با کسانی که به عقاید و باورهای ما توهین می کنند چگونه رفتار کنیم؟

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام
چه کارکنیم تا بتونیم با کسانی که مدام با حرفاشون آدم رو تیربارون میکنن خوب باشیم؟توهین کنن به عقایدت وخودت و...ولی اجازه ی دفاع بهت ندن!!!چه جوری دوست داشته باشیم کسانی رو که تک تک صفات وعقایدی رو که دوست داری یا دارای اونا هستی میشمارن ومیگن متنفریم از اینجور آدما؟؟؟؟(خصوصاً به عنوان یه آدم مذهبی وعلی الخصوص اگه طلبه باشی)بخدا خیلی سعی میکنم کنترل کنم ولی اونقد میگن که حس میکنم دارم منفجر میشم خصوصاً اگه به دینم وعقیده ام توهین میکنن با بدترین الفاظ.دوست ندارم ازشون کینه بگیرم ولی گرفتم،دوست دارم بهشون نزدیک بشم(چون ادعا دارم مذهبی ام وطلبه،چیزی که مسئولیتم رو سنگین کرده) ولی هربار با رفتاراشون پشیمونم کردن.
گاهی اوقات احساس میکنم دیگه بریدم،چون نمیتونم با این آدما مقابله کنم،نمیتونم تأثیر مثبتی بزارم،نمیتونم از پس این مسئولیت بربیام،میبینم اطرافیانم سیر نزولی توی دین داری دارن و نمیدونم چکارکنم.آدمایی که اونقدسرخدامنت میذارن چون فک میکنن خیییلیی دین داری کردن ولی حالا خدا هیچ کمکی بهشون نکرده جز اینکه روز به روز مشکلاتشون بیشتر میشه.آدمایی که بیشتر متعصب بودن تا دین دار.آدمایی که بچه ها وجووناشون رو از دین زده کرده با تعصباتشون ولی به نام دین.آدمایی که الآن خودشون به بچه هاشون میگن حالا دین به چه درد ما خورده که به درد اینا.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

با سلام خدمت شما و همه بزرگوارانی که این تاپیک را همراهی می کنند.
افرادی که شما با آنها ارتباط دارید چند گروه هستند:
دوستان جاهل
دوستان عاقل فریب تبلیغات خورده
دوستانی که شما را مانع هوس هاشون می دونن
دشمنان یا دورویان دوست نما
دشمنان مغرض
و...
برای هر گروه باید شیوه خودش را به کار برد.
توصیه می کنم وقتی معجونی از افراد بالا هستند وارد بحث نشوید چون شلوغ می شود و اوضاع ناسامان و هرکسی سازش را می زند. و در کل با شلوغ کاری تصور می شود که حرفی برای گفتن ندارید.
بهترین شیوه، تبلیغ غیر مستقیم است. تبلیغ غیر مستقیم خودش دنیایی دارید مثل عیادت از مریض، هدیه دادن، شرکت در مراسم غم و شادی( عروسی، تولد فرزند و...) مهمانی دادن، مهمانی رفتن، قصه گفتن، گردش، اجازه دهید از سبک زندگی و رفتار شما با دین آشنا شوند. چون همان گونه که می بینید بحث به جایی نمی رسد. نمونه: ممکن است در عروسی گناه آلود نتوانید شرکت کنید ولی می توانید بعد از مراسم یا قبل از مراسم دیدنشان بروید و هدیه ای بدهید.
تا وقتی که از شما نخواسته اند توصیه و موعظه نکنید احساس نکنند گوش مفت گیر آورده اید و....
تو دل کودکان نفوذ کنید و مهارت این کار را یاد بگیرید شیوه های استاد راستگو را دقت کنید حتی از شیوه های مثبت مجریان کودک مثل عمو پورنگ و... استفاده کنید.
از تبلیغ چهره به چهره استفاده کنید، یعنی لازم نیست در جمع مخالفان چیزی را اثبات کنید ولی در فضایی آرام وقتی با یک نفر یا دونفر هستید که فضا مناسب است در حد کشش آنها با آنها گفتگوی صمیمانه کنید. اصرار نکنید که حرف شما را قبول کنند یا به اشتباه خود اعتراف کنند. گاهی غرورشان اجازه نمی دهد که نزد شود و حضور دیگران اعتراف کنند و تغییر موضع بدهند.
شما در با احتمال تأثیر وظیفه امر به معروف دارید و برای یافتن زمینه یادشده شم روان شناسی خود را تقویت کنید.
-خدا به پیامبر می فرماید اگر تو را تکذیب کردند غمگین نباش، پیامبران قبل از شما را م تکذیب می کردند و اینها تو را تکذیب نمی کنند در واقع من و نشانه های ظاهر من را انکار می کنند.
به یاد داشته باشید واقعا در بسیاری موارد قصد انکار، توهین و رد نیست، گاهی مشکلات عاطفی مانند تأخیر در ازدواج، فشار مالی، فشار بدعدالتی در محل زندگی و کار خود می بینند که لازم است با آنها همدلی کنید. «همدلی» زمینه همراهی با شما است. و یکی از مؤلفه های مهم در ارتباط مؤثر است.
گاهی انکارشان و موضع گیری آنها به خاطر این است می ترسند طرد شوند و شما درباره آنها نظر منفی داشته باشید بنابراین تقصیر را گردن دیگران، دولت، گرانی و...می اندازند یعنی به گونه ای به شما می خواهند بگویند ما مثبت هستیم مثلا اگر دختر یا خانم مان بی حجاب است به خاطر این است که دوره عوض شده و......
گاهی هم خودشون می دانند نمی خواهند زور که نیست زوری زوری که کسی را نمی شود برد بهشت. باید گفت موسی به دینش و عیسی به دینش. آدمی را که خودش را زده به خواب نمی توان بیدار کرد.
- گاهی بهترین تدبیر برای دفاع از دین سکوت است.
- دقت داشته باشیم که اگر همیشه خود را در محضر خدا بدانیم ناسزا ها را راحت می توانیم تحمل کنیم. امام حسین وقتی فرزندشان شهید شد فرمودند این مصیبت چون در دید خدا است برای من تحملش آسان است.
- گاهی باید با افرادی که می خواهند حرفی زده باشند مثل صفحه خط خورده گرامافون عمل کرد. مثلا گفت. درسته، درسته ولی وارد بحث نشد. خیلی مواقع افراد می فهمند که این درسته درسته ها به معنی تأیید نیست.
- داستان حاج آقا رحیم ارباب و دانشجویان بی نماز را از سایت جستجو کنید بخوانید و نکات روان شناسانه ایشان در برخورد با آنها را دقت کنید.
- داستان امام حسن و برخورد با مردم شامی را دقت کنید.
- در آخر بدانید نه تند بروید نه کند. آهسته و پیوسته.
بدانید که ارتباطات یک هنر است و مهارت. باتمرین به دست می آید.
برای موفقیت همه طلاب و مؤمنین و خودتان و ارشاد دیگران دعا کتید
گاهی لازم است از افرادی کمک بگیریم که توانایی اقناع و ارتباط یا تخصص بیشتری دارند.
موفق باشید

از سایت سمتا کتاب روان شناسی و مهارت های رفتاری در تبلیغ غیرمستقیم را مطالعه کنید

[="DarkSlateBlue"]بنام او

باسلام..

حامی;403630 نوشت:
ممکن است در عروسی گناه آلود نتوانید شرکت کنید ولی می توانید ..

البته این مشکل بزرگی ست که متاسفانه و فعلا گریبانگیر روحانیت معصوم ما گردیده و عده ای بدلیل آنکه حکومت یا دولتهای ما در امور کشورداری را مسئول همه بدبختی ها و مخصوصا تحریمها و گرانی ها و درنهایت مشکلات معیشتی خود میدانند از این قشر که واقعا هم مظلوم و معصوم واقع گردیده اند بشدت متنفر شده و بلکه کینه بدل گرفته اند ولی ..

ولی جدای از اینکه خود حقیر میتوانم بنوبه خودم ثابت نمایم که این روحانیت و نحوه حکومت داری روحانیون بزرگوار ما نبوده که مسبب این بدبختی ها برای ما ملت و مردم گردیده که فعلا جای بحثش در اینجا نمیباشد.. هم اینک برای من و بلکه در ذهن من جای یک سوال دیگر باز شده که چرا عروسی گنا آلود و اگر میشود در مورد این اصطلاح یا واژه ای که بکاربرده اید کمی بیشتر توضیح دهید که منظور چه نوع عروسی هایی میباشد که گنا آلود یا آلوده به گناه میباشند..؟؟

و اما در پاسخ به سوال سوال کننده که فرمودند روحانی میباشند .. هیچ راهی نیست مگر محبت و مظلومیت ..

مجنون الرضا;397135 نوشت:

بله برای هدایت کسانی که بشما {یا فرقی نمیکند به هریک ازما انسانها} راه بد را انتخاب نموده اند هیچ گزینه ای بهتر از شکیبایی و محبت و مظلومیت نخواهدبود اگر چه شاید شما یا ما بتوانیم با برخوردهای قلدرمابانه هم توهین کنندگان بخود را هدایت نماییم اما این راه ، راه درست و بلکه راه خوش سرانجامی نخواهدبود که بلکه شروعی برای انتقامجویی های بعدی نیز خواهدشد ولی مظلومیت بهترین گزینه ای ست که دشمنان سرسخت انسانها را مهربان خواهدنمود و باید سوال نمود که آیا اگر پیامبر اسلام {ص} در کوچه پس کوچه های مدینه سنگ باران نمیشدند امروز پیامبری بنام محمد{ص} وجود داشت که اسلام و تشیع و اهل سنتی وجود داشته باشد ..؟؟

بنابراین شاید برای اینگونه موارد خاص ، گزینه های خاص را هم طلب نماید که فعلا و بنظر من،مظلومیت یا حتی مورد ظلم واقع شدن {باتوجه به خصلت برخی انسانها در برخی شرایط} یکی از گزینه های خاص خواهدبود که تاثیرات بسیار خوب و خاص و ویژه ای را نیز بهمراه خواهدداشت..انشاا...
{البته ببخشیدو فعلااین توصیه یانظر ، نظریا توصیه من بود برای ختم آزار و اذیتهای ممتد انسانهای کم ایمان یا آزاررسان که انشاا... قبل از احتیاج به اجرای آن حتی ، این آزار یا روشهای ناپسند از ذهن این دسته افراد نیزبرچیده شود..انشاا...}

{باسپاس}[/]

سلام
سوالی که یجورایی برامنم مطرح بود
ولی دسته بندی آدمایی که عرض کردین،آدمایی که با آدم دارن زندگی میکنن.خواهر آدم باشه و.....همونطور که جناب حامی فرمودند:ممکنه مشکلات مالی،تأخیر در ازدواج و... سبب این مشکلات باشه.
حالا من مشکل طرف مقابلم رو مطرح میکنم:
جناب حامی:مثلا در ارتباط با خودم،این مشکل رو بیش از هر کسی در ارتباط با آبجیم دارم.تا حدودی عوامل دین زدگیش رو میدونم.
تعصب و افراط اطرافین(خاله،پدرومادر،و...)وحتی گاه در لباس رو حانیت به نام دین ولی کاملاً غیر دینی؛مشکلی در ازدواج که بعد از توسل به امام رضا متأسفانه درگیرش شد که به شکست منجرشد،مقایسه هایی که از کودکی و حتی تاحدودی تاالآن خانواده بین من واو انجام دادن و یجوری همیشه طرف من بودن و ضد او چیزی که از همان طفولیت به شدت آزارم میداد وهمیشه باعث درگیری من او بود وکینه ای شدنش نسبت به من و متقابلاً کینه ای شدن من از نسبت به او.اینکه همیشه ی خدا بابا(به عنوان یه مذهبی نه به عنوان مذهب) شخصیتش رو خرد کرده بود وهیچ وقت احترامی براش قائل نبود
او از همون بچگی و عنفوان تکلیف علاقه ی خاصی به نماز و چادر و... نداشت ولی همه اش رو به اجبار خانواده و برای ساکت کردن اونا انجام میداد ولی از نظر اعتقادی بد نبود،اینقد قشنگ از خدا و دین میگفت که هر کسی رو میتونست جذب کنه.ولی یکی-2سال پیش دیگه واقعاً دین زده شد.نمازشو کنار گذاشت؛حجابش رو به زور حفظ کرده وهمیشه قسم میخوره همینکه پاش به آمریکابرسه حتماً کنار خواهد گذاشت تصمیمی که به خاطر اون خواستگاراش رو رد میکنه.
من نمیگم خوب بودن که اعتراف میکنم اون جوری که باید نبودم ولی فک نکنم در حدی بودم وباشم که بخوام دین زده اش کنم.ولی او همیشه منو کنار اطرافیان متعصب قرار میده.یه باری داشتم نماز میخوندم،گفت:اصلاً من....رو ببینم از نماز بدم میاد.
عدالت خدا رو زیر سوال برده،چون میبینه آدمایی که خدایی نبودن ولی خوشبختن وآدمایی که عمریست سعی کردن خدایی باشن ولی همیشه درگیر مشکلات زندگی بودن وزندگی خوبی نداشتن.عقایدش شده کشکولی از دیدگا ه های مارکسیسم ولیبرال وامثالهم. سنت رو دیگه قبول نداره،ومیگه قرنهاست از اون گذشته وکلی تحریفش داره خوب وبدش معلوم نیست،قرآن رو هم فقط مواقعی که امکان تفسیر از نوع آمریکاییش باشه استفاده میکنه(تفسیراش منو یاد کتاب بیوتن جناب رضا امیرخانی میندازه اونجایی که اون آقایون آمریکا نشین قرآن رو با تعبیر خودشون وکاملاًمسخره تفسیر میکردن)اولش فقط به من واون یکی خواهرم حرفاشو میزد ولی الآن نه دیگه هر کی اومد میگه خصوصاً اگه اون شخص هم درگیر مشکلات باشه و مشکلات اونو به ستوه آورده.
وقتی بحثی میشه بحث سیاسی(انتقاد از دولت و بحث از مشکلات مردم) یا مذهبی،مهلت حرف زدن واینکه میخوام بگم بابا منم دارم این مشکلات رو میبینم ولی ربطی به اسلام ودین نداره و...رو نمیده.دقیقاً میگه تویکی،توی مؤمن ساکت شو حرف نزن.
به بد ترین الفاظ به دینم و عقیده ام توهین میکنه نارات میشم نه اینکه چون حس میکنم به خودم توهین کرده نه،بلکه میبینم توهینش به اسلامه،به علماست و...

بیخیالشون بشید و به زندگیتون برسید.

مجنون الرضا;397135 نوشت:

درود مجنون

ببین پیش از آنکه هر گونه واکنشی نشون بدی بار دیگر باورها و ور جاوندهای( مقدسات) خود را با موشکافی باز نگری کن

اگر دیدی براستی باور هایت پدافند پذیرند پس از آنها پشتیبانی کن ولی اگر دیدی باور هایت پایه ی درستی ندارند و رخنه

پذیرند آنها را کنار بگذار تا وادار نشوی برای چیزایی که پشتوانه ای هم ندارند ناسزا بشنوی

مجنون الرضا;397135 نوشت:
سلام
چه کارکنیم تا بتونیم با کسانی که مدام با حرفاشون آدم رو تیربارون میکنن خوب باشیم؟توهین کنن به عقایدت وخودت و...ولی اجازه ی دفاع بهت ندن!!!چه جوری دوست داشته باشیم کسانی رو که تک تک صفات وعقایدی رو که دوست داری یا دارای اونا هستی میشمارن ومیگن متنفریم از اینجور آدما؟؟؟؟(خصوصاً به عنوان یه آدم مذهبی وعلی الخصوص اگه طلبه باشی)بخدا خیلی سعی میکنم کنترل کنم ولی اونقد میگن که حس میکنم دارم منفجر میشم خصوصاً اگه به دینم وعقیده ام توهین میکنن با بدترین الفاظ.دوست ندارم ازشون کینه بگیرم ولی گرفتم،دوست دارم بهشون نزدیک بشم(چون ادعا دارم مذهبی ام وطلبه،چیزی که مسئولیتم رو سنگین کرده) ولی هربار با رفتاراشون پشیمونم کردن.
گاهی اوقات احساس میکنم دیگه بریدم،چون نمیتونم با این آدما مقابله کنم،نمیتونم تأثیر مثبتی بزارم،نمیتونم از پس این مسئولیت بربیام،میبینم اطرافیانم سیر نزولی توی دین داری دارن و نمیدونم چکارکنم.آدمایی که اونقدسرخدامنت میذارن چون فک میکنن خیییلیی دین داری کردن ولی حالا خدا هیچ کمکی بهشون نکرده جز اینکه روز به روز مشکلاتشون بیشتر میشه.آدمایی که بیشتر متعصب بودن تا دین دار.آدمایی که بچه ها وجووناشون رو از دین زده کرده با تعصباتشون ولی به نام دین.آدمایی که الآن خودشون به بچه هاشون میگن حالا دین به چه درد ما خورده که به درد اینا.

با سلام خدمت شما برادر گرامی
مشکل شما در موردی که فرمودید واقعا خیلی زیاد شده و فکر میکنم اکثر خانواده ها باهاش درگیرن. مخصوصا بعد از فتنه ی 88، مثل اینکه مردم رو پرخاشگر کرده همینکه آدم میاد یه چیزی بگه یه دفعه به آدم میپرن و با تندی با آدم بحث میکنن. من موقعیت شما رو کاملا درک میکنم چون با خانواده ی خودم این مشکل رو دارم. بهتون پیشنهاد میکنم کتاب فروغ ولایت نوشته ی آیت الله سبحانی رو اگه نخوندید مطالعه بفرمایید. وقتی مشکلات امیرالمومنین رو توی این کتاب خوندم فهمیدم این حرفها تازگی نداره. وقتی با امام معصوم اونجوری رفتار کردن با حکومت اسلامی خوبن؟
من فکر میکنم شما باید در مقابل صبور باشی و میدونم چقدر سخته. اما با روی خوش و محبت با اونا برخورد کنید چون از شما به عنوان طلبه بیشتر توقع دارن.
خدا به شما صبر عنایت کنه و ظهور آقامون رو نزدیک کنه انشاالله.

سلام و عرض ادب

دیو با مردم نیامیزد مترس
بل بترس از مردمان دیوسا
گر تو خواهی کز شقاوت کم شود
حق نباید گفت الا آشکار
جهد کن تا عشق تو افزون شود
پند من را گوش کن چون گوشوار
این همه هیچ است چون دی بگذرد
تخت و بخت و عقل ونقل ودین و دار

پیروز و موفق باشید

ا
باسلام برادر گرامی
امروز وقتی قرآن میخوندم به این دو آیه برخوردم منو به یاد شما انداخت میدونم شما خیلی بهتر و بیشتر از من میدونید اما به عنوان یه خواهر کوچک جهت یادآوری براتون مینویسم.
و اگر تو را تکذیب کردند، بگو: عمل من برای من و عمل شما برای شماست. شما از آنچه من انجام می دهم بیزارید و من (نیز) از آنچه شما انجام می دهید بیزارم.
گروهی از آنان، به سوی تو گوش فرا می دهند(اما گویی هیچ نمی شنوند و کرند). آیا تو می توانی سخن خود را به گوش کران برسانی، هر چند نفهمند؟!
سوره یونس آیه 41 و 42

به طاها به یاسین;406479 نوشت:
با سلام خدمت شما برادر گرامی
مشکل شما در موردی که فرمودید واقعا خیلی زیاد شده و فکر میکنم اکثر خانواده ها باهاش درگیرن. .

به طاها به یاسین;406665 نوشت:
ا
باسلام برادر گرامی
امروز وقتی قرآن میخوندم به این دو آیه برخوردم منو به یاد شما انداخت میدونم شما خیلی بهتر و بیشتر از من میدونید اما به عنوان یه خواهر کوچک جهت یادآوری براتون مینویسم.
و اگر تو را تکذیب کردند، بگو: عمل من برای من و عمل شما برای شماست.

علیکم السلام جمیعاً،أخوات وأخوان محترم

برادر؟؟!!!!!!
من برادر نیستم،خواهرم:khandeh!:

اینکه من تکذیب بشم مهم نیست،حرصی که میخورم وغمی که دارم اینه که دوست دارم همه ی خونواده ام خدایی باشن.دلم نمیخوام عزیزانم که عمریه سعی کردن مذهبی باشن وبا خدا حالا مشکلات(که حتی گاهی اونقد بزرگ هم نیستن) اونا رو تسلیم کنه ودین گریز بشن.
اگه توهین به خودم بود میتونستم بگذرم ولی توهین به دین رو (نه از اون جهت که چون من قبولش دارم)تحملش خیییییلیییی برام سخته.
گاهی وقتا میترسم از اینکه نکنه من مقصر باشم.نکنه خدا ازم گله مند باشه که چرا به راه نیتوردم این افراد رو وحتی خودم رو منی که چند سال نون ونمک امام زمان رو خوردم.
راستش شاید چون سعی چندانی عملی نکردم برا اصلاحشون،آخه میدیدم چیزایی رو که میخوام بگم خودشون میدونن وبه قول خودشون دیگه این حناها به دستشون رنگ نمیده وعمریست دارن این حرفارومیشنون.
آدمی که خودش میگه اصلاً من اگه شده برای متفاوت بودن به با برخی افراد(آدمایی که ادعای دین داری دارن ولی اهل افراط وتفریطن)
حاضرم حتی راه اشتباه رو برم،حرف زدن با او چقد فایده داره؟؟؟؟؟
این موضوع اونقد ناراحتم کرده بود که یکی-دوسال کاملاً دپرس بودن،خصوصاً که میدیدم اشکام ودعاهام برا هدایتشون کارساز نیست،به خدا میگفتم من ازپسشون برنمیام خودت دستشون رو بگیر،یجورایی حتی حس میکردم از خدا گله مندم.ولی میدیدم طرف خودش از بچه مثبت بودن به قول خودش خوشش نمیاد،دیگه خدا که نمیاد زورکی هدایتش کنه.
وقتی دیدیم بعضی دوستانم که خییلیی هم خوبن بااینکه اکثر خونواده شون دچار این انحرافاتن ولی به اندازه ی من فشار روحی به خودشون وارد نمیکنن وچه بسا شاید فشاری نیارن،تا حدودی یه ذره ای آرومتر شدم.
انشاءالله به حق همین ایام مبارک خدا همه ه ه ی ما واطرافیانمون رو به صراط مستقیم هدایت کنه.

مجنون الرضا;406672 نوشت:
علیکم السلام جمیعاً،أخوات وأخوان محترم

برادر؟؟!!!!!!
من برادر نیستم،خواهرم:khandeh!:

اینکه من تکذیب بشم مهم نیست،حرصی که میخورم وغمی که دارم اینه که دوست دارم همه ی خونواده ام خدایی باشن.دلم نمیخوام عزیزانم که عمریه سعی کردن مذهبی باشن وبا خدا حالا مشکلات(که حتی گاهی اونقد بزرگ هم نیستن) اونا رو تسلیم کنه ودین گریز بشن.
اگه توهین به خودم بود میتونستم بگذرم ولی توهین به دین رو (نه از اون جهت که چون من قبولش دارم)تحملش خیییییلیییی برام سخته.
گاهی وقتا میترسم از اینکه نکنه من مقصر باشم.نکنه خدا ازم گله مند باشه که چرا به راه نیتوردم این افراد رو وحتی خودم رو منی که چند سال نون ونمک امام زمان رو خوردم.
راستش شاید چون سعی چندانی عملی نکردم برا اصلاحشون،آخه میدیدم چیزایی رو که میخوام بگم خودشون میدونن وبه قول خودشون دیگه این حناها به دستشون رنگ نمیده وعمریست دارن این حرفارومیشنون.
آدمی که خودش میگه اصلاً من اگه شده برای متفاوت بودن به با برخی افراد(آدمایی که ادعای دین داری دارن ولی اهل افراط وتفریطن)
حاضرم حتی راه اشتباه رو برم،حرف زدن با او چقد فایده داره؟؟؟؟؟
این موضوع اونقد ناراحتم کرده بود که یکی-دوسال کاملاً دپرس بودن،خصوصاً که میدیدم اشکام ودعاهام برا هدایتشون کارساز نیست،به خدا میگفتم من ازپسشون برنمیام خودت دستشون رو بگیر،یجورایی حتی حس میکردم از خدا گله مندم.ولی میدیدم طرف خودش از بچه مثبت بودن به قول خودش خوشش نمیاد،دیگه خدا که نمیاد زورکی هدایتش کنه.
وقتی دیدیم بعضی دوستانم که خییلیی هم خوبن بااینکه اکثر خونواده شون دچار این انحرافاتن ولی به اندازه ی من فشار روحی به خودشون وارد نمیکنن وچه بسا شاید فشاری نیارن،تا حدودی یه ذره ای آرومتر شدم.
انشاءالله به حق همین ایام مبارک خدا همه ه ه ی ما واطرافیانمون رو به صراط مستقیم هدایت کنه.

با سلام مجدد خدمت خواهر مهربون و دلسوزم:hamdel::Mohabbat:
همه ی حرفات حرفای دل منه باور کن برای منم سخته دیدن اینکه همخونم با اینکه رزمنده و جانباز بوده الان با همه چی سیاسی و مذهبی مشکل داره. چه خون دلها که نخوردم چه بحثها که نکردم ولی الان به خاطر بیماریم (نمیدونم باخبر هستید یا نه من مبتلا به سرطان سینه هستم) یه کمی از این بحثها فاصله گرفتم راستش دیگه جون حرص خوردن ندارم. همین حالا هم میبینم به اعتقادات مذهبی و سیاسیم توهین میشه اما خدایی من حرفامو زدم و دیگه از کنارش سعی میکنم بگذرم خیلی سخته مخصوصا ببینی خانواده ت هستن از پوست و گوشت خودت؟ اما چه میشه کرد؟
بیا با هم از خدا بخواهیم ظهور آقا رو نزدیک کنه و به ما هم صبر بده انشاالله

من کاری ندارم به چه چیزی توهین می کنند ،اما اگر به یک مرجع تقلید توهین کنند ما هم ساکت نمی مانیم و جوابش را طوری می دهیم که نداند از کدام طرف ضربه فنی شده است به نظر من اصلا باید با این افراد نباید حرف زد، یک بار یکی از وهابی العقیده های سنی یک نسبتی به امام خمینی ره داد گفتم سند بیار نیاورد روز بعدش همین نسبت را داد والله باهاش حرف نزدم تا اینکه خود اومد گفت معذرت می خوام، یک بار عبدالله حیدری به رهبری توهین کرد ایت الله قزوینی چنان حمله ای کردند که فهمیدم غیرت یعنی این یعنی ،که ما هم باید از ایشون یاد بگیریم، مثلا اللهیاری بنده برنامه هاش را نگاه می کردم توهینی نمی کرد ولی یک بار به مرجع تقلیدی توهین کرد تا الان است که برنامه اش را نگاه نمی کنم و اگر در امریکا باشم این عمامه اش را می کنم واز سرش بیرون می ارم و با جوانان دیگر باید این شخص را کتک زد امام خمینی زیبا می گوید : این افراد عمامه هاشون را بردارید . برقعی در قم یک توهینی کرد ، این قدر زدنش که فرار کرد به تهران .
اگر به ائمه باشد که دیگر حسابش جداست

سلام
هر کس پا رو عقاید ما بگذارد ما دندان هایش را در دهانش خورد می کنیم یعنی که با کسی شوخی هم نداریم که! ...این یک
دو اینکه...اگر هم دیدیم تعداد انها زیاد بود و نمی شود دندان همه را خورد کرد(یه علت کمبود وقت) اون وقت هستن کسانی که می توانند در یک روز ،ده ها بلکه صد ها، شما نترسین بگین هزار هزار هزار تن از این موجودات را مثل مرغ گردن میزنن!!
هاااااااااااع؟!!

اول از همه بهش می گیم تو کافری و نجس و باید اعدام بشی

بعد ممکنه کوتاه بیایم و زندانش کنیم و شکنجش بدیم

خلاصه از این راها برای مقابله با اونها زیاد وجود داره

کسی نباید حق داشته باشه و جرات کنه توهین کنه
توهین چیز خوبی نیست
سزای توهین کننده مرگه

با سلام خدمت شما ایرانیان با غیرت
خدایی به همتون افتخار میکنم شماهایید که باید پرچم اسلام رو بالا نگه دارید.
منم هم عقیده ی شما هستم اما اگه این کسی که توهین میکنه پدر آدم یا برادر یا خواهر آدم باشه باید چیکار کرد؟
اون موقع حرف نزدن یا قطع رابطه یا کشتنشون جایزه؟

بی نظیر;407096 نوشت:
توهین چیز خوبی نیست
سزای توهین کننده مرگه

سلام

1-برا اساس چه منطقی هر کس عقاید شما را قبول نکند کافر و نجس است؟

2-بر اساس کدام فتوا ، آیه قرآن ، قانون و منطق سزای توهین مرگ است؟

3-شما قاضی هستید؟!

به طاها به یاسین;407258 نوشت:
اون موقع حرف نزدن یا قطع رابطه یا کشتنشون جایزه؟

با موارد اول و دم کار ندارم اما شما هیچ وقت اجازه قصاص کسی که به شما توهین کند را ندارید ! چه خانوادتان باشد و چه کافر !

___;407311 نوشت:
سلام

1-برا اساس چه منطقی هر کس عقاید شما را قبول نکند کافر و نجس است؟

2-بر اساس کدام فتوا ، آیه قرآن ، قانون و منطق سزای توهین مرگ است؟

3-شما قاضی هستید؟!

سلام بزرگوار

ما با کنایه حرف زدیم بزرگوار

کسانی که باید بگیرن می گیرن

گاهی این نوع حرف زدن اثرش بیشتره

سلام
ممنون از دوستانی که مشارکت داشتن و راهکار دادن
وای جناب اضراییل و بی نظیر چقد خشن برخورد میکنن،خدانکنه قاضی محکمه ای بشید،باراهکارهایی که میدن فک کنم خیلیا بایدپای چوب دارباشن:khandeh!:ونتونیم این قبیل افراد رو جذب کنیم هیچ،تازه بهونه دستشون میدیم برا مخالفت.
سوال سرکار به طاها به یاسین سوال بنده هم هست اگه این افرادد از خانواده ی آدم باشن چی؟بازم قطع رابطه؟؟پس چی میشه صله ی رحم؟؟پس چی میشه اون همه رأفتی که پیامبرمون داشتن با مسلمون وغیر مسلمون؟؟؟

بی نظیر;407096 نوشت:

توهین چیز خوبی نیست
سزای توهین کننده مرگه

درود بی همتا
سخنان تو رو باید با آب زر بنویسند و بر تارک بام جهان بیاویزند نظیر نداره !

موضوع قفل شده است