نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا عضويت در اسك دين در اعتقادات شما اثري داشته است؟

رأی دهندگان
120. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • باعث تقویت اعتقاداتم شده

84 70.00%
  • باعث تزلزل در اعتقاداتم شده

15 12.50%
  • اثر محسوسی نداشته

21 17.50%
صفحه 1 از 20 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا عضويت در اسك دين در اعتقادات شما اثري داشته است؟(+ يا - بياييد تو)

شروع کننده موضوع

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

آيا عضويت در اسك دين در اعتقادات شما اثري داشته است؟(+ يا - بياييد تو)

با سلام و خسته نباشيد.
    دوستان عزيز از آنجا كه در اسك دين ابزاري براي تراز گرفتن از عملكرد سايت وجود نداره ؛ لذا هدفم از ايجاد اين تاپيك اينه كه يه ديد كلي از عملكرد و كارآئي اين سايت محبوب داشته باشيم.
    لذا از دوستان خواهش مي كنم كه اگر تجربه مفيدي هم در خصوص اثر سايت در اعتقاداتشون دارند؛ بطور مختصر سير تغييرات اعتقاديشون را بيان كنند و همچنين در راي گيري تاپيك شركت كنند.
    باز تصريح مي كنم كه چه اعتقاداتتون به دين اسلام محكمتر يا ضعيفتر شده فرقي نميكنه و فقط مي خواهيم عملكرد سايت رو بررسي كنيم.
    موفق باشيد.

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

2. صلوات ها 43

3.  

نوشته
    205
    حضور
    18 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1465

سلام

در دوره زمونه ، عموما افراد مذهبی رو ما کم می بینیم.بخاطر همین در مورد برخی مسایل امروزی ، از نظرات و باورهای اونها اطلاعی نداریم.
    اینجا محیط و انجمن خوبی هست تا از باورهای اونها در مورد مسایل روز اگاهی پیدا کنیم و به کار بگیریم.
    بنده به شخصه خیلی چیز ها از این سایت یاد گرفتم.می تونم بگم 60% اطلاعاتی که در مورد دین دارم رو از این سایت یاد گرفتم.به نظر من هرکسی این انجمن رو راه انداخته ، جاش تو بهشته.

اوایل هم وقتی اول سوال ها رو میدیدم ، با خودم میگفتم اره این کاربر راست میگه ، دین اینجاش یه اشتباه کوچولو داره.اما بعد پاسخ کارشناس ، متوجه می شدم که نه ! اینطور نیست.

یا حق

((امید به وعده ی خدا=ادْعُوني‏ أَسْتَجِبْ لَكُمْ))
    امام رضا (ع) فرمود جدم امام باقر (ع)فرموده است:
    گاهی خدا بنده ای را دوست دارد،دعایش را مستجاب میکند اما سالها آن را به تاخیر می اندازد تا ارتباط او با خدا قطع نشود؛وقتی به یاد حاجتش می افتد گریه می کند و با خدا حرف می زند.
    هیچ وقت ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان ، مقایسه نکنید.
    کاربر حق تعالی = کاربر در محضر خدا

5. صلوات ها 29

نوشته
    500
    حضور
    16 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1648

این‌جا تارنمای بسیار خوبی است و چون در آن سخن از کیش و خداست، آدمی را به شیرینی‌ای دلچسب می‌رساند.

اما از دیدگاه ما، باید کارشناسان را به بخش پاسخ‌گوی ساده و چیره جدا کنند.

زیرا بسیار دیده‌ایم که کارشناسان توانایی پاسخگویی به پرسش‌ها سخت و گاهی نیمه‌سخت را هم ندارند و سخنانی می‌گویند که می‌توان گفت ربطی به پرسش پرسش‌کننده ندارند.

این‌گونه پرسش‌ها بسیار دیده می‌شود و از سویی می‌توان خرسند بود که مردم ما، تیزبین شده‌اند، و از سوی دیگر نگران؛ زیرا کسی نیست که به این پرسش‌ها پاسخی بدهد.

این‌کار باعث می‌شود جوانان و پرسش‌کننده به پاسخ‌گویان و سخنوران اسلام بدگمان شوند و در پی یافتن پاسخ خود، به دنبال کسانی بروند که آگاهی بالایی دارند ولی نه در جهت خوبی‌]ها.

اگر بخواهیم راستگو باشیم، بهتر است پاسخ‌گویان به چنین پرسش‌هایی، هیچگاه پاسخ ندهند؛ زیرا پاسخ ندادن بهتر از این است که سخنانی بی‌ربط بگوییم و این کار، بیشتر به زیان اسلام است.

مردم باهوش هستند و به‌آسانی می‌توانند مربوط و نا مربوط را درک کنند.

7. صلوات ها 20

علاقه
    نجوم و دین و مذهب اسلام و سیاست
    نوشته
    456
    حضور
    16 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    2026

هو العادل
    با سلام
    از وقتی که در این انجمن عضو شدم واقعا با احکام دینم بیشتر آشنا شدم و سعی کردم بیشتر آن ها رو به خوبی انجام دهم ان شالله که قبول حق تعالی شده باشد.
    خیلی از کارهای بدم را با دیدن حکم شرعی آن ها ترک کردم یا در حال ترک آن هستم.

منم نیز موافقم که بعضی اوقات کارشناسان سخنانی می گویند که میتوان گفت ربطی به پرسش پرسش کننده ندارد.

اما در کل اگر بخواهم این انجمن را با انجمن ها دیگر مقایسه کنم نمره ی 20 از 20 به این انجمن می دهم.

برای همه ی اسک دینی ها آرزوی تندرستی و سلامتی دارم.

به امید ظهور حجت ابن الحسن المهدی(عج)
    ویرایش توسط safareeshghe : ۱۳۹۲/۰۶/۲۹ در ساعت ۱۲:۴۰
    تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد

9. صلوات ها 22

علاقه
    توحید
    نوشته
    45
    حضور
    1 روز 22 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

بله عضویت در اسک دین(البته اسم خیلی ناجوری داره. بگذریم!) برای من خیلی مفید بوده است فهمیدم که مفهوم قرآن چیزی نبوده است که باعث شده است 1400 کسی نتواند کتابی در حد آن بیاورد(با توجه به بررسی مفهوم سوره کوثر) بلکه ارزش ادبی قرآن این امر را محقق ساخته است البته باز هم این موضوع جای بحث دارد که آیا یکه تازی قرآن در ادبیات عرب چیز معجزه آسایی است یا خیر؟(این سوال از آنجا پیش می آید که اثری همانند شاهنامه هم 1000 سال رقیبی در ادبیات فارسی نداشته است.)
    برای خواندن مباحثی که مرا به این نتیجه گیری رساند به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.askdin.com/thread28711.html

11. صلوات ها 11

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

سلام منم با یکی از کاربرا موافقم
    اسکدین جنبه ی تذکر رو داره برام
    گاهی متوجه یه ایرادم نیستم و تو یه تاپیک سوال جواب ها رو میخونم متوجه میشم تو این زمینه کم کاری داشتم

خدا توفیق بیشتر بهتون بده
    برای همه کاربرا آرزوی عاقبت بخیری دارم.

التماس دعا

وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

13. صلوات ها 22

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

عرض قدردانی و سپاس

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه الله

رسم ادب و وظیفه شرعی بر من حکم میکند که به این بهانه از اساتید و موسسین و کاربران گرامی سایت عرض تشکر و قدر دانی داشته باشم و انجام این وظیفه با طرح این موضوع میسر شد.

بنده حدودا 3 سال و اندی است که در این سایت عضوم البته قبل از آشنائی با آن در سایت پرسمان قرآنی حضور داشتم .
    خب قبل از اینکه اینجا تاسیس شود بقول حق تعالی گرامی جائی نبود که محفل مذهبی هائی باشد و مباحث دینی مطرح شود و آنهم بصورتی علمی که از آن تا بتوانم از آن استفاده نمایم.

سایت پرسمان دینی اسک دین یک دانشگاه مجازی برایم بوده و هست. . اساتید با اخلاق و عالم و صبور این سایت و البته سایت پرسمان قرآنی ابزار علم آموزی شدند و سوالات کاربران عزیز ابزار تفکر و تعقل .

بی تعارف آنچه که از خدا میخواستم را در اینجا یافتم لذا اینترنت برای بنده یک معنی بیشتر ندارد . مباحث علمی ای که در این سایت مطرح میشود و تحقیقاتی که درباره موضوعات مطرح شده در آن در خارج و داخل اینترنت انجام داده و میدهم.

آن تعقل و تفکری که قرآن کریم به آن توصیه فرموده را در این سایت ها یافتم.

خب طبیعی است که هر چه در این سایت آموختم و امثال شما دوستان مسبب طرح آن شدید ( حال از هر نوع بحثی که بوده ) و اساتید با حوصله و علم لازم پاسخ دادند باعث برکت فهم بیشتر و اصلاح بیشتر در اشتباهات بنده گردید.

برای همه شما آرزوی سلامتی و عاقبت بخیری از درگاه خداوند رحمان خواهانم.

و من الله التوفیق

یاحق

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۲/۰۶/۲۹ در ساعت ۱۴:۴۲
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

15. صلوات ها 29

علاقه
    پس از مرگ شناسی
    نوشته
    283
    حضور
    8 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط ma313 نمایش پست ها
    عضویت در اسک دین(البته اسم خیلی ناجوری داره. بگذریم!)
    درود
    خب بگو پرسمان دینی خوبه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط safareeshghe نمایش پست ها
    منم نیز موافقم که بعضی اوقات کارشناسان سخنانی می گویند که میتوان گفت ربطی به پرسش پرسش کننده ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط آبـرنـگـ نمایش پست ها
    ین‌کار باعث می‌شود جوانان و پرسش‌کننده به پاسخ‌گویان و سخنوران اسلام بدگمان شوند و در پی یافتن پاسخ خود، به دنبال کسانی بروند که آگاهی بالایی دارند ولی نه در جهت خوبی‌]ها.

نقل قول نوشته اصلی توسط آبـرنـگـ نمایش پست ها
    اگر بخواهیم راستگو باشیم، بهتر است پاسخ‌گویان به چنین پرسش‌هایی، هیچگاه پاسخ ندهند؛ زیرا پاسخ ندادن بهتر از این است که سخنانی بی‌ربط بگوییم و این کار، بیشتر به زیان اسلام است.
    آره درسته زبانزدی می گوید

ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان

17. صلوات ها 10

علاقه
    دین - علم - سیاست - شطرنج
    نوشته
    300
    حضور
    13 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    1720

سلام دوستان
    یه مدتی بود که کمبود دوستای مذهبی رو تو زندگیم احساس میکردم. از طرفی هم قبلا" از طریق گوگل یا ... با این سایت آشنا شده بودم.
    تو سایت ثبت نام کردم و خدا رو شکر میکنم تو همین چند ماه تونستم خودم رو با شرایط وفق بدم.
    خیلی چیزا از سایت یاد گرفتم چه احکام، چه اخلاق، چه ... . مخصوصا" در مورد شهدا. که خیلی بیشتر روم تاثیرگذار بود.
    طبیعتا" هیچ چیز کامل نیست و سایت اسک دین هم از این قاعده مسثنا نمی باشد! و همچنین هیچ کس همه چیز دون نیست و کارشناسای سایت هم از این قاعده مستثنا نمی باشند!
    ولی اون چیزی که ستودنیه تلاش و ادب و شخصیت این عزیزان کارشناسه. حیفم میاد چند مورد نمونه رو عرض نکنم:
    من وقتی که در مورد کپی رایت از استاد "اسراء" سوالی پرسیدم و سوالم طوری بود که هم پیچیده و هم نسبتا" جدید، با اینکه ایشون تو سفرهای تبلیغی ماه رمضون بودند برام پیغام دادند و ازمن چند روز وقت خواستند که با تحقیق جواب سوالم رو بدند و البته همین کار رو هم کردند.
    یا وقتی برای استاد "حامی" (هر چند دیگه نیازی به تعریف از تلاش های ایشون نیست) یک متن طویلی مشاوره ای نوشتم و براشون پیغام خصوصی کردم ایشون لطف کردن متن بنده رو خوندند و بعد یکی دو روز جواب هم دادند!
    یا وقتی از جناب "استاد" سوالی رو پرسیدم ایشون برام پیغام دادند و از اینکه چند روز جواب سوالم به تاخیر افتاد اون هم به خاطر کسالت ایشون از من عذرخواهی کردند! (مستند در پیغام های کاربران در پروفایل بنده). کدوم مسئولی رو میشناسید که بیاد عذرخواهی کنه؟
    از این نمونه ها زیاده که خودتون هم حتما باهاش مواجه شدید.
    هر چند به قوانین "چت باکس" یا برگزار نشدن "صندلی داغ" انتقاداتی وارده ولی در مجموع این سایت رو خیلی خیلی خیلی دوست دارم و از تمامی عزیزان تشکر می کنم.
    موفق باشید.
    این روزها، خیلی به آن روزها فکر می کنم.
    شما چطور؟
    (یادداشت های کاربری من - صفحه 3 - نوشته دوم)
    منتظر نظراتتون هستم.

یادداشت های کاربری من (23 نوشته)

شهید محمّدرضا رمضانی چمازی

19. صلوات ها 17

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

بیشتر از اعتقادات رو رفتارای اجتماعی من(به عنوان یک زن) اثر داشت به خصوص پستهای جناب حامی که میخوام ازشون تشکر ویژه بکنم . ایشالا اجرشون با خدا...
    و البته باقی کارشناسان که یه خسته نباشید باید بهشون گفت.این طور بحث مداوم کردن با همه جور ادم خیلی صبرو حوصله لازم داره

فقط موتاسفانه گاهی پیش میاد تاپیکها یی بدون کارشناس زیاد جلو میره و بیشتر شبهه ایجاد میکنه تا اینکه اثر مثبت داشته باشه

ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ در ساعت ۱۵:۰۸
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

21. صلوات ها 19

صفحه 1 از 20 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)