جمع بندی چرا تدبیری صورت نمی گیرد؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا تدبیری صورت نمی گیرد؟

بسم الله الرحمن الرحیم العلی العظیم

سلام علیکم

بنده بسیار محکم پایبند نظام مقدسم هستم و پرچم پرافتخارم و رهبر عزیزم و ...

اما دیگه خسته شدم.
دیگه دارم احساس میکنم که فقط دارم خودمو گول میزنم.

چرا صدا و سیمای ما سومین خریدار فیلم های هالیوودی است؟
چرا انقدر صدا و سیمای ما در مسائل فرهنگ سازی مخصوصا دینی ضعیف هست؟
این ضعف انقدر زیاد هست که بعضی مواقع شک میکنم نکنه آقای ضرغامی عامل نفوذی اند؟!!
چرا با ورود لباس ها و پوشاک مستهجن برخوردی نمیشه؟ (مثلا ساپورت. والله اگر کسی در ایران بگه که ورودش اشکال نداره خوده شیطانه و لعنت خدا بر اون باد (منظورم مسئولانست)

این از مسائل دینی که هر روز داره از ارزش هاش کمتر میشه و هیـــــــــــــــــــــچ احد الناسی هم عین خیالش نیست از مقام معظم رهبری عزیز (مد) گرفته تا سرباز نیروی انتظامی! واقعا دروغ میگم؟ پس کجاست یک تدبیر اساسی؟ ولایت فقیه این است؟ پس کجاست ارزش های معنوی؟

اون فساد اخلاقی یکی از معاونان وزیران در آسانسور...!
از این موارد زیاده...

آخه من در بحث بین مردم چطور از رهبرم و نظامم در برابر این همه شبه دفاع کنم؟

وضع معیشت مردم.
خداییش ببینید گرانی، بی دینی رو به اوج خودش رسونده. آیا درسته به هر دلیلی وضع معیشت طوری بشه که انقدر فحشا و بی بند و باریو بی اخلاقی و ... زیاد بشه؟ والله که هیچ منافعی این ارزش رو نداره (بی دین کردن مردم)

من با پدرم بحث میکنم و نمیتونم جوابی بدم. ایشون میگن زمان طاغوت مردم بخاطر معیشت بهتری که داشتند خیلی با ایمان تر بودند. واقعا کسی میتونه منکر این قضیه بشه؟!
الان حج رو نگاه کنید که اصلی ترین زیارت دینمون هست. از بس گرونی شده از 100 هزار تا شده 60 هزار تا. این درسته؟
آخه من چی باید جواب بدم به کسی که این سوال رو از من کرده؟

آدم مسئولین رو از بلند پایه ترین تا پایین ترین مقام نگاه میکنه از بس دروغ و ... در کارشون میبینه اشکش در میاد. همین آقای روحانی عزیز مگر نگفتن در 30 روز برنامه کوتاه مدت دارند برای بهبود اقتصاد؟ کو پس همه چیز که گرون تر هم شد؟

بابام میگه از وقتی انقلاب شد هر روز همه چی گرون تر شد خوب من چی بهش بگم؟ بگم چون تحریم شدیم اینجوری شد یا از نالایقی ( و راحت بگم بی شرفی و از خدا بیخبری بعضی مدیران و بلندپایه ها) به اینجا رسیدیم؟!

300 هزار شهید دادیم تا به اینجا برسیم؟ من در مورد معیشت مردم خیلی گله ندارم چون آدم دنیا دوستی نیستم.الان هم کارای خدمتم رو درست کنم اگر توفیق بشه مهاجرت میکنم به قم و میرم حوزه. اما حداقل یکی بیاد بگه این وضع حجاب چجوری درست شده؟ والله 2 روز دیگه مردم لخت میان بیرون و هیچکس هم عین خیالش نیست.
گرانی رو نمیشه کنترل کرد آیا حجاب رو هم نمیشه کاریش کرد؟
مسئله از ریشه مشکل اساسی داره و همه ی مسئولان هم میدونن اما هیچ تدبیری نمی بینیم. تازه الان دغدقه همه شده که چرا باید حجاب داشته باشیم!!! داره کار های فرهنگی انجام میشه تا این 2 گرم لباس ها هم کنده بشه از تن.
وای بر ما

دلم خیلی پره ولی بخاطر رهبر عزیزم که جانمم براش میدم نمیگم و جلوی مردم خود داری میکنم و از نظامم دفاع میکنم. اما برای سوال هام جواب می خوام.

و من الله توفیق
یاعلی مدد

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

seyed.taghavi;395277 نوشت:
چرا صدا و سیمای ما سومین خریدار فیلم های هالیوودی است؟
چرا انقدر صدا و سیمای ما در مسائل فرهنگ سازی مخصوصا دینی ضعیف هست؟
این ضعف انقدر زیاد هست که بعضی مواقع شک میکنم نکنه آقای ضرغامی عامل نفوذی اند؟!!
چرا با ورود لباس ها و پوشاک مستهجن برخوردی نمیشه؟ (مثلا ساپورت. والله اگر کسی در ایران بگه که ورودش اشکال نداره خوده شیطانه و لعنت خدا بر اون باد (منظورم مسئولانست)
این از مسائل دینی که هر روز داره از ارزش هاش کمتر میشه و هیـــــــــــــــــــــچ احد الناسی هم عین خیالش نیست از مقام معظم رهبری عزیز (مد) گرفته تا سرباز نیروی انتظامی! واقعا دروغ میگم؟ پس کجاست یک تدبیر اساسی؟ ولایت فقیه این است؟ پس کجاست ارزش های معنوی؟
اون فساد اخلاقی یکی از معاونان وزیران در آسانسور...!
از این موارد زیاده...
آخه من در بحث بین مردم چطور از رهبرم و نظامم در برابر این همه شبه دفاع کنم؟

با سلام
در مورد مسائل مربوط به صدا وسیما مسئولین مربوطه اش باید در مقابل مردم جوابگو باشند وتوضیح دهند که چرا سینمای ما به این روز افتاده است البته در اینکه سینمای ایران در مقایسه با سینماهای دنیا از نظر دینی بهتر است حرفی نیست ولی این منافاتی با تولید فیلم جذاب وهنری وبیانگر فرهنگ وارزشهای دینی وملی نیست ومتاسفانه سینمای ما در این زمینه پرونده خوبی ندارد و بنده آنطور که خودم کم وبیش دیده ام محتوای فیلم ها آنچنان قوی نیست. به تعبیر جناب آقای قرائتی از اول انقلاب تا به حال یک فیلم کاملا اسلامی تولید نشده است.
البته اینکه اشکال کار از کجا است بنده اطلاعی ندارم ولی این اشکال شما به سیستم هنری ما وارد است.
در مورد حجاب نیز البته درست است که مسئولان از مقصران اصلی هستند چون در طول این سالها در باب حجاب وارزشگذاری آن متاسفانه فرهنگ سازی نکردند ولی خانواده ها وخود اشخاص هم بی تقصیر نیستند متاسفانه فاصله گرفتن از فرهنگ اسلامی در سایه گسترش رسانه های ضد دینی وتبلیغات فساد وفحشا بیشتر شده وخانواده ها را نسبت به مسائل دینی که نوعا فرزندان این امور را در خانواده ها یاد می گیرند بی تفاوت کرد ولذا در حال حاضر مواجه با این مظاهر نا مناسب در شهرهای کشور هستیم.
البته موسسات ونهادهای مردم نهاد در سایه تلاش بعضی زحمت کشان عرصه فرهنگی ودارای دغدغه های دینی الان هستند ودر مدارس وشهرها فعالیت می کنند وخوشبختانه موفق نیز بوده اند ولذا همه ما باید تلاش کنیم همانند این عزیزان در گسترش فرهنگ عفاف وحجاب تلاش کنیم وخانواده ها را با اهمیت این مسائل وخطر تهاجم فرهنگی آشنا کنیم.
البته رهبر بزرگوار انقلاب اوایل دهه هفتاد قضیه تهاجم فرهنگی وخطرات پیش رو را گوشزد کردند ولی متاسفانه مراکز مربوطه به وظیفه خود عمل نکردند وشما بهتر می دانید که یک دست صدا ندارد ودر گسترش ارزشهای دینی باید همه تلاش کنند وهمه به وظیفه خود عمل کنند تا نتایج خوبی به دست آید.

پرسش:
چرا با وجود این همه مشکلات فرهنگی، رسانه ای، معیشتی و غیره تدبیری از جانب مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان صورت نمی گیرد؟

پاسخ:
یک نظام تشکیل یافته از چهار عنصر مهم است:
1- رهبر(ولی)
2- امت و مردم.
3- طرح و برنامه.
4- کادر و نیروی متخصص و متعهد کاری.
ما رهبر خوب بعد انقلا داشته ایم و داریم. چرا که هوشیاری وتدبیر ونظریه پردازی رهبران ما مورد تایید دوست و دشمن است. در کنار آن مردم ایران هم تا آنجا که توانسته اند از نظام اسلامی دفاع کرده اند. و نمونه بارز آن شرکت در انتخابات و راهپیمایی ها با دعوت رهبری می باشد. برنامه و طرح هم بد نبوده است. هر چند نواقصی وجود دارد. و قانون اساسی ایران انصافا از مترقی ترین قانون ها می باشد. و تا آنجایی که ما طبق این برنامه و چشم اندازها جلو رفته ایم موفق بوده ایم.

اما مشکل عمده ما در بخش چهارم است. با اینکه نیرو جوان و خوش فکر و پای کار زیاد داریم. و نمونه موید آن دوران دفاع مقدس و پیشرفت موشکی و هسته ای می باشد. ولی متاسفانه وجود فساد اداری موجود و پارتی بازی ها و سیستم های گزینشی غلطی که وجود دارد. موجب شده است. عده ای با دور زدن قانون و با وجود عدم لیاقت در مناصب مهم که بعضا هم مناصب کلیدی هستند. خود را جا کنند. ولی از طرف دیگر نیروهای جوانی بی کار کناری نشسته اند وهر کدام برای خود یک شهریاری و تهرانی مقدم هستند.

متاسفانه ارگان های ما کادر پرور نیستند. که شاید نام آوردن چندان خوب نباشد. ولی عمده ارگان های ما آنقدر فربه شده اند. که اکثر بودجه بجای آبادانی کشور و هزینه در راه پیشرفت صرف امور ستادی و حقوق کارمندانی می شود که بازدهی مفید کارشان مشخص نیست به ده درصد می رسد یانه؟ ما چقدر اداره داریم که با برنامه وبر اساس اصول وچشم انداز حرکت کنند؟
اگر ما در عرصه مختلف اقتصادی، فرهنگی (مخصوصا رسانه) نیروهای خوب تربیت کرده و از آنها استفاده کنیم. و هر ارگانی از حوزه علیمه گرفته تا وزرات خانه ها و قانون گذارها به وظایف خود آشنا باشند. خیلی از این مشکلات برطرف می شود.
رهبر بدون نیروی کاری لازم و مورد نیاز در عرصه های مختلف نمی تواند کار را آنچنان که باید و شاید جلو ببرد.

موضوع قفل شده است