صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با رفتارای مامانم چی کار کنم؟

نوشته
    692
    حضور
    52 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    4054

با رفتارای مامانم چی کار کنم؟

سلام. بعضی موقع ها مامان من یه کارایی میکنه که دلم میخواد از دستش سرمو بکوبم به دیوار یا یه دل سیر گریه کنم. چون احترام مادر هم واجبه اگه بخوام احترامشو حفظ کنم خودم بیشتر حرص میخورم و ناراحت میشم. رفتاراشم یه طوریه که ازش قطع امید کردم. خیلی وقتا خیلی چیزا رو بهش گفتیم و ازش خواهش کردیم که دیگه اشتباهاشو تکرار نکنه اونم بارها گفته چشم. اما بیشترشو تکرار کرده و اصلا حافظه اش تو این زمینه خوب یاریش نمیکنه و قول هایی که داده یادش میره. با این بدبختی که درست بشو هم نیست چیکار کنم؟ تحمل کنم؟
    خون پاک شـهدا منتظر توست بیا
    سرِ مصباحِ هدی منتظر توست بیا
    وارث خون خدا و پســر خــون خدا
    به خدا خون خدا منتظر توست بیا

قرار منتظران مهدی: هر شب راس ساعت 10، دعای الهی عظم البلاء (کلیک)

دختران پرده رو

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط در جستجوی عمار نمایش پست ها
    سلام. بعضی موقع ها مامان من یه کارایی میکنه که دلم میخواد از دستش سرمو بکوبم به دیوار یا یه دل سیر گریه کنم. چون احترام مادر هم واجبه اگه بخوام احترامشو حفظ کنم خودم بیشتر حرص میخورم و ناراحت میشم. رفتاراشم یه طوریه که ازش قطع امید کردم. خیلی وقتا خیلی چیزا رو بهش گفتیم و ازش خواهش کردیم که دیگه اشتباهاشو تکرار نکنه اونم بارها گفته چشم. اما بیشترشو تکرار کرده و اصلا حافظه اش تو این زمینه خوب یاریش نمیکنه و قول هایی که داده یادش میره. با این بدبختی که درست بشو هم نیست چیکار کنم؟ تحمل کنم؟
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت
    توجه حضرتعالی را به نکات زیر جلب می کنم:
    1- احترام والدین در همه احوال واجب است و به هیچوجه ساقط نمی شود
    2- میان احترام و تبعیت تفاوت وجود دارد. تبعیت از والدین هم واجب است مگر اینکه با تعالیم و تکالیف شرعی منافات داشته باشد.
    3- طبعا رعایت حقوق والدین سختی خود را دارد و اگر چنین نبود شاید نیازی به سفارش و یادآوری قران در این زمینه نبود.
    4- در روایات نورانی رعایت حریم مادر از تاکید بیشتری برخوردار است.
    5- هر اندازه که احترام و همراهی با والدین مشقت بیشتری داشته باشد، اجر و پاداش آن نیز در نزد حضرت رب بیشتر خواهد بود.
    6- هر اندازه هم که مطابق میل والدین عمل شود و از کوچکترین حقوق ایشان مضایقه نشود، بازهم ذره ای از حقوق والدین ادا نمی شود. به گونه ای که در برخی روایات این مضمون آمده است که اگر فرزندی، بارها با پای پیاده مادر خود را بر دوش حمل کند و به زیارت خانه خدا ببرد بازهم از عهده جبران زحمت زایمان مادر برنمی آید. حالا ضمیمه کنید سایر مشقات و حمات فراوانی چون شیردهی، شب نخوابی، مراقبت ووو

بر این مبنا سعی کنید بیش از بیش حریم ایشان را نگاه دارید و خود را در حال جهاد ببینید. مضافا اینکه اگر ایشان ناخوش و یا بیمار باشند که مسولیت شما بیشتر است.
    به منظور جلوگیری از ناراحتی متقابل شایسته است؛
    - سطح توقعات از همدیگر را منطبق بر شرایط و موقعیت فرد مقابل تنظیم کنید
    - از حساسیت نسیت به رفتارهای منفی یکدیگر اجتناب نمایید.
    - به گفتگوهای خود ادامه دهید
    - به هنگام بروز رفتارها و موقعیتهای اختلافی، به جای رفتارهای خود تخریبی و یا دگر تخریبی، موقعیت را ترک کنید
    - برای بدست آوردن آرامش، در آیات الهی بیشتر تدبر کنید، مقام و منزلت مادر را و اجر احترام به ایشان را به یاد آورید، چند جرعه آب خنک بنوشید، قدم بزنید، در محیطی خلوت و یا آزاد فریاد بکشید، گریه کنید و...

قابل یادآوری است که یک روی سکه رفتارهای احتمالا منفی مادر شماست، لکن روی دیگر آن به شخصیت حضرتعالی، قابلیتها و مهارتهای جنابعالی در مواجه با موقعیتهای استرس زا بر می گردد که البته در جای خود باید پیرامون آن بحث کرد.

با آرزوی توفیق روزافزون حضرتعالی

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵ در ساعت ۱۱:۳۸
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 15

علاقه
    امام حسین(ع)، شهادت، حضرت عباس(ع)، امام خامنه ای و شهید احمدی روشن و حزب الله و محرم
    نوشته
    156
    حضور
    6 روز 6 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    1433

سلام
    آیه قرآن رو بخونید که میگه وبالوالدین احسانا
    نمیگه پدر و مادر خوب نمیگه فلان نمیگه بهمان
    بهشون اف نگید و ...
    تا وقتی که مخالف دستور خدا چیزی ازتون بخوان

http://askdin.com/gallery/images/277...Untitled-1.jpg

هیئت حضرت قمر بنی هاشم(ع)

يا كاشِفَ الْكَرْبِ عَنْ وَجْهِ الْحُسَيْنِ اِكْشِفْ لى كَرْبى بِحَقِ اَخْيكَ الْحُسَيْنِ (ع )

esteghaamat.ir

9. صلوات ها 9

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,193
    حضور
    144 روز 12 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44198

میگید که برخی مواقع مادرتون یه اشتباهاتی رو تکرار میکنه
    شما گاه گاهی به مادرتون اون قول هایی که داده رو یاداوری کن.
    بگو مادرجان قول داده بودی فلان کار رو دیگه نکنی میدونم یادت هست اما یاداوری میکنم
    که دیگه همیشه یادت باشه
    مادره دیگه هزارتا مشکلات داره باید درکش کرد.
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

11. صلوات ها 7

نوشته
    692
    حضور
    52 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    4054

تشکر از جواب همه.

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    به گفتگوهای خود ادامه دهید
    متاسفانه مادر من دوست نداره راجع به این مسائل و دلخوریام باهاش حرف بزنم و بیشتر موقع ها حرفام نصفه میمونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    به هنگام بروز رفتارها و موقعیتهای اختلافی، به جای رفتارهای خود تخریبی و یا دگر تخریبی، موقعیت را ترک کنید
    ولی اینطوری که مشکلی حل نمیشه. اگرم اون موقعیت رو ترک کنم فکرش اعصابمو خورد میکنه.
    مشکل من سر اطاعت از مادر نیست سر اینه که وقتی مادرم با حرفاش و کاراش ناراحتمون میکنه ما چطوری هم احترامشو حفظ کنیم هم حرص نخوریم هم مسئله رو حل کنیم؟ فکر کنم نشه همه ی اینا رو با هم داشت.....
    بازم ممنون. یه جوری باهاش کنار میام

دختران پرده رو

13. صلوات ها 2

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

سلام دوستم
    البته همه نظرات درست رو دادن منتها شاید نظر یکی که همدردی کنه باهات، بد نباشه

خب اختلافات این شکلی فک کنم تو هرخونواده ای باشه چاره ای هم نیس؛ اینجوروقتا که مشکلی پیش میاد، همیشه اینو به خودم میگم خدا بر اساس حکمتش منو فرزند چنین مادری با چنین ویژگیایی کرده پس باید نقشمو درست بازی کنم. گاهی بدهم بازی میکنم اما همون لحظه که اشتباهی میکنم عذرخواهی و جبران روهم بلافاصله ضمیمش میکنم.
    شدنی هست که این مشکلات رو داشت و احترام رو هم نگه داشت؛ اینش شدنیه. اگه چه خیلی سخته و کنترل ممکنه از دست فرد خارج بشه! اما با توبه ی فوری و دعای همیشگی اوضاع بهتر میشه به مرور زمان.

اما نمیشه همینطور دغدغه مند این مسائل موند و حرص نخورد و اعصاب خود و بقیه خونواده رو خورد نکرد! قبول دارم.
    برا این طرف قضیه، یه راهکار شخصی توصیه میکنم جدیداً برا رسیدن به آرامش یه لحظاتی از روز رو میشینم لطفایی که خدا درحقم کرده رو میشمرم؛ یه کم که منصف میشم حتی کم کم خوبیای دیگه ی مامانمم به چشم میاد. و برام دوس داشتنی تر از هروقتی میشه و دونه دونه اشتباهاتش که تا چندساعت پیش برام غیر قابل بخشش بود، بخشیدنی و توجیه پذیر میشه.

درمورد حل مساله بستگی به شخصیت مادر هم داره!
    ممکنه تو از عهده ی حلش برنیای. ممکنه ایشون اصلا اراده ی حل مساله رو نداشته باشن . ممکنه... حل این مساله مشاوره دقیق تری لازم داره. باید با صاحب نظری که تو مادر و شرایطتونو مسائلو دقیق میشناسه صحبت کنی.
    ما تو خونه تا عصبانیت هامون فروکش میکنه کم کم مساله هم حل میشه(نه اینکه بعدش تو اون مساله هیچ ایرادی از هیچکی سر نمیزنه ها ؛ منظور اینه که باهم به توافق منطقی میرسیم که چه کنیم و بعد اون هرکی خطا کنه منطقی میپذیره!)

