جمع بندی نظر امام خامنه ای درباره گفتن الفاظ ناشایست در برخی از هیأت ها

تب‌های اولیه

76 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظر امام خامنه ای درباره گفتن الفاظ ناشایست در برخی از هیأت ها

[="Comic Sans MS"][="DarkRed"]

سلام
۱.آیا در مجالس عزاداری شایسته است خود را سگ بنامیم ؟؟؟
۲.برخی افراد در مجالس عزاداری امام حسین (ع) صدای سگ در می آورند ، آیا این کار صحیح است؟!؟

پاسخ :
بسمه تعالی
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
جواب اول : گفتن این جملات شایسته نیست و در هر حال بهتر است مومنین مراعات شؤون عزاداری معصومین به ویژه سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) را بنمایند و لازم است عزاداری سالار شهیدان هر چه گرمتر و پرشور تر و به شیوه سنتی و با مضامین روشنگر و معرفت زا انجام گیرد.

جواب دوم : انجام چنین اموری جایز نیست و باید از ترویج این افراد و این‌گونه جلسات پرهیز شود.
[/][/]

با سلام و تحیت
ضمن عرض تسلیت خدمت صاحب الزمان و شما
همه می دونیم که امام زمان عباس می خواد، فهم و شعور و ولایت پذیری عباسی می خواهد
نظر کارشناسی شما راجب اینکه برخی مداحان (مداحان سرشانس) اسم سگ و... می آورند چیست؟
لطفا در صورت امکان نظرات برخی مراجع (بخصوص آیت ... مکارم شیرازی) را بنویسید

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد سجاد و استاد نسیم رحمت

[="Tahoma"][="Black"]

mousavi928;590912 نوشت:
با سلام و تحیت
ضمن عرض تسلیت خدمت صاحب الزمان و شما
همه می دونیم که امام زمان عباس می خواد، فهم و شعور و ولایت پذیری عباسی می خواهد
نظر کارشناسی شما راجب اینکه برخی مداحان (مداحان سرشانس) اسم سگ و... می آورند چیست؟
لطفا در صورت امکان نظرات برخی مراجع (بخصوص آیت ... مکارم شیرازی) را بنویسید

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

عزادارى خامس آل عبا از مهمترین شعائر دینى است; ولى باید از سخنان و اشعارى که متناسب با عزاداران اهل بیت(علیهم السلام)نیست جداً خوددارى شود; زیرا حضرت سیّدالشّهدا(علیه السلام)از اینگونه امور بیزار است. و اینگونه تعبیرات، شایسته عزاداران حسینى نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
سایت حضرت آیت الله مکارم شیرازی به آدرس:
http://makarem.ir/compilation/Reader.aspx?lid=0&mid=15929&catid=0[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]پس چرا جلو کسانی که عزاداری های این شکلی رو ترویج میدن نمی گیرن؟ برخی ها اشعاری بدون مضمون میخونن که حتی قالب شعریه مشخصی هم نداره و فقط از واژه های از جمله سگ، می و مستی و شراب و....این چیز ها استفاده می کنن و کلا انسانیت رو هم زیر سؤال میبرن چه برسه به عاشورا و کربلا و...[/]

[="Black"]ببیند.سگ واقعا حیوون خوبیه.
باید براش ارزش قائل شد حتی بیشتر از بعضی انسانها
یه سگ وقتی صاحبش داره میمیره چیکار میکنه؟
یه سگ پشتتو خالی میکنه؟
سگ بودن در خونه امام حسین افتخاره.
سگ خوبه.
و اگر اشتباه نکنم 11 صفت از پیامبران درون سگ هست؟
[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

عشق فقط پسر فاطمه;594446 نوشت:
یه سگ پشتتو خالی میکنه؟
سگ خوبه.
[/]

اما من فکر میکنم امام حسین برای انسانیت قیام کردن و روا نیست که ما خودمونو به اندازه سگ بیاریم پایین. به نظرم امام حسین آدم میخواد نه حیوون ایشون اعتقاد به انسانیت داشتن مگه نه؟[/]

یه سگ پشتتو خالی میکنه؟
سگ خوبه.
[/]

گوسفند هم حیوان خوبیه
گوسفند فوایدش خیلی زیاده
چطوره از این به بعد تو مجالس بع بع کنن

همونطور که دوستمون اشاره کردن خیلی حیوانات بهتر و با صفات والاتر از سگ وجود داره ولی چرا این لفظ زننده رواج پیدا کرده نمیدونم چرا.
خداوند همه صفات خوب رو تو انسان هم قرار داده فقط آدم باید با مجاهدت و تلاش کسبشون کنه. برای با وفا بودن نیازی نیست سگ باشیم باید آدم باشیم.

بعدشم متاسفانه اکثر جوونهای هیئتی ما انقدر غرق در شور حسینی شدن که شعور حسینی رو فراموش کردن. صبح تا شب تو هیئت سینه میزنن ولی بهشون بگو یکیشون فلسفه قیام امام حسین رو برای یک سنی یا کس دیگه توضیح بده تا قانع بشه ببینین میتونن؟ من خودمم نمیتونم ولی حداقل تلاش میکنم علاوه بر عزاداری کردن برای امام حسین، اهداف و انگیزه های قیام رو هم بدونم و وقتی میبینم دوستانم و جوونها بی هدف و بی توجه دارن وقتشون رو تو هیئت ها تلف میکنن واقعا دلم میسوزه به مظلومیت امام حسین (ع).

سلام
اینا بحثه شعره و تشبیه هرکسی که میگه امام حسین سگ نمی خواد ،خدا هم شیر نمی خواد چون از القاب حضرت علی اسدالله هست یعنی شیرخدا.

[="Arial"][="DarkGreen"]

zaker_eshg;594494 نوشت:
سلام
اینا بحثه شعره و تشبیه هرکسی که میگه امام حسین سگ نمی خواد ،خدا هم شیر نمی خواد چون از القاب حضرت علی اسدالله هست یعنی شیرخدا.

اینو من خودم توی سایت دیدم در جواب شما :

دادن لقب غضنفر به امام علی علیه السلام نشانگر بعد شجاعت و دلیری و قوت و قدرت بالای بدنی ایشان می باشد. چراکه غضنفر در لغت به معنای غلظت، ضخامت و درشتی است. شیر را به دلیل هیکل درشت و شجاعتش غضنفر می گویند و مجازاً به انسان هایی که شجاع و دارای بدن و جثه ای قوی و نیرومند باشند، غضنفر گفته می شود.( لسان العرب، ج ۵، ص۲۵؛ الصحاح فی اللغة، ج۲، ص۲۰؛ تهذیب اللغة، ج۳، ص۱۱۱٫)
در عرف نیز معمولاً شیر را موجودی شجاع می دانند و انسان شجاع را هم شیر می خوانند. از این نظر، غضنفر که از نام شیر عاریت گرفته شده، برای حضرت علی (ع) لقب مناسبی است، همان طوری که یکی از لقب های دیگر حضرت اسدالله است که آن هم به همین مناسبت است.
با توجه به تحقیقاتی که انجام گرفته شده می توان به این نتیجه رسید که این لقب ابتدا توسط أدبا و شعرا و کسانی که در مورد اوصاف و زوایای شخصیتی ایشان مطلبی را نوشته اند ، به ایشان نسبت داده شده است و علی الظاهر در کلام معصومین چنین کلمه ای یافت نشده است. باید به این نکته اشاره کرد که شاعران و سخنورانی چه در زمان حیات و چه بعد از شهادت مولای متقیان، حضرتش را با این عبارت توصیف کرده و بدین وسیله، ایشان را به شیر شجاعی تشبیه کرده اند.

به عنوان نمونه در اشعار حسان بن ثابت انصاری دربارۀ کشته شدن عمروبن عبدود آمده است :
فلم تقتلوا عمرو بباسکم
ولکنه الکفوء الهزبر الغضنفر
به این معنی که: شما مردم مدینه نباید کشتن عمرو را به خود نسبت دهید و آن را هنر خودتان بدانید؛ زیرا او را شیری کشته است (ابن شهرآشوب مازندرانی، مناقب آل ابیطالب، ج۱، ص۲۹۷،ج ۲، ص۳۲۳، انتشارات علامه، قم، ۱۳۷۹ق.)

در مناقب ابن شهرآشوب از ابن طوطی چند بیت شعر دربارۀ لیلة المبیت و فضیلت و شجاعت حضرت علی (ع) نقل کرده و در آن از لقب لیث غضنفر برای آن حضرت استفاده کرده است:
فصال علی بالحسام علیهم کما صال فی العریس لیث غضنفر
فولوا سراعا نافرین کأنما هم حمر من قسور الغالب تنفر
به این مضمون که وقتی علی (ع) در آن شب به جای پیامبر (ص) خوابید و مشرکان خانه را محاصره کرده بودند علی (ع) با شمشیر به آنها حمله کرده، همان طوری که شیری شجاع بپرد و آنها به سرعت از او فرار کردند همان گونه که گورخران از شیر فرار می کنند. ( مناقب آل ابیطالب، ج۱، ص۳۹۴٫)
در نهایت می توان نتیجه گرفت که “غضنفر” همچون “ابوتراب”، “ابو الحسن” و … در شمار القاب معرفی شده از طرف معصومین (علیهم السلام) برای امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) نیست .[/]طبق این نوشته میبینیم که لقب شیر رو هم مردم همون دوره به حضرت دادن که دلیلش هم گفته شده.

zaker_eshg;594494 نوشت:
سلام

سلام
فلانی مثل شیر پشت امام زمانش بود و به او وفادار بود
فلانی مثل سگ پشت امام زمانش بود و به او وفادار بود
خداییش خیلی فرقه بین این دو جمله

عاشق ریاضی;594496 نوشت:
[="Arial"][="DarkGreen"]

اینو من خودم توی سایت دیدم در جواب شما :

دادن لقب غضنفر به امام علی علیه السلام نشانگر بعد شجاعت و دلیری و قوت و قدرت بالای بدنی ایشان می باشد. چراکه غضنفر در لغت به معنای غلظت، ضخامت و درشتی است. شیر را به دلیل هیکل درشت و شجاعتش غضنفر می گویند و مجازاً به انسان هایی که شجاع و دارای بدن و جثه ای قوی و نیرومند باشند، غضنفر گفته می شود.( لسان العرب، ج ۵، ص۲۵؛ الصحاح فی اللغة، ج۲، ص۲۰؛ تهذیب اللغة، ج۳، ص۱۱۱٫)
در عرف نیز معمولاً شیر را موجودی شجاع می دانند و انسان شجاع را هم شیر می خوانند. از این نظر، غضنفر که از نام شیر عاریت گرفته شده، برای حضرت علی (ع) لقب مناسبی است، همان طوری که یکی از لقب های دیگر حضرت اسدالله است که آن هم به همین مناسبت است.
با توجه به تحقیقاتی که انجام گرفته شده می توان به این نتیجه رسید که این لقب ابتدا توسط أدبا و شعرا و کسانی که در مورد اوصاف و زوایای شخصیتی ایشان مطلبی را نوشته اند ، به ایشان نسبت داده شده است و علی الظاهر در کلام معصومین چنین کلمه ای یافت نشده است. باید به این نکته اشاره کرد که شاعران و سخنورانی چه در زمان حیات و چه بعد از شهادت مولای متقیان، حضرتش را با این عبارت توصیف کرده و بدین وسیله، ایشان را به شیر شجاعی تشبیه کرده اند.

به عنوان نمونه در اشعار حسان بن ثابت انصاری دربارۀ کشته شدن عمروبن عبدود آمده است :
فلم تقتلوا عمرو بباسکم
ولکنه الکفوء الهزبر الغضنفر
به این معنی که: شما مردم مدینه نباید کشتن عمرو را به خود نسبت دهید و آن را هنر خودتان بدانید؛ زیرا او را شیری کشته است (ابن شهرآشوب مازندرانی، مناقب آل ابیطالب، ج۱، ص۲۹۷،ج ۲، ص۳۲۳، انتشارات علامه، قم، ۱۳۷۹ق.)

در مناقب ابن شهرآشوب از ابن طوطی چند بیت شعر دربارۀ لیلة المبیت و فضیلت و شجاعت حضرت علی (ع) نقل کرده و در آن از لقب لیث غضنفر برای آن حضرت استفاده کرده است:
فصال علی بالحسام علیهم کما صال فی العریس لیث غضنفر
فولوا سراعا نافرین کأنما هم حمر من قسور الغالب تنفر
به این مضمون که وقتی علی (ع) در آن شب به جای پیامبر (ص) خوابید و مشرکان خانه را محاصره کرده بودند علی (ع) با شمشیر به آنها حمله کرده، همان طوری که شیری شجاع بپرد و آنها به سرعت از او فرار کردند همان گونه که گورخران از شیر فرار می کنند. ( مناقب آل ابیطالب، ج۱، ص۳۹۴٫)
در نهایت می توان نتیجه گرفت که “غضنفر” همچون “ابوتراب”، “ابو الحسن” و … در شمار القاب معرفی شده از طرف معصومین (علیهم السلام) برای امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) نیست .

[/]طبق این نوشته میبینیم که لقب شیر رو هم مردم همون دوره به حضرت دادن که دلیلش هم گفته شده.

خیلی ببخشید ولی فکرنمیکنم بنده گفته باشم که این لقب رو معصومین به حضرت علی دادن که شما فرمودین این القاب رو ائمه به حضرت علی ندادن .منظور بنده اینه که وقتی به حضرت علی میگن شیر خدا به ذهن کی میاد که حضرت شیر شده و توهین محسوب می کنه . وقتی فردی میگه من سگ حسینم یعنی من در وفا مانند سگ برای امام حسین هستم که لیاقت می خواد سگ امام حسین شدن

بی اعصاب;594501 نوشت:
سلام
فلانی مثل شیر پشت امام زمانش بود و به او وفادار بود
فلانی مثل سگ پشت امام زمانش بود و به او وفادار بود
خداییش خیلی فرقه بین این دو جمله

معمولا در ادبیات بعضی جانداران و غیر جانداران معرفی کننده صفتی هستن مثلا وقتی به فردی بگن شیر یعنی اون فرد شجاعه و من تاحالا ندیدم بگن فلانی مثله شیر وفاداره .

[="Arial"][="DarkGreen"]

zaker_eshg;594503 نوشت:
خیلی ببخشید ولی فکرنمیکنم بنده گفته باشم که این لقب رو معصومین به حضرت علی دادن که شما فرمودین این القاب رو ائمه به حضرت علی ندادن .منظور بنده اینه که وقتی به حضرت علی میگن شیر خدا به ذهن کی میاد که حضرت شیر شده و توهین محسوب می کنه . وقتی فردی میگه من سگ حسینم یعنی من در وفا مانند سگ برای امام حسین هستم که لیاقت می خواد سگ امام حسین شدن

اینو گفتم که بدونین همین لقب شیر رو هم مردم به امام دادن. حالا واقعا نیازه که برای اثبات وفاداری در حد سگ خودمونو پست کنیم؟ پس انسانیتی که امام حسین براش قیام کرد چی میشه؟آیا امام از این نوع عزاداری راضیه؟[/]

zaker_eshg;594505 نوشت:
معمولا در ادبیات بعضی جانداران و غیر جانداران معرفی کننده صفتی هستن مثلا وقتی به فردی بگن شیر یعنی اون فرد شجاعه و من تاحالا ندیدم بگن فلانی مثله شیر وفاداره .

منم جایی ندیدم بگن فلانی مثل سگ وفاداره
در عرف توهین محسوب میشه

[="Arial"][="DarkGreen"]

zaker_eshg;594505 نوشت:

ما درمورد کسی هم که بخوایم این لفظ سگ رو به کار ببریم که همیشه به صورت فحش به کار میره معمولاً ی بلانسبتی میگیم حالا با چه رویی بیایم برای عزاداری سید الشهدا انقدر صریح بیانش می کنیم ؟![/]

عاشق ریاضی;594507 نوشت:
[="Arial"][="DarkGreen"]

اینو گفتم که بدونین همین لقب شیر رو هم مردم به امام دادن. حالا واقعا نیازه که برای اثبات وفاداری در حد سگ خودمونو پست کنیم؟ پس انسانیتی که امام حسین براش قیام کرد چی میشه؟آیا امام از این نوع عزاداری راضیه؟

[/]

در جواب شما فکر کنم شعر ایت الله وحید خراسانی کافی باشه

وحیدم من اگر در جور و تقصیر/

سگی بودم،شدم در کوی تو پیر/

بر آن خوانی که یک عالم نشسته،/

سگی هم در کنارش پا شکسته/

تو که قاتل به خوان خود بخوانی/

نپندارم که این سگ را برانی.

[="Arial"][="DarkGreen"]

zaker_eshg;594514 نوشت:
در جواب شما فکر کنم شعر ایت الله وحید خراسانی کافی باشه

وحیدم من اگر در جور و تقصیر/

سگی بودم،شدم در کوی تو پیر/

بر آن خوانی که یک عالم نشسته،/

سگی هم در کنارش پا شکسته/

تو که قاتل به خوان خود بخوانی/

نپندارم که این سگ را برانی.

درسته من این شعرو خوندم ولی آیت الله خراسانی توضیح دادند که منظورشون چیه و از بخش جور و تقصیر هم مفهوم کنایی کاملاً واضحه.[/]

عاشق ریاضی;594525 نوشت:
[="Arial"][="DarkGreen"]

درسته من این شعرو خوندم ولی آیت الله خراسانی توضیح دادند که منظورشون چیه و از بخش جور و تقصیر هم مفهوم کنایی کاملاً واضحه.

[/]

شما که فرمودین ما همیشه لفظ سگ را به عنوان توهین به کار میبریم یعنی ایت الله وحید توهین کردن یا نه فقط برای ایشون مشکلی نداره وبرای یه عده جوون که همه میدونن منظورشون چیه و فقط می خوان وفا داری و حقیر بودن خود رو پیش امام نشون بدن ،مشکل داره

zaker_eshg;594530 نوشت:
شما که فرمودین ما همیشه لفظ سگ را به عنوان توهین به کار میبریم یعنی ایت الله وحید توهین کردن یا نه فقط برای ایشون مشکلی نداره وبرای یه عده جوون که همه میدونن منظورشون چیه و فقط می خوان وفا داری و حقیر بودن خود رو پیش امام نشون بدن ،مشکل داره

سلام علیکم

جناب ذاکر عشق، این شعر چیزی رو ثابت نمیکنه

چون دیدم میگم ، نگاه به باطن پاک خودتون نکنید، این لفظ را افرادی بکار میبرند که مرتکب معاصی بزرگ میشوند و نمیخواهند دست از گناه بردارند و به طمع اینند که به اسم عشق به امام حسین و این قبیل حرفها گناهانشون بخشیده بشه.

بی اعصاب;594469 نوشت:
گوسفند هم حیوان خوبیه
گوسفند فوایدش خیلی زیاده

:Esteghfar::dar::dar::Kaf::Kaf:

پس اگه اینطوریه من فردا که دوستمو دیدم بهش میگم سلام دوست خر من تو خیلی الاغی، چون دوست من زیاد زحمت میکشه و کار میکنه.
شما ببینید لفظ شیر تو ذهن آدم چی مجسم میکنه لفظ سگ چی.

از همه اینها گذشته امام زمان بیاد تو یکی از این هیئتها ببینه همه میگن ما سگ توئیم و همه لختنو بالا پایین میپرن و از هیئت که اومدن بیرون روز از نو روزی از نو، چه حالی بهش دست میده. اصلا بعضی از این هیئتیها روشون میشه جلوی چشم امام زمانشون اینطور صحبت کنن و اینطور عزاداری کنن؟ امام زمان خوشش میاد که شیعش خودشو اینقدر ذلیل کنه. ما با کوچیک کردن خومون امام زمانمون رو بزرگ نمیکنیم بلکه شان ایشون رو میاریم پایین.
نه دچار غرور کاذب بشیم و خودمون رو خیلی بزرگ ببینیم نه خودمون رو ذلیل و پست کنیم.

ببیند.سگ واقعا حیوون خوبیه.
یه سگ پشتتو خالی میکنه؟
سگ خوبه.

دوستان گل من عزیزان من، قربون همتون بشم سلام
ما همه محبت اهل بیت و ائمه معصومین رو دل داریم
اگر برخی دوستان می گن من سگ حسینم، اونم داره اونجوری ابراز علاقه می کنه
ولی برادران عزیزم دشمن دنبال دعوا می گرده دنبال بهونه می گرده میان صداهای مداح های مارو، فیلم هامون رو میبرن واسه دیگران حتی واسه سونی ها و اینجوری سو استفاده می کنن.
یکی از دوستان من ماشین باربری دارند، در محرم امسال به مریوان رفتند، فکر کنم هفتم محرم بود، اونجا عروسی بود. دوستم خیلی ناراحت شد، با چندتاشون حرف زد، گفتند بابا شما خون طلبید شما دوس دارید حون ببینید امامتونم لابد اینجوری دوس داره چرا غمه میزنید چرا اینجور می کنید چرا اونجور می کنید.... این بنده خدا هم مونده بود چی بگه
عزیزان من کار شما گیریم کاملا درست باشد اما وقتی که دشمن از این عمل بهره وری می کند بخاطر خدمت به امام حسین بهتره که بهونه دست دشمن ندیم.
دوستان عزیزم جمله رو با یک آیه از قرآن مجید تموم می کنیم

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لاتَقُولُوا راعِنا وَ قُولُوا انْظُرْنا وَ اسْمَعُوا وَ لِلْكافِرينَ عَذابٌ أَليمٌ (002 | البقرة - 104)
اى كسانى كه ايمان آورده ايد! (هنگامى كه از پيامبر تقاضاى مهلت براى درك آيات قرآن مى كنيد) نگوييد: «راعنا»; بلكه بگوييد: «انظرنا». (زيرا كلمه اوّل، هم به معناى «ما را مهلت بده»، و هم به معناى «ما را تحميق كن» مى باشد; و دستاويزى براى دشمن است) و (به دستورات الهى) گوش فرا دهيد! و براى كافران عذاب دردناكى است.

این بنده خداها منظوری نداشتن که می گفتن راعنا (این بنده خداها منظوری ندارن که میگن من سگ حسینم، یا لخت میشن یا قمه میزنن)
اما چون دشمن داره از این راه ضربه میزنه
خود خدا دستور جدی میده که بجای این کار، حرف دیگری بزنید به گونه ای که باعث دست آویز دشمن نشود

یا علی دوستان

mousavi928;594544 نوشت:
ولی برادران عزیزم دشمن دنبال دعوا می گرده دنبال بهونه می گرده میان صداهای مداح های مارو، فیلم هامون رو میبرن واسه دیگران حتی واسه سونی ها و اینجوری سو استفاده می کنن.
یکی از دوستان من ماشین باربری دارند، در محرم امسال به مریوان رفتند، فکر کنم هفتم محرم بود، اونجا عروسی بود. دوستم خیلی ناراحت شد، با چندتاشون حرف زد، گفتند بابا شما خون طلبید شما دوس دارید حون ببینید امامتونم لابد اینجوری دوس داره چرا غمه میزنید چرا اینجور می کنید چرا اونجور می کنید.... این بنده خدا هم مونده بود چی بگه
عزیزان من کار شما گیریم کاملا درست باشد اما وقتی که دشمن از این عمل بهره وری می کند بخاطر خدمت به امام حسین بهتره که بهونه دست دشمن ندیم.

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لاتَقُولُوا راعِنا وَ قُولُوا انْظُرْنا وَ اسْمَعُوا وَ لِلْكافِرينَ عَذابٌ أَليمٌ (002 | البقرة - 104)
اى كسانى كه ايمان آورده ايد! (هنگامى كه از پيامبر تقاضاى مهلت براى درك آيات قرآن مى كنيد) نگوييد: «راعنا»; بلكه بگوييد: «انظرنا». (زيرا كلمه اوّل، هم به معناى «ما را مهلت بده»، و هم به معناى «ما را تحميق كن» مى باشد; و دستاويزى براى دشمن است) و (به دستورات الهى) گوش فرا دهيد! و براى كافران عذاب دردناكى است.

این بنده خداها منظوری نداشتن که می گفتن راعنا (این بنده خداها منظوری ندارن که میگن من سگ حسینم، یا لخت میشن یا قمه میزنن)
خود خدا دستور جدی میده که بجای این کار، حرف دیگری بزنید به گونه ای که باعث دست آویز دشمن نشود

یا علی دوستان

واقعاً این متن دیگه همه چیز رو درنظر گرفته و با این دید نگاه شده که کل این اعمال درستِ درست هستن. اما حتی با این دید هم برای انجام ندادن این اعمال دلایل بسیار قوی آورده شد. ببینم از طرف دوستان طرفدار قمه زنی و..... دیگه چه بهانه ای قراره آورده بشه

[="Black"]

عاشق ریاضی;594460 نوشت:

اما من فکر میکنم امام حسین برای انسانیت قیام کردن و روا نیست که ما خودمونو به اندازه سگ بیاریم پایین. به نظرم امام حسین آدم میخواد نه حیوون ایشون اعتقاد به انسانیت داشتن مگه نه؟

امام حسین برا انسانیت قیام کردند.

7 میلیارد انسان جمع و کسر کنید ببینید از این هفت میلیارد انسان چند تاشون انــــسانـــن؟
چند نفر و میشناسید از این هفت میلیارد که تا اخر عمر به امام حسین وفادار بمونن؟
بنظر من گفتن این که فلانی سگ امام حسین اشتباه نیست.[/]

[="Black"]

بی اعصاب;594469 نوشت:
گوسفند هم حیوان خوبیه
گوسفند فوایدش خیلی زیاده

بحث وفا و و این چیزا نیست اینجا؟
گوسفند وفاداره؟
گوسفند باز فایده ای داره
بعضی از انسانها دارند؟
سگ وفاداره
یعنی اگه امام حسین شد اربابش خیانت نمیکنه
[/]

[="Black"]

mousavi928;594544 نوشت:

یا علی دوستان

سلام.ممنون بابت متنتون.
با گفتن اینکه فلانی سگ حسینه چه ضربه ای میزنیم؟؟
قمه زنی که اصلا من قبولش ندارم.اره بر خلافه حسین ولی سگ میشه بگید چرا؟
[/]

عشق فقط پسر فاطمه;594708 نوشت:
سلام.ممنون بابت متنتون.
با گفتن اینکه فلانی سگ حسینه چه ضربه ای میزنیم؟؟
قمه زنی که اصلا من قبولش ندارم.اره بر خلافه حسین ولی سگ میشه بگید چرا؟

سلام دوست عزیز
بهترین یار امام حسین عباس بود: به دلیل ولایت پذیری.
امام حسین فهم و شعور عباسی می خواهد اینو قبلاً هم گفتم
خدایا منو ببخش استغرالله اما آیا شنیده اید مثلا سلمان، ابوذر و مقداد و... خود را ... امام معرفی کنند؟ هرگز
لطفاً سعی نکنید از بزرگان پیشی بگیرید. پیامبر ص می فرماید اگر ایمان 10 درجه داشته باشد سلمان به درجه 10 رسیده است اما آیا سراغ دارید سلمان روزی خود را ... امام معرفی کند؟
ضمن اینکه صدای بسیاری از مداحان را ضبط می کنند و اینکه اسم سگ می آورند دست آویزی برای دشمن شده است.
مثلاً ببنید در گوگل بنویسید شیعه مسلمان (muslim shia) تصاویر فقط خون می آید. یکیشون اینه که مادری بچه 2-3 ساله خود را قمه می زند، خب از طرفی هم که (به دید یک اروپایی) اینا که میگن ما سگ هستیم، خب پس منطقیه سگم که شعور نداره، خب پس درسته اینا حقیقت داره شیعه همینجوره، اینا فتوشاپ نیست؛ اسم سگ و صداهای جانورانی که شیعیان در می آورند را می گذارد در کنار تصاویر قمه زنی و می بیند که وحوش بودن شیعیان علاوه بر قمه زنی با داعش هم سازگاری دارد! (من که مسیحی هستم و می خواهم مسلمان شوم) حالا می نویسم سنی مسلمان، به به چه تصاویر زیبایی، همش نماز و لباس های مرتب و... به به پس من سونی می شوم.
حالا امام حسین خودشو زنشو بچه هاشو عباسشو همه رو داد که آخرش اون مسیحی که قرار بود شیعه بشه بره سنی بشه؟
باشه خودتون جواب امام حسین رو بدید

ضمناً دوست عزیز و گرامی روی حرفم با شما نیست. کلی گفتم

عشق فقط پسر فاطمه;594705 نوشت:
بحث وفا و و این چیزا نیست اینجا؟
گوسفند وفاداره؟
گوسفند باز فایده ای داره
بعضی از انسانها دارند؟
سگ وفاداره
یعنی اگه امام حسین شد اربابش خیانت نمیکنه

سلام
پس چرا عباس از این جمله استفاده نکرد؟
چرا ابوذر و مقداد و سلمان این جمله را نگفتند؟
بالا بری پایین بیایی حیوان از انسان پایین تر است.
شخصی گناه کار بود، خدمت امام رسید و اعتراف کرد امام ناراحت شد و برای او توبه نمود
شخصی را خود امام علی در جنگ کشتند و برایش گریه کردند، یارانش پرسیدند یا علی چرا برایش گریه می کنی؟ فرمود جهنمی شد، کسی که من بکشم بدبخت میشه، دوس ندارم اینا بیاستن جلوم
حالا
شخصی امام علی را خدا خواند
امام چه کرد؟
با شمشیر او به شکل فجیع از صوت دو نیم کرد. و برایش گریه هم نکرد. بلکه گفت این احمقی بیش نیست.
تو الان برو به بابات بگو بابایی من سگتم. خدایایش ببین میزنه تو صورتت یا نه؟ سر کلاس استاد داره درس میده بگو استاد من سگتم، خدایش استاد چکار میکنه؟ میگه برو دیگه نبینمت
شما رو بخدا اینقدر دل امام زمان را خون نکنید

[="Arial"][="DarkGreen"]من دینی که بخواد به اندازه ی سگ پستم کنه نمیخوام. اگر واقعاً به این شکل باید به امام حسین عرض ارادت کرد من هیچ ارادتی نسبت به ایشون ندارم که میدونم اینطور نیست. اینو شما وارد کردین و روش هم پافشاری می کنید و دلیلتون هم چه میدونم وفاداری و این حرفهاست!!!!! همونطور که اشاره کردن شما اصلن دقت کردین تمام کسانی که مسلمان میشن چرا سنی میشن؟ تعداد شیعه ها خیلی کمه! فکر نمی کنید یک دلیلش همین رفتار های غلطی باشه که با عرض ارادت توجیهش می کنید؟ حتماً میگین مهم اینه که شما کار درست رو انجام میدین و اهمیتی نداره دیگران چه فکری می کنن!! مشکل هم دقیقاً همین جاست، به جای اینکه معرفتمونو بالا ببریم اسیر یک مشت تفکرات غلط شدیم. تمام فکرمون شده اینکه آیا به خودم بگم سگ یا نه؟ ادب هم خوب چیزیه. لا اقل در مقابل خودمون مودب باشیم.[/]

[="Arial"][="DarkGreen"][="#FF0000"]پس چرا عباس از این جمله استفاده نکرد؟[/]
درسته. ببینیم حضرت آقا ابالفضل العباس (ع)برای عرض ارادت و وفاداری به امامشون چه کردند و ما چه می کنیم؟
[/]

به نظر من اینکه سگ میگن می خوان بگن ما مثل سگ به امام حسین وفاداریم و تنهاش نمی زاریم، اینجا خود سگ موضوعیت نداره بلکه وفاداری سگ هستش که موضوعیت داره به هر حال اگه این باعث وهن دین و مذهب تشیع بشه درست نیس که این اشعار گفته بشه

الحمدالله تمام اهداف قيام امام حسين(ع) رو درك كرديم ، انقلاب رو هم كه به سرانجام رسونديم و ديگه هيچ مشكلي توي كشورمون نيست ، شرايط ظهور امام زمان(عج) رو هم كه فراهم كرديم ، دشمنان رو هم از داعش گرفته تا آمريكا تا اسائيل همه رو از بين برديم ، فلسطين رو هم كه آزاد كرديم........

خب به سلامتي همشون تموم شدن..... الان فقط مونده اينكه دنبال دليل و مدرك و شعر و سخن بگرديم براي اينكه به ديگران ثابت كنيم كه سگِ ///// حسين(ع) هستيم! الان مهمترين مسئوليت ما همينه

به سوال ها كه عمراً جواب نميديد. تو تاپيك خودم چند سوال ازتون پرسيدم دريغ از يك جوابِ حتي ناقص. اينجا هم چند سوال پرسيده شد كه هيچ پاسخ قانع كننده اي نداشتيد بجز گذاشتن شعر! آخه برادراي من ، آقاي وحيد خراساني بالاتر هستن يا حضرت عباس(ع)؟!

دوستان عزيزم براي پاسخ به شماها از حضرت عباس(ص) پرسيدن كه پاسخي نداديد. حالا من سوالي مهمتر ميرسم

ميفرماييد به اين دليل سگ گفتن به خود رو جايز يا حتي با ارزش ميدونيد كه چون سگ وفاداره ، از اين طريق ميخوايم اوج وفاداري خودمون رو به امام حسين(ع) نشون بديم

سوال:
وفاي شما به امام حسين(ع) بيشتره ، يا وفاي امام علي(ع) به پيامبر(ص)

تنها پاسخ هاي محتمل:

1 - وفاي امام علي(ع) بيشتره

2 - وفاي ما بيشتره

براي هر دو پاسخ خواستم نكاتي بنويسم ولي دستم حركت نكرد
فقط اميدوارم بيدار بشيد

من منظورم این نبود که گفتن سگ جایز هستش، این جور تمثیلا ولی بابه مثلا میگن فلانی عین شیر شجاع هستش، اینا توهین نیس، ولی گفتم باز اگه موجب وهن دین میشه درس نیس گفته بشه،
ولی درست می گین وفاداری به عمله نه به شعار اگه واقعا وفاداری ولی زمان رو که امام خامنه ای هستش رو تنها نزار

وقتی که در گوگل ایمیج سرچ می کنیم sony muslims
این ها میان:

حالا تو گوگل ایمیج می نویسیم muslim shia و این ها میان:

ما چیزهای خوبم داریم اما رسانه و اینترنت در دست دشمن است و اونها به درد دشمن نمی خورن.
شما دیگه خودتون لطفاً در خدمت دشمن نباشید

امیدبامرام;594814 نوشت:
من منظورم این نبود که گفتن سگ جایز هستش، این جور تمثیلا ولی بابه مثلا میگن فلانی عین شیر شجاع هستش، اینا توهین نیس، ولی گفتم باز اگه موجب وهن دین میشه درس نیس گفته بشه،
ولی درست می گین وفاداری به عمله نه به شعار اگه واقعا وفاداری ولی زمان رو که امام خامنه ای هستش رو تنها نزار

منظورم شما نبودید. هرچند ممکنه کسی خودبخود بخاطر اعتقادی که داره مخاطب من قرار بگیره ولی اصلاً منظورم با شخص خاصی هم نبود. کلاً دارم این تفکر رو نقد میکنم

اصلاً من اینجا جای اونایی که با من مخالفن ، ازشون دفاع میکنم و جواب حرف خودم رو میدم! دیگه از این بهتر؟

جواب به آقای دودانگه!
جناب دودانگه ، هر کسی از ظن خود شد یار من.... عشق امام حسینِ برادر. گاهی ممکنه چهرهء رسول ترک رو سگ کنه تو خواب یه نفر دیگه تا هم اون فرد رو از غرورش آگاه کنه و هم رسول ترک رو از ارزشی که میتونه بهش برسه. بخدا ما هم حرمت امام رو داریم و از عشق ایشونه که اینطوری میگیم وگرنه نیتِ جسارت نداریم

حالا پاسخ من
باشه. حرفتون به روی چشم. قبول ، نیت ابراز ارادته. اما اگر خود امام از شما بخواد که:
اگر عاشق من بودن خوبه ، چرا کاری میکنید که کسایی که میخوان عاشق من بشن با دیدن اعمال شما پشیمون بشن؟
چرا کاری میکنید که اونها بجای شیعه ، جذب سایر مذاهب اسلامی بشن؟
آهای تویی که میگی عاشق من هستی ، مگه ما ازت نخواستیم زمانی که ما نیستیم پیرو علما و ولی فقیه باشی؟
مگه ولی فقیهت نگفته نگو؟ انجام نده؟ پس چرا گوش نمیکنی؟ چرا تفسیر به رای میکنی؟ چرا؟

داداش امید عزیز ، نمیدونم این جریان رو شنیدی که توی یه محرم شیعه ها داشتن برای نشون دادن ارادت قمه میزدن ، اما کمی اونطرف تر یکی از علما داشت اعدام میشد هیچکی هم به دادش نمیرسید!!!!
یا کسایی که این روزا دارن قمه زنی و گذاشتن اسامی حیوان روی خود رو تبلیغ میکنن (و بعضی از دوستان به حرف اونها گوش میدن) ، به رهبر میگن...... دجال!!!! و ایشون رو...... لعن میکنن!!!!

سند تصویری دارم برا حرفم

چقدر بصیرت خوبه....

مرحوم آقاسی میگفتن:
در آن مجلس که شورِ ، بی ، شعور است (شور ، بدون شعور)
چراغ معرفت ها سوت و کور است......

خیلی قشنگ گفتی امید بامرام:

وفاداری به عمله ، نه به حرف
اگر خیلی وفاداری ، ولی امام زمان(ع) رو تنها نذار و به حرفش عمل کن

[="Arial"][="DarkGreen"]

RezaDodangeh;594837 نوشت:

قبول ، نیت ابراز ارادته. اما اگر خود امام از شما بخواد که:
اگر عاشق من بودن خوبه ، چرا کاری میکنید که کسایی که میخوان عاشق من بشن با دیدن اعمال شما پشیمون بشن؟
چرا کاری میکنید که اونها بجای شیعه ، جذب سایر مذاهب اسلامی بشن؟
آهای تویی که میگی عاشق من هستی ، مگه ما ازت نخواستیم زمانی که ما نیستیم پیرو علما و ولی فقیه باشی؟
مگه ولی فقیهت نگفته نگو؟ انجام نده؟ پس چرا گوش نمیکنی؟ چرا تفسیر به رای میکنی؟ چرا؟

نمیدونم این جریان رو شنیدی که توی یه محرم شیعه ها داشتن

برای نشون دادن ارادت قمه میزدن ، اما کمی اونطرف تر یکی از علما داشت اعدام میشد هیچکی هم به دادش نمیرسید!!!!
یا کسایی که این روزا دارن قمه زنی و گذاشتن اسامی حیوان روی خود رو تبلیغ میکنن (و بعضی از دوستان به حرف اونها گوش میدن) ، به رهبر میگن...... دجال!!!! و ایشون رو...... لعن میکنن!!!!

سند تصویری دارم برا حرفم

چقدر بصیرت خوبه....

مرحوم آقاسی میگفتن:
در آن مجلس که شورِ ، بی ، شعور است

(شور ، بدون شعور)
چراغ معرفت ها سوت و کور است......

خیلی قشنگ گفتی امید بامرام:

وفاداری به عمله ، نه به حرف
اگر خیلی وفاداری ، ولی امام زمان(ع) رو تنها نذار و به حرفش عمل کن

:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:(البته فقط در حد تأییده نه تشویق چون محرمه)[/]

mousavi928;594544 نوشت:

یا علی دوستان

این آیه قرآن کریم حرفی برای بحث نمی گذاره

خودمون رو مورد مسخره دشمن نکنیم.
سگ مو جودی فداکار هستش
و این تو می دونی
قمه می زدند، تا بگویند ما از خون و مردن باکی نداریم
ولی الآن در دهکده جهانی ما که خبر ها در آن ثانیه به آن سوی دنیا می ره باید بصیرت و ژرف اندیشه باشیم نباید چنین تلقی بشه که ما رو وحشی و نفهم و احمق بدونند.در حالی که نیستیم.
نه تنها در مورد عزاداری بلکه در همه موارد
ازجمله توهین به مقدسات دیکران که برای شما مقدس نیست.
ولی اون با همان مقدسات بزرگ شده.
مثل من و شما.
من الان نمی خوام برخی از شبهات مقدساتمون رو اینجا بیارم که خیلی ها کم بیارند و دو به شک بشند (البته تمام این شبهات پاسخ قاطع دارند)
ولی این و هم بدونید دشمن در کمین است دشمن دنبال اختاف است.دشمن می خواد از آب گل آلود ماهی بگیره.چرا باید ما کاری بکنیم که در زمین دشمن بازی کنیم و در آخر هم به ضررمان و به نفع دشمن باشد.
البته با این مثال قصد اهانت به کسی رو ندارم
وقتی الاغ راه می ره فقط متوجه یک متری خودش هستش ولی وقتی شتر راه می ره به اون دور دورا نگاه می کنه و الحق که واحد شمارشش باید نفر باشه.
بصیرت ژرف اندیشی و ژرف نگری به مسایل راهکار اصلی ما و شکستن مکر دشمنان اسلام هستش.
التماس دعا

عاشق ریاضی;594720 نوشت:
من دینی که بخواد به اندازه ی سگ پستم کنه نمیخوام. اگر واقعاً به این شکل باید به امام حسین عرض ارادت کرد من هیچ ارادتی نسبت به ایشون ندارم که میدونم اینطور نیست. اینو شما وارد کردین و روش هم پافشاری می کنید و دلیلتون هم چه میدونم وفاداری و این حرفهاست!!!!! همونطور که اشاره کردن شما اصلن دقت کردین تمام کسانی که مسلمان میشن چرا سنی میشن؟ تعداد شیعه ها خیلی کمه! فکر نمی کنید یک دلیلش همین رفتار های غلطی باشه که با عرض ارادت توجیهش می کنید؟ حتماً میگین مهم اینه که شما کار درست رو انجام میدین و اهمیتی نداره دیگران چه فکری می کنن!! مشکل هم دقیقاً همین جاست، به جای اینکه معرفتمونو بالا ببریم اسیر یک مشت تفکرات غلط شدیم. تمام فکرمون شده اینکه آیا به خودم بگم سگ یا نه؟ ادب هم خوب چیزیه. لا اقل در مقابل خودمون مودب باشیم.

اتفاقاً در تایید فرمایشات شما اکثر کسانی (البته نه همه بلکه اکثرشون)که فکر و ذکرشون این که سگ بشن یا قمه بزنند،در مورد واجباتشون خیلی کوتاهی می کنند.ویا صلا دنبال واجباتشون نیستند.
یادم در یکی از مدارس پسرانه که حقیر اونجا امام جماعت بودم در مورد همین انحرافات مطالبی رو عرض کردم.روز بعدش که یکی از دانش آموزان که بعدا فهمیدم آدم هرزه و خلافکاری است اومد و از من پرسید که اسم زن حضرت ابالفضل العباس چیه؟که در واقع می خواست من و ضایع کنه.من هم گفتم در اون دنیا چنین سوالی از تو نمی پرسند. حالا حمد و سوره ات و بخون،که در کمال ناباوری یه پسر 16 17 ساله نتونست درست حمد و دو سوره رو بخونه.

(رهرو ولایت);594948 نوشت:
تفاقاً در تایید فرمایشات شما اکثر کسانی (البته نه همه بلکه اکثرشون)که فکر و ذکرشون این که سگ بشن یا قمه بزنند،در مورد واجباتشون خیلی کوتاهی می کنند.ویا صلا دنبال واجباتشون نیستند.
یادم در یکی از مدارس پسرانه که حقیر اونجا امام جماعت بودم در مورد همین انحرافات مطالبی رو عرض کردم.روز بعدش که یکی از دانش آموزان که بعدا فهمیدم آدم هرزه و خلافکاری است اومد و از من پرسید که اسم زن حضرت ابالفضل العباس چیه؟که در واقع می خواست من و ضایع کنه.من هم گفتم در اون دنیا چنین سوالی از تو نمی پرسند. حالا حمد و سوره ات و بخون،که در کمال ناباوری یه پسر 16 17 ساله نتونست درست حمد و دو سوره رو بخونه.

سلام
عیبی نداره، انشاا... که خدا هدایتشون کنه
ما نمی تونیم بگیم فلانی نماز می خونه به به چه ادم خوبی و... و یا برعکس
من ادم نماز و قرآن خون میارم براتون که که هیچ بویی از اسلام نبرده و فقط به دنبال ظاهره
آدم هم میارم که اصلا نمیدونه نماز چیه قرآن چیه اما رفتارش به شدن اسلامیه.
چیزی که خودم دیدم رو می گم. در یک خانواده پدری کاملاً مذهبی، افردا خانواده دقیقاً به مانند سگ از پدر خود می ترسند، اصلا و به هیچ وجه اجازه حرف زدن با او را ندارند، پدر کاملا بی قید و بند
اما پدر می شناسم که هیچ اطلاعاتی راجب دین ندارد ولی وای که خود را چگونه وقف همسر و فرزندانش کرده است

mousavi928;595382 نوشت:
سلام
عیبی نداره، انشاا... که خدا هدایتشون کنه
ما نمی تونیم بگیم فلانی نماز می خونه به به چه ادم خوبی و... و یا برعکس
من ادم نماز و قرآن خون میارم براتون که که هیچ بویی از اسلام نبرده و فقط به دنبال ظاهره
آدم هم میارم که اصلا نمیدونه نماز چیه قرآن چیه اما رفتارش به شدن اسلامیه.
چیزی که خودم دیدم رو می گم. در یک خانواده پدری کاملاً مذهبی، افردا خانواده دقیقاً به مانند سگ از پدر خود می ترسند، اصلا و به هیچ وجه اجازه حرف زدن با او را ندارند، پدر کاملا بی قید و بند
اما پدر می شناسم که هیچ اطلاعاتی راجب دین ندارد ولی وای که خود را چگونه وقف همسر و فرزندانش کرده است

دوست عزیز به این مثال شما در اصول فقه می گن تخصیص اکثر یعنی شما از اکثر اقل رو معرفی می کنید
این مثالی که زدید در واقع از اقل خیلی کمی از خانواده های مذهبی می باشند.البته اگر کسی به احترام از پدرش بترسه این در واقع عجب و حیاست نه ترس سگی.
و اگر احترامی در کار نباشد اصلا این خانواده خانواده مذهبی نیست.بلکه اسم مذهب رو داره با خودش یدک می کشه.هر مسلمانی که خلاف کار باشه اون ونباید به خود اسلام ربط داد.ودر این جا هم چنین رفتارهایی رو نباید به مذهب ربط داد.البته اسم این ربط رو می تونیم بگذاریم مجاز نه حقیقت.

(رهرو ولایت);595399 نوشت:
دوست عزیز به این مثال شما در اصول فقه می گن تخصیص اکثر یعنی شما از اکثر اقل رو معرفی می کنید
این مثالی که زدید در واقع از اقل خیلی کمی از خانواده های مذهبی می باشند.البته اگر کسی به احترام از پدرش بترسه این در واقع عجب و حیاست نه ترس سگی.
و اگر احترامی در کار نباشد اصلا این خانواده خانواده مذهبی نیست.بلکه اسم مذهب رو داره با خودش یدک می کشه.هر مسلمانی که خلاف کار باشه اون ونباید به خود اسلام ربط داد.ودر این جا هم چنین رفتارهایی رو نباید به مذهب ربط داد.البته اسم این ربط رو می تونیم بگذاریم مجاز نه حقیقت.

سلام و تحیت. عرض ادب
دوست عزیز حرف من اصلاً کاری به اسلام و مذهب و دین نداره
حقیر می گویم نباید ملاک سنجش افراد این باشد که نماز می خواند یا نه. قرآن می خواند یا نه
الان تو کشور ما برای گزینش خیلی از این مسائل می پرسن و خیلی مردم به ناحق رد می شوند

mousavi928;595405 نوشت:
سلام و تحیت. عرض ادب
دوست عزیز حرف من اصلاً کاری به اسلام و مذهب و دین نداره
حقیر می گویم نباید ملاک سنجش افراد این باشد که نماز می خواند یا نه. قرآن می خواند یا نه
الان تو کشور ما برای گزینش خیلی از این مسائل می پرسن و خیلی مردم به ناحق رد می شوند

البته فرد نماز خوان نسبت به بی نماز ارجحیت دارد
خوب شما نظر بدید پس ملاک چه چیزی باید باشد؟
آیا واقعا می شود کارهای خطیر را به یک فرد بی نماز سپرد.
البته حرف شما رو هم قبول دارم که در گزینش افرادی که شغلشان خطیر نیست نباید زیاد به این مسایل گیر داد.ولی
آیا می دانید 90 درصد مجرمین که الان در زندان به سر می برند افرادبی نماز هستند؟و آن 10 درصد بقیه تقریباً جرمشان غیر عمدی بوده است؟
البته من در یکی از ادارات که امام جماعت بودم فردی را می شناختم که در پیشانی او به خاطر سجده زیاد پینه شکل گرفته بود. ولی همین فرد رشوه هم از مردم می گرفت و یا در انجام کارهایش مسامحه کاری می کرد.و مردم رو نیز اذیت می کرد.
البته این افراد گمراه نمازشان به خاطر عوام فریبی است.ولی ما چاره ای نداریم که نماز خوانها رو به بی نماز ها ترجیح بدیم.چون اکثر نماز خوانها خوب هستند و اکثر بی نمازها بد هستند.
در جایی یکی از روحانیون بی سواد یا کم فهم رو هم دیدم که مردم رو تشویق می کرد که به صندوق صدقات پول نیاندازند.چون یک نفر رو می شناخت که با این که فرد فقیری نبود از کمیته امداد پول می گرفت.ولی این فهم رو نداشت که بداند که نباید بقیه افراد فقیر جامعه رو با چوب آن فرد راند.
امیدوارم منظورم را رسانده باشم.
التماس دعا

(رهرو ولایت);595478 نوشت:
لبته فرد نماز خوان نسبت به بی نماز ارجحیت دارد
خوب شما نظر بدید پس ملاک چه چیزی باید باشد؟
آیا واقعا می شود کارهای خطیر را به یک فرد بی نماز سپرد.
البته حرف شما رو هم قبول دارم که در گزینش افرادی که شغلشان خطیر نیست نباید زیاد به این مسایل گیر داد.ولی
آیا می دانید 90 درصد مجرمین که الان در زندان به سر می برند افرادبی نماز هستند؟و آن 10 درصد بقیه تقریباً جرمشان غیر عمدی بوده است؟
البته من در یکی از ادارات که امام جماعت بودم فردی را می شناختم که در پیشانی او به خاطر سجده زیاد پینه شکل گرفته بود. ولی همین فرد رشوه هم از مردم می گرفت و یا در انجام کارهایش مسامحه کاری می کرد.و مردم رو نیز اذیت می کرد.
البته این افراد گمراه نمازشان به خاطر عوام فریبی است.ولی ما چاره ای نداریم که نماز خوانها رو به بی نماز ها ترجیح بدیم.چون اکثر نماز خوانها خوب هستند و اکثر بی نمازها بد هستند.

ببینید دوست گرامی من با روایت و سنت این را شما اثبات می کنم که اشتباه است
اول: فرمانی که امام علی به مالک اشتر داده بود: ای مالک با همه مردم یکسان باش زیرا یا در دین با تو برادرند یا در خلقت
دوم: اگر شخص مسلمان و شخص غیر مسلمان به حرم امام رضا بروند احتمال اینکه شخص غیر مسلمان حاجت روا شود معمولاً بیشتر است تا به این روش امام او را جذب کند
سوم: که در تایید دومی هم است: پیامبر ص در جنگهایی که پیروز می شدند به افرادی مانند ابوسفیان که به اصطلاح تازه مسلمان شده بودند (منافق بودند و هرگز مسلمان نشدند و پیامبر هم می دانست)100 شتر می داد و به مسلمانان 1 یا نهایتاً 10 شتر. مسلمانان اعتراض کردند، پیامبر ص فرمود برای شما بهتر نیست که بجای پول و ثروت، محبت من را در دلم دارید؟ و آنها قانع شدند
کافیه یا بازم بگم؟
شخص ایکس اهل نماز و خدا و دین نیست
شخص ایگرک برخلاف شخص ایکس بسیار اهل خداست
اگر شخص اولی بیکار بماند بیشتر احتمال دارد دزدی کند یا شخص دوم؟؟
دوست گرامی همه چی باید اسلامی باشد باید علی وار باشد نه طبق تعصبات شخصی و طبق عقاید شخصی. اصلاً رفتین گزینش ببینید چیا میپرسن؟ من فکر می کنم خود پیامبر ص را هم اگر اینها بخواهند گزینش کنند مردود می شود. چون می گن عموت ابولهب خوب نیست. آخه دلیلی داشته که خدا اسم عموی پیامبر ص و آذر عموی حضرت ابراهیم ع رو آورده که بت پرست بودند؟ دلیلش چی بوده؟ خدا قصه گفته؟ دلیلش چی بوده که خدا اسم پسر حضرت نوح و زن لوط رو اورده که به بی راهه رفتند؟ خدا قصه گفته خوابمون ببره؟ خب من دیدم که مردم رو بخاطر این چیزا رد کردن. برا همینه که میگم اینها حتی پیامبران رو هم تایید نمیکنن

همه ی ما بارها شنیده یا دیده ایم در بعض مجالس، اسامی و اوصافی نظیر سگ، کلب، مجانیـن الحسین نوشته یا گفته می شود که به نظر مي رسد مرضیّ آل الله (ع) نیست، تا چه رسد به رضایت خدا. کار به جائـی رسیده است که بیخردانه قلاده به گردن انداختـه و صدای… در می آورنـد!!!

نقل است : آیت الله العظمی تبریزی (ره) از دست یکی از همین جهال، روی منبر گریه کرد و فرمود:
«می گویند من سگ امام حسینم، اباعبدالله مثل حبیب و مسلم می خواهد عارف به دین و به معنای حقیقی انسان»

عده ای نه تابع نقل و حدیث و فتوا هستند و نه عقل.

به کاربردن الفاظ و نسبت های مؤهن به خود و اهل بیت(ع)، صرف نظر از تخدیر و بی مایه کردن مجالس، بازتاب بسیار منفی در رسانه های دشمن دارد.
در مقاله اي ديدم كه نويسنده آن از واكنش رسانه هاي غربي به اين نوع مداحي ها سخن گفته بود و نوشته بود يكي از رسانه هاي وابسته با خوشحالی، از آسیب های وارده به مداحی دفاع کرده و می گوید:
«اگر تا پیش از این مداحان همواره از پیشوایان دینی با القابی چون حضرت، امام و… یاد می کردند، استفاده از زبان عامیــانه به آن ها این امکان را داده که درباره ی نخستین امام شیعیان می گویند: بگو علی و با زندگی صفا کن!
این رسانه حرف های سخیف برخی را از عامل جذب مردم معرفی می کند، اصطلاحاتی چون: میِ، دیوونه، سگ…»

به هر حال به نظر مي رسد مناسب است از هر تعبيري استفاده نكنيم البته اين كه انسان در خلوت خود بخواهد با ارباب خود چگونه سخن بگويد بحث ديگري است كه ربطي به محل بحث ندارد. برخي از دوستان به نكاتي اشاره كرده اند كه به نظر مي رسد مربوط به خلوت افراد باشد.

mousavi928;595512 نوشت:
اول: فرمانی که امام علی به مالک اشتر داده بود: ای مالک با همه مردم یکسان باش زیرا یا در دین با تو برادرند یا در خلقت
دوم: اگر شخص مسلمان و شخص غیر مسلمان به حرم امام رضا بروند احتمال اینکه شخص غیر مسلمان حاجت روا شود معمولاً بیشتر است تا به این روش امام او را جذب کند
سوم: که در تایید دومی هم است: پیامبر ص در جنگهایی که پیروز می شدند به افرادی مانند ابوسفیان که به اصطلاح تازه مسلمان شده بودند (منافق بودند و هرگز مسلمان نشدند و پیامبر هم می دانست)100 شتر می داد و به مسلمانان 1 یا نهایتاً 10 شتر. مسلمانان اعتراض کردند، پیامبر ص فرمود برای شما بهتر نیست که بجای پول و ثروت، محبت من را در دلم دارید؟ و آنها قانع شدند
کافیه یا بازم بگم؟
دوست گرامی همه چی باید اسلامی باشد باید علی وار باشد نه طبق تعصبات شخصی و طبق عقاید شخصی. اصلاً رفتین گزینش ببینید چیا میپرسن؟ من فکر می کنم خود پیامبر ص را هم اگر اینها بخواهند گزینش کنند مردود می شود. چون می گن عموت ابولهب خوب نیست. آخه دلیلی داشته که خدا اسم عموی پیامبر ص و آذر عموی حضرت ابراهیم ع رو آورده که بت پرست بودند؟ دلیلش چی بوده؟ خدا قصه گفته؟ دلیلش چی بوده که خدا اسم پسر حضرت نوح و زن لوط رو اورده که به بی راهه رفتند؟ خدا قصه گفته خوابمون ببره؟ خب من دیدم که مردم رو بخاطر این چیزا رد کردن. برا همینه که میگم اینها حتی پیامبران رو هم تایید نمیکنن

در این نامه یکسان بودن به همه خلق در مورد ظلم نکردن است نه دادن پست به آنها
آیا خود حضرت امیر پستهای حساس را به افراد بی نماز می سپردند
و در مورد ابوسفیان به خاطر راضی نگه داشتن وی برای فتنه نکردن بود
البته بنده باز حرف شما رو تایید می کنم که در پستهای معمولی نباید سخت گرفت
بنده هم در خیلی جا ها قبلا رفتم و در همه محاسبه ها هم قبول شدم البته این دلیل نمی شود که همه حتما مثل بنده در مورد مسایل دینی و احکام و غیره اطلاعات داشته باشند.و نسبت دادن افراد به فامیلها هم کار ناشایستی هست.ولی حرف بنده در مورد خود فرد است نه پدر و عمو و...هر کس هم در گزینش چنین کاری کرده اشتباه کرده است.ولی آیا خود شخص هم فرد خوبی است یا نه؟
شما فکرش رو بکنید از 100 نفر می خواهند 50 نفر انتخاب کنند آیا افراد نماز خوان ارجحیت دارند یا افراد بی نماز (البته نماز خواندن مثال است) ولی در برخی از شغلها که حساسیت زیادی ندارد به نظر من باید افرادی را که کاردان هستند انتخاب کنند.نه فرد نماز خوان بی تجربه و ...

mousavi928;595512 نوشت:
کافیه یا بازم بگم؟

و در مورد اینکه ما بخواهیم افراد را جذب کنیم آیا این راه درستی است که کارهای خطیر را به آنها بسپاریم یا نه کمی تامل کنیم.که چه پستی را باید به او داد؟آیا پستی را به او داد که در آن کار به مردم خیانت کند؟چرا سری که درد نمی کنه باید دستمال بست؟البته شما به این نکته دقت کنید منظور من ندادن پست خطیر است نه همه شغلها.وآیا ایمه در مورد شفا دادن به افراد غیر مسلمان برای جذب آنها، آنها را شفا می دهند؟نه دوست عزیز به خاطر دل شکسته آنهاست.و در این مورد تصمیم ایمه و پیامبر با ما فرق می کند شاید شخص معصوم چیز هایی را بداند که ما ندانیم.مثلا شخص معصوم از باطن افراد هم خبر دارد.و می داند که چه شغلی را به که بسپارد ولی ما موظف به ظاهر افراد هستیم نه باطن آنها.چون از باطن افراد که خبر نداریم.در تایپیک قبل هم اشاره کردم که جذب ابوسفیان به خاطر این بود که فتنه نکند. و بقیه توضیحات گزینش را هم در تایپیک قبل خدمتتون عرض کردم.که بنده هم موافق خیلی از کارهای آقایون نیستم.

برادر عزیزم ، جناب (رهرو ولایت)
از خود معصومین(ع) هم روایت داریم که اگر میخواهید کسی را بشناسید ، به زیادی نماز و روزه اش نگاه نکنید که شما این روایت ها رو بهتر از من میدونید. طبق فرمایش خود شما ، نمازخون هایی هم هستند که هزار گناه میکنند. البته از طرفی هم اینکه فرمودید اکثر نمازخون ها بهتر از اکثر بی نمازها هستند تا حد زیادی حرف درستیه. من هم قبول دارم که نماز خوندن خیلی مهمه ، اما پرسشم اینه که ، مگر راستگویی ، امانتداری ، نظم و دقت ، هوش و توانایی ، قدرت تحلیل ، دشمن شناسی ، موقعیت شناسی ، خوش زبانی ، فن بیان ، رفتار اجتماعی ، قدرت مدیریت و........ مسائل کم اهمیتی هستن؟ چه از نظر عقل ، چه از نظر اسلام؟

با توجه به تمام موارد ، عقیدهء بنده اینه که باید در استخدام یا هر موضوع دیگری که نیاز به وجود خصوصیتی در فرد مورد نظر هست ، انتظار ما متناسب با موضوع مورد بحث باشه

مثلاً
جایی که راستگویی طرف نیازه ، به این توجه بشه
جایی که نماز طرف نیازه ، به این توجه بشه
جایی که امانتداری طرف نیازه ، به این توجه بشه
و جایی که ترکیب چند مورد نیازه ، به اونها توجه بشه

فکر میکنم داریم از موضوع تاپیک خارج میشیم! :offlow:

RezaDodangeh;597533 نوشت:

برادر عزیزم ، جناب (رهرو ولایت)
از خود معصومین(ع) هم روایت داریم که اگر میخواهید کسی را بشناسید ، به زیادی نماز و روزه اش نگاه نکنید که شما این روایت ها رو بهتر از من میدونید. طبق فرمایش خود شما ، نمازخون هایی هم هستند که هزار گناه میکنند. البته از طرفی هم اینکه فرمودید اکثر نمازخون ها بهتر از اکثر بی نمازها هستند تا حد زیادی حرف درستیه. من هم قبول دارم که نماز خوندن خیلی مهمه ، اما پرسشم اینه که ، مگر راستگویی ، امانتداری ، نظم و دقت ، هوش و توانایی ، قدرت تحلیل ، دشمن شناسی ، موقعیت شناسی ، خوش زبانی ، فن بیان ، رفتار اجتماعی ، قدرت مدیریت و........ مسائل کم اهمیتی هستن؟ چه از نظر عقل ، چه از نظر اسلام؟

با توجه به تمام موارد ، عقیدهء بنده اینه که باید در استخدام یا هر موضوع دیگری که نیاز به وجود خصوصیتی در فرد مورد نظر هست ، انتظار ما متناسب با موضوع مورد بحث باشه

مثلاً
جایی که راستگویی طرف نیازه ، به این توجه بشه
جایی که نماز طرف نیازه ، به این توجه بشه
جایی که امانتداری طرف نیازه ، به این توجه بشه
و جایی که ترکیب چند مورد نیازه ، به اونها توجه بشه

فکر میکنم داریم از موضوع تاپیک خارج میشیم! :offlow:

البته نماز مثال بود و دین تنها با نماز خواندن نیست و دلیل خارج شدن از بحث هم سوال از بنده در این مورد بود.و در تایپیک قبلی هم اشاره کردم که توانایی افراد را هم باید سنجید.

(رهرو ولایت);597501 نوشت:
نسبت دادن افراد به فامیلها هم کار ناشایستی هست.ولی حرف بنده در مورد خود فرد است نه پدر و عمو و...هر کس هم در گزینش چنین کاری کرده اشتباه کرده است.ولی آیا خود شخص هم فرد خوبی است یا نه؟

سلام
من زیاد دیدم که خیلی ها خودشون آدم خوبی بودن و رد شدن بخاطر خانواده
در نهایت چی میشه؟
طرف درغگو میشه. مجبوره دروغ بگه
پس آخر چی میشه؟ یه عده دروغگر پرور داریم
موضوع قفل شده است