صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکلی مهم در ایمان

نوشته
    10
    حضور
    3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    57

مشکلی مهم در ایمان

با سلام
    سنده یک مشکلی پیدا کرده ام اخیرا
    از کسی شنیدم که دین ابزاری است برای حکومت ها تا خود ان ها به راحتی بر ما تسلط یابند...
    خودم دوست ندارم قبول کنم این قضیه رو و به خودم هم همش میگویم که غلط است ولی به هر حال شکی در من به وجود اورده که نکند همه این دین و پیامبر ساختگی است و برنامه ریزی شده؟
    چه کنم؟

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

مشکلی مهم در ایمان

کارشناس بحث: استاد رئوف

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,326
    حضور
    28 روز 14 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3964

دین و حکومت

نقل قول نوشته اصلی توسط black نمایش پست ها
    با سلام
    سنده یک مشکلی پیدا کرده ام اخیرا
    از کسی شنیدم که دین ابزاری است برای حکومت ها تا خود ان ها به راحتی بر ما تسلط یابند...
    خودم دوست ندارم قبول کنم این قضیه رو و به خودم هم همش میگویم که غلط است ولی به هر حال شکی در من به وجود اورده که نکند همه این دین و پیامبر ساختگی است و برنامه ریزی شده؟
    چه کنم؟

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چند مطلب:

- بسیاری از افراد هستند که در مورد دین ادعاهای ناروایی دارند و مسائل مختلفی را به دین اسناد می دهند. آنچه که مهم است این است که ادله این افراد بررسی شود و اگرنه به صرف ادعا کردن، هرچیزی قابل مطرح شدن است. مطرح شدنی که ارزشی ندارد و حتما مدعا باید مستند به دلیل باشد.

- نگاه های تک بعدی در گذشته هم نسبت به دین وجود داشته است و این نگاه ها معمولا از سوی افرادی ارائه می شده است که اطلاع کاملی از معارف دینی نداشته اند و نگاه غرض ورزانه داشته اند. به طور مثال ادعایی که شما در مورد آن سوال کردید، شبیه ادعای کارل مارکس است که دین را وسیله ای می دانست که طبقه حاکم از آن برای آرام نگه داشتن طبقه کارگر استفاده می کند و به آنها آرامش و وعده های خوب می دهد تا مردم عادی به فکر انقلاب کردن و تغییر اوضاع نباشند.

- خوشبختانه ما در ایران زندگی می کنیم، در کشوری که در سال 1357 انقلابی را به خود دید که پایه و اساس آن دین بود یعنی برخلاف ادعای این نظریه پرداز که دین را مسکنی می دانست که مانع از انقلاب و شرایط تغییر طبقه حاکم می شود، این دین بود که به کمک مردم آمد و آنها را از ظلم و ستم گذشتگان نجات داد. خود انقلاب اسلامی ایران، دلیل بزرگی بر ابطال این نظریه است.

- مسئله دیگر این است که دین هیچگاه خود را تحمیل نمی کند. دین خود را به عنوان یک گزینه مطرح می کند و این مردم هستند که شکل حکومت دینی را انتخاب می کنند همان طور که پس از انقلاب مردم با رای خود جمهوری اسلامی و نیز قانون اساسی مبتنی بر قوانین اسلامی را انتخاب کردند. بنابراین دین ابزاری برای حکومت نیست بلکه این مردم هستند که چنین راه و روشی را برای حکومت انتخاب می کنند.

موفق باشید

7. صلوات ها 9

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,191
    حضور
    144 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44191

حکومت : تشکیلات سیاسی و اداری یک کشور که این تشکیلات یا بر اساس زور شکل گرفته اند یا مشروعیت.
    نقش دین در حکومت : به مردم جامعه ربط دارد و دین اکثزیت ملاک هست تا حکومت هم بر اساس ان حرکت کند
    گاهی هم حکومت با خواست مردم شکل میگیرد که ملاک اصلی شکل گیری در این موقع دین مردم هست
    پس نتیجه میگیریم دین بیشتر در زندگی مردم است و از زندگی مردم به حکومت سوق داده میشود
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

9. صلوات

نوشته
    10
    حضور
    3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    57

حرف های شما متین و درست ولی یک فکر شیطانی در من هست که میگوید نکند همه حرفهای شما ساختگی و الکی و برای فریب من است؟؟با این فکر پلید چه کنم؟فکر میکنم همه حرفهای دینی ساختگی است...از کجا اعتماد کنم؟

11. صلوات ها 3

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,191
    حضور
    144 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44191

حرف های شما متین و درست ولی یک فکر شیطانی در من هست که میگوید نکند همه حرفهای شما ساختگی و الکی و برای فریب من است؟؟با این فکر پلید چه کنم؟فکر میکنم همه حرفهای دینی ساختگی است...از کجا اعتماد کنم؟
    فکر کنم شما با خود قران مشکل داری چون در راس دین اسلام قران و پیامبر قرار داره
    و بیشتر مسائل دین هم در قران امده
    توصیه میکنم به تاپیک های اثبات قران مراجعه کن .
    هیچ کس هم قصد فریب شما رو نداره چون انسان خودش عقل داره. کسایی هم که دین رو ترویج میدن فقط یه پیشنهاد میدن که راه راست اینه.
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

کلیک کنید

13. صلوات

نوشته
    10
    حضور
    3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    57

عزیز من خواهشا اینطور نگویید خوب یعنی چه...من خودم عاشق قران هستم هم همه نماز هایم را میخوانم هم روزه هایم را کامل گرفتم سنم هم کم است(نوجوان)ولی به شک افتاده ام نه اینکه بدم بیاید از دین و پیغمبر عزیز من

15. صلوات ها 4

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,191
    حضور
    144 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44191

عزیز من خواهشا اینطور نگویید خوب یعنی چه...من خودم عاشق قران هستم هم همه نماز هایم را میخوانم هم روزه هایم را کامل گرفتم سنم هم کم است(نوجوان)ولی به شک افتاده ام نه اینکه بدم بیاید از دین و پیغمبر عزیز من
    پس دیگه جای شکی نیست که دوست من.
    ما یه مجتهد داریم که دین رو تحلیل میکنه میده به ما و خودشم از این دین پیروی میکنه.
    حالا برا اون مجتهد چه سودی داره که بخواد منو فریب بده؟ اون مجتهد سالها زحمت کشیده و به درجه اجتهاد رسیده.
    وسوسه به خود راه نده که شیطان میخواد افسار دلتو بدست بگیره
    مواظب باش اگه شیطان افساره دلتو بدست گرفت دیگه راه برگشت سخته
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

کلیک کنید

17. صلوات

نوشته
    10
    حضور
    3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    57

حرف های شما درست ولی من هنوز گیجم ولی تلاش میکنم به خودم بقبولونم همه این حرفهای شمارو...
    امیدوارم این تاپیک بسته نشه چون من به نتیجه نرسیدم و بحث ایمان یک انسان وسطه و فکر کنم ازقانون یک انجمن مهمتر باشه
    من فکر میکنم که ممکن باشد همه شما هم فریب خورده باشید شاید....
    من گیجم...گیج....
    گیـــــــــــــــــــــــ ــج شده ام
    والسلام

19. صلوات

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,326
    حضور
    28 روز 14 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3964

استدلال

حرف های شما درست ولی من هنوز گیجم ولی تلاش میکنم به خودم بقبولونم همه این حرفهای شمارو...
    امیدوارم این تاپیک بسته نشه چون من به نتیجه نرسیدم و بحث ایمان یک انسان وسطه و فکر کنم ازقانون یک انجمن مهمتر باشه
    من فکر میکنم که ممکن باشد همه شما هم فریب خورده باشید شاید....
    من گیجم...گیج....
    گیـــــــــــــــــــــــ ــج شده ام
    والسلام

با سلام خدمت شما دوست گرامی
    و عرض پوزش به جهت تاخیر در پاسخگویی

- دوست گرامی، هیچ انسانی راهی جز فکر کردن ندارد. به هر باور و عقیده ای که بخواهید ملتزم شوید، باید استلال های آنها را در نظر گرفته و قدرت یا ضعف آنها را بررسی کنید. در این بین تفاوتی در میان مکاتب و گروه های فکری مختلف وجود ندارد.

نباید از ترس اشتباه کردن، تفکر را تعطیل کرد.

- مسئله دیگر این است که گاهی فضای تبلیغاتی بر علیه یک باور شکل می گیرد و در این حالت، اگرچه آن باور دارای دلایل کافی است ولی به خاطر تبلیغات صورت گرفته، افراد به جهت روان شناختی، نمی توانند آن باور را بپذیرند و این در واقع تاثیر آن تبلیغات است. برای بررسی یک عقیده باید از تاثیرات تبلیغات رسانه ای به دور باشیم.

- مطلب نهایی نیز آنکه، نیازی نیست نگران بسته شدن تاپیک باشید. این سایت به جهت پاسخگویی به همین سوالات ایجاد شده است و تا جایی که مطالب ارائه شده، در چارچوب اخلاق و منطق باشد، امکان بیان شدن، خواهند داشت.

موفق باشید

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری