جایگزینی برای صدقه

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جایگزینی برای صدقه

خدمت کارشناسان محترم
با عرض سلام و خسته نباشید
با توجه به اینکه در روایات و احکام نسبت به صدقه دادن خیلی تاکید شده است . حتی در اعمال اول هر ماه قمری علاوه بر دو رکعت نماز، دادن صدقه نیز تاکید شده است. حال سوال این است که من هم اکنون در خارج از ایران زندگی می کنم که افراد فقیر برایم قابل شناسایی نیستند. حال در دیار غربت آیا به جای دادن پول بعنوان صدقه آیا عمل دیگری می توان انجام داد که به عنوان صدقه به حساب بیاید؟ با تشکر فراوان منتظر جواب هستم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

smtaha2000;394000 نوشت:
خدمت کارشناسان محترم
با عرض سلام و خسته نباشید
با توجه به اینکه در روایات و احکام نسبت به صدقه دادن خیلی تاکید شده است . حتی در اعمال اول هر ماه قمری علاوه بر دو رکعت نماز، دادن صدقه نیز تاکید شده است. حال سوال این است که من هم اکنون در خارج از ایران زندگی می کنم که افراد فقیر برایم قابل شناسایی نیستند. حال در دیار غربت آیا به جای دادن پول بعنوان صدقه آیا عمل دیگری می توان انجام داد که به عنوان صدقه به حساب بیاید؟ با تشکر فراوان منتظر جواب هستم

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

شما می توانید صدقاتتان را در یکی از مصارف زکات مصرف کنید که برای نمونه یکی از مصارف زکات سبیل الله است که شامل هر کاری که به نفع اسلام شود را انجام دهید مثل ساخت مسجدیا تهیه کتاب یا سی دی و.......كه باعث ترويج اسلام بشود.

منبع:رساله 13 مرجع،احكام مصرف زكات ،مساله 1925

موضوع قفل شده است