صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگه حجابم مسخره نشه، یعنی...

علاقه
    مطالعه، نقاشی، نوشتن، شعر خوندن، ورزش، خرید کردن!!!، نشستن پای صحبت بزرگترا،...
    نوشته
    378
    حضور
    15 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2558

اگه حجابم مسخره نشه، یعنی...

با سلام و احترام

من از وقتی رفتم دانشگاه چادری شدم و الانم سال آخرم. البته قبلش هم حجاب سفت و سختی داشتم ولی چادر نداشتم. از یه خونواده مقید و مذهبی ام و باطبع قرار نیست تو این شرایط کسی به خاطر حجابم مسخره ام کنه. اما رشته ی تحصیلی من طوریه که بچه های مقید و دخترای چادری ستاره سهیل هستن و کم پیدا میشن. با این حال من هیچ وقت مسخره شون نشدم حتی توی خوابگاه که به هر حال توش هر جور آدمی پیدا میشه کسی به حجابم توهین نمی کنه و اصولا عکس العملی در این مورد ندیدم.

یه توضیح از پوششم بدم تا سوالم واضح باشه: من از زیر چادر پوشش کاملی دارم ولی عموما رنگ روشن می پوشم مثلا کرمی یا نیلی، طوسی و ... البته چادرم شنل زورو نیست و انصافا خوب می گیرمش ولی خوب بعضی مواقع کنار میره که غیر قابل اجتنابه.
    در ارتباط با نامحرم ها هم سلام و علیکی با هم کلاسی ها ندارم ولی اگه قرار به صحبت باشه، خیلی خشک و خشن برخورد نمی کنم و شل و ول هم نیستم. ولی با اساتیدم که همگی از آقایون هستن، با رعایت حریم، مثل پدر و دختریم ولی حریم رو نمی شکنم.

توی تاپیک های مربوط به حجاب خیلی می بینم دوستان می نویسن که در ارتباط با حجابشون مسخره یا تحقیر می شن و کلا خیلی هنر می خواد تو همچون شرایطی همچنان باحجاب بمونن.
    راستش مدتیه فکرم بدجوری به هم ریخته که نکنه من اصلا حجاب ندارم که کسی مسخره نمی کنه یا ... که کسی متلک بارم نمی کنه.البته مریض نیستم که دوست داشته باشم کسی مسخره ام کنه ها...نه!...فقط انقد که خانما از این موارد گفتن منم به شک افتادم نکنه فقط فکر می کنم حجاب دارم و در واقع ندارم!
    در بدترین شرایط هم از عمق جانم داد زدم: "مهربانی ات می بارد."
    می دانستم لحظاتی که حنجره ام از شدت فریاد باورم خسته می شد، شربتی شیرین از مهربانی ات را در دست گرفته بودی تا به وقتش هدیه ام کنی و من اکنون از نوشیدنش غرق در لذت هستم و تا جان دارم فریاد خواهم زد مهربانی ات را...
    معبود من!
    همچنان مهربانی ات می بارد؛ اگرچه نیک می دانی دلتنگی ها کم نیست...

2. صلوات ها 24

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و تحيت محضر شما خواهر گرامي.
    از اينكه حضرتعالي به اجراي فرامين الهي و از جمله حجاب پايبند هستيد خوشحاليم و توفيق روزافزون شما را در مسير بندگي مسئلت داريم.
    در رابطه با سوال مذكور توجه شما را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    1- استهزاء و تمسخر ديگران در هر زمينه‌اي، علاوه بر ممنوعيت شرعي، بيانگر رشدنايافتگي شخصيت فرد مسخره كننده است.
    2- اينطور نيست كه در همه موارد، عدم پايبندي به حجاب و يا مسخره افراد محجبه بيانگر دين ستيزي باشد، چرا كه اين موضوع مي‌تواند معلول عوامل متعددي و از جمله موارد زير باشد؛
    - عدم شناخت و آگاهي نسبت به تكاليف شرعي
    - وجود شبهات و تعارضات حل نشده
    - همرنگي با جماعت
    - فقدان اعتماد به نفس
    - تربيت غلط
    - مباحث سياسي
    - ضعف ايمان
    - دين ستيزي
    و...
    3- تمسخر حجاب، موضوعي فراگير نيست و تعميم آن نه تنها به همه افراد صحيح نيست، بلكه مي‌توان گفت چنين افرادي در اقليت مطلق هستند.
    4- همانطور كه اگر رانندگان متعهد و پايبند به قوانين، از گزند خطرات ايجاد شده توسط برخي رانندگان بي‌مبالات و بي مسوليت در مصمونيت بمانند، به معناي فقدان مهارت رانندگي راننده متعهد نيست، عدم تمسخر افراد محجبه توسط هريك از گروههاي فوق نيز، منافاتي با حجاب افراد محجبه ندارد. لذا شما مانند بسياري ديگر از افراد باحجاب، فردي محجبه هستيد كه جاي تبريك دارد.

در پناه خداي متعال موفق باشيد

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 17

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,196
    حضور
    144 روز 14 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44204

اگه حجابتون مسخره نشه، یعنی یه متانت خاصی توی حجابتون هست که کسی جرات نمیکنه
    در موردش حرف بزنه و حرف دربیاره
    اینکه با حجاب انس دارید و برای سرگرمی و مسخره بازی با حجاب نیستید.
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

9. صلوات ها 13

علاقه
    ورزش
    نوشته
    285
    حضور
    3 روز 9 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1307

سلام .اولا خوش به حالتون که در این زمان که همه به فکرخود نمایی هستن شما به فکر حجاب وپاکی هستین وتبریک میگم. و اینم بگم خانواده مهمه.......... دوما به دو دسته اهانت میشه 1ساده ها 2 کسایی که به خودشون اعتماد ندارند و با حرف دیگران تغییر میکنند. شما وقتی میگید با حجاب و سنگین هستم ودلم با خداست (نشانه بزرگان)پس کسی جرات نمیکنه به شما نزدیک بشه.در ضمن اول خدا دوم کسی هست که هوای دخترای پاک وبا حجاب واقعی مثل شما رو داره اونم که تصدقش بشم اربابم خانم فاطمه زهراست
    بندگی خدا سربازی امام زمان(عج) شیعه حیدر نوکری حسین همه در خودسازی

11. صلوات ها 10

علاقه
    نوشتن
    نوشته
    3
    حضور
    42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

آفرین خیلی عالیه که تونستی حجابت رو حفظ کنی. حجابت عالیه که کسی جرات نداره چیزی بگه. من هم عاشق حجابم هستم و به خوبی اهمیت بودنش رو حس می کنم. خدا رو شکر از سن پنج شش سالگی تا به حال چادر داشتم و خواهم داشت. چندین بار برام اتفاق افتاده وقتی کمی چادرم کنار رفته دچار نگاه های هوس آلود شدم و حرفهای ناپسند من به خوبی امنیت چادر رو حس می کنم.

13. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه، نقاشی، نوشتن، شعر خوندن، ورزش، خرید کردن!!!، نشستن پای صحبت بزرگترا،...
    نوشته
    378
    حضور
    15 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2558

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
    از کارشناس محترم بابت مطالب گویاشون نهایت تشکر رو دارم همینطور از دوستان عزیز.

کم پیش میاد آدم برای سوال های بزرگش با چند سطر جواب قانع بشه و این هنر پاسخگویی استادد عزیز امیدوار رو می رسونه بازم ممنون

گاهی فقط به این عشق چادر سر می کنم که...
    من یه داداش دارم، تو سن حساسی هم هست که دوست ندارم هیچ عاملی باعث سلب آرامشش بشه... چادرمو محکم میگیرم تا با تن فروشی ام از هیچ جوونی سلب آرامش نکنم به عشق اینکه خدا هم داداشمو کمک کنه تو این روزگار آلوده، یه آرامش حداقلی داشته باشه.
    ویرایش توسط porteqal : ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ساعت ۰۸:۲۴
    در بدترین شرایط هم از عمق جانم داد زدم: "مهربانی ات می بارد."
    می دانستم لحظاتی که حنجره ام از شدت فریاد باورم خسته می شد، شربتی شیرین از مهربانی ات را در دست گرفته بودی تا به وقتش هدیه ام کنی و من اکنون از نوشیدنش غرق در لذت هستم و تا جان دارم فریاد خواهم زد مهربانی ات را...
    معبود من!
    همچنان مهربانی ات می بارد؛ اگرچه نیک می دانی دلتنگی ها کم نیست...

15. صلوات ها 12

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

دلم یه هو پرتغال خواست.
    دختر خانم خوب دمت گرم خواهر.اینقدر از خودت جبروت نشون دادی که کسی جرات نکنه مسخرت که.این مسخره کردنه دقیقا به رفتار خودت مربوطه.
    من تو یه خونواده وفامیلی هستم که آنچنان مقید نیستن وتقریبا فقط من ومامانمیم که محجبه ایم ومعتقدو پایبند به اصول دینی.فامیلامون اهل بی حجابیو بزن و برقصن اما ما طوری رفتار میکنیم که کلی به ما احترام میذارنو جلوی ما رعایت میکنن.البته اینجوریم نیست که بگی از ما بدشون میادو زوری این کارو میکنن نه اتفاقا خیلیم مارو دوست دارن مثلا یکی از دختر عمه هام که بی حجابه ومعتقد نیست از بقیه دخترای فامیل با من بیشتر تو مجالس حرف میزنه و کنار من میشینه.
    ما باید خودمون کاری کنیم که حجابمون یه ارزش بزرگ تلقی بشه در بین اذهان عمومی چه در داخل وچه در خارج.

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

17. صلوات ها 7

نوشته
    264
    حضور
    22 روز 15 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1762

نقل قول نوشته اصلی توسط porteqal نمایش پست ها
    توی تاپیک های مربوط به حجاب خیلی می بینم دوستان می نویسن که در ارتباط با حجابشون مسخره یا تحقیر می شن
    بسم الله

سلام

مــــــــردم شهری که همه در آن لنگ اند به کـسی که راست راه می رود میخندند
    در پناه حق باشید

ویرایش توسط .Nasrin : ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ در ساعت ۱۶:۲۷

19. صلوات ها 8

علاقه
    عبادت ودرس
    نوشته
    5
    حضور
    8 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

منم میتونم بگم از وقتی که یادم میاد چادری بودم وهیچ کس جرات نکرده مسخرم کنه یا چیز دیگه درضمن اگرم چنین اتفاقی بیفته برا من اصلا مهم نیست مهم رضای خداست وگرنه دامهای شیطان همیشه پهنه حتی برای مخلصترین بندگان خواهرم رضای خدا مد نظرتون باشه خوشحالی خدا به همه این سختیا می ارزه
    ارامش یعنی بدانی در هر گام دستت در دست خداست /خدایا به خاطر همه داده ها و نداده هایت شکر که داده هایت نعمت و نداده هایت مصلحت است

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری