دوراهی سخت در راه ازدواج!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوراهی سخت در راه ازدواج!

با سلام خدمت تمامی برادران و خواهران عزیز ،
من چهارسال پیش با دختری از فامیلهای خودم آشنا شدم ، رابطه ما در حد اس ام اس و گوشی بود و همدیگه رو دوست داشتیم ، تا اینکه دایی دختره فهمید و با دعوایی که راه انداخت ما رو از هم جدا کرد . مدت ها من منتظر این دختره که با اسم مستعار ال معرفی میکنم ماندم ولی خبری ازش نشد ، وقتی هم که در میهمانیها حاظر میشدیم حتی نگاهی هم به من نمیکرد .
مدتی بعد من با دختری آشنا شدم ، بعد مدتی به همدیگه علاقه پیدا کردیم و ال ازدواج کرد ، بعدا ال به خاطر نداشتن تفاهم از نامزدش جدا شد . حالا برگشته میگه من دوست دارم میخوام باهات ازدواج کنم . منم سر دوراهی بدی موندم و گیر کردم . از یه طرفی دختری که بدون هیچ گونه خیانتی یه سال و نیم با من بوده و از یه طرفی عشق قدیمی ال و احساس ترحمی که نسبت بهش دارم که شکست خورده . تورو خدا کمکم کنید الان یه هفته ست که داغونم . با تشکر
:Ghamgin::Ghamgin:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما دوست گرامی
و تشکر از اعتمادتون
در کل جدای از این دو مورد یک ازدواج موفق یک ازدواج تحقیق شده و با مطالعه است. ازدواجی است که در آن همتایی و تناسب( در باورها، ارزش ها، هدف در زندگی، خصوصیات اخلاقی و شخصیتی، اصالت خانواگی، تناسب نسبی سنی و...) که مایة اصلی پیوند زناشویی است در آن پر رنگ است. وقتی در ازدواج معیار و ملاک باشد اشخاص براساس آن گزینش می شوند.
بعد از این معیارهای منطقی و خواستگاری«معیار قلب» است یعنی ببنید قلبا هم به طرف مقابل میل و کششی دارید یا نه. خیلی ها می گویند علاقه بعدا می آید. این حرف طناب پوسیده است که نباید با آن باچاه رفت. از سویی دیگر باید مطمئن شویم طرف مقابل هم به شما علاقه دارد و تحت تأثیر سخنان این و آن یا اجبار یا انگیزه های غلط مانند ترحم، و...نیست.
وقتی با این معیارها جلو رفتید گزینش برای شما آسان می شود.
در مورد این خانم که بیوه است سه نکته بسیار مهم از دیدگاه مشاوره ازدواج قابل تأمل ویژه است:
1- در مهمانی ها توجهی نداشته با این که قبل با شما ارتباط داشته آیا واقعا علاقه بوده؟ یا این که الان که به بن بست رسیده سراغ شما آمده است؟
2- خانواده شما خیلی مهم است آیا در صورت علاقه شما به این خانم آنها هم همراه هستند یا نمی پذیرند. اگر خانواده موافق نباشد مثل این است که مهمانی را دعوت کنید به منزلی که شرایطش مهیا نیست با این تفاوت که همهمانی ازدواج خیلی طولانی است .
3- ازدواج از روی ترحم یکی از مواردی است که ازدواجش ریسک است اگر صرفا از روی ترحم است مراقب باشید که بعدا این ترحم در متن زندگی می تواند با قساوت قلب ها و بهانه گیری ها و سنگ دلی ها ختم شود

به تجربه ثابت شده است علاقه ای که در اس ام اس و دیگر وسایل ارتباطی بیان میشه
حدودا 80 درصد برای سرگرمی هست و ذاتا هیچ علاقه ای وجود داره
و اقا پسر یا خانم دختر برای تفریح و خوش گذرانی و سرگرمی این حرف رو میزنن
پس حواستون رو خوب جمع کنید

با سلام واحترام
به نظر من فعلا" به هیچ کدوم از این خانوما برا ازدواج فکر نکنین.
آیا تضمینی وجود داره که چند روزدیگه باز با یه نفردیگه آشنا نشین و ایشون هم به کیس هایی که باید به بحث بذارین اضافه نشه؟؟؟

موضوع قفل شده است