جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گیم پلی بازی

علاقه
    خدایا شکرت انقدر ازاد منو خلق کردی که حتی راجب خودت هم نظر میدم!
    نوشته
    443
    حضور
    30 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1190

گیم پلی بازی

سلام

ایا انجام بازیهای که حالا داستان یا نمادهای اون ضد ایران و اسلامه. لذت بردن از گیم پلی اون گناهه؟

ممنون

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58333

با نام و یاد دوست

گیم پلی بازی

کارشناس بحث: استاد اسراء

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9234

نقل قول نوشته اصلی توسط روح سبز نمایش پست ها
    سلام

ایا انجام بازیهای که حالا داستان یا نمادهای اون ضد ایران و اسلامه. لذت بردن از گیم پلی اون گناهه؟

ممنون
    بله بازیهایی که ضد اسلام است و تفکر ضد اسلامی در افراد ایجاد میکند جایز نیست.

7. صلوات ها 9

نوشته
    6
    حضور
    1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

هرچیزی که توهین باشه باید از ان دوری کرد

9. صلوات ها 7

نوشته
    54
    حضور
    1 روز 13 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط روح سبز نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    باسلام
    هر فیلم یا بازی که به مقدسات اسلام توهین شود وضد اسلامی باشد نگاه کردن و بازی کردن ، حرام است.

11. صلوات

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

خب الان دقیقا چی شد ؟

حرام است ؟

جایز نیست ؟

کدوم ؟

طراح سوال ، سوالشو یکم تخصصی بیان کرد .. منظور ایشون گیم پلی بازی هست . (البته فکر کنم فهمیده باشین ، با این حال توضیح میدم) ما توی بازی ها چند بخش اساسی داریم ، گیم پلی یکی از بخش ها هست که ارتباط نزدیکی با داستان داره .

یعنی طبق بازینامه داستانی (که بر اساس داستان نوشته میشه و در اون شرح میده (مثل فیلمنامه) که روند بازی به چه شکل باشه ) و بعد بازینامه طراحی مراحل (من به جای لفظ داکیومنت که بقیه بازی سازان کشورمون استفاده میکنن ، لفظ بازینامه فارسی رو استفاده میکنم که بهتر باشه) رو داریم که به بخش گیم دیزاین مربوط هست . و بازینامه های دیگه که جداگانه هستند ، مثل بازینامه فنی

و اما درباره ی گیم پلی، در طراحی مرحله ما مینویسیم که در این مرحله چه چیزی رخ بده و اگر رخ داد چه بشه و حتی جاهایی این موضوع خارج از روند داستان هست و اضافه تر از اون جلو میره یا بر حسب نیاز قسمتی از داستان زده میشه .

سوال ایشون که پرسید لذت بردن از گیم پلی ، منظورشون اینه . درست اگر در یک بازی از نظر داستانی معانی و مفاهیمی ضد اسلامی (بهتر بگم ضد خدایی) بیان میکنه ، منتهی بازیباز به جای لذت بردن از روند داستانی (شخصیت پردازی ها و اتفاقاتی که میوفته) ، فقط از نوع گیم پلی لذت ببره . یعنی از مراحل ، مثلا از شمشیر زدن و صرفا کشتن شخصیت های منفی و مبارزه کردن ها و یعنی کار نداشته باشه داستان چیه . صرفا از گیم پلی و مراحل لذت ببره .
    که این شامل چیزای تخصصی تر مثل چیدمان محیط ، چگونگی نورپردازی و قراردادن محیط در حالتی خاص یا ... ، چگونه شروع کردن صحنه و هوش مصنوعی افراد دیگه و ... (خیلی زیادن)

این رو تقریبا به این مثال میتونم تشبیه کنم که شما یک فیلم بذاری که در اون مضمون هایی ممکنه وجود داشته باشه یکم ضد خدایی باشه منتهی ، اون فیلم از نظر هنری ، چیدمان و فیلمبرداری و نورپردازی صحنه ها و ... شاخص و شاهکار باشه و در اینجا بیننده صرفا از این قسمت های فیلم لذت ببره و کاری به کار داستان با مضمون هاش نداشته باشه .

البته فیلم این چیزایی که ازش گفتم ارتباط تنگاتنگی با داستان داره . منتهی بازی ها کلا یکم این قاعده رو می شکونن و اون ارتباط شدید توی فیلم رو ندارن (چون بحث سرگرمی همیشه هست و این بخش گیم پلی تقریبا باید سرگرم کننده باشه ، تقریبا همه ی بازی ها اینو باید دارا باشن که بازی به حساب بیان ، اما در یک فیلم ممکنه سرگرمی (در دید عموم) 1 درصد هم نباشه ! )

منظور ایشون فکر کنم این چیزایی باشه که گفتم
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۳/۰۴/۰۴ در ساعت ۱۸:۱۳

13. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری