عین نجاست

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عین نجاست

سلام
می خواستم بپرسم اگه فرشی به وسیله ی منی نجس شده باشد و عین نجاست با دستمال پاک شده باشد ایا باز هم نیاز به اب کشی فرش هست؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

mehdi;398764 نوشت:
سلام
می خواستم بپرسم اگه فرشی به وسیله ی منی نجس شده باشد و عین نجاست با دستمال پاک شده باشد ایا باز هم نیاز به اب کشی فرش هست؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

برای تطهیر فرش باید آن را آب کشی کنید و تنها برطرف کردن عین نجاست برای پاک شدن فرش کافی نیست . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاسات[/]

سجاد;398948 نوشت:

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

برای تطهیر فرش باید آن را آب کشی کنید و تنها برطرف کردن عین نجاست برای پاک شدن فرش کافی نیست . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاسات

ممنون از پاسختون
1-می خواستم ببینم اگه شئ خیسی با این فرش در تماس بوده باشه با توجه به این که عین نجاست در فرش نیست اون شئ نجس می شه؟
یعنی این فرش نجس می تونه باعث سرایت نجاست به جاهای دیگه بشه یا فقط نماز خوندن روی این فرش مسئله داره
2- اگه من زمین نجس رو که عین نجاست از ان پاک شده ولی امکان تطهیر نداره به طور مثال 3 بار با دستمال خیس بشورم که طبیعتا هر بار باعث نجس شدن دستمال می شه...... بعد از بار سوم به خاطر واسطه شدن اون زمین به عنوان واسطه ی 3 ام دیگه عامل سرایت نجاست محسوب نمی شه ولی نجس هست ایا این عمل صحیحه؟

[="Tahoma"][="Black"]

mehdi;398995 نوشت:
ممنون از پاسختون
1-می خواستم ببینم اگه شئ خیسی با این فرش در تماس بوده باشه با توجه به این که عین نجاست در فرش نیست اون شئ نجس می شه؟
یعنی این فرش نجس می تونه باعث سرایت نجاست به جاهای دیگه بشه یا فقط نماز خوندن روی این فرش مسئله داره
2- اگه من زمین نجس رو که عین نجاست از ان پاک شده ولی امکان تطهیر نداره به طور مثال 3 بار با دستمال خیس بشورم که طبیعتا هر بار باعث نجس شدن دستمال می شه...... بعد از بار سوم به خاطر واسطه شدن اون زمین به عنوان واسطه ی 3 ام دیگه عامل سرایت نجاست محسوب نمی شه ولی نجس هست ایا این عمل صحیحه؟

خواهش می کنم !

1. در فرض سؤال اگر به جایی از فرش برخورد کند که قبلا نجس شده بود ، نجس می شود .
فرش نجس هم اگر با خیسی همراه شود می تواند نجاست را به جای دیگر سرایت دهد .

2. خیر درست نیست و هر چقدر روی آن زمین دستمال خیس بکشید نجاستش به دستمال سرایت می کند . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاسات[/]

موضوع قفل شده است