تمسخر سیاستمداران خارجی ؟؟؟ + تهمت به رسانه های غربی؟؟؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تمسخر سیاستمداران خارجی ؟؟؟ + تهمت به رسانه های غربی؟؟؟

سلام به همه برادران و خواهران بزرگوار
امیدوارم که همگی ما در عمل به دین سربلند و پایبند باشیم
---------------
سوالی دارم:
1-یادم میاد یه مدت پیش توی خبرگزاری های ایران، خبری همراه با سند و مدرک و تصویر و .... درج شد مبنی بر اینکه 2 تا از مجری های مرد شبکه manooto با هم ازدواج کردن (همجنسگرایی)
و مثلا" عکس صفحه فیس بوک مدیر شبکه رو زدن که به اون 2 نفر تبریک گفته بود
*** حتی خود من برای نشون دادن چهره واقعی اونا این خبر رو بصورت sms به چند نفر فرستادم
اما مدتی بعد مشخص شد یه عده اومدن یه صفحه فیس بوک جعلی برای مدیر شبکه درست کردن
و کاملا" معلوم شد خبر کذب محض بوده
*** و خود من به شدت از کاری که کردم ناراحت شدم

2-از طرفی ما توی تلویزیون مون یه برنامه هایی پخش میکنیم و از سیاستمداران غربی مثل اوباما و بوش و رییس جمهورهای خیلی از کشورها عروسک می سازیم و مسخره میکنیم
.
.
.
در این که اونها در رسانه هاشون ضد تبلیغ میکنن شکی نیست
^ ولی وقتی همونا از سیاستمدارای ما عروسک میسازن ما به شدت عصبی میشیم.......
------------------
به نظرتون این چه توجیهی داره؟

mohammad_444_0o;394390 نوشت:
یه عده اومدن یه صفحه فیس بوک جعلی برای مدیر شبکه درست کردن

نیرنگ ودروغ ( مکر) برای خوار نمودن دشمنان در دین اسلام روا ( حلال) است :Gol:

وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيرُ الْمَاكِرِينَ(آل عمران/54)

ولی بدبختی اینجاست که دیگه نمی شه راست و دروغ رو از هم جدا کرد

بله اگه یک زمانی براستی اونا کار بدی هم انجام بدن باز برای شنودگان این پرسش پیش میاد که آیا این بار رسانه های خودی باز دروغ می گن یا راست ؟؟

چوپان دروغگو !!:Narahat az:

تمسخر و تحقیر و حتی دروغ نسبت دادن به دشمنان اسلام حلال است و ثواب دارد. باید به هر طریقی سعی در بردن آبروی این انسان نما ها کنیم.

نخیر ... من کاملا با شماها مخالف هستم .
هیچ دلیلی نداره که ما به اونها چنین لقب هایی بدیم ... همین امر باعث شده که به برخی از رسانه ها نشه اعتماد کرد ...
کسایی که این کار رو میکنن فقط دارن اعتبار خودشون رو به خطر میندازن ...

Thinker;394413 نوشت:
تمسخر و تحقیر و حتی دروغ نسبت دادن به دشمنان اسلام حلال است و ثواب دارد. باید به هر طریقی سعی در بردن آبروی این انسان نما ها کنیم.

الغریق یتشبث بکل حشیش

در آب افتاده برای رستن از مرگ به هر گیاه سستی هم چنگ می زند

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

سلام به همه برادران و خواهران بزرگوار
امیدوارم که همگی ما در عمل به دین سربلند و پایبند باشیم
---------------
سوالی دارم:
1-یادم میاد یه مدت پیش توی خبرگزاری های ایران، خبری همراه با سند و مدرک و تصویر و .... درج شد مبنی بر اینکه 2 تا از مجری های مرد شبکه manooto با هم ازدواج کردن (همجنسگرایی)
و مثلا" عکس صفحه فیس بوک مدیر شبکه رو زدن که به اون 2 نفر تبریک گفته بود
*** حتی خود من برای نشون دادن چهره واقعی اونا این خبر رو بصورت sms به چند نفر فرستادم
اما مدتی بعد مشخص شد یه عده اومدن یه صفحه فیس بوک جعلی برای مدیر شبکه درست کردن
*** و خود من به شدت از کاری که کردم ناراحت شدم

2-از طرفی ما توی تلویزیون مون یه برنامه هایی پخش میکنیم و از سیاستمداران غربی مثل اوباما و بوش و رییس جمهورهای خیلی از کشورها عروسک می سازیم و مسخره میکنیم
.
.
.
در این که اونها در رسانه هاشون ضد تبلیغ میکنن شکی نیست
^ ولی وقتی همونا از سیاستمدارای ما عروسک میسازن ما به شدت عصبی میشیم.......
------------------
به نظرتون این چه توجیهی داره؟

