نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تا حالا چند درصد از حاجاتتون برآورده شده؟؟

رأی دهندگان
21. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اکثر آنها

4 19.05%
  • خیلی کم از آنها

5 23.81%
  • معمولی نه زیاد نه کم

12 57.14%
صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حدود نود درصد دعاهایم مستجاب نمی شود

علاقه
    علم
    نوشته
    63
    حضور
    1 روز 7 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    242

حدود نود درصد دعاهایم مستجاب نمی شود

بسم الله الرحمن الرحیم
    یک سوال داشتم خیلی نا امید شدم یعنی میتونم بگم دعا هایی که می کنم اصلا یا خیلی کم مستجاب می شوند به طوری که در تمام عمرم هر چی دعا می کردم و میکنم 90درصدش اجابت نمیشود من نمی دونم این همه آدم چجوری حاجت می گیرن یکجوری شده دیگه دارم فکر می کنم سرکارم اجابت نمی شه.
    خودم دلایل اینکه چرا دعای بعضیا مستجاب نمی شه رو می دونم بالاخره باید یک عده ایش برآورده بشه نه اکثرا برآورده نشه دیگه خسته شدم فکر می کنم.
    من نمی دونم خدایی که می گه(ادعونی استجب لکم)پس کجاست استجب لکم؟؟
    خدایی که حاجت فرعون رو برآورده می کنه حتما داستانش رو خوندید .1. چرا به دعای ما پاسخ نمی ده دیگه خسته شدم از اینکه دعاهایی که در گذشته و حال می کنم غالبا برآورده نمی شود دارم متوسل می شم به علوم غریبه و این اذکاری که در کتب دعا برای اجابت دعا ذکر می شود خواهش می کنم یکراهی پیش پای من بگذارید
    در ضمن ببخشید نمی دونستم تایپیک رو کجا بزنم توی این انجمن زدم خواهش می کنم کمکم کنید.

پی نوشت
    1- علل الشرایع جلد اول چاپ قم ، ص 55.

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

5. صلوات ها 9

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad56 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    یک سوال داشتم خیلی نا امید شدم یعنی میتونم بگم دعا هایی که می کنم اصلا یا خیلی کم مستجاب می شوند به طوری که در تمام عمرم هر چی دعا می کردم و میکنم 90درصدش اجابت نمیشود من نمی دونم این همه آدم چجوری حاجت می گیرن یکجوری شده دیگه دارم فکر می کنم سرکارم اجابت نمی شه.
    خودم دلایل اینکه چرا دعای بعضیا مستجاب نمی شه رو می دونم بالاخره باید یک عده ایش برآورده بشه نه اکثرا برآورده نشه دیگه خسته شدم فکر می کنم.
    خدایی که حاجت فرعون رو برآورده می کنه حتما داستانش رو خوندید .1. چرا به دعای ما پاسخ نمی ده دیگه خسته شدم از اینکه دعاهایی که در گذشته و حال می کنم غالبا برآورده نمی شود دارم متوسل می شم به علوم غریبه و این اذکاری که در کتب دعا برای اجابت دعا ذکر می شود خواهش می کنم یکراهی پیش پای من بگذارید
    در ضمن ببخشید نمی دونستم تایپیک رو کجا بزنم توی این انجمن زدم خواهش می کنم کمکم کنید.

پی نوشت
    سلام علیکم

به طور کلی در مورد کیفیت دعا و استجابت آن چند نکته را یاد آوری کنیم :
    1- برای برآورده شدن حاجت، دعا و توسل به تنهایی کافی نیست. زیرا خداوند حکیم نظام هستی را بر پایه اسباب و مسببات قرار داده؛ یعنی برای پیدایش هر پدیده ای، علتی خاص و برای حل هر مشکلی راهکارهای ویژه ای تعیین نموده است.
    از یک سو به انسان « عقل و اندیشه » عنایت کرد تا با کمک آن و مشورت با دیگران راه حل مشکلات را بیابد و افق آینده زندگی خویش را ببیند. بر آن اساس تدبیر و برنامه ریزی کند. به هدف برسد، از سویی دیگر دو گونه اسباب و علل مقرر داشته است: مادی و معنوی.
    انسان باید به کمک عقل و فکر خدادادی خود و مشورت با افراد آگاه و متخصص در هر کاری اقدام نماید. همزمان از آغاز هر کار تا پایان آن با دعا و توسل به لطف و عنایت های خداوند امیدوار باشد. از او بخواهد اقداماتش را به هدف و نتیجه مطلوب برساند.
    نتیجه آن که:
    دعا و توسل به تنهایی راه­ حل صد در صدی برای حل مشکلات نیست و نمى ‏تواند جاى کار ، تلاش ، برنامه ریزى و به کار گیری تخصص در هر کاری را بگیرد، بلکه مکمل آن مى‏ تواند باشد.
    بنا بر این لازم است، هم به عوامل ظاهری توجه شود و هم به عوامل معنوی.
    2- اجابت دعا همیشه آن نیست که خواسته انسان به همان گونه و در همان زمانی که توقع دارد، برآورده شود . گاهی انسان ‌خواسته‌هایی دارد که برآورده شدنی نیست، یا اگر مستجاب شود، به ضرر او یا دیگران است، و او نمی‌داند، یا اجابت دعا به مقدمات و شرایطی نیاز دارد که فراهم نیست، یا زمان آن هنوز فرا نرسیده و ... .
    3- خدایی که فوق العاده مهربان است و ما را خیلی بیش تر از مادر دوست دارد و ما را برای سعادت و خوش بختی آفریده، چطور ممکن است خواسته و دعای به حق بنده اش را بشنود و ببیند و در عین حال کاری نکند؟ آیا می خواهد ما را زجر بدهد؟ آیا می خواهد قدرت نمایی کند؟ آیا ما را فراموش کرده؟ آیا از اداره آفرینش خود ناتوان گشته؟ آیا ....آیا ... .
    بدون شک چنین نیست. بلکه اشکال کار از ناحیه ماست. خداوند دوست دارد که ما قدرتمند و دانا و باهوش و ... باشیم. در تقدیر خود آگاهانه نقش داشته باشیم. خود و دیگران را خوش بخت کنیم.بزرگ ترین خاصیت مشکلات و بلاها ، درس آموزی به ما و ایجاد حرکت آگاهانه است. هر کس که زودتر درس خود را بگیرد و حرکت کند، زودتر از مشکلات رهایی می یابد. هر کس دیرتر بفهمد یا نفهمد، باید سر کلاس بلا بنشیند تا بالاخره آن را یاد بگیرد.
    4- گاهی میزان ایمان و باور ،صداقت، «اعتماد » و «حُسن ظن» انسان به خدا از طریق تأخیر استجابت و یا عدم استجابت دعاها مورد آزمایش قرار می گیرد، یعنی تأخیر در استجابت دعا برای این هدف است که فرد«حقیقت ایمان » و جوهر وجودی خود و میزان «حُسن ظن» خود به خدا را آشکار نماید، میزان دلبستگی و علاقه و ایمانش به حقانیت خدا را نشان دهد. آیا تا آن جا با خداست و او را قبول دارد که خدا تابع او باشد و دعاها و خواسته هایش را اجابت کند یا خود را عبد و بنده تابع خدا می داند؟
    چه بسا یکی از مهم ترین آزمایش های خداوند برای بندگان خوبی چون شما تاخیر در اجابت ها و سنجش میزان صبر و حسن ظن شما به خدا باشد.
    امام صادق (علیه السلام) می فرمایند:
    « اصل و اساس حُسن ظن به خدا، ریشه در «حُسن ایمان» و «سلامت دل» دارد. علامت و نشانه اش این است که هر چیزی را که می بیند (و هر راحتی و گرفتاری به او می رسد) با چشم بصیرت و پاک، و نگاهی ارزشمند به آن نگرد». (1)
    5- استجابت دعا شرایطی دارد و موانعی که برای اجابت دعا باید شرایط را فراهم و موانع را برطرف نمود. از جمله مهم ترین موانع استجابت دعا، انجام گناه است. در دعای کمیل می خوانیم: " اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا". معلوم می شود برخی از گناهان هستند که دعا را بازمی‏ گردانند و مانع استجابت می ‏شوند.

موفق باشید و حاجت روا.

پی نوشت :
    1. محدث النوري، مستدرك الوسائل، مؤسسه آل البيت، قم، 1408 ه.ق ، ج2، ص110.

تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

7. صلوات ها 18

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

بسم الله الرحمن الرحیم

پی نوشت
    سلام
    اجابت بسیاری از دعاها مستلزم فراهم شدن شرایط است لذا برای اجابت درخواستهای مشروعی که برایش تلاش هم می کنید به صبر نیاز دارید
    ان شاء الله به تدریج همه دعاهایتان مستجاب میشه
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

9. صلوات ها 14

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

بسم الله الرحمن الرحیم

پی نوشت

سلام دوست عزیز. توضیحات اساتید همه درست هست اما یک واقعیت رو باید بدونی که خودم من هم بعد از کلی کلنجار با خودم و مشکلاتی که داشتم بهش رسیدم و اون اینه که ما هیچی نمی دونیم. هیچی. تقلا کردن هم فایده نداره. مثل مریضی که دائم از دکترش می پرسه کی خوب میشم .فقط باید سکوت کنیم و منتظر جواب خدا باشیم . حالا ممکنه این جواب توی این دنیا باشه و امروز یا فردا یا 10ساله دیگه باشه یا اینکه تا قیامت باید صبر کرد و تسلیم بود. همین.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

11. صلوات ها 14

نوشته
    229
    حضور
    11 روز 8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    55
    صلوات
    1311

سلام ...
    منم تجربیات خودم رو بگم ...

1- دعا بکن ... ولی پشت سره هم و بی وقفه اون رو از خدا نخواه ... مثلا صبح تا شب اون چیز رو از خدا نخواه ... اونوقت اون مساله برای تو تبدیل میشه به یه آزمایش الهی که باید ازش سربلند بیای بیرون .
    2- یکم دیدت رو وسیع تر کن ... شاید اینی که دعای شما مستجاب نمیشه ... باعث بشه شما چیزه جدید رو کشف کنی و اون سمتی حرکت کنی ...
    3- شاید اصلا جلوت یه بن بست باشه ... دلیلی نداره که ما هر چیزی که میخوایم رو بهش برسیم ... اگر اینجوری بود که تمام مشکلات دنیا حل شده بودند .
    4- دعا کردن رو ابزاری جهت آرامش روح و روانت قرار بده ... دعا رو ابزاری جهت تقویت نیروها ... تقویت عقل و اخلاق و هوشمندیت بدون ... نهایتا شما باید با عقل و اخلاق و هوشمندیت به اون چیزی که میخوای برسی .
    5- فرض کن شما الان از خدا 1 میلیارد تومن پول خواستی ... و خدا بهت داد ... و شماکاری رو باهاش شروع میکنی ... شما تو حرفه ای که انتخاب کردی به احتمال زیاد شکست میخوری ... چون علم ... قلق ها و هوشمندی کافی برای استفاده از اون پول رو نداری ... ولی فرض کن شما از خدا ... علم . اخلاق . هوشمندی ... خواسته باشی و تو این راه به تمدن رسیده باشی ( ابزارها رو بدست آورده باشی ) در این صورت اگر هزار بار هم ورشکست بشی ... بازم میتونی رو پاهات وای سی و بلند شی ...

به نظر من با دعا کردن از خدا بخواه که بهت راه رو نشون بده ... عقل و فهمت رو تقویت کنه ... و نهایتا خودت هم برنامه ریزی کن .... از مغز و نیروی عقلت نهایت استفاده رو بکن ... تا تو زندگی موفق بشی ...

سرت رو خوردم ... امیدوارم که حرفام برات مفید بوده باشه ...

13. صلوات ها 16

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,198
    حضور
    144 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

بعضی از ایه "ادعونی استجب لکم "این برداشت رو میکنن:
    میگن اقا چون خداوند فرموده از من بخواهید بهتون بدم یعنی اینکه هر دعایی کردیم باید فورا مستجاب بشه
    باور صحیح اینه: خدا گفته منو بخون منم حرفاتو می شنوم اگه صلاح بود یه کاریش میکنم.

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

15. صلوات ها 10

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    ادعونی استجب لکم
    سلام
    حتی آیه این را هم نفرموده است
    بلکه
    میفرماید مرا بخوانید من جواب میدهم
    مثل اینکه بگوییم : اگر ما بیاییم درخانه فلانی اصلا در خانه اش را بازمی کند که ببیند کیست یا نه ؟ اگر باز کرد می رویم تو
    خدا می فرماید من اعتنا میکنم در را باز می کنم حرفتان را گوش میکنم اینجا قول نداد که هرچه در گفتگو از او خواستید براورده می کند
    هر چند از کریم این انتظار هست
    مراجعه به شان نزول برای تطبیق معنایی که عرض شد خیلی خوب است
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

17. صلوات ها 12

علاقه
    .....
    نوشته
    301
    حضور
    17 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    868

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    بعضی از ایه "ادعونی استجب لکم "این برداشت رو میکنن:
    میگن اقا چون خداوند فرموده از من بخواهید بهتون بدم یعنی اینکه هر دعایی کردیم باید فورا مستجاب بشه
    باور صحیح اینه: خدا گفته منو بخون منم حرفاتو می شنوم اگه صلاح بود یه کاریش میکنم.
    سلام.

مساله اینه که این ادعا" که دعا کنید استجابت میشود" اون قدر تبصره داره که نمیشه درستیش رو امتحان کرد.

مثلن شما میفرمایید اگر صلاح بود مستجاب میشه.

یکی دیگه از دوستان فرموده بود اگر شرایطش آماده شد اجابت میشه و .... یکی میگه صبر کنید براورده میشه....

منصفانه نیست که هر جا میبینیم حرفی غلط از آب در اومد؛ تبصره بهش بزنیم و صورت مساله رو تغییر بدیم.

ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ در ساعت ۱۵:۳۷

19. صلوات ها 7

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

سلام دوست بزرگوار.من یه اعتقادی دارم همون یه قدم بیا جلو 70قدم باخدا.من تجربشو داشتم ترک یه گناه ورفتن به سمتش بهترین هارو به سمتت میاره.
    گذشته ازین خدا خیلی از حاجات مارو براورده میکنه و مانمیبینیم.شماباید یکم به دورو برتون بهتر نگاه کنید.دیدتونو مثبت کنید.به چیزایی که تو زندگیتون هست یه نگاه کنید میبینید خیلی جاها خداحاجتتونو داده و خودتون ندیدید.
    یکیو میشناختم که توزندگی باهمسرش مشکلات زیادی داشت میگفت اگه بچه بیارم بهتر میشه کلی دعا کرد ولی خدا بهش بچه نداد اما بعدش از شوهرش جدا شد حالا فرض کنید بچه دارمیشدو بایه بچه جدا میشد!اون زندگی بابچه هم درست نمیشد فقط خود اون شخص داشت زندگی بدش رو انکار میکردو فکر میکرد با بچه همه چی درست میشه

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری