مشكل يك دختر جوان در ازدواج

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشكل يك دختر جوان در ازدواج

با سلام

خواهري دارم 24 ساله يك مشكل بزرگ براش پيش اومده كه باعث ناراحتي خودش و ساير اعضااي خانواده شده

اوايل خودم فك مي كردم اين موارد اتفاقي هست ولي اين اواخر ديگه شك پيدا كردم به اين مسئله

چند سالي هست كه خواستگار مياد براي خواهرم ولي هر بار يك مشكلي پيش مياد

چند نمونه رو بيان مي كنم :

يك خواستگار كه كارمند شركت نفت بود و از هر لحاظ مناسب بود اومد و به توافق هم خانواده ها رسيدن ولي يك روز قبل از مراسم رسمي خواستگاري خواهر پسره به شدت دچار سوختگي شد و .....

بعد از اون يك خواستگار ديگه كه روزي كه قراره بيان خواستگاري برادر پسره به شدت تصادف ميكنه و اين هم .....

اون خواستگاري كه اول اومد و خواهرش سوخته بود بعد مدتي دوباره اومد و اين بار پدربزرگش فوت كرد

چند روز قبل در يك شب دو خواستگار اومدن كه يكي امروز دايي شون به رحمت خدا رفت و از اون يكي هم جوابي شنيده نشد

از اين قبيل موارد زياد پيش اومده براي خواهرم

اينم بگم كه خواهرم از نظر ايمان و نماز اول وقت و حجاب يك دختر كاملا مذهبي هست

تو فاميل ما رسم اينه كه دخترها در سن پايين ازدواج مي كنند و اين مسئله باعث عذاب و رنج خواهرم ميشه البته به روي خودش نمياره ولي ما متوجه ميشيم

ممنون ميشم در مورد اين مسئله به بنده مشاوره بدين

و اينكه اعمالي كه باعث باز شدن بخت ميشه

در آخر هم بگم كه لطفا اين پست رو نقل قول نزنيد تا بعد از به نتيجه رسيدن اديت كنم ( بنابر دلايلي

با تشكر

يا علي

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
ضمن اینکه دغدغه حضرتعالی قابل درک و قبول استريال لکن نمی توان میان وقایه پیش آمده و ازدواج خواهر محترم حضرتعالی نسبتی منطقی در نظر گرفت. ممکن است ایشان نیز چنین ذهنیت اشتباهی برایشان ایجاد شده باشد که طبعا حضرتعالی و سایر افراد خانواده لازم است که با رفتار و گفتار خود از تثبیت و تعمیق چنین ذهنیتی جلوگیری کنید.
برخورد عادی با این موضوع، بروز ندادن نگرانی، رفتار امیدوارانه، پرهیز از احساس ترحم نسبت به ایشان و...از روشهای غیر مستقیمی هستند که سبب میشود ایشان راحت تر با موضوع کنار بیایند.
ضمن اینکه به یاد داشته باشید، نباید به گونه ای برخورد شود که سن ازدواج ایشان گذشته است و یا در حال سپری شدن است. به هر حال حضور پر رنگ تر در محافل اجتماعی، خانوادگی، مذهبی و ورود به عرصه های جدید ارتباطی دامنه ازدواج را افزایش می دهد. مراقب باشید که وضعیت پیش آمده منجر به گوشه گیری و انزوای ایشان نشود.
در ارتباط با گشایش بخت نیز لازم است با کارشناسان محترم بخش اخلاق مشورت نمایید.
با مسئلت خوشبختی ایشان و همه جوانان از درگاه الهی
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

با سلام
نباید به این مسائل فکر کنید و انها را به هم ربط دهید.
اگر من به سرماخوردگی اخر هفته فکر کنم و به خودم تلقین کنم اخر هفته سرما خواهم خورد 80 درصد این اتفاق خواهد افتاد

سلامدوست عزیز

به نظرم این اشتباه هست که میگید تو فامیل رسم اینه که دختران تو سن پایین ازدواج میکنند و حالا این باعث ناراحتی خواهرتون شدم
قرار نیست خواهرتون مطابق میل و رسم و رسومات هرچند اشتباه زندگی کند.حالا چون سن ازدواج توفامیل کم هست هرکسی که اومد خواستگاری که دلیل نمیشه ایشون قبول کنند
خواهرتون نباید خاطر این موضوعات خودشو ناراحت کنه.باید موقعیت کار یا روابط اجتماعی اش بیشتر کند تا مورد نگاه و انتخاب بیشتری قرار بگیرد.من خودم به این نتیجه رسیدم که فقط و فقط هم نمیشه همه چیز را قسمت دانست.قسمت را همت و تلاش خودمون هم رقم میزنه و بعد توکل به خدا و مصلحت اون توام با این امرمیشود
خب شاید موقعیت این خواستگارها خوب نبوده و مصلحتی در این ازدواج نبوده و همه این عوامل از طرف خدا سد راهی هستند تا این وصلت صورت نگیرد.نباید که بخاطر این موضوع ناراحتی ایجاد کرد

موضوع قفل شده است