حد پوشش پا در خانومها چقدره ؟؟؟؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حد پوشش پا در خانومها چقدره ؟؟؟؟

یه سوالی دارم که جوابشو هر چی گشتم پیدا نکردم مجتهد من ایت اله مکارم شیرازی هستن ایشون گفتن پوشاندن روی پا واجب نیست فقط گفتن بهتره پوشیده شود یعنی حکم به واجب بودن ان ندادن که اینو در استفتائاتشون گفتن ولی الان سرچ میکردم دیدم گفتن پوشیدن جوراب نازک جایز نیس ! منظوره ایشون دقیقا چی بوده ؟ اگه نپوشاندن روی پا مشکل نداره پس پوشیدن جوراب نازک هم که روی پا رو اونم بویژه از کفش معلوم میکنه قاعدتا مشکل نداره دیگه ؟؟؟؟!!! حرف نقیضه منم موندم از فردا چی بپوشم .لطفا کسی دقیق میدونه راهنماییم کنه

با نام الله

کارشناس بحث: استاد اسراء

rezvaneee;398429 نوشت:
یه سوالی دارم که جوابشو هر چی گشتم پیدا نکردم مجتهد من ایت اله مکارم شیرازی هستن ایشون گفتن پوشاندن روی پا واجب نیست فقط گفتن بهتره پوشیده شود یعنی حکم به واجب بودن ان ندادن که اینو در استفتائاتشون گفتن ولی الان سرچ میکردم دیدم گفتن پوشیدن جوراب نازک جایز نیس ! منظوره ایشون دقیقا چی بوده ؟ اگه نپوشاندن روی پا مشکل نداره پس پوشیدن جوراب نازک هم که روی پا رو اونم بویژه از کفش معلوم میکنه قاعدتا مشکل نداره دیگه ؟؟؟؟!!! حرف نقیضه منم موندم از فردا چی بپوشم .لطفا کسی دقیق میدونه راهنماییم کنه

بله نظر ایت الله مکارم قبلا این بود که پوشاندن روی پا تا مچ بر زن ها واجب نیست ولی این نظر ایشان تغییر کرده و اکنون نظر ایشان اینست که پوشاندن پا بر زن بنابر احتیاط واجب لازم است . بنابر این پوشیدن جوراب نازک بر زن هم جایز نیست و این فتوای نهایی ایشان است .

rezvaneee;398429 نوشت:

با سلام
در استفتائی که من از 12 تن از مراجع بزرگ و شاخص معاصر دیده بودم فقط آقای مکارم نظرشان بهتر بودن پوشاندن پا بود و بقیه مراجع جائز نمیدانستند. که جناب کارشناس هم فرمودن آقای مکارم نظرشون رو به احتیاط واجب تغییر دادن.

سوال : آیا پوشاندن روی پا در مقابل نا محرم واجب است؟
امام خمینی (ره) : باید پاها را از نا محرم بپوشاند. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
آیت ا... اراکی : پوشاندن روی پا در مقابل نا محرم واجب است.(العروة‌ الوثقی،‌ج1، ص414،فصل فی الستر و الساتر)
آیت ا... بهجت : بله، واجب است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
آیت ا... تبریزی : بنابر احتیاط وجوبی لازم است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
آیت ا... خامنه ای : بله واجب است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
آیت ا.. سیستانی : پاها را باید از نا محرم بپوشاند.(مسائل جدید از دیدگاه علما و مراجع تقلید، ج3،ص112)
آیت ا.. شبیری زنجانی : بلی واجب است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
آیت ا... صافی گلپایگانی : بلی زن در مقابل نا محرم باید روی پاها را هم بپوشاند.(پاسخ کوتاه به 300 پرسش از احکام، ص73،س217)
آیت ا... فاضل لنکرانی : بلی زن باید پای خود را از نا محرم بپوشاند. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
آیت ا... گلپایگانی(ره) : پوشاندن روی پا در مقابل نا محرم واجب است.(العروة الوثقی، ج1، ص414، فصل فی الستر و الساتر)
آیت ا... مکارم شیرازی : در صورتی که منشا فسادی شود پوشانیدن آن لازمست. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
آیت ا... نوری همدانی :بلی واجب است بپوشاند. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)

..............................................

این مطلب هم جالب بود
ممنونم از دوستان مطالب جدیدی آموختیم...

موضوع قفل شده است