صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در جامعه ی امروزی ؛ هرچه با حجاب تر ، نگاه ها بیشتر ؟؟؟؟؟؟

نوشته
    205
    حضور
    18 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1465

در جامعه ی امروزی ؛ هرچه با حجاب تر ، نگاه ها بیشتر ؟؟؟؟؟؟

سلام و عرض ادب و احترام

مدتی هست که به لطف خداوند از چادر استفاده می کنم.
    متاسفانه خیلی بیشتر نگاه می کنند.(در صورتی که من بررسی کردم و تاپیک های زیادی رو در مورد حجاب مطالعه کردم.اما من نه چادرم طرح داره .نه زیبایی به اون صورتی هست که ناخوداگاه جلب توجه بشه.نه ارایشی وجود داره و نه ...)
    تنها موردی که بهش رسیدم این هست که به دلیل حجاب بسیار کامل ، با تعجب و زیاد نگاه می کنند.

چند تا سوال داشتم :
    1. ایا بخاطر نگاه انان، من هم گناهی مرتکب می شوم؟
    2.ایا واقعا حجاب زیر چانه واجب هست؟بسیاری از با حجاب ها این مورد رو رعایت نمی کنند.میخواستم بدونم با این شرایط امروزی که وضع بدحجاب ها داره بدتر میشه ، این پوشش زیر چانه اصلا از لحاظ گناه جلب توجه نمی کنه.از اینکه پوش داره خیلی جلب توجه می کنه.پوشش هم که اسون نیست.روسری یا مقنعه رو باید جور خاصی بست که اذیت داره !
    3.چادر ملی ملی که گشاد باشه ، مشکلی داره؟
    4. ایا باید چادر رو بخاطر نگاه های بیشتر کنار بگذارم؟

با تشکر

((امید به وعده ی خدا=ادْعُوني‏ أَسْتَجِبْ لَكُمْ))
    امام رضا (ع) فرمود جدم امام باقر (ع)فرموده است:
    گاهی خدا بنده ای را دوست دارد،دعایش را مستجاب میکند اما سالها آن را به تاخیر می اندازد تا ارتباط او با خدا قطع نشود؛وقتی به یاد حاجتش می افتد گریه می کند و با خدا حرف می زند.
    هیچ وقت ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان ، مقایسه نکنید.
    کاربر حق تعالی = کاربر در محضر خدا

2. صلوات ها 33

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58286

با نام و یاد دوست

در جامعه ی امروزی ؛ هرچه با حجاب تر ، نگاه ها بیشتر ؟؟؟؟؟؟

کارشناس بحث: استاد نور

5. صلوات ها 14

نوشته
    4,850
    حضور
    47 روز 13 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17960

نقل قول نوشته اصلی توسط حق تعالی نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب و احترام

متاسفانه خیلی بیشتر نگاه می کنند.(در صورتی که من بررسی کردم و تاپیک های زیادی رو در مورد حجاب مطالعه کردم.اما من نه چادرم طرح داره .نه زیبایی به اون صورتی هست که ناخوداگاه جلب توجه بشه.نه ارایشی وجود داره و نه ...)
    تنها موردی که بهش رسیدم این هست که به دلیل حجاب بسیار کامل ، با تعجب و زیاد نگاه می کنند.

چند تا سوال داشتم :
    2.ایا واقعا حجاب زیر چانه واجب هست؟بسیاری از با حجاب ها این مورد رو رعایت نمی کنند.میخواستم بدونم با این شرایط امروزی که وضع بدحجاب ها داره بدتر میشه ، این پوشش زیر چانه اصلا از لحاظ گناه جلب توجه نمی کنه.از اینکه پوش داره خیلی جلب توجه می کنه.پوشش هم که اسون نیست.روسری یا مقنعه رو باید جور خاصی بست که اذیت داره !

با تشکر

با سلام و عرض ادب

درصورتی که حجاب شما کامل است و نوع پوشش به گونه ای است که محرک شهوت نمی باشد گناهی از نگاه دیگران برای شما محسوب نمی شود و بر زن واجب است،بجز دستها از سر انگشتان تامچ و گردی صورت درصورتی که زینت نداشته باشد بقیه قسمتها را بپوشاند(پوشش زیر چانه هم واجب است) و نگاه دیگران عذرشرعی برای ترک حجاب یا چادر نیست یعنی نباید چادر رابخاطر نگاههای بیشتر کنار بگذارید.چادر ملی درصورتی که جلب توجه نامحرم نکند و اندام و برجستگیهای بدن را نمایان نکند اشکال ندارد.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

7. صلوات ها 30

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,192
    حضور
    144 روز 10 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44194

سلام و عرض ادب و احترام

چند تا سوال داشتم :

با تشکر
    سلام خواهر گرامی
    شما اگر حجابت کامل هست دیگه هیچ مشکلی نیست و اگر کسی نگاه کرد دیگر حقی بر گردن شما نیست
    بعضی ها هم همین طوری نگاه میکنن و شاید اصلا نگاه شهوتی نباشه
    من وقتی چشمم به دختر خانم های با حجاب میوفته واقعا یه شادی خاصی دارم و بهشون افتخار میکنم..
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

9. صلوات ها 29

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

چند تا سوال داشتم :
    الحمد الله که چادری شدین خیلی تبریک!

دوست عزیز مسئله فقط نگاه نیست.نوع نگاه مهمتر از خود نگاه است.بعضیا براشون عجیب غریبه و درک نمیکنن که چه طور یه نفر حاضر است انقد به خودش سختی بده و این نوع لباسو بپوشه گاهی این نگاه ها برای اینه.ولی کسی که با ظاهر نمناسب بیرون میاد نگاه ها بهش به یه منظور دیگس!!
    وتا مسئله دیگه هم میخواستم بگم
    یکی اینکه فک کنم چون تازه گیاست چادر سر میکنید و عدت نکردین حساس شدین به این مسئله و فکر میکنید نگاه مردم متفاوته...ولی یه مت بگذه عی میشه و متوجه میشین رفتارها عادی است.مگر اون گروهی که گفتم براشون عجیب غریبه!!
    دوم اینکه تو جاهای عمومی دقت کنین به اطرافینتون و کسایی که در رفت و امدن .خیلی نگاه هارو میبینید...!(وقتی یه دختر با ظاهر نامناسب رد میشه چه طور بهش نگاه میکنن و با نگاهشون تعقیبش میکنن!ولی خودش متوجه نیست)

ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

11. صلوات ها 17

علاقه
    خندیدن
    نوشته
    561
    حضور
    13 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2572

مهم نیست چی بپوشی و چه جوری باشی
    هر طور بخواهند تصورتت میکنند

13. صلوات ها 9

نوشته
    205
    حضور
    18 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1465

سلام بر دوستان اسک دینی
    از همراهی عزیزان ممنونم.

یه کاربری موقع بسته بودن تاپیک این چنین پیام دادن.منم این جواب رو دادم.دوست دارم نظراتتون رو ( الخصوص پسرها و اقایون ) رو بدونم.

سلام من
    این تایپیکتون رو خوندم ولی از نظر ما پسرا (حداقل من) معلوم بودن زیر چانه تحریک کننده هست و کسی که داره به زیر چانه نگاه میکنه با لذت داره نگاه میکنه
    و در اسلام هم پوشش زیر چانه واجبه و شما که میخواهید با سلامتی روحی و جسمی زندگی کنید این مورد رو هم باید رعایت کنید هر چند که اکثریت مردم عمل نکنن چون ما مامور به تکلیف هستیم

پاسخ من :

سلام و عرض ادب
    ببخشید اگر قرار باشه افرادی از طریق همین زیر چانه تحریک بشن خب اگه اینجوری حساب کنیم ، پس با وجود این بد حجاب ها دیگه باید تو خیابون

ارضاء

بشن و دست به کارهای دیگه ای بزنن.

یه سوال به توذهنم هست که شدیدا درگیرشم ، اینکه ما بایدحتی چند سانتی از چانه مون رو هم بگیریم.خب شما باید چیکار کنین؟شما هم راحت و ازاد تر بگردید؟
    چرا من باید بخاطر چند سانت پوشش زیر چانه از طرف مادرم مواخذه بشم .چرا باید بخاطر نوع خاص بستن حجاب، کج حرف بزنم؟چرا باید موقع خوردن غذا با اذیت غذا بخورم؟چرا باید فلان روسری رو برای مهمانی نبندم چون نمی تونم با این پوشش زیر چانه رو رعایت کنم؟چرا باید تو یه مهمونی نزدیک به 8 بار من روسریم رو باز و بسته کنم تا هی پوشش زیر چانه سر نخوره بره پایین تر ؟چرا باید من دانشجو جوری با مقنعه جلوه کنم که پیش اکثر دوستانم متفاوت و زشت به نظر برسم؟
    پس شما پسر ها قراره چیکار کنین؟؟؟؟؟؟یعنی واقعا اگه قرار باشه پوشش چند سانتی منه دختر رو هم نتونین تحمل کنین و دچار گناه بشین و منو در مشقت و اذیت قرار بدین ؟

ویرایش توسط در محضر خدا : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ در ساعت ۲۳:۱۲
    گاهی خدا بنده ای را دوست دارد،دعایش را مستجاب میکند اما سالها آن را به تاخیر می اندازد تا ارتباط او با خدا قطع نشود؛وقتی به یاد حاجتش می افتد گریه می کند و با خدا حرف می زند.

15. صلوات ها 12

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 13 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

سلام بر دوستان اسک دینی
    از همراهی عزیزان ممنونم.

یه کاربری موقع بسته بودن تاپیک این چنین پیام دادن.منم این جواب رو دادم.دوست دارم نظراتتون رو ( الخصوص پسرها و اقایون ) رو بدونم.

سلام من
    این تایپیکتون رو خوندم ولی از نظر ما پسرا (حداقل من) معلوم بودن زیر چانه تحریک کننده هست و کسی که داره به زیر چانه نگاه میکنه با لذت داره نگاه میکنه
    و در اسلام هم پوشش زیر چانه واجبه و شما که میخواهید با سلامتی روحی و جسمی زندگی کنید این مورد رو هم باید رعایت کنید هر چند که اکثریت مردم عمل نکنن چون ما مامور به تکلیف هستیم

پاسخ من :

سلام و عرض ادب
    ببخشید اگر قرار باشه افرادی از طریق همین زیر چانه تحریک بشن خب اگه اینجوری حساب کنیم ، پس با وجود این بد حجاب ها دیگه باید تو خیابون

ارضاء

بشن و دست به کارهای دیگه ای بزنن.

یه سوال به توذهنم هست که شدیدا درگیرشم ، اینکه ما بایدحتی چند سانتی از چانه مون رو هم بگیریم.خب شما باید چیکار کنین؟شما هم راحت و ازاد تر بگردید؟
    چرا من باید بخاطر چند سانت پوشش زیر چانه از طرف مادرم مواخذه بشم .چرا باید بخاطر نوع خاص بستن حجاب، کج حرف بزنم؟چرا باید موقع خوردن غذا با اذیت غذا بخورم؟چرا باید فلان روسری رو برای مهمانی نبندم چون نمی تونم با این پوشش زیر چانه رو رعایت کنم؟چرا باید تو یه مهمونی نزدیک به 8 بار من روسریم رو باز و بسته کنم تا هی پوشش زیر چانه سر نخوره بره پایین تر ؟چرا باید من دانشجو جوری با مقنعه جلوه کنم که پیش اکثر دوستانم متفاوت و زشت به نظر برسم؟
    پس شما پسر ها قراره چیکار کنین؟؟؟؟؟؟یعنی واقعا اگه قرار باشه پوشش چند سانتی منه دختر رو هم نتونین تحمل کنین و دچار گناه بشین و منو در مشقت و اذیت قرار بدین ؟

به نام خدا.

من هم نظر بدم؟

1- اینکه ایشون میفرمایند حداقل من تحریک میشم ، قانون رو از روی اقلیت ، تازه اون هم یک نفره نباید تعیین کرد که! شما نگاه نکن! من که تا حالا اصلا دقت هم نکرده بودم که ببینم تحریک میشم با زید چانه ی یک خانم یا نه.
    2- چادر و مقنعه خیلی خوب این قسمت رو مورد پوشش قرار میدن. نمیدن؟ حالا یه دو سانتی که بیرون میمونه اصلا قابل مشاهده به صورت عادی نیست! باید خیره بشی و اون خانم سرش رو بده بالا تا در دید قرار بگیره!

ستایشگر
    ویرایش توسط ستايشگر : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸ در ساعت ۰۰:۳۳
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

17. صلوات ها 14

نوشته
    336
    حضور
    10 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    459

خواهر محترم توجه شما را به این نکته بسیار مهم و اساسی جلب میکنم که اولین و مهمترین پیش شرط حفظ حجاب ، حفظ نگاه از طرف زنان و همچنین رعایت پاکدامنی برای زنان است و دستور حفظ حجاب در قران ،در ادامه حکم منع نگاه و چشم چرانی برای زنان صادر شده است!

دقت کنید:

وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ.................

و به زنان باایمان بگو: چشمان خود را از آنچه حرام است فرو بندند، و شرمگاه خود را حفظ کنند، و زینت خود را اشکار نسازند مگر مقداری که [بحالت طبیعی در چهره انان] وجود دارد..............

یعنی اول حفظ نگاه و عدم چشمچرانی از سوی زنان!
    بعد حفظ عفت و پاکدامنی!
    و پس از ان حفظ حجاب!

خواهرم بیشتر خانمها(چه با حجاب و چه کم حجاب) که از نگاه کردن مردان شکایت میکنند! در حقیقت خودشان به مرد توجه و نگاه آنهم در حد طولانی و تحلیلی میکنند!!! (منظور یک لحظه دیدن طبیعی و متعارف نیست!)

و گرنه زنی که چشمانش با وقار و روبه پایین باشد اساسا متوجه بیشتر این نگاه ها نمیشود!
    و حتی بی اخلاقترین و بی حیاترین مردها هم با دیدن چنین زنی ، مرعوب وقار و عظمت شخصیتی زن شده و اجازه نگاه اضافی و بیشتر را بخود نمیدهند ولی اگر نگاه اولیه آنها با نگاه متقابل و کنجکاوانه و ادامه دار زن ، مواجه شود! انوقت جسارت پیدا میکنند و احتمالا رفتارهای زشت بعدی از خود بروز میدهند!

الحمد لله رب العالمین

ویرایش توسط خادم الیمانی(ع) : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸ در ساعت ۱۲:۱۲

19. صلوات ها 16

نوشته
    205
    حضور
    18 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم الیمانی(ع) نمایش پست ها
    خواهرم بیشتر خانمها(چه با حجاب و چه کم حجاب) که از نگاه کردن مردان شکایت میکنند! در حقیقت خودشان به مرد توجه و نگاه آنهم در حد طولانی و تحلیلی میکنند!!! (منظور یک لحظه دیدن طبیعی و متعارف نیست!)
    سلام

خیر .اینطور که می فرمایید نیست.سرم پایینه.اما حس که دارم ، سنگینی نگاه رو بفهمم!یه لحظه نگاه متعارف رو که دارم متوجه بشم کجا رو نگاه می کنه ! تازه اطرافیانم که پدرم باشه ، کور که نیستن !
    به قول شما اصلا این پوشش ادم رو وادار به سر پایین انداختن می کنه.چه بینندگان و چه دختر محجبه !

اما خیلی خیره می شوند.چه خانم ! چه اقا !
    اگر دقت کرده باشید من اشاره ای به این نکردم که فقط اقایان نگاه می کنند!

یا حق

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)