چگونه وجود مقدس امام عصر (عج) را در زندگی احساس کنیم؟

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

تشکر از اینکه انجمنی را به موضوع مهدویت ختصاص دادید.
این سوال را برای کسانی می پرسم که مادیات را بیش از معنویات بها می دهند.

زمان دانشجویی ، استاد خیلی باصفایی داشتیم ، یه بار یکی از دوستان این سوال را از ایشون پرسید، استادمون اینطور جواب دادند:
" هر روز صبح زیر آسمون رو به قبله بایست و سه بار بگو : السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه
جواب سلام واجب است ، پس مطمئن باشید آقا جواب سلامتون را می دهند و خوشا به حال آن کسی که اقا به ایشون سلام کنند ، اثر این سلام را در زندگیتون حتما می بینید ، یکی از اثراتش برکت هست. "

مدتها از این صحبت می گذره و اما من حتی یک کلمه از حرفهای استادم را فراموش نکردم.

[="purple"]

نقل قول:
السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه

پس من هم دست به سینه ام می گذارم و عرضه می دارم

السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه

آقا جان به جان مادرت زهرا سلام الله علیها
یه گوشه چشمی
[="magenta"]توکه یک گوشه چشمت غم عالم ببرد
حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد[/]
ممنون از راه کارتون[/]

[=arial][=&quot]به یاد امام مهدی (عج[/][=&quot])[/][/]

[=arial][=&quot]شهر کنعان را خشکسالی و قحطی فرا گرفته بود، و فرزندان یعقوب برای سومین مرتبه، بار سفر بستند و روانه مصر شدند[/][=&quot].[/][/]

[=arial][=&quot]در این سفر، برخلاف سفرهای گذشته، نوعی شرمساری روح آنان را آزار می‌داد، زیرا در سفر گذشته، سابقه آنان نزد عزیز مصر، آسیب دید و اینان گروهی بدنام معرفی شدند. شاید برخی آنان را به عنوان «گروه سارقان کنعان» می شناختند[/][=&quot].[/][/]

[=arial][=&quot]از سوی دیگر، این نوبت، متاع بسیار اندکی برای معاوضه با گندم و سایر مواد غذیی به همراه آورده‌بودند و از دست دادن بنیامین‌ـ در سفر گذشته‌ـ و ناراحتی جان افزای پدر، غم آنان را افزون کرده بود[/][=&quot].[/][/]

[=arial][=&quot]در میان انبوه مشکلات و ناراحتی‌هی جانکاه، تنها جمله آخر پدر که فرمود: «از رحمت خدا مایوس نباشید».* مایه تسلّی خاطر آنان بود[/][=&quot].[/][/]

[=arial][=&quot]فرزندان یعقوب با تمامی این مشکلات بریوسف واردشدند. در این هنگام، با نهایت ناراحتی رو به سوی او کردند
و گفتند: «یا یها العزیز مَسَّنا وَاَهْلنا الضّرّ وَجئنا بِبضاعة مزجاة فَأَوف لَنا الکیل وَتَصََّدق عَلَینا انّ اللّهَ یجْزِی المُتَصدِّقین؛

ای عزیز، به ما و خانواده ما رنج بسیار (قحطی، ناراحتی و بلا) رسیده است و سرمایه اندک و بی ارزشی همراه آورده‌یم [با ین حال به کرم و بزرگواری تو تکیه کرده‌یم] پیمانه ما را به تمام و کمال پُرکن و برما منّت بگذار و تصدّق کن که خداوند بخشندگان و کریمان را دوست دارد».(سوره یوسف، یه 88[/][=&quot])[/]

[/]

[=arial][=&quot]این حالت فرزندان یعقوب‌(ع) یادآور خاطره‌ی است:

علاّمه ایت‌اللّهی نقل می‌فرمود که: در اوّلین سفر حجّ که با پدر پیرم مشرف شده بودم، صبح روز دوازدهم ذیحجه، بری اعمال حجّ به مکّه آمدیم،

در برگشت به جهت ازدحام جمعیت، ماشین تا مسجد [/][=&quot]«[/][=&quot]خیف» بیشتر نیامد و چون تا خیمه‌ها راه زیاد بود و پدرم ناتوان از راه رفتن و به جهت انجام اعمال حجّ، بسیار خسته و درمانده شده بود، به دنبال وسیله‌ی بری رفتن به خیمه بودم که در ضمن به حضرت مهدی‌(عج) نیزمتوسّل شدم و حضرت را با جمله «یا صاحب الزمان أغثنی» می‌خواندم.

در همین موقع با چشمی اشکبار یه مبارکه سوره یوسف را ـ که قرآن از زبان برادران یوسف، زمانی که در تنگنا سخت زندگی قرار گرفته بودند، بیان می‌کندـ تکرار می‌کردم: «یا یها العزیز مسّنا وأهلنا الضّرّ وجئنا ببضاعةٍ مزجاةٍ فأوف لنا الکیل وتصدّق علینا انّ اللّه یجزی المتصدّقین[/][=&quot]».[/]

[/]

[=arial][=&quot]پدرم نیز وقتی چنین وضعیتی را دید، شروع به استغاثه کرد و با ذکر «یا ابا‌صالح ادرکنی» شروع به گریه کرد و به تصور اینکه راه را گم کرده‌ام، از حضرت می‌خواست که راه را به ما نشان‌دهد[/][=&quot].[/][/]

[=arial][=&quot]لحظاتی نگذشت که دیدم دو نفر با لباس عربی آمدند و مرا با اسم صدا زدند و فرمودند[/][=&quot]: [/][=&quot]علاّمه! با ما بیا.
من چند لحظه درنگ کردم، فرمودند: نترس! با ما بیا. حرکت کردم و چند دقیقه بعد، کنار خیمه بودم.
پرسیدم: شما اهل کجا هستید؟ فرمود: مدنی هستیم[/][=&quot]. [/][=&quot]گفتم: از سادات «نخاوله» هستید؟ فرمودند: خیر. سؤالات دیگری هم کردم و بعد تعارف کردم که به خیمه تشریف بیاورید تا بیشتر درخدمت شما باشیم. فرمودند: ان شاء اللّه در مدینه مرا می‌بینید[/][=&quot].[/]
[/]

[=arial][=&quot]

[/]

[/] [=arial][=&quot]قابل ذکر است سید بن طاووس می‌گوید: وقتی به آن بزرگوار ـ حضرت مهدی(عج)‌ـ خطاب می‌کنی، پس از تقدیم سلام زیارتی را که با سلام الله الکامل آغاز می‌شود بخوان و بگو: یا ایها العزیز…. ترجمه کشف المحجة (فانوس)، ص231[/][=&quot].[/][/]

گل نرگس;11379 نوشت:

با سلام

یه نکته

معنا دار این سوال به اینه که یه اصلی را مسلم گرفته وان حضور و ناظر بودن امام زمان(عج) در زندگی ماست

پس از مسلم بودن این اصل سوال بعدی مطرح می شود که:

چه کنیم تا این حضور را احساس کنیم؟

خواستم توجهی داده باشم به این نکته که:

ما بخواهیم و نخواهیم ایشان به زندگی ما نظر دارند و حضور در زندگی ما دارند ما باید با اعمال خودمان جلب نظر و عنایت بیشتر کنیم تا در زندگی ایشان را احساس کنیم

حال چه اعمالی ؟؟؟؟؟

گل نرگس;11379 نوشت:
چگونه وجود مقدس امام عصر (عج) را در زندگی احساس کنیم؟ این سوال را برای کسانی می پرسم که مادیات را بیش از معنویات بها می دهند.

با سلام

اين سوال و طرح بحث جالبي بود كه چندي پيش مطرح شده بود

با اضافه شدن كاربراي جديد و دوستان عزيز

گفتم شايد راه كارهايي داشته باشند

و نشود مثل گذشته كه بدون جواب از اسكرول خارج وبايقاني شود.

البته شبيه اين بحث را دوست عزيز در اين تايپك مطرح كرده

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3260

به نظر مي شود گفت هر دو يه مطلبند.

منتظر نظرات دوستان مي مانيم

عزيز موعودي!
حال كه فرصت يافتم تا كلامي از سر سوز و درد براي تو بنگارم، بگذار حواشي را رها كنم و بگويم آنچه كه وجودم را به آتش كشيده است...
دوست عزيز موعودي!

بارها و بارها با خود گفته و نوشته‌ام كه: اي كاش هر كس تنها يك قدم برمي‌داشت، و اين اي كاش وجودم را مي‌سوزاند.

شايد بگويي يك قدم چه اثري دارد؟
و آنگاه مي‌گويم دوباره ببين و باز بينديش... اگر من و تو و تمام موعوديان هر كدام تنها و

تنها يك قدم برمي‌داشتيم، آن يك قدم‌ها ديگر تنها نبودند. هزاران و شايد ميليون‌ها قدم مي‌شدند.

اگر هر كدام ما همت كنيم تا مطلب كتابي درباره آقا را به يك دوست بياموزيم...

اگر هر كدام ما همت كنيم و تنها يكي از اعضاي خانواده را بيش از پيش با امام زمان(ع) آشنا كنيم...

اگر هر كدام ما همت كنيم و براي سامان دادن به زندگي يك خانوادة شيعه فقير تلاش كنيم...

اگر هر كدام ما همت كنيم و تنها براي آشنايي يك كودك 4 تا 10 ساله با يوسف زهرا(س) بنويسيم...

اگر هر كدام ما همت كنيم و از يكي از هواهاي نفساني خود به احترام مولا دست بشوييم...

اگر هر كدام ما همت كنيم و هر هفته يا هر ماه دو ركعت نماز توسل به ولي عصر(ع) بخوانيم و از فتن آخرالزمان به آن عزيز پناه ببريم...

اگر هر كدام ما براي برپايي يك مجلس جشن يا عزاي آل الله در طول سال وقت و نيرو صرف كنيم...

و اگر هر كدام از ما يك قدم برداريم... خيلي چيزها عوض خواهد شد.

ديگر ما همان جوان قبل نخواهيم بود...

آن زمان ديگر ارتباط با مولايمان به شكل ديگري خواهد بود...

و بيش از پيش براي او خواهيم بود...

پس بيا و همت كن.
.. بيا تا با هم،‌ هر كدام يك قدم براي او و به سوي او برداريم... آنگاه خواهيم ديد كه ديگر قدم‌هامان در ظل

عنايت و لطف او ادامه خواهد يافت.

او مهربان‌ترين مولاست... او كريم‌ترين مولاست
...

قدم اول را بايد ما برداريم؛ گرچه يقين داريم كه آن قدم‌ها جز به نظر او نخواهد بود.

يا حق.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

صحبت ها جالب بود و عِطر امام عصر علیه السلام رو پراکنده میکرد :

یه سری راهکار هم بنده از اساتیدم یادگرفتم ، ارائه میدم ، امیدوارم مفید باشه :

1 . همونطوری که دوست خوبمون فرمودن ، هر روز به حضرت سلام بدیم ، معنا نداره که به کسی که نیست سلام بدی ، پس حتماً بودنش رو احساس میکنی و مطمئن باش جواب سلام میشنوی

2 . برای سلامتیشون صدقه بندازیم ، همونطوری که برای بقیه عزیزانمون اینکار رو میکنیم ، تذکر اینکه ایشون تحت حفاظت خاص خداوند هستن و این صدقه یعنی ما خودمون رو بیمه حضرت میکنیم ، در هر صورت اخلاص در این کار حرف اول رو میزنه!

3 . براشون دعا کنیم ، تا ببینیم وقتی برامون دعا میکنن چه اتفاقاتی رو تجربه میکنیم ! هر روز مداوم

4 . باهاشون مشورت کنیم ، تا اون حدی که همیشه اولین انتخابون برای مشورت ایشون باشن و اگه سراغ شخص دیگری هم میریم ایشون فرستاده باشن ! ( خیلی مهمه ، حضورشون رو باور میکنی ، عمیقاً ، مخصوصاً زمانی که از جواب های بی نقصشون بهره مند بشی )

5 . تو هر مسئله ای چه کوچیک و چه بزرگ به ایشون توسل کنیم ، حتی تو آب خوردن ، تو راه رفتن ، تو بیدار شدن ، تو خوابیدن و . . . توسل زیاد باب ارتباط های خاص رو باز میکنه !

6 . ازشون چیز هایی رو بخوایم که میدونیم خوشحالشون میکنه !
مثلاً توفیق اعمال عبادی خاص ، توفیق توحید و معرفت واقعی ، توفیق خدمت گذاری به ساحتشون ، حتی توفیق اینکه صحبت کردنمون برای تبلیغ نام ایشون باشه !

7 . خودمون رو بهشون بچسبونیم !!!!!
هر روز متذکر بشیم که اگه از در این خونه جدامون کنن ، هیچ جای دیگه ای نداریم ! هر روز بهشون بگیم و بخوایم که از تقصیرهامون بگذرن

8 . سعی کنیم نام فراموش شده شون رو این طرف و اونطرف زنده کنیم ، هیچ جایی از این قضیه نترسیم ، خدا میدونه چی گیرمون میاد !!!!
فقط میخوام بگم ، ایمان داشته باشیم هر جایی که نامی از ایشون زنده کنیم ، مطمئناً تو اون لحظه توجهات خاص ایشون به ماست و یقین داشته باشیم لبخندی بر لب های مبارکشون نشوندیم ، و آیا زیبا تر از این میتونیم بخوایم ؟؟؟؟

9 . هر روز چندین دقیقه باهاشون درد دل کنیم ، چرا ؟ چون هم دل خودمون سبک میشه ، و مهمتر اینکه هم ایشون از تنهایی و غربت در میاد ، فکر کنید همه بچه شیعه ها روزی چندین دقیقه با حضرت درد دل کنن . . . . چی میشه ؟؟؟!!!

10 . مطمئناً انجام واجبات و ترک محرمات و سعی در مستحبات ایشون رو خوشحال میکنه !

بسه دیگه حالا فعلاً همین ها رو داشته باشیم تا اگه لیاقت داشتیم حضرت بقیه اش رو ، خودشون بهمون یاد بدن!

و نهایتاً اینکه

رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

تکرار ، تکرار ، تکرار
باید اتصال دائمی باشه ، نه مقطعی !!!!!

التماس دعا . . .

به نام علی اعلی
سلام به منتظران واقعی!

واقعا تاپیک بسیار پر محتوایی بود.

و دوستان گرامی هم نکات بسیار خوبی را اشاره کرده بودند

یک نکته هم من حقیر اضافه کنم:

امام زمان عبد مخلص خدا هستند
اگر می خواهیم که امام زمان(ارواحنا له الفداء) بیشتر در زندگیمان احساس شود، باید ما هم از سنخ و از جنس امام زمان باشیم.
باید ما هم یک بنده خوب خدا باشیم مثل امام زمان (عج)

کاش شود که تو ما را به دعایی یاد کنی
که محتاج یک غمزه چشم توام، مولا جان

:Gol:اللهم عجل لولیک الفرج:Gol:

با سلام

:Gol:و این مطالب برای نیمه شعبان :Gol:

هرکدوم از ما در اوامر و عمل کردن به شرع به حضرت شبیه تریم به حضرت نزدیکتریم.(مرحوم آیت الله بهجت)

خب همین !

فقط سلام وصدقه
دیگه می فهمی امام هم وحود داره ؟

victoryone;238299 نوشت:
دیگه می فهمی امام هم وحود داره ؟

با سلام

عزیز جان حالت خوبه
حوصله بحث داری یا می خوای از این شاخه به اون شاخه بپری؟؟؟

خب بزرگوار تو تایپک قبلی که مطلب نوشته شده است

http://www.askdin.com/thread3753.html

اگر نقدی ، مطلبی ، اعتراضی به این جواب ها دارید بفرمایید

در خدمت ایم

اخه این طوری که نمی شه عزیز

یا علی

طاها110;238306 نوشت:

با سلام

عزیز جان حالت خوبه
حوصله بحث داری یا می خوای از این شاخه به اون شاخه بپری؟؟؟

خب بزرگوار تو تایپک قبلی که مطلب نوشته شده است

http://www.askdin.com/thread3753.html

اگر نقدی ، مطلبی ، اعتراضی به این جواب ها دارید بفرمایید

در خدمت ایم

اخه این طوری که نمی شه عزیز

یا علی

آخه داشتم جواب این تاپیک رو می دادم :ok:

نه حالم خوب نیست :Ghamgin:

victoryone;238310 نوشت:
آخه داشتم جواب این تاپیک رو می دادم نه حالم خوب نیست

با سلام
بفرمایید بزرگوار
هر طور راحتید
بی صبرانه منتظر شنیدین نظراتتان هستیم :ok:
فقط اگر حالتان خوب نیست
به فرصت دیگری بحث را پی بگیریم :Cheshmak:

یا علی

حمید;29848 نوشت:

5 . تو هر مسئله ای چه کوچیک و چه بزرگ به ایشون توسل کنیم ، حتی تو آب خوردن ، تو راه رفتن ، تو بیدار شدن ، تو خوابیدن و . . . توسل زیاد باب ارتباط های خاص رو باز میکنه !

اگر قراره تو هر مسله کوچکی به امام زمان عج توسل کنیم

پس یاد خدا چی میشه ؟

لابد هر وقت کاری هم انجام دادیم باید شکر امام رو بکنیم !

با سلام به همگی دوستان

در تمنای نگاهت بیقرارم تا بیایی
من ظهور لحظه ها را می شمارم تا بیایی

خاک لایق نیست جانا تا به رویش پا گذاری
در مسیرت جان فشانم، گل بکارم تا بیایی

:Gol:اللهم عجل لولیک الفرج:Gol:

جمع اوری شماره های منتظران و دعا کنندگان برای فرج امام زمان عج در سراسر ایران
در سایت نهضت جهانی دعای فرج

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان عج

دوستان منتظر در این برنامه (
تنها مسیر ویژه ماه شعبان ولادت امام زمان عج) شرکت کنند و به دیگر منتظران هم اطلاع رسانی کنند دوستان هدف دوستان مان در سایت التجا این است که شماره های منتظران سراسر ایران را که اهل دعا هستند جمع اوردی کرده و انها را از برنامه های دعاهای همگانی با خبر کنند تا همه با هم در سراسر ایران برای مولای غریب و مظلوممان دعا کنیم ان شا ء الله
منتظرانی که مایل به شرکت در این مسابقه نیستند اما می خواهند در دعای همگانی نهضت جهانی دعای فرج شرکت کنند
عدد 5 را به 143 143 3000 پیامک کنند.

victoryone;238322 نوشت:
اگر قراره تو هر مسله کوچکی به امام زمان عج توسل کنیم

پس یاد خدا چی میشه ؟

لابد هر وقت کاری هم انجام دادیم باید شکر امام رو بکنیم !

سلام علیکم فکرنمیکنم توسل به امام عصر(أرواحناله الفداه)منافاتی بایادخداداشته باشه نه تنهامنافاتی نداره بلکه این توسل درطول یادالهی قرارمیگیره نه درعرض که بگیم مشکل ایجادمیکنه.
دررأس اراده هااون اراده الهیه که دررتبه اول قرارمیگیره ومابقی اراده ها یه نشاای هستندبرای اون اراده برترواول
خدای متعال
امامان
.
.
.
وبه این صورت میادپایین ازنظرشماایناباهم منافاتی دارن؟یعنی اراده امامان معصوم(علیهم السلام)درطول اراده خداوندی هستش.وقتی شماتوسلی دارین وحاجت خودتون رومیگیرن دروواقع اون اراده برترواوله که حاجته شماروداده واون امام بزرگواردرواقع یه فیضی هست برای اون رحمت.وتشکرازامام درراستای تشکازخداوندخواهدبود.

گل نرگس;11379 نوشت:

شما حظور خدا رو در زندگی حس کن ،امام زمان پیش کشت.کی گفته ایشان باید یا میتواند در زندگی شخصی مردم حظور داشته باشه؟
جناب حمید
راه کارهای شما همگی محملات و شرک میباشد.بارها تو این انجمن در باره شرک گفتگو شده و نیازی نمیبینم دوباره سرش بحث کنم
بروید یک بار هم که شده قران را بخوانید تا حقیقت این مطلب پی ببرید

مردخدا;240559 نوشت:
شما حظور خدا رو در زندگی حس کن ،امام زمان پیش کشت.کی گفته ایشان باید یا میتواند در زندگی شخصی مردم حظور داشته باشه؟
جناب حمید
راه کارهای شما همگی محملات و شرک میباشد.بارها تو این انجمن در باره شرک گفتگو شده و نیازی نمیبینم دوباره سرش بحث کنم
بروید یک بار هم که شده قران را بخوانید تا حقیقت این مطلب پی ببرید

دوست عزیز کاملا معلومه شما به امام زمان(ع) کوچکترین اعتقادی نداری
لطف کن به عقاید دیگران احترام بگذار
من حاضرم قسم بخورم دیدگاه شما با یه وهابی هیچ فرقی نداره
در ضمن اگر در مورد نقش امام زمان(ع) در زندگی ما شک داری سوالاتت رو بگو یقین داشته باش جواباش رو میبنی و اگر انسان فهمیده ای باشی دست از این تفکرت بر میداری

سبوی تشنه;240566 نوشت:
دوست عزیز کاملا معلومه شما به امام زمان(ع) کوچکترین اعتقادی نداری

بله.من به امام زمانی که حدود و اختیارات خدا و یا واری او را دارد اعتقاد ندارم.شما هم همچنین به امام زمانی که خدا و پیامبر وعده داده اعتقاد نداری
سبوی تشنه;240566 نوشت:
من حاضرم قسم بخورم دیدگاه شما با یه وهابی هیچ فرقی نداره

تا انجا که من میدونم وهابی ها امام مهدی رو افسانه و دروغ میدانند.شما هم از او افسانه ساخته اید و به او دروغ میبندید

مردخدا;240577 نوشت:
بله.من به امام زمانی که حدود و اختیارات خدا و یا واری او را دارد اعتقاد ندارم.شما هم همچنین به امام زمانی که خدا و پیامبر وعده داده اعتقاد نداری

تا انجا که من میدونم وهابی ها امام مهدی رو افسانه و دروغ میدانند.شما هم از او افسانه ساخته اید و به او دروغ میبندید

چه فرقی میکنه حرف شما کمی از حرف وهابی ها کمرنگ تره مهم اینه که با عقاید شیعه فاصله داره
اصلا کاملا معلومه با عقاید شیعه آشنا نیستی نمیدونم شایدم شیعه نباشی
در ضمن میشه بگی امام زمانی که خدا و پیغمبرش وعده دادن چه ویژگی هایی داره لطف کن منبعشون رو هم بده میترسم از کتابهای محمد ابن عبدالوهاب باشه
یه نمونه از افسانه ها و دروغهای ما رو که در کتب معتبرمون اومده رو بگو

سلام.ببخشیدوارد بحثتون شدم...

مثل اینکه موضوعتون درمورد امام زمانه..فکرنمی کنم حداقل معنی موضوع بحث برانگیزباشه!ظاهرا تبادل نظرتبدیل به بحث وجدل داره میشه..

ببخشید.قصدجسارت ندارم،اما اگر میشه تبادل نظر روبااحترام هرچی تمام تر بیان کنید.اگر منجی بشرظهورکنه....برایش اتحادقلب ها ازهرچیز مهم تره..

پس لطفا بهترباهم حرف بزنیم....بااحترام بیشتر..صراحت کلام خوبه اما نه با توهین......جدل وبحث

وناسزاگویی...البته ظاهرا شما ازاین فاکتورها استفاده نکردین اما دربطن کلمات غیرمستقیم دیده میشن.

برای احساس کردن آقا(عج)شناخت اولین مسیره..به دور ازتعصبات وتصویرقبلی ازآقا(عج)کهدرکودکی به

ماداده شده باید درموردش تحقیق کنیم..اگربهش شک دارید کافریامشرک نیستید..خب هرموضوعی باید برای عقل یک روز موردبررسی قراربگیره.البته اگراون شک شما رو به تحقیق وکنکاش صحیح وا داره..

البته قبول دارم گاهی فراترازتحقیق باید برویم..یعنی ارتباط روحی برقرارکنیم...چیزی در ماورا تابتونیم باقبلمون اون روباور کنیم.

دوست عزیز ممنون از یادآوری شما
اما متاسفانه ما سر موضوع بحث داریم جناب به اصطلاح مرد خدا دوستان انجمن رو مشرک خطاب میکنه بعدش دامنه اون رو وسیعتر میکنه و میگه همه تشیع

مردخدا;240577 نوشت:

متاسفانه جواب من رو ندادن تا ببینم عدلشون دال بر غلو گویی شیعه کجاست
شیعه کی امام زمان(ع) را در عرض خداوند دونسته؟
در ضمن جناب مرد خدا منظورت از ورای اختیارات خداوند چیه؟مگه واسه اختیارات خداوند حد و مرزی قائلید؟

تا اینجا که من بحث رو دنبال کردم:
چیزی که مورد بحث دوستان قرار گرفته بود این بود که وقتی خداوند وجود دارد، چرا به امام زمان (عج) توسل کنیم.
اینکه بعضی دوستان این مورد رو شرک دونستند.

اول این که شما وقتی به خداوند ایمان پیدا کنید و اسلام بیاورید، در برابر فرمان خداوند تسلیم می شوید.

این نمی شود که شما ادعای تسلیم در برابر خداوند داشته باشید، اما هر فرمانی را که خداوند به شما ابلاغ کرده، آنالیز کنید، اگر عقل بشری و ناقص، حکم بر اجرا داد، اجرا کنید، در غیر اینصورت آنرا اجرا نکنید.

تسلیم یعنی اطاعت بی چون و چرا.

شیطان هزاران سال بنابر روابات بر خداوند سجده و عبادت کرد و یکی از مقرب ترین ملائکه به پروردگار گردید.

تنها یکبار نافرمانی و عدم اطاعت، او را تا پایین ترین درجات تنزل داد.

آیا اگر شیطان بر انسان سجده کند، او مشرک حساب می شود یا خیر؟!

مگر سجده بر غیر خدا شرک نیست؟

پس چطور خداوند متعال شیطان را به جرم سجده نکردن بر انسان تا ابد از دایره مقربین و مؤمنین خارج کرد و شیطان از زیان کاران و رانده شدگان شد؟!

پاسخ این پرسش خیلی روشن است: اسلام و تسلیم.

اگر در برابر خداوند تسلیم شدی دیگر سؤال ندارد. وقتی گفت باید در مقابل این چیزی که من خلق کردم سجده کنی، به من هم باید سجده کنی. دیگر تکلیف شما و وظیفه شمایی که اسلام آوردی و تسلیم شدی، فقط سجده است و لاغیر. شیطان آنجا در صورت عدم سجده بر غیر خدا کافر محسوب می شود.

ببینید دوستان، از حد بندگی خود خارج نشویم، اگر اسلام آورده ایم، در مقابل خداوند تسلیم هستیم.

وقتی گفته شده از خدا و رسول اطاعت کنید، نافرمانی کفر محسوب می شود. به همین سادگی.

اگر رسول خدا (ص) توسل به ائمه (ع)، و زیارت قبور ائمه (ع) را جایز دانسته اند، شخصی آن عمل را شرک بنامد، آیا او از رسول اطاعت کرده؟ یا نافرمانی کرده؟!

و کسی که رو در روی پیامبر بایستد، و حکم او را نقض نماید، آیا کافر نیست؟!

سبوی تشنه;240591 نوشت:
متاسفانه جواب من رو ندادن تا ببینم عدلشون دال بر غلو گویی شیعه کجاست شیعه کی امام زمان(ع) را در عرض خداوند دونسته؟ در ضمن جناب مرد خدا منظورت از ورای اختیارات خداوند چیه؟مگه واسه اختیارات خداوند حد و مرزی قائلید؟

لطفا نظرات آقای حمید رو بخونید تا بفهمید چگونه امام مهدی رو در عرض خدا قرار دادند.در واقع خدا را برکنار و ایشان را بر کرسی خدایی نشاندند.متاسفانه تعداد اینگونه نظرات به حدی زیاد است که پاسخ دادن به همه آنها از حوصله و توان بنده خارج است .در این انجمن خدا هیچ وزن ومقامی ندارد و امامان چنان ستایش و پرستش میشوند که مسیح(ع) در آیین مسیحیان نمیشود.مهم نیست شما در باره من چی فکر میکنید چون من خود را موحد میدانم و اگر خدا بخواهد موحد میمانم.من از این انجمن کنار میرم و این آخرین کمنت منه.از همه میخواهم که بجای روایت و حدیث محمل ،قران رو راهنما و سرمشق قرار دهند چرا که خداوند خود فرمود این کتاب برای هدایت متقین کفایت میکند
بدرود همگی

مردخدا;240692 نوشت:
لطفا نظرات آقای حمید رو بخونید تا بفهمید چگونه امام مهدی رو در عرض خدا قرار دادند.در واقع خدا را برکنار و ایشان را بر کرسی خدایی نشاندند.متاسفانه تعداد اینگونه نظرات به حدی زیاد است که پاسخ دادن به همه آنها از حوصله و توان بنده خارج است .در این انجمن خدا هیچ وزن ومقامی ندارد و امامان چنان ستایش و پرستش میشوند که مسیح(ع) در آیین مسیحیان نمیشود.مهم نیست شما در باره من چی فکر میکنید چون من خود را موحد میدانم و اگر خدا بخواهد موحد میمانم.من از این انجمن کنار میرم و این آخرین کمنت منه.از همه میخواهم که بجای روایت و حدیث محمل ،قران رو راهنما و سرمشق قرار دهند چرا که خداوند خود فرمود این کتاب برای هدایت متقین کفایت میکند
بدرود همگی

دوست عزیز همه ما موحد هستیم
شما و امثالهم که فلسفه گذاشتن مهر رو نمیتونید درک کنید طبیعتا توسل به ائمه رو نمیتونید درک کنید
شما به خاطر صحبتهای یک نفر همه تشیع رو مشرک خوندید
تا حالا اسم حدیث ثقلین به گوشت خورده که تو کتب معتبر شیعه و سنی نقل شده
نی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا بعدی: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما »
«من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت و اهل بیت خودم. مادام که شما به این دو دست بیازند هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ گاه از هم جدا نمی‌شوند.»
من بارها با کسانی که به تشیع اشکال گرفتن بحث کردم هرگز مثل شما نبودن
شما به خاطر نداشتن دلیل برای ادعاهاتون دارید از انجمن میرید.
یاحق

مردخدا;240692 نوشت:
لطفا نظرات آقای حمید رو بخونید تا بفهمید چگونه امام مهدی رو در عرض خدا قرار دادند.در واقع خدا را برکنار و ایشان را بر کرسی خدایی نشاندند.

زمانی که به امام زمان (عج) می گوییم حجت الله، ایشان را منسوب به الله کرده ایم که بزرگتر از امام زمان (عج) است. این خود اعتراف به این است که خداوند تبارک و تعالی را بزرگتر از حجتش می دانیم. (یعنی حجتی از خدا، یعنی بخشی از چیزی، نه همه ی آن)
فکر کن.
اما با این قیاس اشتباهی که شما فرمودید قضیه به این شکل می شود که اگر در اتومبیل نشسته ایم و قصد حرکت داریم، اگر پا را بر پدال گاز فشار دهیم، مشرک محسوب می شویم!
زیرا حرکت اتومبیل را از پدال گاز دانسته ایم، در حالی که این خداوند است که اتومبیل را حرکت می دهد.

موضوع قفل شده است