جمع بندی دعای مجرب برای بارداری

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعای مجرب برای بارداری

نزدیک یک سال است که منتظر بارداری هستیم با اینکه من و همسرم از نظر دکتر ها سالم هستیم ولی بارداری رخ نداده است
میخواستم تقاضا کنم اگر دعایی میشناسید که مجرب باشد به من پبشنهاد دهید ممنونم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

minoo;399868 نوشت:
نزدیک یک سال است که منتظر بارداری هستیم با اینکه من و همسرم از نظر دکتر ها سالم هستیم ولی بارداری رخ نداده است
میخواستم تقاضا کنم اگر دعایی میشناسید که مجرب باشد به من پبشنهاد دهید ممنونم

باسمه تعالی
با سلام و تشکر از سوالی که بیان فرمودید، در خصوص مسئله مطرح شده باید عرض کنم:
در عین حال که نباید از رحمت الهی نا امید شوید و تلاش و پیگیری‌های خود را مستمرانه ادامه دهید، این دستورات را هم که از زبان مبارک معصوم علیه‌السلام نقل شده انجام دهید.

1- علی بن مهزیار از محمد بن راشد نقل می‌کند که هشام بن ابراهیم به امام رضا علیه‌السلام برای مرضی که داشت و فرزندی از او به وجود نمی‌آمد اظهار نگرانی و از آن حضرت چاره جویی کرد، امام دستور دادند که در خانه‌اش با صدای بلند اذان بگوید.[1]

2- کسی به حضرت امام على النقى علیه‌السلام عرض كرد كه داراى فرزند نمی‌شود، حضرت تبسم نمود و فرمود: انگشترى بگیر (خریدارى نما) كه نگین آن فیروزه باشد و بر آن نقش كن: «رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ‏»[انبیاء/89] راوى گفت پس چنین كردم و یك سال بر من نگذشت تا اینكه بمن فرزند پسرى عنایت گردید..[2]

3-برای طلب فرزند این دعا را هفتاد مرتبه بخوانید
:«[=Calibri]رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ وَ اجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيّاً يَرِثُنِي فِي حَيَاتِي وَ يَسْتَغْفِرُ لِي بَعْدَ مَوْتِي وَ اجْعَلْهُ‏ خَلَفاً

سَوِيّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّيْطَانِ فِيهِ نَصِيباً اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْتَغْفِرُكَ وَ أَتُوبُ إِلَيْكَ إِنَّكَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِيم‏.»[3]

پروردگارا، مرا تنها مگذار و تو بهترین ارث برنده هستى، از نزد خودت یاورى براى من قرار ده كه در زندگیم از من سود برد و پس از مرگم بر من استغفار كند، و او را فرزندى سالم بر من قرار ده، و شیطان را در او سهم و نقشى نباشد. خداوندا، من بسوى تو توبه نموده و بخشش تو را مى‏طلبم، تو بخشنده و مهربانى».

4-امام صادق علیه‌السلام فرمودند: «[=Zar] در سجده این آیه قرآنی را بخوانید :
[=Zar]ْ« رَبِّ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعاءِ رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِین»[4]
[=Zar]
5-امام باقر علیه‌السلام در این زمینه فرمودند: «زن و شوهر« 70 بار
[=Zar][=Zar]«سبحان اللَّه»[=Zar][=Zar] ،سپس ده مرتبه [=Zar][=Zar]«استغفرالله ربی و اتوب الیه »[=Zar][=Zar] بعد از آن نُه مرتبه [=Zar][=Zar]«سبحان اللَّه»[=Zar][=Zar] و در آخر یک مرتبه »[=Zar][=Zar]استغفرالله ربی و اتوب الیه » [=Zar][=Zar]بگویند .»[5]

امیدوارم حق تعالی به حق حضرت زهرا علیها السلام حاجت شما و همه کسانی که این درخواست را دارند برآورده به خیر بنماید..
موفق باشید
پی‌نوشت:
[1].کافی، ج3، ص308، ح33
[2].مسند الإمام الرضا علیه السلام، ج‏2، ص366
[3].وسائل الشیعه، ج21، ص370
[4].کتاب مکارم الاخلاق، ترجمه میرباقری، ج1، ص430
[5].همان،

پرسش:
نزدیک یک سال است که منتظر بارداری هستیم ولی بارداری رخ نداده است اگر دعایی میشناسید که مجرب باشد به من پبشنهاد دهید.
پاسخ:
در عین حال که نباید از رحمت الهی نا امید شوید و تلاش و پیگیری‌های خود را مستمرانه ادامه دهید، این دستورات را هم که از زبان مبارک معصوم (علیه‌السلام) نقل شده انجام دهید.

الف: عَلِيُّ بْنُ مَهْزِيَارَ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ رَاشِدٍ قَالَ حَدَّثَنِي هِشَامُ بْنُ إِبْرَاهِيم‏ أَنَّهُ شَكَا إِلَى أَبِي الْحَسَنِ الرِّضَا ع سُقْمَهُ وَ أَنَّهُ لَا يُولَدُ لَهُ وَلَدٌ فَأَمَرَهُ أَنْ يَرْفَعَ صَوْتَهُ بِالْأَذَانِ فِي مَنْزِلِه‏ (1)

علی بن مهزیار از محمد بن راشد نقل می‌کند که هشام بن ابراهیم به امام رضا (علیه‌السلام) برای مرضی که داشت و فرزندی از او به وجود نمی‌آمد اظهار نگرانی و از آن حضرت چاره جویی کرد، امام دستور دادند که در خانه‌اش با صدای بلند اذان بگوید.»

ب: قُلْتُ لِأَبِي عَبْدِ اللَّهِ (علیه السلام) إِنِّي مِنْ أَهْلِ بَيْتٍ قَدِ انْقَرَضُوا وَ لَيْسَ لِي وَلَدٌ قَالَ ادْعُ وَ أَنْتَ سَاجِدٌ- رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيًّا يَرِثُنِي رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعاءِ رَبِّ لا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوارِثِينَ قَالَ فَفَعَلْتُ فَوُلِدَ لِي عَلِيٌّ وَ الْحُسَيْن (2)
یعنی به امام صادق(علیه السلام) عرض کردم من از خانواده ای هستم که منقرض شده اند و برای من فرزندی نیست امام فرمود در حال سجده این دعا را بخوان: رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيًّا يَرِثُنِي رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعاءِ رَبِّ لا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوارِثِينَ شخص می‌گوید این کار را انجام دادم و دو پسر به نام علی و حسین من داده شد.»

ج: برای طلب فرزند این دعا را هفتاد مرتبه بخوانید:«رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ وَ اجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيّاً يَرِثُنِي فِيحَيَاتِي وَ يَسْتَغْفِرُ لِي بَعْدَ مَوْتِي وَ اجْعَلْهُ‏ خَلَفاً سَوِيّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّيْطَانِ فِيهِ نَصِيباً اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْتَغْفِرُكَ وَ أَتُوبُ إِلَيْكَ إِنَّكَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِيم‏ (3) پروردگارا، مرا تنها مگذار و تو بهترین ارث برنده هستى، از نزد خودت یاورى براى من قرار ده كه در زندگیم از من سود برد و پس از مرگم بر من استغفار كند، و او را فرزندى سالم بر من قرار ده، و شیطان را در او سهم و نقشى نباشد. خداوندا، من بسوى تو توبه نموده و بخشش تو را مى ‏طلبم، تو بخشنده و مهربانى»

د: امام باقر (علیه‌السلام) در این زمینه فرمودند: « در هر صبح و شام 70 بار بگو: «سبحان اللَّه»، و خدا را ده بار استغفار نما، و او را نه بار تسبيح گوى، و آن را به استغفار ختم كن.‏»(5)
پی‌نوشت:
1.كلينى، محمد بن يعقوب‏، الكافي( ط- الإسلامية)،ج3،ص 308، دار الكتب الإسلامية، تهران‏،1407ق.
2.طبرسى، حسن بن فضل‏، مكارم الأخلاق‏ ،ص225، الشريف الرضى‏، قم‏، 1412 ق / 1370 ش.‏
3.شيخ حر عاملى، محمد بن حسن‏، وسائل الشيعة،ج21، ص370،مؤسسة آل البيت (عليهم السلام‏)، قم‏، 1409 ق‏.
4.طبرسى، حسن بن فضل‏، مكارم الأخلاق / ترجمه ميرباقرى،ج1،ص430،
فراهانى‏، تهران.

موضوع قفل شده است