نشانه های افسردگى و وسواس

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نشانه های افسردگى و وسواس

سلام خدمت دوستان عزيز.من ميخواستم ببينم نشانه هاى افسردگى چيه؟من چندين ساله كه دچار وسواس شدم.البته بيشتر در مورد مسائل پزشكى.مثلا همش فكر ميكنم سرطان ميگيرم.مخصوصا در مورد عوارض داروها و غذاها و الودگى هوا.يا مثلا وقتى بايد وقت دكتر بذارم همش نگرانم كه مامانم يادش بره!ديروز براى مشورت رفتم پيش دكتر.اما همين كه اومدم مشكلاتم رو توضيح بدم گريه ام گرفت.معمولا خيلى زود گريه ام ميگيره وقتى با كسى دردودل يا دعوا ميكنم!دكتر هم سريع گفت كه افسردگى دارى علاوه بر وسواس و بايد حتما قرص مصرف كنى.و مشاوره هم هر هفته بياى.اما من از عوارض قرص ها مثل منگى و خواب الودگى ميترسم.مخصوصا كه بايد درس هم بخونم.از طرفى شهر خودمون هم روانپزشك نداره و بايد هر هفته برم تهران كه سخته.البته از بهمن به بعد تهران مستقرم براى دانشگاه اما دكتره ميگفت كه اون وقت ديره و تو با اين اوضاع حتما تو دانشگاه افت تحصيلى بيدا ميكنى.البته من راجع به مسائل درسى هيچ وقت خيلى وسواس و استرس نداشتم.اما دكتر ميگفت رشته پزشكى فرق ميكنه.تروخدا راهنماييم كنيد.ايا ممكنه با مشغول نگه داشتن خودم و ورزش كردن و درس خوندن وسواسم از بين بره؟(چون معمولا وقتى درس ميخوندم اين حالتام كمتر بود)و ايا من افسردگى دارم؟بايد حتما برم دكتر؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

avaf74;397147 نوشت:
سلام خدمت دوستان عزيز.من ميخواستم ببينم نشانه هاى افسردگى چيه؟من چندين ساله كه دچار وسواس شدم.البته بيشتر در مورد مسائل پزشكى.مثلا همش فكر ميكنم سرطان ميگيرم.مخصوصا در مورد عوارض داروها و غذاها و الودگى هوا.يا مثلا وقتى بايد وقت دكتر بذارم همش نگرانم كه مامانم يادش بره!ديروز براى مشورت رفتم پيش دكتر.اما همين كه اومدم مشكلاتم رو توضيح بدم گريه ام گرفت.معمولا خيلى زود گريه ام ميگيره وقتى با كسى دردودل يا دعوا ميكنم!دكتر هم سريع گفت كه افسردگى دارى علاوه بر وسواس و بايد حتما قرص مصرف كنى.و مشاوره هم هر هفته بياى.اما من از عوارض قرص ها مثل منگى و خواب الودگى ميترسم.مخصوصا كه بايد درس هم بخونم.از طرفى شهر خودمون هم روانپزشك نداره و بايد هر هفته برم تهران كه سخته.البته از بهمن به بعد تهران مستقرم براى دانشگاه اما دكتره ميگفت كه اون وقت ديره و تو با اين اوضاع حتما تو دانشگاه افت تحصيلى بيدا ميكنى.البته من راجع به مسائل درسى هيچ وقت خيلى وسواس و استرس نداشتم.اما دكتر ميگفت رشته پزشكى فرق ميكنه.تروخدا راهنماييم كنيد.ايا ممكنه با مشغول نگه داشتن خودم و ورزش كردن و درس خوندن وسواسم از بين بره؟(چون معمولا وقتى درس ميخوندم اين حالتام كمتر بود)و ايا من افسردگى دارم؟بايد حتما برم دكتر؟

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي
توجه شما را به مطالب زير جلب مي‌كنم
1- افسردگي از اختلالات شايع است كه از طريق علائم زير(در يك دوره لااقل چند هفته‌اي) قابل تشخيص است،
- ياس و نا اميدي
- افت خلق
- افت انرژي
- بي حوصلگي مفرط
- پرخوابي و يا كم خوابي
- بيش اشتهايي و يا كم اشتهايي
- كاهش كنش‌وري و نقص در فعاليتهاي شخصي و اجتماعي و..

2- وسواس از جمله اختلالات اضطرابي است. از اينرو با مديريت و كاهش سطح اضطراب، ميزان وسواس نيز كاسته مي‌شود. مواردي كه اشاره كرديد مانند ورزش از بهترين روشهاي كاهش اضطراب است. در اين بين ورشهايي مانند شنا و كوه‌پيمايي از بهترين ورزشها هستند.

3- ترس شما از بيمار شدن نيز معلول افكار وسواسي شما هستند و به نوعي مي‌توان گفت اين وضعيت معلول وسواس فكري شماست.

4- براي مبارزه با اضطراب، وسواس و افسردگي، لازم است كه فرد به يك روانشناس باليني مراجعه كند و با مشورت وي جهت مصرف دارو به روانپزشك ارجاع داده شود.( در صورتي كه اين اختلالات شديد نباشد نيازي به مصرف دارو نيست)

5- جهت كسب اطلاعات بيشتر، شايسته است به
http://www.askdin.com/forum311.html
http://www.askdin.com/forum360.html
http://www.askdin.com/forum312.html
و ديگر تاپيكهاي مشابه مراجعه بفرماييد( از ميان پستهاي متعدد، پستهاي كارشناسان را مطالعه بفرماييد)

در پناه خداي متعال موفق باشيد

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

[="Tahoma"][="Black"]

اميدوار;401040 نوشت:
بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي
توجه شما را به مطالب زير جلب مي‌كنم
1- افسردگي از اختلالات شايع است كه از طريق علائم زير(در يك دوره لااقل چند هفته‌اي) قابل تشخيص است،
- ياس و نا اميدي
- افت خلق
- افت انرژي
- بي حوصلگي مفرط
- پرخوابي و يا كم خوابي
- بيش اشتهايي و يا كم اشتهايي
- كاهش كنش‌وري و نقص در فعاليتهاي شخصي و اجتماعي و..

حیف شدم ..نمیدونستم افسردگی دارم ...الان فهمیدم[/]

موضوع قفل شده است