دو مطلب در این بحث مطرح است:
1)ایا شخصیت سیاستمداران معاند با ایران و اسلام مانند امریکا و اسرائیل حرمت و احترامی دارد تا هتک حرمت انان جایز نباشد ،از نظر فقهی پاسخ قطعا منفی است یعنی ایشان هیچ حرمتی ندارند و مسخره کردن انان حرام نیست .
2)ایا از نظر اخلاق اسلامی ،تمسخر ایشان کار درستی است ؟و ایا جایز است ایشان را مورد استهزاء و تمسخر قرار دهیم ؟این را باید از همکاران بخش اخلاق سوال بفرمایید.ولی گمان نمیکنم اخلاق اسلامی اجازه چنین کاری را بما بدهد بلکه نهی میکند این کار را ولی بهر حال باید متخصصین اخلاق در این موضوع جواب بدهند.

[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام خدمت کاربران فهیم و کارشناسان عزیز اسک دین

دوستان عزیز به علت مشکلات عدیده در جمع بندی تایپک ها توسط کارشناسان، نمی توان یک تایپک را به دو کارشناس از انجمن های مختلف ارجاع داد
پس از حل سوال و دریاقت پاسخ از طرف کارشناس فقهی سوال خود را در تایپک مستقلی مطرح نمایید تا به کارشناس اخلاق ارجاع داده شود

موفق وموید
التماس دعا
یاعلی

از طرفی ما توی تلویزیون مون یه برنامه هایی پخش میکنیم و از سیاستمداران غربی مثل اوباما و بوش و رییس جمهورهای خیلی از کشورها عروسک می سازیم و مسخره میکنیم

با سلام
اگر ما عروسک سیاستمداران غربی مثل اوباما و بوش یا نتانیاهو و ... را می سازیم، زیر پا لگد می کنیم، شعار مرگ بر آنها را می دهیم نه برای مسخره کردن بلکه تنها راهی است برای ابراز برائت از آنها (همان برائت از مشرکین )
اینها افراد و کشورهایی هستند که مسلمین و شیعه ها را به خاک و خون کشیده اند و هیچ ارزشی برای آنها قائل نیستند.
اگر برائت نجوییم پس چه کنیم؟:god:
مگر پیامبر نفرمودند هر کس به فریاد مسلمان ظلم کشیده ای نرسد از ما نیست؟
میخواین براشون گل بفرستیم بگیم: تو رو خدا! عزیزان! قربان شما بشویم! انسان های (به اصطلاح جهان اولی)! خواهش می کنیم! با ما مسلمان ها دشمنی نکنید! ما را نکشید؟!
و بعد جواب آنها...........!!!!!!!!!!!!!!!!:gun:!!!!!!

[=BMitra][=arial black]شاید کمی برای رسیدن به جوابتان کمک کند:

تهمت زدن به افراد مخالف نظام اسلامی [خبرنگار]
[=BMitra]بعضى اوقات افرادى که محبوب مردم هستند، در مسیر دین عمل نمى کنند، و با نظام ناسازگارى دارند. آیا مى توان براى منفور کردن آنان به تهمت متوسّل شد، و آنان را منزوى کرد؟
[=BMitra]توسّل به تهمت و دروغ و مانند آن، در شأن خبرنگاران مسلمان و متعهّد نیست.

راه های مقابله با اخبار و تبلیغات دروغ دشمنان [رسانه ها]
دشمنان ما در عرصه بین المللى به صورت دائم از طریق خبر، گزارش، تحلیل دروغ علیه ما تبلیغ مى کنند، اگر ما هم مثل آنان عمل کنیم، چه تفاوتى با آنان داریم؟ آیا مجاز هستیم؟ حدّ آن چیست؟
لازم است از طریق صداقت و راستگویى اخبار را منعکس کنیم، و مراقب توطئه هاى آنها باشیم، و دروغ هاى آنها را افشا کنیم، و مطمئن باشید دروغ سرانجام فاش، و سبب بى اعتبارى مى شود.

دروغ گفتن خبرنگار برای مصلحت نظام اسلامی [خبرنگار]
امام راحل(قدس سره) مى فرمودند: «گاه مى توان براى حفظ نظام، برخى از واجبات را نیز ترک کرد.» آیا این موضوع در خبر هم صادق است؟ آیا خبرنگار نیز مى تواند براى حفظ نظام به دروغ متوسّل شود؟
اگر واقعاً مسأله به صورت اهمّ و مهمّ درآید، و مانند دروغ براى اصلاح ذات البین شود، مانعى ندارد. ولى چون ممکن است این حکم وسیله سوء استفاده قرار گیرد، و به هر بهانه اى خبرهاى دروغ منتشر کنند، باید حتّى الإمکان از این کار پرهیز کرد.

[=arial black]منبع: سایت آیت الله مکارم شیرازی

موضوع قفل شده است