جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حد پوشش پا در خانومها چقدره ؟؟؟؟

نوشته
    32
    حضور
    1 روز 9 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    146

حد پوشش پا در خانومها چقدره ؟؟؟؟

یه سوالی دارم که جوابشو هر چی گشتم پیدا نکردم مجتهد من ایت اله مکارم شیرازی هستن ایشون گفتن پوشاندن روی پا واجب نیست فقط گفتن بهتره پوشیده شود یعنی حکم به واجب بودن ان ندادن که اینو در استفتائاتشون گفتن ولی الان سرچ میکردم دیدم گفتن پوشیدن جوراب نازک جایز نیس ! منظوره ایشون دقیقا چی بوده ؟ اگه نپوشاندن روی پا مشکل نداره پس پوشیدن جوراب نازک هم که روی پا رو اونم بویژه از کفش معلوم میکنه قاعدتا مشکل نداره دیگه ؟؟؟؟!!! حرف نقیضه منم موندم از فردا چی بپوشم .لطفا کسی دقیق میدونه راهنماییم کنه

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

حد پوشش پا در خانومها چقدره ؟؟؟؟

کارشناس بحث: استاد اسراء

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9230

نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaneee نمایش پست ها
    یه سوالی دارم که جوابشو هر چی گشتم پیدا نکردم مجتهد من ایت اله مکارم شیرازی هستن ایشون گفتن پوشاندن روی پا واجب نیست فقط گفتن بهتره پوشیده شود یعنی حکم به واجب بودن ان ندادن که اینو در استفتائاتشون گفتن ولی الان سرچ میکردم دیدم گفتن پوشیدن جوراب نازک جایز نیس ! منظوره ایشون دقیقا چی بوده ؟ اگه نپوشاندن روی پا مشکل نداره پس پوشیدن جوراب نازک هم که روی پا رو اونم بویژه از کفش معلوم میکنه قاعدتا مشکل نداره دیگه ؟؟؟؟!!! حرف نقیضه منم موندم از فردا چی بپوشم .لطفا کسی دقیق میدونه راهنماییم کنه
    بله نظر ایت الله مکارم قبلا این بود که پوشاندن روی پا تا مچ بر زن ها واجب نیست ولی این نظر ایشان تغییر کرده و اکنون نظر ایشان اینست که پوشاندن پا بر زن بنابر احتیاط واجب لازم است . بنابر این پوشیدن جوراب نازک بر زن هم جایز نیست و این فتوای نهایی ایشان است .
    ویرایش توسط اسراء : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱ در ساعت ۲۰:۲۲

6. صلوات ها 9

نوشته
    313
    حضور
    12 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    756

نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaneee نمایش پست ها
    با سلام
    در استفتائی که من از 12 تن از مراجع بزرگ و شاخص معاصر دیده بودم فقط آقای مکارم نظرشان بهتر بودن پوشاندن پا بود و بقیه مراجع جائز نمیدانستند. که جناب کارشناس هم فرمودن آقای مکارم نظرشون رو به احتیاط واجب تغییر دادن.
    سوال : آیا پوشاندن روی پا در مقابل نا محرم واجب است؟
    امام خمینی (ره) : باید پاها را از نا محرم بپوشاند. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
    آیت ا... اراکی : پوشاندن روی پا در مقابل نا محرم واجب است.(العروة‌ الوثقی،‌ج1، ص414،فصل فی الستر و الساتر)
    آیت ا... بهجت : بله، واجب است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
    آیت ا... تبریزی : بنابر احتیاط وجوبی لازم است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
    آیت ا... خامنه ای : بله واجب است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
    آیت ا.. سیستانی : پاها را باید از نا محرم بپوشاند.(مسائل جدید از دیدگاه علما و مراجع تقلید، ج3،ص112)
    آیت ا.. شبیری زنجانی : بلی واجب است. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
    آیت ا... صافی گلپایگانی : بلی زن در مقابل نا محرم باید روی پاها را هم بپوشاند.(پاسخ کوتاه به 300 پرسش از احکام، ص73،س217)
    آیت ا... فاضل لنکرانی : بلی زن باید پای خود را از نا محرم بپوشاند. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
    آیت ا... گلپایگانی(ره) : پوشاندن روی پا در مقابل نا محرم واجب است.(العروة الوثقی، ج1، ص414، فصل فی الستر و الساتر)
    آیت ا... مکارم شیرازی : در صورتی که منشا فسادی شود پوشانیدن آن لازمست. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)
    آیت ا... نوری همدانی :بلی واجب است بپوشاند. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات)

8. صلوات ها 4

نوشته
    14
    حضور
    1 روز 9 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    27

..............................................
    ویرایش توسط melanie2222 : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ در ساعت ۰۰:۲۸

10. صلوات ها 4

علاقه
    برق
    نوشته
    5
    حضور
    40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

این مطلب هم جالب بود
    ممنونم از دوستان مطالب جدیدی آموختیم...

12. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)