صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ╰✿╮ میز گرد و هم اندیشی کاربران انجمن گفتگوی دینی نسبت به تمام مسائل سایت ╰✿╮

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    9,909
    صلوات
    91462
    حضور
    119 روز 19 ساعت 25 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    622
    آپلود
    104
    گالری
    1324

╰✿╮ میز گرد و هم اندیشی کاربران انجمن گفتگوی دینی نسبت به تمام مسائل سایت ╰✿╮

به نام خدا
    عرض سلام و ادب و احترام

بنا به درخواست خود شما از مدیر محترم سایت مبنی بر هم اندیشی کاربران
    در خصوص طرح ها و ایده ها حتی انتقادات و پیشنهادات شما در جهت
    پیشرفت انجمن گفتگوی دینی این تاپیک زده شده
    از همه دوستان و کاربران خوب انجمن تقاضا دارم در این مبحث شرکت کنند
    و با نظرات خویش ما را بهره مند سازند
    مباحث جمع آوری و به مدیر محترم سایت منتقل می شود
    منتظر نوشته های شما هستیم
    التماس دعای فرج

2.  

علاقه
    دین و موضوعات دینی
    نوشته
    5,955
    صلوات
    54533
    حضور
    80 روز 3 ساعت 56 دقیقه
    وبلاگ
    5
    دریافت
    131
    آپلود
    0
    گالری
    1505

خب مثل کاربر خوب بیاید سر میز بشینید تا بحث کنیم
    زود تا جا تموم نشده
    جهت یه تحول بزرگ تو سایت چه کنیم
    نظرتون؟

هر انتقادی را به شدت سرکوب می کنیم حواستون باشه

ویرایش توسط مهدی : 1392/07/05 در ساعت 12:02

3000 مداحی محرم +5000 صوت مذهبی
    دریایی از امکانات پیش روی شماست

نوشته
    577
    صلوات
    3792
    حضور
    31 روز 9 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام

پيشنهاد من به عنوان يكي از كاربران معمولي سايت:

جسارتا و با تمام احترام و علاقه ام به كارشناسان سايت؛ يك تيم نظارتي از مديران سايت انتخاب شود و روي پاسخگويي مرتب و پاسخ به سوالات كاربران تا قانع شدن كاربر توسط كارشناس انجام شود. وقتي كارشناسي امر مهم پاسخگويي به سوال كاربري را از اول تقبل ميكند بايد در جريان تاپيك مورد نظر باشد و تا اتمام كار و جواب گرفتن كاربر(البته كاربر عاقل و منطقي و نه بهانه جو) همچنان همراه و پاسخگوي وي باشد. چنانچه از نام سايتمان هم بر مي آيد امر اصلي سايت پاسخ به سوالات ديني و كم كردن دغدغه كاربر است و نه ايجاد شبهه و بعضا سردرگمي برخي كاربران .
    البته ميدانم كه خيلي از كارشناسان بزرگوار اينگونه اند اما اگر نظارتي در كار باشد خيلي بهتر است.

مي توان كارشناس نمونه را هم ماهانه انتخاب نمود و حتي اگر اعتراضي بود توسط كاربران به تيم نظارت ارجاع و پي گيري شود.

بزرگان سايت جسارت ما را ببخشند و فقط يك پيشنهاد بود ديگه....

با تشكر

خبرت هست؟

که بی روی تو آرامم نیست . . .

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    صلوات
    8294
    حضور
    35 روز 14 ساعت 12 دقیقه
    وبلاگ
    12
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48

سلام علیکم
    ابتدا از اینکه چنین امکانی درون خود سایت پدید آوردید بسیار تشکر می کنم مسلماً اولین و کم هزینه ترین راه برای کاهش تنش ها دادن فرصتی برای نقد به مخالفینه

ان شاء الله از مجموع صحبت ها، هممون برای اعتلای سایت استفاده کنیم

به نظرم یکی از مشکلاتی که سایت داشت و بهش در تاپیک کلبه هم اشاراتی شد:
    سلیقه ای برخورد کردن برخی مدیران که دلیلش شاید این نباشه که مدیران قوانین رو نمیخوان درست اجرا کنن. اتفاقاً به عکس هرچی من دیدم سعی اونها بوده تو انجام وظایف. اما نتیجه ی اعمال قانون گاهی تنش زا میشه و این بخاطر اینه که همه ی مدیران به طور کامل برای همه ی مصادیق بی قانونی توجیه نیستن. آدم حس می کنه سلایق گوناگونی دارن مدیریت می کنن و این تشتت، خودش تنش زاست و گاهی احساس ظلم و بی عدالتی رو تو یه کاربر ایجاد می کنه که واقعی نیست اما نارضایتیشو بدنبال داره. برای حل این مشکل باید مدیران یه گرد همایی داشته باشن و همه ی قوانین رو به بحث بذارن و یک دستورالعمل مشخص برای انواع مصادیقی که تو سایت پیش میاد به همه ی مدیران ابلاغ بشه. به اصطلاح، اساسنامه ی سایت، با ذکر انواع مصادیقی که بیشتر مبتلا به است، پربارتر از قبل بشه.

یه مشکل دیگه هم هست که خود من متاسفانه چندبار باهاش برخورد کردم

اینکه برخی کارشناسا بجای تدقیق در سوال پرسشگر، یه نقل قول هایی کپی پیست می کنندو به شبهاتی که در فرد ایجاد شده پاسخ زیادی نمیدن. حال اونکه همه ی تاپیک ها رو نمیشه با کپی پیست جوابگو بود (کمااینکه کپی پیست،برای اثبات مستند بودن حرف هاشون خیلی هم لازمه و خوبه )و لازمه بعضیاش، کارشناس با اشاره ی کوتاه به روایات حاصل تفکرات و تفقه خودش رو در ارتباط با شبهات مطرح شده بده. البته قبول دارم سرشون شلوغه و تاپیک های متعدد دارن اما از ابتدا این مسئولیت خطیر رو پذیرفتن و نباید بذارن طوری بشه که خدای نکرده پشت سر کارشناسان حرفی دربیاد که اصلاً رو سوال دقت ندارن. گاهی چندصفحه بین پرسشگر و کارشناس یا پاسخ یار بحث هست و در پایان متوجه میشن که سوال رو از ابتدا به نحو دیگه متوجه شده بودن. اینها دلسردی میاره. گاهی بجاست بسرعت به سوال پاسخ داده نشه و ابتدا روی خود سوال بحث بشه و وقتی متوجه سوال اصلی کاربر شدند اقدام به جواب مناسب کنند. البته کم نیستند کارشناسانی که چنین دقتی رو الحمدلله دارند برای مثال،دونفرشون جناب حامی و روحبخش که از جواب هایی که بادقت به کاربر میدن خیلی استفاده بردم.

و اینکه با کاربران جدید الورود با همون خشکی برخورد میشد که با دیگر کاربران قدیمی که به فضای سایت و اکثر قوانین آشنایی دارن، جالب نیست. به نظرم برای اونها که مدت حضورشون تو سایت فقط چند ساعته، جا داره که کمی بیشتر در برابر اشتباهاتشون صبور بود . یا مثلاً به محضی که کسی یه بی قانونی میکرد ولو اینکه ممکن بود بعدش قضیه جمع بشه و بی قانونی ادامه نداشته باشه، کسی تذکری میداد و این هم قشنگ نیست. حتی گاهی فقط حدس زده میشد بی قانونیه و تذکر نوشته میشد. بی قانونی شایسته ی تذکره که فرد داره روش پافشاری می کنه. اینها فضای سایت رو خشک تر می کرد که البته در این موارد، یه تغییراتی رو دیدم که امیدوارکننده اس.

و یه سوال انتقادی:

چت اگه فقط برای یه سری موضوعات علمی خاص هست و هرگونه بحث بین دوفرد به مدت طولانی ممنوعه، که خب اینطوری فقط یه سری کاربران خاص میتونن در چت حضور پیدا کنن.
    به نظرم یا باید چت رو همگانی نمی کردین یا چنین مواردی رو در نظر بگیرین که بهرحال برخی از نوجوون ها و جوون ها دغدغه ی الانشون اون موضوعاتی که به تصور ما در شان سایته نیس و براشون کسل کننده اس از چت باکس در اون موضوعات استفاده کنن؛ به عکس، صحبت از فوتبال، رمان، تفریحات این چنینی، در چارچوب قوانین سایت، بدون بی احترامی یا زیر پا گذاشتن حدود، براشون جذاب تر باشه. عذرمیخوام اما فک می کنم اینکه چت برای این افراد هم قابل استفاده اس و از اون طرف بهشون مدام تذکر داده میشه، اینم در شأن سایت نیست.
    و اینکه امکان چت خصوصی بین دو کاربر نیس و این ناخودآگاه این مشکل رو پیش میاره که توفضای عمومی چت، دونفر باهم مدت ها بحث تخصصی علمی یا یه بحث دیگه داشته باشن. این بیش از اونکه مشکل اون دونفر باشه، امکانات کم چت رو نشون میده.
    میدونم در واب میگین برن تو پروفایل ها اما خودتون میدونین فضای چت خیلی راحت تر و دم دست تره. برای متوجه شدن از پیام عمومی یا خصوصی جدید مدام باید صفحه رفرش بشه و این برای کسانی که اینترنت پرسرعت ندارن خیلی سخت تر هم میشه. اما در چت (عمومی یا خصوصی)به محض نوشتن طرف مقابل، فرد متوجه میشه.

خب ژست منتقدمو خوب گرفتم اینجا.خیلیم زیاد صحبت کردم.
    برداشت ها از حرف هام مهم نیس سعی کردم خیلی دلسوزانه باشه و مبتنی به واقعیاتی که به ذهنم می رسید.
    همین که خوندین ممنون. ولی خدایی اگه نخوندین، صلوات هم پایینش نزنین.

موید باشین

وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

نوشته
    313
    صلوات
    755
    حضور
    12 روز 4 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من در قسمت احکام نظر همه مراجع رو بنویسید نه فقط نظر مرجع سوال کننده تا کسای دیگه ای که بعد اون تاپیک رو میبینن هم براشون قابل استفاده باشه
    ویرایش توسط dinshenasii : 1392/07/05 در ساعت 13:38

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    صلوات
    8294
    حضور
    35 روز 14 ساعت 12 دقیقه
    وبلاگ
    12
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط dinshenasii نمایش پست ها
    به نظر من در قسمت احکام نظر همه مراجع رو بنویسید نه فقط نظر مرجع سوال کننده تا کسای دیگه ای که بعد اون تاپیک رو میبینن هم براشون قابل استفاده باشه
    نمیدونم نقد خودهامونم جایزه یا نه؟
    جسارتاً بااجازه متهورانه نقدتون می کنم جایز نباشه، مدیران جیزم می کنن دیگه

...
    این کار زمان بیشتری میبره که تو هر سوال استفتا از همه ی مراجع لااقل اونها که مقلدین بیشتری دارن گرفته بشه. اینطوری سوالات بی جواب بیشتری به مدت زمان بیشتری رو زمین می مونه.

به نظرم روالی که الان داره بد نیس و تاحدی جوابگوئه، کابرا که مرجعشون متفاوته میان و بعد از فرد اصلی نظر مرجع خودشونم جویا میشن و کارشناسان هم پاسخ میدن. چندمورد این چنینی دیدم. و البته تاپیک های فقهی تا زمانی که نظر همه ی مراجع پرسیده نشده، بسته نشه بهتره.

ولی یه چیزی رو نمیدونم ملاک پاسخگویی به مسائل شرعی، زمان پرسیدن سواله؟ یعنی از همه کسانی که تو انجمن سوال پرسیدن، به ترتیب زدن پست پاسخگویی انجام میشه یا ملاک های دیگه ای داره؟ اگه از نظر تقدم و تاخر زمانی، پاسخ ها جواب داده بشن خیلی عالیه(البته فک کنم دارم خارج میزنم احتمال 90% ملاک، همینه دیگه!). مثلاً ابتدا تو تاپیک 1، سپس تاپیک2، باز تاپیک 1، دوسوال و سپس تاپیک 2 سوالی پرسیده شده، به همین ترتیب زمانی 1 >2> 1> 1> 2 جواب داده بشه(بازی ریاضی شد شرمنده)

یه نقد کوچولوی دوستانه هم به خودمون
    گاهی یه سوالایی اینجا مطرح میشه که من تعجب میکنم
    با وجود اینکه بارها همینجا حتی اطلاع رسانی شده و از اطلاعات هر استان براحتی میشه شماره دفتر مرجع تقلید رو گرفت و سوالای ساده تر رو از اونها پرسید و سریع هم به جواب رسید باز سوالات اینجا مطرح میشه.
    حتی برای کاربرای خارج از کشور یا اونها که تلفنی و پیامکی نتونستن ارتباط بگیرن هم که نیاز فوری به فتوا دارن یه سایت پاسخگو هست که اونجا سریعتر به جواب میرسن.

به نظرم تو انجمن فقهی در کنار اون تاپیک سوالاتی که پیشتر پرسیده شده و کاربر رو راهنمایی می کنین تا سوال تکراری نپرسه ؛ یه تاپیک هم برای راهنمایی فرد بذارین که توش راه های سریعتر رسیدن به پاسخ سوالات فقهی رو بذارین.
    اینطوری حجم سوالات انجمن کمتر میشه و امکان پاسخگویی سریعتر به سوالات برای کارشناسان، بیشتر

ویرایش توسط mkhahande313 : 1392/07/05 در ساعت 16:36
    وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

علاقه
    کامپیوتر, کتاب, مستند
    نوشته
    1,141
    صلوات
    7910
    حضور
    115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    120

با سلام و عرض ادب.

بنده نظرم و انتقادم را قبلا کردم خیلی خلاصه کمی بازش می کنم.

بهبود رفتار حرفه ای از سوی مسئولان و همکاران و ....:

آموزش این رفتار به مسئولان و همکاران.

تکریم واقعی ارباب رجوع (که ما باشیم) => با مرامنامه و دستورالعمل و ....

احترام به کاربر در متن پاسخ(داشتن استایل در جمله بندی و حتی نقطه گذاری و استفاده از کلمات مناسب و مودبانه) => لازم نیست همکار مودب باشه کافیه از روی استایل و قالب خاص جمله بندی بکنه و پاسخ کاربر رو بده.

احترام به فعالیت کاربران(از زدن همیشگی صلوات زیر پست شان و تشکر خصوصی و .... تا اعلام علت حذف یا انتقال پست یا حتی بن شدنش به کاربر به صورت محترمانه) => که کاربر خودش رو عضو مهمی از این خانواده بداند و فعالیتش رو ارزشمند بداند و فکر نکنه وقتش رو تلف کرد.

احترام به زمان و وقت کاربر(شنونده خوبی بودن و برطرف کردن ابهامات بین زدن تاپیک تا زمان تایید شدن تاپیک و سپس پاسخگویی کارشناس و تشریف فرمایی بعدی اش و کاهش این زمان)

و و و و و .........

با عرض معذرت اینها از بدیهیات هست ولی بعضا مشاهده می شود که برخی مسئولین این مسائل و برخی موارد ریز دیگر را رعایت نمی کنند.(در حالی که عمدی در کار نیست و نیت ها همه درست است)

به عقیده ام مشکل اینجاست که به مدیران این مهارت ها آموزش داده نمی شود یا اگر آموزش می دهید(مثل آموزش استفاده از پنل مدیریتی) آموزش تان زیاد هم عالی نبوده و همانطور که سرکار eslamic110 فرمودند علی الظاهر دستورالعمل دقیقی برای مدیران و پروسه های مدیریتی و .... وجود ندارد.

برخی از مسئولین این مهارت را دارند ولی بقیه باید یاد بگیرند. ما در جایی زندگی می کنیم که اینگونه رفتار ها را خیلی کم دیده ایم.(یعنی طبیعی هست وجود چنین مشکلاتی)

دقیق ایرادات را نمی دانم ولی به عقیده ام باید این آموزش صحیح که هزینه چندانی هم ندارد به صورت کارشناسی شده طرح بشه و سپس به مسئولین سایت ارائه بشه و بازخواست بشن.

هم مشکلات و انتقادات و هزینه ها کم میشه و هم کاربران وفادار

---------------------------------------------------------------------------------------

دوستان در مورد فضای اختناق و خفقان انتقاداتی داشتند که بنده با عرض معذرت موافق نیستم.

سایت اسک دین در مقایسه با دیگر سایت های رسمی و دولتی(با امکانات سر به فلک کشیده شان) از آزادی بیان نسبی بسیار خوبی برخوردار است.(امیدوارم بهتر هم بشه)

---------------------------------------------------------------------------------------

نقل قول نوشته اصلی توسط eslamic110 نمایش پست ها
    چت اگه فقط برای یه سری موضوعات علمی خاص هست و هرگونه بحث بین دوفرد به مدت طولانی ممنوعه، که خب اینطوری فقط یه سری کاربران خاص میتونن در چت حضور پیدا کنن.
    مورد خوبی است.

بله درسته, تذکر از طرف کاربران و ... به بحث طولانی و مفید بوده.

آخرین موردی که خاطرم هست بحث troubleshooting بنده با کاربر دیگری بود که مورد اعتراض واقع شد.

و موارد دیگر شامل اعتراض چند کاربر به تخصصی بودن صحبت بقیه و درخواست برای تغییر بحث به جهت ورود خودشان به بحث بود.

یا صرفا عدم علاقه به بحث و تلاش برای تغییر موضوع.(مثل خودم که به موضوع تکراری و همیشگی حجاب اعتراض و سعی در تغییرش داشتم)

اعتراض حق کاربران هست ولی به عقیده بنده نباید به این اعتراضات اعتنا کرد.(یعنی فشاری از ناحیه مدیران نباشد)

نمی خواستم در مورد چت باکس حرف بزنم ولی چون مطرح شد عرض کردم.

به امید موفقیت روز افزون اسک دین
    ویرایش توسط رحیمی : 1392/07/05 در ساعت 15:01

علاقه
    اسک دین
    نوشته
    148
    صلوات
    702
    حضور
    8 روز 18 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم

حالا یکم بحث فنی

یکی از مشکلاتی که سایت اسک دین داره سرعت لود کمش هست!
    البته با تلاش مدیریت محتریم فنی تا حدی(تقریبا چند ثانیه) سرعت لود سایت افزایش پیدا کرده
    که البته هنوز خیلی جای کار داره.
    برای مثال خیلی از دستورات قالب سایت هستند که می تونن فشرده تر بشن. خیلی فشرده تر و این بر سرعت سایت تاثیر داره(به هر حال ماهایی که سرعت سیستم هامون کم هست هم حق استفاده از اسک دین رو داریم)

به امید بهبود همه روزه ی اسک دین

نوشته
    672
    صلوات
    3648
    حضور
    4 روز 52 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24

سلام
    آخ که چقد دلم پره
    برای جلوگیری از پستهای اسپم باید بگم من هم با تمام مواردی(به جز یک مورد که ذکر خواهم کرد) موافقم .
    و اما اون یک مورد:
    خداییش بنده تا به حال رفتار بدی از هیچ کارشناس و یا مدیری ندیدم و کارشناسان و مدیران و مدیران اجرایی تا به حال خیلی مودبانه و با کمال احترام و سر حوصله جواب دادن.
    حالا کاربران چی دیدن که هم چین میگن نمیدونم

فقط یه مساله هست که بعضی از مدیران با ما سر ناسازگاری دارن و هرچی بهشون پیغام میدیم جواب نمیدن.
    نمیدونم شاید از من خوششون نمیاد که جوابمو نمیدن.بگذریم

اصلا با این قوانینی که چت باکس داره،وجود چت باکس یه چیز غیر مفیده !!! خب برش دارید بهتره ... این از این ...
    کارشناسان آبی چرا انقد حضورشون کمرنگه؟(البته بعضیهاشون)
    از انتقاد که بگذریم وارد قدردانی هم میشیم:
    از جناب سجاد نهایت تشکر رو دارم که واقعا با ادب و احترام و حوصله جواب کاربران عزیز رو میدن .
    و جناب حامی هم همینطور....
    از مدیران بخش فرهنگی،به خصوص رایانه و موبایل تشکر ویژه ای دارم .
    از مدیران بخش شهدا نیز همینطور
    فعلا اینهارو داشته باشید تا بعد ...

نوشته
    5,970
    صلوات
    43502
    حضور
    136 روز 15 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    3090

با سلام و ارزوی سلامتی برای اهالی سایت و مدیران
    من فعلا نه پیشنهاد دارم نه انتقاد
    می خواستم یه تشکر ویژه از پشت صحنه سایت
    کارشناسان
    و مدیران داشته باشم
    انشاالله همه عاقبت بخیر بشیم

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

خواهر محترمی (باحجاب،بی حجاب) که تصویرت رو در فضای مجازی قرار میدی؟
    میدانی مصداقش چی هست در دنیای واقعی ؟
    کلیک کنید

صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 54

کلمات کلیدی این موضوع