ویرایش توسط mkhahande313 : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵ در ساعت ۱۳:۱۳
    وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

15. صلوات ها 4

نوشته
    692
    حضور
    52 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    4054

سلام دوست عزیزم. منم مامانمو خیلی دوست دارم و میدونم که از خیییییییلی لحاظا از خیلی از مامانا بهتره.
    ولی نمیدونم چطوری با این کارای مامانم کنار بیام. اخه فقط منم نیستم آبجیم و داداشام هم هستن. اونام از این کارای مامانم ناراحت میشن. فکر کنم نشه این مشکلو حل کرد. باید باهاش بسازیم.ممنون

دختران پرده رو

17. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط در جستجوی عمار نمایش پست ها
    مشکل من سر اطاعت از مادر نیست سر اینه که وقتی مادرم با حرفاش و کاراش ناراحتمون میکنه ما چطوری هم احترامشو حفظ کنیم هم حرص نخوریم هم مسئله رو حل کنیم؟ .

اینطوری:
    دوتا کار بکنید:
    وَ اخْفِضْ لَهُما جَناحَ الذُّلِّ مِنَ الرَّحْمَةِ
    وَ
    قُلْ رَبِّ ارْحَمْهُما کَما رَبَّياني‏ صَغيراًو همیشه پر و بال تواضع و تکریم را با کمال مهربانی نزدشان بگستران
    و
    بگو: پروردگارا ، چنان که پدر و مادر ، مرا از کودکی ( به مهربانی ) بپروردند تو در حق آنها رحمت و مهربانی فرما.
    هم وظیفه داریم براشون کلی دعا کنیم و وقتی خداوند میگه دعایی رو بکنید قطعا مستجبش میکنه(که تجربه شخصیم میگه وحشتناک!!!!عالی جواب میده!!!البته نه اینکه دعا کنید اون جوری بشه که شما دوس دارین!!!دعا کنید اونجوری بشه که خدا دوس داره!!ایشالا هممون اونطوری باشیم!
    )
    هم در برابرشون متواضع باشیم!

یه وقتایی هم خودتونو بذارین جای اونا!همه ی زندگیش بچه هاشن!شبه به خاطر این بچه ها نخوابیده سختر ترین دردهارو به خاطرشون تحمل کرده و...
    روزی پدری سالمند که بخاطر کهولت سن برخی چیزها را خیلی زود فراموش میکرد با پسر جوانش بر روی صندلی باغ خانه شان نشسته بود که گنجشکی در مقابل آنها نشست پدر از پسر پرسید که آن چیست پسر که در حال خواندن روزنامه بود روزنامه را پایین آورد و نگاهی کرد و با بی حوصلگی گفت گنجشک و به روزنامه خواندنش ادامه داد. چند لحظه بعد پدر دوباره پرسید که این چیست پسر با لحنی تحقیرانه گفت گنجشک.چند دقیقه بعد پدر دوباره سوالش را تکرار کرد و پسر اینبار به خشم آمد و با عصبانیت داد زد و گفت پدر این گنجشکه گنجشک گنجشک فهمیدییییی.پدر بی آنکه چیزی بگوید به داخل خانه رفت و دفتر خاطرات کهنه ای را در حالی که به دنبال صفحه ای جست و جو می کرد بازگشت دفتر را به پسر داد و گفت بخوان وپسر شروع به خواندن کرد که پدر گفت بلند بخوان تا بشنوم و در آن دفتر اینگونه نوشته شده بودکه(امروز من وپسرم که تازه چند روز پیش سه ساله شده بود داخل پارک روی نیمکت نشسته بودیم که گنجشکی در مقابل ما نشست پسر کوچکم از من پرسید که این چیست و من با خوشحالی و محبت و عشق به او پاسخ دادم گنجشک و پسرم بیست و سه مرتبه این سوال را پرسید و هر بار که او این سوال تکراری را میپرسید من به پاسخ دادنش مشتاقتر میشدم و هر بار با یک بوسه جوابش را میدادم و آرزو میکردم که باز هم بپرسد تا من مهربانتر پاسخ بگویم))

ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵ در ساعت ۱۳:۳۲
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

19. صلوات ها 6

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

سلام
    خیلی خوشحالم که این تاپیک باز شده
    قبلش موضوع و خونده بودم ..........اما جواب ها رو الان خوندم
    در همه ی مواردی که بغیه بزرگواران گفتن احترام به پدرو مادر واجبه موافقم
    اما اینکه از دست مادرتون دلخورید ....چون رو قول هایی که داده نایستاده
    ادمیزاده دیگه
    بعضی وقت ها فراموش میکنه
    ما ها هم فراموش میکنیم
    شما خودتون چیزی رو فراموش نکردید؟ روی رفتار های مامانتون حساس نباشید

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری