جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پیدا کردن کار برای اشخاص فقیر در محیط آلوده به موسیقی

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

پیدا کردن کار برای اشخاص فقیر در محیط آلوده به موسیقی

سلام خسته نباشید
    ساکن افغانستان هستم؛ همانطور که میدونید اینجا بیکاری و فقر هست؛ یه جا پیدا کردم که نیاز به کارمند داره و حقوق خوبی هم میده... 2 نفر از اقوام ما و یه سید فقیر بیکار هستند که دنبال کار هستند که خرج زن و بچه رو بدند.
    در اون محل، کارمندها (هنگام کار) موسیقی مطرب _ حرام _ میزارن
    اگه من این اشخاص رو به اون محل معرفی کنم که نفقه خانواده رو بدست بیارند مشکل داره؟ چون اونجا موسیقی داره...
    اصلا معرفی کنم یا نکنم؟ فرض رو بر این بگیرید که من نمیتونم جلو موسیقی رو بگیریم و موسیقی هم طوری که شنیدم دائم نیستی گاهی میزارن گاهی نه ...

الان حکم شرعی چیه؟ اینا رو معرفی کنم؟ اگه بکنم گناهکار میشم؟ اونا گناهکار میشن؟
    لطفا نظرات مراجع مکارم شیرازی و سیستانی را در باره کسی که کار رو بهش معرفی میکنه و کسانی که اونجا کار میکنن بیان کنید.
    باتشکر

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

با نام الله

پیدا کردن کار برای اشخاص فقیر در محیط آلوده به موسیقی

کارشناس بحث: استاد سجاد

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 5

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط user نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    ساکن افغانستان هستم؛ همانطور که میدونید اینجا بیکاری و فقر هست؛ یه جا پیدا کردم که نیاز به کارمند داره و حقوق خوبی هم میده... 2 نفر از اقوام ما و یه سید فقیر بیکار هستند که دنبال کار هستند که خرج زن و بچه رو بدند.
    در اون محل، کارمندها (هنگام کار) موسیقی مطرب _ حرام _ میزارن
    اگه من این اشخاص رو به اون محل معرفی کنم که نفقه خانواده رو بدست بیارند مشکل داره؟ چون اونجا موسیقی داره...
    اصلا معرفی کنم یا نکنم؟ فرض رو بر این بگیرید که من نمیتونم جلو موسیقی رو بگیریم و موسیقی هم طوری که شنیدم دائم نیستی گاهی میزارن گاهی نه ...

الان حکم شرعی چیه؟ اینا رو معرفی کنم؟ اگه بکنم گناهکار میشم؟ اونا گناهکار میشن؟
    لطفا نظرات مراجع مکارم شیرازی و سیستانی را در باره کسی که کار رو بهش معرفی میکنه و کسانی که اونجا کار میکنن بیان کنید.
    باتشکر
    با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

کسی که در محیطی کار می کند که گاهی از موسیقی حرام در آنجا استفاده می شود وظیفه نهی از منکر دارد و باید اگر شرایطش فراهم است ، نهی از منکر کند و اگر نمی تواند خودش نباید به موسیقی حرام گوش دهد اما اگر به گوشش رسید مانعی ندارد .

کسی هم که او را برای چنین محیط کاری معرفی می کند تا زمانی که یقین نداشته باشد مبتلا به حرام قطعی خواهد شد ، مانعی ندارد اما اگر یقین داشته باشد نباید معرفی کند .

همیشه موفق و سلامت باشید

7. صلوات ها 9

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

با سلام مجدد

یعنی اگه کسی رو معرفی کردم که ابتدا نهی از منکر کرد جواب نداد بعد خودش توجه خاصی به موسیقی نکنه یعنی لذت ازش نبره نه برای خودش مشکل داره نه برای من
    و اگه کسی که وقتی اونجا میره موسیقی رو با دل و جان گوش میکنه و ازش لذت میبره نباید معرفی کنم درسته؟

خوب از کجا بفهمم؟ اگه در مورد شخص مورد نظر شک داشتیم چی؟ یا شاید فعلا اینطور باشه که لذت نبره ولی به تدریج لذت ببره

9. صلوات ها 4

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط user نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    یعنی اگه کسی رو معرفی کردم که ابتدا نهی از منکر کرد جواب نداد بعد خودش توجه خاصی به موسیقی نکنه یعنی لذت ازش نبره نه برای خودش مشکل داره نه برای من
    و اگه کسی که وقتی اونجا میره موسیقی رو با دل و جان گوش میکنه و ازش لذت میبره نباید معرفی کنم درسته؟
    خوب از کجا بفهمم؟ اگه در مورد شخص مورد نظر شک داشتیم چی؟ یا شاید فعلا اینطور باشه که لذت نبره ولی به تدریج لذت ببره
    با عرض سلام و احترام مجدد

بله اگر کسی را معرفی کنید که مطمئن هستید به گناه نمی افتد یا شک دارید ، از این جهت مانعی ندارد .

همیشه موفق و سلامت باشید

ویرایش توسط سجاد : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹ در ساعت ۰۷:۵۳

11. صلوات ها 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری