صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پرهيز از دختران زيبا ولي آلوده

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

پرهيز از دختران زيبا ولي آلوده

پيامبر اكرم (ص) به جوان‌ها فرمود: با دختران زيبا که از خانواده‌هاي پست و بي‌تربيت هستند، ازدواج نکنيد. ضرر هم مي‌کنيد.

اكنون هم خيلي از جوانان، ضرر اين ازدواج‌ها را ديده‌اند. آن‌هايي که كمي دين دارند، در مجالس به ما مي‌گويند از ازدواجشان پشيمان هستند؛ خوش و راضي نيستند.

وقتي که اين مرجع بزرگ را بالاي دار کشيدند، يکي از كساني که پاي جنازه‌اش کف زد و خوشحالي کرد يکي از پسرهاي درس‌خواندة او بود. سه ماه هم جنازه‌اش در يک اتاق حبس بود که نمي‌توانستند از ترس مريدهاي روس‌ و انگليس تشييع جنازه کنند. بالاخره بعد از سه ماه وقتي ديوار اتاق را خراب کردند و وارد آن اتاق شدند، ديدند جنازه سالم و پاكيزه است. بعد از خانواده‌اش پرسيدند: چرا پسر ايشان پاي دار پدر که مرجع تقليد بود با خوشحالي کف مي‌زد؟

گفتند: زماني که حاج شيخ فضل الله در سامرا نزد مرحوم ميرزاي شيرازي صاحب فتواي معروف تحريم تنباکو درس مي‌خواند، اين بچه آن‌جا به دنيا آمد. وقتی اين بچه به دنيا آمد، شير مادرش خشک شد. آشيخ فضل الله نوري فرمود: خانمي که به بچه شير بدهد، پيدا کنيد و ما حق و مزد او را هم مي‌دهيم. زني را پيدا کردند كه بچه‌اش تازه مرده بود. او این بچه را بیش از يک ماه هم شير نداد. بعد شيخ فضل الله فهميد آن زن ناصبي و دشمن سرسخت اميرالمؤمنين (علیه السلام) و امام حسين (علیه السلام) است. همان يک ماه شير نجس، چهل سال بعد کف زدن پاي دار پدر مرجع تقليد را در پي دارد.
    استاد شیخ حسین انصاریان.
    erfan.ir

از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    شهادت
    نوشته
    371
    حضور
    4 روز 12 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2336

خب بعضی ها هم ظاهرشون خوب نشون میده یعنی با حجاب ولی در باطن .......!!حالا از کجا زن مناسب پیدا بکنیم؟؟از کجا بدونیم ادم مناسب است؟
    اللهم عجل لولیک الفرج
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    السلام علیک یا اباعبد الله
    التماس دعا به همگی.
    در ارزوی شهادت.

5. صلوات ها 8

علاقه
    شهادت
    نوشته
    371
    حضور
    4 روز 12 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2336

خب بعضی ها هم ظاهرشون خوب نشون میده یعنی با حجاب ولی در باطن .......!!حالا از کجا زن مناسب پیدا بکنیم؟ ؟از کجا بدونیم ادم مناسب است؟

پيامبر اكرم (ص) به جوان‌ها فرمود: با دختران زيبا که از خانواده‌هاي پست و بي‌تربيت هستند، ازدواج نکنيد. ضرر هم مي‌کنيد.

اكنون هم خيلي از جوانان، ضرر اين ازدواج‌ها را ديده‌اند. آن‌هايي که كمي دين دارند، در مجالس به ما مي‌گويند از ازدواجشان پشيمان هستند؛ خوش و راضي نيستند.

وقتي که اين مرجع بزرگ را بالاي دار کشيدند، يکي از كساني که پاي جنازه‌اش کف زد و خوشحالي کرد يکي از پسرهاي درس‌خواندة او بود. سه ماه هم جنازه‌اش در يک اتاق حبس بود که نمي‌توانستند از ترس مريدهاي روس‌ و انگليس تشييع جنازه کنند. بالاخره بعد از سه ماه وقتي ديوار اتاق را خراب کردند و وارد آن اتاق شدند، ديدند جنازه سالم و پاكيزه است. بعد از خانواده‌اش پرسيدند: چرا پسر ايشان پاي دار پدر که مرجع تقليد بود با خوشحالي کف مي‌زد؟

گفتند: زماني که حاج شيخ فضل الله در سامرا نزد مرحوم ميرزاي شيرازي صاحب فتواي معروف تحريم تنباکو درس مي‌خواند، اين بچه آن‌جا به دنيا آمد. وقتی اين بچه به دنيا آمد، شير مادرش خشک شد. آشيخ فضل الله نوري فرمود: خانمي که به بچه شير بدهد، پيدا کنيد و ما حق و مزد او را هم مي‌دهيم. زني را پيدا کردند كه بچه‌اش تازه مرده بود. او این بچه را بیش از يک ماه هم شير نداد. بعد شيخ فضل الله فهميد آن زن ناصبي و دشمن سرسخت اميرالمؤمنين (علیه السلام) و امام حسين (علیه السلام) است. همان يک ماه شير نجس، چهل سال بعد کف زدن پاي دار پدر مرجع تقليد را در پي دارد.
    استاد شیخ حسین انصاریان.
    erfan.ir
    [/QUOTE]

اللهم عجل لولیک الفرج
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    السلام علیک یا اباعبد الله
    التماس دعا به همگی.
    در ارزوی شهادت.

7. صلوات ها 4

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan نمایش پست ها
    خب بعضی ها هم ظاهرشون خوب نشون میده یعنی با حجاب ولی در باطن .......!!حالا از کجا زن مناسب پیدا بکنیم؟؟از کجا بدونیم ادم مناسب است؟
    سلام. تحقیق.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

9. صلوات ها 7

نوشته
    38
    حضور
    17 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها
    سلام. تحقیق.
    ولی با تحقیق همه چی معلوم نمیشه
    شــیـریــن تـَریــن گـُـنــاه ِ مـَـنـی ...

از تــُـــــو

بـِه خـــُــدا هـَم پـَنـاه نـِمـی بــَـرَم !!!

11. صلوات ها 5

نوشته
    108
    حضور
    1 روز 9 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط fȃtĕmĕh نمایش پست ها
    پس بنظر حضرتعالی پس از توکل بر خدا، و تحقیق چه کار کنیم؟

13. صلوات ها 3

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,204
    حضور
    145 روز 4 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3161
    صلوات
    44234

نقل قول نوشته اصلی توسط fȃtĕmĕh نمایش پست ها
    بله درسته شاید با تحقیق همه چی معلوم نشه.من یه مثال میزنم
    فرض کنید ما میریم از فلانی در مورد یارو تحقیق کنیم ( فلانی همسایه یارو هست و میونه خوبی هم با هم ندارن و یارو هم ادم خوبیه)
    با اینکه یارو ادم خوبیه اما فلانی به ما اطلاعات غلط میده و میگه دور رو بر این ادم نپلکید که بد میبینید چون خلافکاره.
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

15. صلوات ها 3

نوشته
    38
    حضور
    17 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    183

خب من میگم با تحقیق معلوم نمیشه واسش دلیل هم دارم دلیلم هم این نیست که کسی با آدمی بد باشه و بد گویی کنه اصلا و ابدا

وقتی مجرد بودم توی محل از پیر و جوون میپرسیدی که بهترین دختر این محل کیه یقین دارم اکثریت من رو میگفتن و همسرم تعریف میکرد میگفت اون بنده خدایی که اومده بوده تحقیق وقتی برگشته

گفته این دختر باید خیلی خانوم و خوب باشه چرا؟چون من با دوست پسرم تو محل قرار نمیذاشتمچون به خواست خودم محجبه شدم ولی اونا نمیدونستن من کنار نماز خوندن و روزه گرفتن و حجابم هزارتا کار میکنم

که شاید درست نباشه اونا فقط سر به زیری و حجابم و اینکه بیشتر مواقع با پدرم میرم بیرون رو دیده بودناگه هم من رو با پسری دیده بودن پدرمم بوده و کسی نفهمیده دوست پسرمه

خب مسلما قضاوتشون خیلی هم درست نبود همسر فعلیم و خواستگار اون موقع من بهم گفت؛ گفته بودی سیاست داشتی، نذاشتی کسی تو محل سر از شیطنتات در بیاره نفهمیده بودم چی میگی

حالا میفهم (به خود پسر گفته بودم من دوست جنس مخالف داشتم زیاد هم داشتم این رو حق اون میدونستم که بدونه من اونقدرا که میگن خوب نیستم)

اگه خودمم بهش نمیگفتم عمرا نمیتونست بفهمه

و معتقدم نه من بلکه خیلی از دختر پسرا همین هستن و با تحقیق نمیشه چیزی رو فهمید

اگه قرار هست که کسی رو بشناسی بهتر اینه اگه تو صحبتای اولیه به تفاهم رسیدن یه مدت به همراه یه بزرگتر و زیر نظر خانواده ها با هم رفت و آمد داشته باشن و رفتارای هم رو بسنجن

خود من و همسرم هم با اینکه از اول قول دادیم صادق باشیم تمام خطاهامون رو بگیم حداقل خطایی که تو تصمیم میتونه تاثیر گذار باشه و اگه این نبود نه از شیطنتای من نه همسرم جز خدا و گاها یه شخص سوم

که عمرا دست فرد محقق بهش نمیرسید هیچ کس نمیتونست باخبر شه
    ویرایش توسط fȃtĕmĕh : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ در ساعت ۱۶:۳۴
    شــیـریــن تـَریــن گـُـنــاه ِ مـَـنـی ...

از تــُـــــو

بـِه خـــُــدا هـَم پـَنـاه نـِمـی بــَـرَم !!!

17. صلوات ها 4

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

من هم همین نظر رو دارم
    خیلی از دختر ها نمیان داد بزن ما دوست پسر داریم و فلان
    خیلی ها همچین مخفی کاری میکنن که نگو
    خب من میخوام طرفمو بشناسم باید چی کنم ؟
    به نظر خودم بهترین راه اینه که بذاریم خانواده ها انتخاب کنن و خودمون از انتخاب کردن پرهیز کنیم و تا جایی که میتونیم از اشناها و فامیل انتخاب کنیم
    ولی در کل اگه بخواد خرابکاری بشه میشه
    بهترین راه کمک خواستن از خداست
    چه بسا دخترای فامیل از خیلیا بدتر و موزی تر باشن
    ایشالا خداوند به همه جوونایی که دقدقه دارن و این موضوع براشون مهمه یه همسر خوش صورت و سیرت بده که واقعا سخت شده پیدا کردن چنین افرادی

19. صلوات ها 3

علاقه
    خندیدن
    نوشته
    561
    حضور
    13 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2572

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها

استاد شیخ حسین انصاریان.
    erfan.ir
    یه سوال چرا پیامبر این حرفو به مردا زده؟
    چرا به خانوما نگفته با مردای بی تربیت و ... ازدواج نکنید؟

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری