صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا وهابی(کسی که شیعه را بخاطر شیعه بودنش تکفیر و حکم قتل دهد) کافر نجس است؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    108
    حضور
    1 روز 9 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

آیا وهابی(کسی که شیعه را بخاطر شیعه بودنش تکفیر و حکم قتل دهد) کافر نجس است؟

سلام علیکم.

آیا وهابی ها اون دسته ای که مارا بخاطر شیعه بودن تکفیر میکنند یا خون شیعه را مباح میدارند بنا بر نظر مراجع:
    حضرت آقا صادق شیرازی
    حضرت آقا صافی
    حضرت آقا وحید
    حضرت آقا شبیری زنجانی
    حضرت آقا سیستانی

نجس و کافرند آیا؟ با تشکر

2. صلوات

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

آیا وهابی(کسی که شیعه را بخاطر شیعه بودنش تکفیر و حکم قتل دهد) کافر نجس است؟

کارشناس بحث: استاد اسراء

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 2

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9230

نقل قول نوشته اصلی توسط تبری نمایش پست ها
    سلام علیکم.

آیا وهابی ها اون دسته ای که مارا بخاطر شیعه بودن تکفیر میکنند یا خون شیعه را مباح میدارند بنا بر نظر مراجع:
    حضرت آقا صادق شیرازی
    حضرت آقا صافی
    حضرت آقا وحید
    حضرت آقا شبیری زنجانی
    حضرت آقا سیستانی

نجس و کافرند آیا؟ با تشکر
    سلام و عرض ادب
    ناصبی ها یعنی کسانی که دشمن ائمه ی اطهار هستند یا ناسزا میگویند به ائمه ی اطهار علیهم صلوات الله،نجس هستند.

7. صلوات ها 4

شروع کننده موضوع

نوشته
    108
    حضور
    1 روز 9 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

با سلام و تشکر

منظورم وهابی هایی هست که تکفیر شیعه میکنند و شیعه میکشند، نه دشنام دهندگان به ائمه سلام الله علیهم.

آیا کافر هستند تکفیر کنندگان شیعه؟ کافر حربی؟
    ویرایش توسط تبری : ۱۳۹۲/۰۶/۲۶ در ساعت ۱۹:۱۷

علاقه
    جیت کان دو . علوم دینی
    نوشته
    114
    حضور
    2 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    692

نجس بودن یعنی واقعا نجس هستن ؟ مثل سگ و خوک ؟

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

کافر که نمی تواند باشد چون تا شهادتین بر زبانش جاری باشد مسلمان است اما منافق می تواند باشد
    انی لم اکفر من اهل القبله امام ابو حنیفه چنین سخنی می گوید ابن تیمیه در کتاب درع التعارض ص53 می گوید: واما ابوحنیفه..انه لم یکفر احدا من اهل القبله ابو حنیفه احدی از از اهل قبله را تکفیر نکرد.
    عضد الدین ایجی جمهور المتکلمین والفقهاء علی انه لا یکفر احد من اهل القبله نباید هیچ یک از اهل قبله را تکفیر کرد.
    این ها پیرو علماشون نیستند
    در کتاب صحیح بخاری ح6035 :مبادا شما به خاطر فسقی متهم بکنید به کفر مگر که مرتد باشد اگر چنانچه که کسی متهم به کفر باشد در حالی که کافر نباشد خودش کافر می شود.
    در کتاب المعجم الاوسط طبرانی تعبیری دارد : لا تکفر بذنب ..کسی که گوینده لا اله الا الله به خاطر گناهش تکفیر نکنید و گواهی بر شرک ان ها ندهید ج5ص96 مجمع الزوائد ج1ص106

ویرایش توسط ammarshia : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ در ساعت ۱۰:۲۶
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

شروع کننده موضوع

نوشته
    108
    حضور
    1 روز 9 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط ammarshia نمایش پست ها
    عضد الدین ایجی جمهور المتکلمین والفقهاء علی انه لا یکفر احد من اهل القبله نباید هیچ یک از اهل قبله را تکفیر کرد.
    اولا که سوال حقیر کلامی نبود، بلکه فقهی بود و آنهم فقه امامیه، ثانیا خود ابن تیمیه و ائمه اربعه مارو تکفیر کرده اند و ما بنظر ایشان اهل قبله نیستیم، ثالثا دشمن شیعه بخاطر تشیع، ناصبی است در روایات. رابعا پس وهابی هم مسلمان است بنظر شما؟ جالب است، در اسلام سنی ها شیعه مردد است، شما وهابی را مسلم میخوانید؟

یا صاحب الزمان العجل

12. صلوات

نوشته
    313
    حضور
    12 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    756

اولا که سوال حقیر کلامی نبود، بلکه فقهی بود و آنهم فقه امامیه، ثانیا خود ابن تیمیه و ائمه اربعه مارو تکفیر کرده اند و ما بنظر ایشان اهل قبله نیستیم، ثالثا دشمن شیعه بخاطر تشیع، ناصبی است در روایات. رابعا پس وهابی هم مسلمان است بنظر شما؟ جالب است، در اسلام سنی ها شیعه مردد است، شما وهابی را مسلم میخوانید؟
    خب اونها با مبانی خودشون ما رو تکفیر کردند ولی با مبانی خودمون نمیتونیم کسی رو که مسلمان باشه ولی شیعه نباشه تکفیر کنیم. برای کافر خوندنشون باید دلیل داشته باشیم مثلا بتوان یک موردی را ضروری دین محسوب کرد و طبق دید اونها اون جزو دین نباشه روی همین اصل تکفیرشون کرد. چون فکر میکنم ضروری دین مساله مبهمی باشه

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

یا صاحب الزمان العجل
    برادر گرامی و عزیز سلام علیکم .
    طبق سخنان علماشون وهابی ها مسلمان هستند و طبق انچه که بنده از اساتید پرسیدم بله کسی که شهادتین بدهد مسلمان هست حال چه زیدی باشد چه وهابی و هم چنین در میان وهابی ، ادم های خوبی هم داریم آیت الله قزوینی یکی از وهابیون رو که کشته بودند کسانی که ایشون رو به قتل رسانده بودند ذم کردندم مولوی شیخ علی دهواری بود فکر کنم که حضرت ایت الله با ایشون مناظره کرده بودند.بنده الان اوردم که ابو حنیفه اهل قبله را اصلا تکفیر نکرده است اگر بحث تکفیر است حنبلی ها حنفی ها را تکفیر کردند شافعی حنفی را تکفیر کرده است حتی صحابه هم دیگر را تکفیر کرده اند
    نووی در کتاب المجموع ج4ص254 می گوید: اهل الاهوا من شهادت فرُق اسلامی را قبول می کنم. یعنی این ها را مسلمان می دانم بنده اصلا سخن وهابی ها را نزدم گفتم ابن تیمیه به نقل ابو حنیفه این مطلب را اورده است نه که خودش بگوید .
    با تشکر از شما

ویرایش توسط ammarshia : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ در ساعت ۱۰:۲۴
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

شروع کننده موضوع

نوشته
    108
    حضور
    1 روز 9 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

ادم های خوبی هم داریم آیت الله قزوینی یکی از وهابیون رو که کشته بودند کسانی که ایشون رو به قتل رسانده بودند ذم کردند
    آقای قزوینی که برادر وهابیون هستند به قول خودشون! صد هزار رحمت بر اساتید یاسر الحبیب و اللهیاری
    حنبلی ها حنفی ها را تکفیر کردند
    گرچه ربطی به موضوع نداره میتونید برای این حرف سند ارائیه کنید که فرق اربعه هم رو تکفیر کده اند؟

طبق سخنان علماشون وهابی ها مسلمان هستند
    علماشون؟ ما علمامون سنی رو تکفیر کرده اند.

خواهشا بگذارید کارشناس فقهی پاسخگو باشد، چون سوال حقیر، کلامی و استدلالی نیست و صرفا احکام هست.

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری