپیک مراجعه میکنند به عنوان مهمان(که میتونید تعداد زیادشون رو در قسمت پایین سایت ببینید) از طریق جستجوی گوگل دنبال جواب سوالی برای خودشون یا تحقیقشون میگردند که به یک انجمن میرسند و این که بشینه چت دیگرانو بخونه براش جالب نیست میخواد نظرات افراد رو در موضوع اون تاپیک بخونه. برای چت میشه از محیط های مخصوصش استفاده کرد.

سلام

خیلی خیلی ممنونم

حتی کلبه و پاتوق؟

سلام ...
حالا که بازار پیشنهاد دادن باز هست من هم یه پیشنهاد دیگه بدم ...
سایت های خارجی دو نوع فروم رو ارایه میدن ... یکیش همینجوری هست که askdin ارایه داده ... توش بچه ها میتونن سلام و علیک کنن ... اسپم بزنن ... جک تعریف کنن ...
اما یک مدله دیگه ای هم از فروم ها موجود هست ... که این نوع فروم ها خیلی خیلی کاربردی تر هستند ...
چون افراد میتونن تندی به خواسته و هدفشون برسن ... و نیاز نیست ده ها پست رو بخونن تا به هدفشون برسن ...
مکانیزم این نوع فروم طوری طراحی شده که به صورته اتوماتیک تنها پست های خوب و درست تو فروم باقی میمونن و پست هایی که ارزش ندارن حذف میشن ... بصورته اتوماتیک ...
این فروم ها طوری طراحی شده که کسی نمیتونه توش چرت و پرت بنویسه ... چون آشخاص به پست اعتبار میدن ...

این دو فروم یکی در زمینه الکترونیک و دیگری در زمینه برنامه نویسی هست ... ساختارش که منو خیلی جذب کرد ...

http://electronics.stackexchange.com
http://stackoverflow.com/

اگر کمی رو ساختارش متمرکز بشین ... متوجه میشین که سوال پرسیدن اعتبار شخص رو بالا میبره ... سوال رو خوب جواب دادن اعتبار رو بالا میبره ... جوابها و اسپم ها به صورت اتوماتیک حذف میشن و تنها جوابهای خوب و مفید تو سایت باقی میمونن ...
البته جاهایی هم داره که افراد میتونن مثله facebook دوست بشن و در ارتباط قرار بگیرن ...

سلام ...
جناب مدیر فرهنگی امیدوارم خوب و سلامت باشین ...
در ارتباط با پیشنهاد گرفتن فیلم و گذاشتن تو سایت ...
رفتم سایت مورده نظره شما رو دیدم ...
راستش رو بخواین چنگی به دل نمیزنه ...
اینم سایت شد ؟؟؟
من اگر بودم میدونین چجوری طراحی میکردم ...
صفحه اول که وارد میشدین ...
چارت درسی حوزه مشخص میشد ...
مشخص میشد تو ترم اول چی میخونن ... تو ترم دوم چی میخونن ...تو ترم سوم چی میخونن و ...
بعد هر شخص میتونست رو درس یا دوره ای که میخواد یاد بگیره کلیک کنه ...
در اون صورت لیست جلسات میومد و هر شخص میتونست به راحتی با مرور گر خودش ببینه ...
برای شما که دسترسی به این فیلم ها باید راحت باشه ...
خوب بیاین و اون ها رو طبقه بندی کنین و شکیلتر تو سایتتون بزارین ...
به طوری که دسترسی و استفاده از اونها خیلی راحت تر و کاربردی تر بشه ...

مهمترین چیز تو برنامه نویسی و درست کردن Interface کاربر هست ...
همه برنامه های کاربردی کاربر محور هستند ...
طوری باید باشند که کاربر باهاش راحت باشه ...

این سایت اصلا کاربر محور نیست به قول معروف User Friendly نیست ...
شاید پر بار باشه ... ولی User Killer هست ...

پیاده سازیش هم اصلا کاری نداره ...
اگر فیلم هاش آماده باشه ... برای یه برنامه نویس شاید کاره 15 تا 20 روز هست ... ( خیلی سر بالا گفتم )
اگر هم حرفه ای باشه و 24 ساعته کار کنه شاید بتونه 3 روزه هم تمومش کنه ...

باور کنین پیاده سازیش اصلا کاری نداره ها ... خیلی آسونه ...

با سلام

بله بسیار سایت های خوبی هستند.

مدل شان Q&A (پرسش و پاسخ) هست.

نمی دانم مدلش چگونه می تواند در اسک دین پیاده سازی شود.:Gig:

یک ویژگی فوق العاده این سایت و ساختارش که خیلی جالبه gamification است.
اومده از gamification (بازی کاری) استفاده کرده:Kaf:. مثل همان نکاتی که خانم عنکبوت سرخ فرمودند و ....

بازی کاری چیست:
بازی کاری دانش استفاده از تفکر مبتنی بر طراحی بازی و استفاده از مکانیزم ها، تکنیک ها و المان های بازی در بسترهای دیگر(غیر از بازی) برای ایجاد شادی و افزایش اشتیاق کاربران در آن بسترها، حل مسائل، بهبود فرآیندها و برانگیختن و جذب مخاطب.
بیشتر در اینجا: http://bazikaran.com/gamification-revolutionary-knowledge/

قبلا پیشنهاد مشابه همین داده ام.

چون سال پیش خیلی مقبول واقع شد :khandeh!: فقط اینجا نقل قولش می کنم.

(راستی قبلا کاربر نمونه انتخاب میشد الان نه)

رحیمی;210314 نوشت:

پیشنهاد بنده:

جایزه

به دلایلی فکر کنم بشه قضیه مشارکت کاربران و مدال ها رو جدی تر گرفت:

مدال مثل:

مدال آواتار یا امضای خوب
مدال برترین دعوت کنندگان به سایت
مدال پاسخگویی مناسب
مدال مفید ترین پست ها(!)
یا مدال برای انجام یکسری فعالیت ها و مسابقات مذهبی و علمی و مشارکت در سایت و ...

در حال حاضر تعداد مدال ها کم است و لیست تمام مدال های گرفته شده کاربران و ... دیده نمی شود.

این ایده medals و award و Achievements در طراحی بازی ها انجام میشه و جواب هم میده.

دادن امتیازات به کاربران نمونه:

۱. اولیش همون مدال ها

۲. امتیازات فنی سایت مثل افزایش فضای اینباکس, افزایش نوع و حجم فایل آپلودی, تغییر عنوان کاربری یا این جور چیز ها

۳. یک سری اعتبار و امتیاز عددی به چنین کاربرانی داده بشه, کاربر بعد از جمع آوری این امتیازات بتونیه از ویترین اسک دین جایزه خودش را دریافت کنه:

ویترین میتونه شامل انواع کتاب, هدایای نقدی, نرم افزار , کد تخفیف خرید محصولات و هرچیز مذهبی دیگری باشد.

ساده نیست ولی به نظرم برای جذب قشر پر انرژی و خاصی جوابگو است...

التماس دعا

یا علی

افلاکیان;401939 نوشت:
برای گفتگوی دوطرفه می توانید در پروفایل کاربر مورد نظر پیام بزارید.البته منظور من در حد چند پیام نیست !

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
د ایراد همینه گفتند که بهشون گیر میدند تو پروفایم!:Gig:

رامین سر فرصت بهم بگو کیا بودند تا ببینم چی میشه
اگر خلاف موازین اسلام تذکر بدند شکواییه به سمت امام زمان میره
مطمئن باش حق به حق دار میرسه:Gol:

بازم در مورد بیت المال توصیه دارم

کارشناسان محترم ببخشید با همتون نیستم نمی دونم هم شرایط و ضوابط کاری تون چیه اگر بهتون گفتند اینطوری پاسخ بدید پس سخنم با کسیه که این دستور رو داده

بزرگواران شما دارید از پول بیت المال حقوق می گیرید یعنی از جیب من و جیب مسلمانان دیگه پس خوب گوش کنید

پاسخ باید با توجه به طرف مقابلتون باشه
وقتی شما خشک باشید و کسی رو نشناسید چطور می خواهید پاسخ تاثیر گذار بدید؟:Gig:
حواستون باشه چطور پاسخ می دید

بعضا مشاهده میشه پاسخ ها به جای اینکه پاسخ بصورت گفت و گو باشد
قالب کپی پیست می گیره
ادامشو بعد میگم فعلا یا علی

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام
باید فرق سایت و انجمن معلوم بشه:Gig:
اگر اینجا قرار انجمن گفتگو باشه باید گفتگو دو طرفه و چند طرفه هم وجود داشته باشه و تاپیک هایی مثل پاتوق بشه با کاربران دیگه ارتباط برقرار کرد:ok:
جناب رحیمی من با نظرات شما موافقم باید ارتباط و گفتگو باشه تا بحث ها داغ تر و بهتر بشود
به نظرم سایت پاسخگو جذایبتی نداره و میشه همینی که الان توش هستیم
[/]

[="Black"]

رحیمی;401967 نوشت:
یک ایراد دیگرش شاید نرسیدن مدیران به خوندن همه پست ها واسه کشف و حذف پست خلاف هست

سلام و عرض ادب
بله یک دلیلش هم همین میتونه باشه.بلاخره مدیران هم کار و زندگی دارند و وقتشون محدوده نمیتونن که ساعت ها وقت برای حذف پست ها بزارن!

رحیمی;401967 نوشت:
اگر میشه اجازه بدید حجم سایت زیاد بشه.(پیشنهاده دیگه)

این پیشنهاد را باید جناب مدیر سایت بررسی کنند ولی فعلا که خلاف قوانینه

رحیمی;401973 نوشت:
حتی کلبه و پاتوق؟

عرض کردم بحث کلبه و پاتوق فرق میکنه.در حد چند پست اشکالی نداره اما وقتی چیزی به نام پیام بازدید کننده در پروفایل کاربر هست نیاز نیست در یک تاپیک که عمومیه و مال همه هست دوتا کاربر بشینن چت(گپ و گفتگو) کنند[/]

مهدی;402047 نوشت:
سلام
عرض ادب و احترام
باید فرق سایت و انجمن معلوم بشه:Gig:
اگر اینجا قرار انجمن گفتگو باشه باید گفتگو دو طرفه و چند طرفه هم وجود داشته باشه و تاپیک هایی مثل پاتوق بشه با کاربران دیگه ارتباط برقرار کرد:ok:
جناب رحیمی من با نظرات شما موافقم باید ارتباط و گفتگو باشه تا بحث ها داغ تر و بهتر بشود
به نظرم سایت پاسخگو جذایبتی نداره و میشه همینی که الان توش هستیم

به نام خدا.

این حرف ها رو باید با طلا نوشت ... مرسی جناب مهدی بزرگوار ... :Gol:

ستایشگر :Gol:

پیشنهاد می‌کنم در قسمت احکام علاوه بر انجمن‌های جزئیات، یک انجمن هم با عنوان کلیات و فلسفه فقه ایجاد شود تا از طریق پرسش و پاسخ با کلیات این مسائل نیز آشنا شویم.

دِهه !!! همش انتقاد از مدیران شد که !!!
پس انتقا از کاربران چی؟!
چرا برخی از کاربران بالاخص خانمها،تو تایپهاشون انقدر با عشوه حرف میزنن؟
من مردم و خیلی خوب متوجه میشم ،یعنی ما مردها متوجه میشیم چی به کیه!!!
الان کاربران خانمه که بریزن رو سرم :shookhi:

دوستدار علی;402141 نوشت:

اولا مگه آقایون هم عشوه دارن؟
دوما این بستگی داره که خودتون چطوری میخونید میتونید با هر لحنی پیام رو بخونید!:ok:

با سلام مجدد

مهدی;402047 نوشت:
باید فرق سایت و انجمن معلوم بشه

دم آقا مهدی گرم.

لطف کردید.:Gol::Gol:

(راستی من آقا مهدی نیستم. => چون چند تن این مسئله را فرمودند عرض کردم)

رستگاران;402031 نوشت:
اگر خلاف موازین اسلام تذکر بدند شکواییه به سمت امام زمان میره

این به کنار که دلت شاید کمی گرفته در کل عرض می کنم که:

به نظرم این شیوه زیاد جالب نیست که هر مدیر کاری خلاف به نظرمان انجام داد(جدای از اینکه واقعا ظلم بود یا نه) سریع شکواییه را پیش بکشیم.

به عقیده ام جلوتر از مدیران اسک دین, خیلی های دیگر در نوبت باشند و اونها مقدم هستند تا این بندگان خدا......

افلاکیان;402050 نوشت:
بله یک دلیلش هم همین میتونه باشه.بلاخره مدیران هم کار و زندگی دارند و وقتشون محدوده نمیتونن که ساعت ها وقت برای حذف پست ها بزارن!

کمی تعداد و زمان فعالیت مدیران بیشتر بشه

کمی هم فرهنگ گزارش پست خلاف جا بیفته ایشاللا درست میشه

افلاکیان;402050 نوشت:
این پیشنهاد را باید جناب مدیر سایت بررسی کنند ولی فعلا که خلاف قوانینه

پس این پیشنهاد رو دادیم دیگه.

به گوش مدیریت برسانید.

دوستدار علی;402141 نوشت:

خیلی ممنونم.

سخنتان متین.

عشوه آقایون چه شود......

این انتقاد هم بهتر است همانطور که توسط خیلی از کاربران بیان شد توسط مدیریت با دقت تبیین و تعیین شود.(افراط و تفریط درست نیست)

با تشکر

این هم پست مدیر محترم جناب حامد:Gol:

shabnam !;402073 نوشت:
باسلام
من از طریق خواهرم با این سایت آشنا شدم ایشان قبل از من حدود یک ماه قبل ثبت نام کرده بود متاسفانه اینقدر بر شبهاتش افزوده شد که تقاضای مسدود شدن نام کاربریش رو داد :khandeh!:
ولی من عضو شدم نمیتونم همینجوری با شبهاتم کنار بیام خواستم سوالاتمو مطرح کنم شاید حداقل شبهاتم رفع شه
:Nishkhand:

حامد;402118 نوشت:
سلام
متاسفانه این مشکل هست و مدیریت محترم سایت باید
تمهیداتی بیندیشند که امثال این خواهر با جوابهای متعدد متفاوت و گاه متناقض روبرو نشوند هرچند که اینجا سایت گفتگوست ولی بنظرم گفتگوی دوطرفه هم اشکال ندارد .
گفتگوهای دوطرفه ای که همه ببینند و شاهد باشند .
دوستانی هم که وارد میشوند می توانند چند وقت صبر کنند و گفتگوها را رصد نمایند و کارشناس مد نظرشان را بیابند و با او به گفتگوی دوطرفه یا باز ( عمومی ) بپردازند
والله الموفق

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام دوستان .

درد دل:
در این عصر ارتباطات که مثل مسلسل کفر و فساد از زمین و زمان بر سر مسلمانان و به خصوص شیعیان میباره , چرا ما نباید یک ابزار کارا و موثر برای نشان دادن چهره واقعیه اسلام و مذهب تشیع داشته باشیم؟!
دیدگاه غیر مسلمانان نسبت به اسلام و شخص پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت پیامبر هم در کشورهای غربی و شرقی در اثر تبلیغات دروغ و سوء که رسانه های صهیونیست و سرمایه داران حیوان صفت و به وسیله رساناهای بین المللی که در دست دارند هم که بر کسی پوشیده نیست.

درخواست ارائه راهکار
بدین وسیله از همه برادران و خواهران اسک دینی درخواست می کنم که راهکارها و تجاربشون را برای ایجاد ابزارهای گفتگوی دینی به زبانهای مختلف در سایت اسک دین ارائه کنند.
وقتی پارسال بعد از بازگشت به ایران پیشنهاد را به مدیر سایت مطرح کردم , ایشان نبودن کارشناس مسلط به زبانهای خارجی را مطرح کردند.
ولی حقیر میگه بالاخره باید کاری کرد . این که نمیشه یه عده از علاقمندان به دین و مباحث آن بین خودشون هر روز مطالبی را رد و بدل کنند (که البته خیلی هم خوبه ) ولی دشمنان تا دندان مسلح به سخت افزار و نرم افزار تمام دنیا را پر کنند.
لذا به عنوان اولین پیشنهاد از تمام کسانی که به زبانهای خارجی حداقل عربی و انگلیسی و ...تسلط کامل دارند و از طرفی علاقمند هستند به این موضوع , اعلام آمادگی کنند.
البته نگران کمی وقت خودتون نباشید . اگر تعداد زیاد باشه با یک مدیریت و برنامه ریزی میشه یک کارهائی کرد. فقط مطمئن باشید حتی اگر روزانه حتی یک پیام 5 خطی هم بتونیم بذاریم بازهم خیلی کار کرده ایم.

مشکلاتی که پیشاپیش دیده میشه :

1-مدیریت سایت از کجا مطئن بشه که پیامهائی که ترجمه میشه درسته ؟ و باعث گمراهی کسی نمیشه؟
2- کارشناسان از کجا مطمئن بشن که پیامهاشون درست ترجمه میشه ؟
3 – چطور میشه به مترجمین اعتماد کرد؟
حقیر الآن نمیدونم ارتباط کارشناسان با سایت چطوریه ؟ مثلا آیا ایشان ابتدا حضوری به جائی مراجعه کرده اند و تعیین صلاحیت شده اند؟ یا همه چیز مجازیه؟
آیا نمیشه برای مترجمین یا حتی کارشناسان مسلط به زبان های خارجی یک سیستم مطمئن و کارآ طراحی و اجرا کرد؟
به نظر حقیر که میشه . چون خدا با ماست .
منتظر نظرات گهربار دوستان و کارشناسان هستیم.

در پایان :
جناب مدیر سایت خداوکیلی این موضوع را جدی بگیرید و بذارید حرف مسلمانان و علی الخصوص شیعیان به گوش میلیونها انسانی که تشنه شنیدن حقایق دین اسلام و جهان تشیع هستند برسد.

والسلام علی من اتبع الهدی.:Gol:

قضیه این حرمت شراب در ایندکس اصلی سایت چیه؟ ایا شراب حرمتی داره که ما نمیدونیم؟ :Gig: :Gig:

ابوالفضل;402240 نوشت:
قضیه این حرمت شراب در ایندکس اصلی سایت چیه؟ ایا شراب حرمتی داره که ما نمیدونیم؟

http://www.wikifeqh.ir/%D8%AD%D8%B1%D9%85%D8%AA

سیده راضیه;402258 نوشت:
http://www.wikifeqh.ir/%D8%AD%D8%B1%D9%85%D8%AA

من به معنی فقهی کاری ندارم
واژه حرمت در زبان فارسی بیشتر در معنای احترام چیزی رو نگه داشتن استفاده میشه
به نظر من اینجا نوشته بشه تحریم شراب بهتره