پزشک اورولوژی، احکام شرعی را رعایت نمی کند؛ آیا می توانم به مراجعه کنم؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پزشک اورولوژی، احکام شرعی را رعایت نمی کند؛ آیا می توانم به مراجعه کنم؟

خسته نباشید
برای بررسی جنسی نیاز دارم به پزشک جلدی اورولوژی مراجعه کنم ولی از آن جایی که میدانم پزشک تا ضرورت ندارد نباید به آلت تناسلی نگاه کنید، نباید دست بزند، اگه ضرور شد از روی آینه یا آب ببینید و دستکش دست کند و اگر هم با این موارد نشد بدون دستکش و مستقیم نگاه کند.

از آنجایی که اطلاع پیدا کردم پزشک، این موراد را رعایت نمیکند؛ و خیلی کار کند دستکش دستش میکنه ولی از آینه و ... خبری نیست

چیکار کنم بازم به پزشک مراجعه کنم؟

مرجعم: آیت الله مکارم شیرازی

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

user;395237 نوشت:
خسته نباشید
برای بررسی جنسی نیاز دارم به پزشک جلدی اورولوژی مراجعه کنم ولی از آن جایی که میدانم پزشک تا ضرورت ندارد نباید به آلت تناسلی نگاه کنید، نباید دست بزند، اگه ضرور شد از روی آینه یا آب ببینید و دستکش دست کند و اگر هم با این موارد نشد بدون دستکش و مستقیم نگاه کند.
از آنجایی که اطلاع پیدا کردم پزشک، این موراد را رعایت نمیکند؛ و خیلی کار کند دستکش دستش میکنه ولی از آینه و ... خبری نیست
چیکار کنم بازم به پزشک مراجعه کنم؟
مرجعم: آیت الله مکارم شیرازی

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

تا زمانی که ضرورتی نداشته باشد نباید به چنین پزشکی مراجعه کنید اما اگر ضروری است به پزشک تذکر دهید که مراتب را رعایت کند اگر رعایت نکرد و تنها راه هم معاینه همین پزشک بود ، تکلیف دیگری ندارید . (1)

همیشه موفق و سربلند باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم[/]

فرض کنید دکتر از یه کسی بخاطر معالجه و بهتر تشخیص دادن مریضی بپرسه مثلا آیا در نوجوانی استمنا کردی؟
و فرض بگیرد که طرف کرده باشه باید راستشو بگه؟ دروغ بگه؟ یا یه توریه صحبت کنه؟
چون در حال عادی گفتن گناه و اقرار اون پیش خلق خدا گناه محسوب میشه... 14 معصوم ع (فکر میکنم چون اشراف دارند) فرق میکنه

[="Tahoma"][="Black"]

user;397586 نوشت:
فرض کنید دکتر از یه کسی بخاطر معالجه و بهتر تشخیص دادن مریضی بپرسه مثلا آیا در نوجوانی استمنا کردی؟
و فرض بگیرد که طرف کرده باشه باید راستشو بگه؟ دروغ بگه؟ یا یه توریه صحبت کنه؟
چون در حال عادی گفتن گناه و اقرار اون پیش خلق خدا گناه محسوب میشه... 14 معصوم ع (فکر میکنم چون اشراف دارند) فرق میکنه

با تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال گفتن راست لازم نیست اما نباید دروغ گفت ولی اگر نگفتن اصل قضیه موجب ضرر عمده ای بر شخص گردد لازم است بگوید . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

سجاد;397696 نوشت:

با تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال گفتن راست لازم نیست اما نباید دروغ گفت ولی اگر نگفتن اصل قضیه موجب ضرر عمده ای بر شخص گردد لازم است بگوید . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

سلام
کاربر خودش از مقلد ایت الله مکارم گفتن. حکم با رهبری یکی هست؟؟

[="Tahoma"][="Black"]

lili66;592872 نوشت:
سلام
کاربر خودش از مقلد ایت الله مکارم گفتن. حکم با رهبری یکی هست؟؟

عرض سلام و احترام

بله تفاوتی ندارد.

درپناه حضرت حق باشید[/]

موضوع قفل شده است