واسطه ازدواج از کجا پیدا کنم کمکم کنید

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
واسطه ازدواج از کجا پیدا کنم کمکم کنید

من با خانومی اشنا شدم از طریق اینترنت که ازهرنظر به هم میخوریم با خانوادم درموردش حرف زدم گفتم این خانوم رو یه واسطه بهم معرفی کرده.ما از دو شهر دور هستیم خانوادم میگن باید اول با واسطه حرف بزنیم موندم واسطه از کجا بیارم.من نمیتونم با دوستام هماهنگ کنم آبروم میره اگه بدونن با دختری رابطه داشتم هزارتا فکر میکنن.ما هم مشاوره رفتیم هم همو دیدیم.همه فکرامونم کردیم.الان فقط واسطه میخوایم فقط واسطه.یکی کرمان یکی نیشابور

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام دوست گرامی و بزرگوار و تشکر از اعتمادتون
شما چه طوری از طریق اینترنت آشنا شدید؟
سن شما؟
سن ایشان؟
تحصیلات؟
کجا همدیگر را دیدید؟
معیارهای ازدواج شما چه بوده؟

من طلبه هستم ایشون لیسانس روانشناسی هستن و حافظ قرآن. ایشون یه کاری ازم خواستن که براشون انجام بدم مجبور شدم شماره ایشونو بگیرم من براشون انجام دادم. بعد دیدم مورد مناسبی واسه ازدواج هستن تصمیم گرفتم باهاشون ازدواج کنم با خانوادم موضوع رو مطرح کردم اما نتونستم بگم تو اینترنت با ایشون اشنا شدم گفتم یه واسطه معرفی کرده الان موندم بهشون چی بگم و کی رو واسطه ازدواجمون کنم.میخوام همه چی رسمی بشه و ادامه اشنایی زیر نظر خانواده ها باشه. من متولد71 هستم.ما عکس هم رو دیدیم.

ماشالله ... چی بگم ...
شما 21 سالته و خانم 24..25 سال ... چون میگی لیسانسه هست ...

چشمات رو بستی و داری یه سمتی میری که خبر نداری ... اطلاعات غلط هم که میدی ...

اولین پستت ...

ستاره سهیل;393315 نوشت:
من با خانومی اشنا شدم از طریق اینترنت که ازهرنظر به هم میخوریم با خانوادم درموردش حرف زدم گفتم این خانوم رو یه واسطه بهم معرفی کرده.ما از دو شهر دور هستیم خانوادم میگن باید اول با واسطه حرف بزنیم موندم واسطه از کجا بیارم.من نمیتونم با دوستام هماهنگ کنم آبروم میره اگه بدونن با دختری رابطه داشتم هزارتا فکر میکنن.ما هم مشاوره رفتیم هم همو دیدیم.همه فکرامونم کردیم.الان فقط واسطه میخوایم فقط واسطه.یکی کرمان یکی نیشابور

دومین پستت ...

ستاره سهیل;397513 نوشت:
من طلبه هستم ایشون لیسانس روانشناسی هستن و حافظ قرآن. ایشون یه کاری ازم خواستن که براشون انجام بدم مجبور شدم شماره ایشونو بگیرم من براشون انجام دادم. بعد دیدم مورد مناسبی واسه ازدواج هستن تصمیم گرفتم باهاشون ازدواج کنم با خانوادم موضوع رو مطرح کردم اما نتونستم بگم تو اینترنت با ایشون اشنا شدم گفتم یه واسطه معرفی کرده الان موندم بهشون چی بگم و کی رو واسطه ازدواجمون کنم.میخوام همه چی رسمی بشه و ادامه اشنایی زیر نظر خانواده ها باشه. من متولد71 هستم.ما عکس هم رو دیدیم.

خدا به خیر کنه ...

خسته نباشید
عزیز اول اشتباه کردید که دروغ گفتید به خانواده
به نظر من همین الان سر وقته! دیگه دروغ نگید!
دروغ روی دروغ کار رو بدتر میکنه
یاعلی

عنکبوت سرخ;397547 نوشت:
ماشالله ... چی بگم ...
شما 21 سالته و خانم 24..25 سال ... چون میگی لیسانسه هست ...

چشمات رو بستی و داری یه سمتی میری که خبر نداری ... اطلاعات غلط هم که میدی ...

اولین پستت ...

دومین پستت ...

خدا به خیر کنه ...

سلام.من اطلاعات غلط ندادم.همو دیدیم یعنی عکس همو دیدیم.ایشون 22 سالشونه.مشاوره رفتیم هر کدوم جداگونه که بدونیم کارمون درسته یا نه اینکه به خونوادم چه جوری بگم.الانم که گیر کردیم به خاطر اون مشاوره که گفت شما برین جلو کسی سراغی از واسطه نمیگیره.چشمامون بازه فقط تو واسطه گیر کردیم اگه جور میشد همه چی حل میشد.

سلام چه جوری راستشو بگیم؟ هیچ کدوم جراتشو نداریم .بخدا موندیم

با سلام و احترام

آقای ستاره ی سهیل! شما خواهر بزرگتر یا حتی کوچکتر ندارین؟
خواهرا این جور مواقع، خوب دست داداششونو میگیرن...باهاش صحبت کنین...خودش با پدر مادرتون هماهنگ میکنه، کاری که پدر مادر ازش راضی باشن، کارستون میشه.
خواهر هم نبود، زن داداشی، مامان بزرگی،...

خواهر ندارین...زن داداش ندارین...کسی رو ندارین... ... ... امام رضا هم ندارین؟؟؟
بسپرین به امام رضا خودش حل میکنه ... البته اگه میونه ی خوبی با امام غریب دارینا...
یه یا رضا بگین و تحت هیچ شرایطی دروغ به زبونتون نیارین.
انشاءالله هر چی که به صلاحه همون بشه...

porteqal;397636 نوشت:
با سلام و احترام

آقای ستاره ی سهیل! شما خواهر بزرگتر یا حتی کوچکتر ندارین؟
خواهرا این جور مواقع، خوب دست داداششونو میگیرن...باهاش صحبت کنین...خودش با پدر مادرتون هماهنگ میکنه، کاری که پدر مادر ازش راضی باشن، کارستون میشه.
خواهر هم نبود، زن داداشی، مامان بزرگی،...

خواهر ندارین...زن داداش ندارین...کسی رو ندارین... ... ... امام رضا هم ندارین؟؟؟
بسپرین به امام رضا خودش حل میکنه ... البته اگه میونه ی خوبی با امام غریب دارینا...
یه یا رضا بگین و تحت هیچ شرایطی دروغ به زبونتون نیارین.
انشاءالله هر چی که به صلاحه همون بشه...

دارم هم خواهر بزرگتر هم زن داداش هم خواهری دارم که هم رشته و هم سن ایشون هستن .ولی مشکل اینجاست که دو تا برادر بزرگتر دارم که نمیشه باهاشون حرف زد پدرم هم همه چیز رو سپرده به اون دوتا .لج کردن باهام .آخه من یه سال با خونوادم جنگیدم تا راضی شدن الان پشتم خالیه داداشام لج کردن واسطه میخوان کم کم بهم شک دارن میکنن.من چی بگم بهشون که هم دروغ نباشه هم اونا قانع بشن ؟تورو به امام رضا کمکم کنید دارم دیوونه میشم گیر کردم.مادر هم ندارم

ستاره سهیل;397645 نوشت:
دارم هم خواهر بزرگتر هم زن داداش هم خواهری دارم که هم رشته و هم سن ایشون هستن .ولی مشکل اینجاست که دو تا برادر بزرگتر دارم که نمیشه باهاشون حرف زد پدرم هم همه چیز رو سپرده به اون دوتا .لج کردن باهام .آخه من یه سال با خونوادم جنگیدم تا راضی شدن الان پشتم خالیه داداشام لج کردن واسطه میخوان کم کم بهم شک دارن میکنن.من چی بگم بهشون که هم دروغ نباشه هم اونا قانع بشن ؟تورو به امام رضا کمکم کنید دارم دیوونه میشم گیر کردم.

داداش بزرگ دارین ... اگه منظورتون اینه که مجردن:
پدر بنده زمانی که می خواستن ازدواج کنن، یه برادر بزرگتر مجرد داشتن، دلیلی که برای کارشون آورده بودن این بود:
" مگه صف نونواییه که همه چی به نوبت باشه ... خوب داداش فعلا قصد ادامه تحصیل دارن ولی من شرایط ازدواجو دارم."
منظورم تایید کار شما نبودا ... اصلا ... فقط خواستم بگم داداش بزرگ مجرد داشتن دلیل نمی شه.

از نظر بنده، زندگی فقط و فقط یه اصل داره؛ اونم رضایت پدر مادره.
حالا خود دانی...

نه دوتاشون متاهل هستن. وقتی نمیشه گفت بهشون چیکار کنم؟؟؟ خونوادم میخوان بدونن اون معرف اون واسطه کی بوده که اون خانوم رو به من معرفی کرده .بدون واسطه و معرف هم نمیتونن برن خواستگاری دستشون خالیه بگن ما از کجا شما رو پیدا کردیم؟ نمیتونن بگن که از اینترنت اینجوری آبروی اون خانوم هم میره .خواهر بزرگم چند بار به بابام گفت برین تحقیق چیکار دارین کی معرفی کرده میگن نه ما باید حتما با واسطه حرف بزنیم.واقعا نمیدونم چیکار کنم اگه نتونم قانعشون کنم خیلی بد میشه هم خانوادم نسبت به من بدبین میشن که این چه واسطه ای بوده که الان غیب شده هم اینکه اصلا نمیتونم بگم تو اینترنت با اون خانوم اشنا شدم ابروی هر دومون میره .خوردم به در بسته

شما می خوایین دروغ نگین و میخوایین واسطه هم معرفی کنین ... نمیشه که! ... تنها واسطه ی بین شما، اینترنت بوده...
تنها راه حلی که به ذهنم می رسه اینه که راست و حسینی جریان رو برای مادرتون تعریف کنین.

و من الله التوفیق...

من مادر ندارم

با سلام و عرض ادب
جناب ستاره سهیل
ضمن احترام به نظرات دوستان و تشکر از همراهیشون پیشنهاد میکنم تا پاسخ کارشناس محترم اقدامی نکنید که بعدا دچار پشیمانی بشید .
عجالتا مطالعه این موضوعات میتونه براتون مفید باشه

چطور به خانواده هامون بگیم آشناییمون برای ازدواج از طریق اینترنت بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ஜ★معرفی کتابهاي مفيد در زمینه ازدواج و همسرداري★

ازدواج اینترنتی ====» حکم شرعی

اینترنت
اس ام اس
تلفن
جای خوبی برای اشنایی نیسیت
چون:
طرفین همیشه به هم مشکوک خواهند بود که ایا فلانی قبلا با دیگری اشنا بوده یا نه؟
به قول یکی: امروزه میگن میری برا خانومت گل بخری میبینی مشتری بغل دستیت میگه خانومت گل رز دوس داره!
6 نفر میشناسم که ازدواج تلفنی و اینترنتی کردن زندگیشون 1 سال دوام نیاورده.

به نظر من از اول کارتون اشتباه بوده که دروغ گفتین و گفتین واسطه ای در کاره. ولی الان دیگه نباید دروغتونو ادامه بدین. راستشو بگین خجالت هم نکشین.
اگه مطمئن هستین کارتون درست بوده براشون همه چیزو توضیح بدین اگه منطقی باشه قبول میکنن. ساید اگه اول بگین با اینترنت باهم آشنا شدین واکنش منفی نشون بدن ولی میتونین ماجرا رو واضح براشون توضیح بدین تا بفهمن که آشنایی از طریق اینترنت همیشه بد نیست. اگه واقعا به درستی کارتون ایمان دارین و توی تصمیمتون در باره ی ازدواج مصر هستین بهتره خجالتو بذارین کنار و منطقی با خانواده صحبت کنین. مطمئن باشین اگه انتخابتون درست بوده باشه و شما قسمت هم باشین، خدا خودش همه چیزو جور در میاره. به اون خانوم هم بگین همه چیزو منطقی برای خانواده توضیح بده ، پنهان کاری از همین اول کارو بهتر نمیکنه هیچ، بدتر هم میکنه.
به خانواده ها بگین اینترنت فقط شروعِ این آشنایی بوده و شما میخواین از این به بعد زیر نظر خانواده آشنایی رو ادامه بدین تا ببنین به درد هم میخورین یا نه، چون فکر میکنم شما هنوز آشنای کاملی از هم ندارین
اینها نظر شخصی و غیرکارشناسانه ی من بود، بهتره باز هم از مشاوران و کارشناسان کمک بگیرین

ستاره سهیل;397652 نوشت:
اصلا نمیتونم بگم تو اینترنت با اون خانوم اشنا شدم ابروی هر دومون میره

[=arial]میدونم الان خیلی ها جبهه میگیرین. ولی مگه اینترنت فی نفسه چه اشکالی داره؟

چد درصد نسل جوان الان دارن از اینترنت استفاده میکنن؟

مشکل شما اینه که اینترنت رو یه چیز واحد میدونین و فضاهای خوب و بدش رو یکی دونستین.

البته در کل توصیه به این روش نمیکنم چون آسیب هاش بیشتر از منافعش هست ولی توصیه میکنم اگه واقعا توی سایت مذهبی و دینی با ایشون آشنا شدی اول با خودت کنار بیا که کارت بد نبوده چون اگه این ذهنیت رو داشته باشی و با این ذهنیت ازدواج کنی بعدا دچار مشکل میشی .

مشکل دوم ارتباط و اشنایی ازین قبیل اینه که قبل از اینکه عقل تصمیم گیری کنه وابستگی ایجاد میشه و به جای اینکه شرایط رو بررسی کنین ببینین برای هم مناسبین میخواین شرایط رو تطبیق بدین تا برای هم مناسب شین. اگه احساس کردی داری اینکار رو میکنی بدون سرانجام خوبی در انتظار ازدواجت نخواهد بود.

نکته سوم هرچه سریعتر خانوادهاتون رو در جریان بذارین.

الان هم مهم ترین نکته ای که به نظرم میمونه اینه که احساست رو بذار کنار یه بار دیگه بررسی کن ببین روش آشناییتون برات قابل قبول هست اگه نیست اون دختر خانم رو هم اذیت نکن اگه هست مرد باش پاش وایسا بقیه رو هم قانع کن که کارت درسته شاید طی این قانع کردن به این نتیجه برسی کارت اشتباه بوده. بعید میدونم بتونی برای همیشه مخفی کاری کنی و بعدا اگه ازدواج کنی و معلوم بشه پشت سر خودت و خانومت حرف در میارن.

البته نظر من رو هم فقط به اندازه یه نظر غیر تخصصی بهش اهمیت بده و منتظر نظر کارشناس باش.

امیدوارم مشکلت هر چه زودتر حل شه.

سلام
شدیداً با صحبت های جناب حق دوست موافقم.
کلیت ارتباط اینترنتی مشکلی نداره اما اینکه باعث آشنایی مستقیم دونفر برای ازدواج بشه، میتونه مضرات زیادی داشته باشه.

اینی هم که گفتن با این ذهنیت منفی بعدها،دچار مشکل میشین باور کنین واقعیت داره. همین که به هیچکدوم از دوستاتون نمیخواین بگین واسطه بشن، برا خود من یه نشونه اس که شما در ناخودآگاهتون بدبینی نسبت به این شیوه آشنایی دارین؛ این مشکلی که جناب حق دوست فرمودن جدی بگیرین و به فکر چاره باشین. چون دیر یا زود اثر این بدبینی رو تو رابطتون خواهید دید.

درکش امروز برای شما سخته چون شدیداً ذهنتون و قلبتون درگیر علاقه به اون خانومه. بعد از نامزدی کم کم ، کم کم متوجه حرف های امروز دوستان اسکدینی تون می شین. و اون موقع چه تصمیم به ادامه بگیرین چه تصمیم به جدایی آسیب خیلی زیادی به خودتون و به اون دخترخانوم خواهید زد.

نه دختر خوب برای شما کم هست و نه پسر خوب برای ایشون اما اگه واقعاً مردونه پای حرفتون هستین که با ایشون ازدواج کنین فقط از راهش وارد شین. راهشم اینه که خونواده رو به شیوه های منطقی قانع کنین. و اگه از ابتدا میدونستین که خونوادتون راضی بشو نیستن خب نباید همچنن تصمیمی می گرفتین یا قبل مطرح کردن با خانواده ها یه درصدهم احتمال این درخواست رو از طرف اونها میدادین و درواقع به فکر این روز هم می بودین. یعنی با یه نقشه ی کامل بی نقص جلو می اومدین .

بی نقشه و برنامه برای جلب رضایت خونواده جلو رفتن، تبعات خیلی زیادی میتونه داشته باشه؛ خیلی مراقب باشین؛ خیلی خیلی .
تو تاپیک دیگه ای یکی از اساتید صحبت جالبی رو فرمودن:

ما آدمای معمولی چون تقوای آنچنانی نداریم ندای دلمون و احساساتمون و اینها خیلی قابل اعتماد نیست(دلمون رو به دلخواه خدا که گره نزدیم که از درستی خواسته هامون مطمئن باشیم). یه مدت بیشتر مراقب اعمال و نیاتتون باشین. تقوای بیشتری پیشه کنین تا دلتون به نور خدا روشن بشه و راه صحیح رو جلو پاتون بذاره.

خب اگه خونواده من اینقد راحت با این جور اشنایی کنار میومدن چرا دیگه اینقد جوش میزدم که سر از اینجا در بیارم مشکل من اینه خانوادم اطرافیانم از اساس با اینجور اشنایی ها مشکل دارن تا بخوام بگم میگن ادامه نده هزارتا حرف و تهمت باید بشنوم آره اگه من یه آدم عادی بودم شاید الان اینقد غصه نمیخوردم شاید اینقد حساس نبودم نمیدونم دیگه چیکار کنم هیچکس درکمون نمیکنه مثل اینکه باید به درد خودمون بمیریم..................................:Ghamgin: اگه هم روش اشناییمون واسه خودمون قابل قبول نبود که چرا ادامه میدادیم؟ اصلا همه چیز اتفاقی خیلی زود اتفاق افتاد اصلا نفهمیدیم چی شد بخدا تو زندگیم گم شدم .ما هر کار میخواستیم کنیم میرفتیم مشاوره بعدش استخاره میگرفتیم ادامه بدیم یا نه تا الان همه چی طبق استخاره ها پیش رفته من انتخابم راهی که رفتم بهش اطمینان دارم ولی نمیتونم دید بقیه رو تغییر بدم نسبت به اینجور رابطه ها

ستاره سهیل;397801 نوشت:
خب اگه خونواده من اینقد راحت با این جور اشنایی کنار میومدن چرا دیگه اینقد جوش میزدم که سر از اینجا در بیارم مشکل من اینه خانوادم اطرافیانم از اساس با اینجور اشنایی ها مشکل دارن تا بخوام بگم میگن ادامه نده هزارتا حرف و تهمت باید بشنوم آره اگه من یه آدم عادی بودم شاید الان اینقد غصه نمیخوردم شاید اینقد حساس نبودم نمیدونم دیگه چیکار کنم هیچکس درکمون نمیکنه مثل اینکه باید به درد خودمون بمیریم..................................:Ghamgin: اگه هم روش اشناییمون واسه خودمون قابل قبول نبود که چرا ادامه میدادیم؟ اصلا همه چیز اتفاقی خیلی زود اتفاق افتاد اصلا نفهمیدیم چی شد بخدا تو زندگیم گم شدم .ما هر کار میخواستیم کنیم میرفتیم مشاوره بعدش استخاره میگرفتیم ادامه بدیم یا نه تا الان همه چی طبق استخاره ها پیش رفته من انتخابم راهی که رفتم بهش اطمینان دارم ولی نمیتونم دید بقیه رو تغییر بدم نسبت به اینجور رابطه ها

با سلام خدمت دوست عزیز
خانواده و دیگران اگه حرفی رو میزنن صلاح شمارو میخوان .نمیخوان در 2 سال دیگه به ناراحتی بیوفتین.الان شما داغ هستید و با احساسات با
قضیه برخورد میکنید در حالی که دیگران سرد هستن و با منطق برخورد میکنن.
ور اخر تصمیم نهایی با خودته کلاتو بذار جلوت منطقی فکر کن
و از چند نفر ادم پخته هم بخواه با دختر خانم یه گفتگویی داشته باشن. تحقیق از فامیل دختر خانم یادت نره
اگه تمام موارد اوکی بود تصمیم قطعی بگیر و به خدا توکل کن. اون موقع دیگه ب به حرف و حدیث دیگران
زیاد توجه نکن که بعد یه مدت همه ساکت میشن.

خوش به حال طلبه ها که تو 21 سالگی میتونن به ازدواج فکر کنن، بدبخت دانشجوها .......

سلام دیراومدن
نمیدونم قضیه الآن چی شد
ولی تعجبم ازاینه که هیچکی به اختلاف سنی توجه نکرده!!!!
اخوی شما20سالتونه وایشون22سالشه.
20سالگی برای هی آقا یعنی اول راه پختگی،دخترا که معمولاً زودتر از پسرا به بلوغ لازم برای ازواج میرسن الآنه پختگی لازم رو ندارن چه برسه به پسرا!!!
به قول جناب ابوالفضل الآن شما دا غ هستین ودرگیر آتش عشق(پس نگید چشماتون رو باز کردین هردوتاتون رو میگم)
اگه خدایی ناکرده وسطای راه یکیتون کم بیاره بیشترین ضربه رو خانم میخوره.
اگه بخاطر بزرگتر بودنشون مشکلی بینتون پیش بیاد بیشترین ضربه رو او میخوره.
اگه یه روز توی سرش بزنید که تواز من بزرگتری ومن ازتو جوونترم واصلاًچرامن با یه زن بزرتر از خودم ازدواج کردم او بیشترین ضربه رو میخوره.

یه کلام،راستش رو بگم بیشتر نگران اون دخترم،چون شما پسری و آسیبهای حاصل ازاین شکستها توی جامعه ی ما برای شما پسرا کمتره،واقعیت تلخیست چه باور کنیم وچه نکنیم.
هرچی میخواین بگین،فمینیستی نگاه میکنم،اجساساتی حرف میزنم........مهم نیست ولی برادرمن،کاری نکنید آخرش پشیمونی بیاره.

ستاره سهیل;397513 نوشت:

ببین خواهرانه بهت میگم:deldari:...شما سنتون واسه ازدواج کمه.:koodak:..ومعمولا تو این سن احساسات ناخود آگاه شمارو درگیر میکنه...فکرمیکنید گزینه ی مناسبیه اما نیست...شما خیلی زمان داری جوونی کنی...مخصوصا آقایون که اصلا باید دوره خوش گذرونیشون رو سپری کنن :shookhi:وگرنه بعد از ازدواج پشیمون میشن...بعد از گذشته مدتی شما هنوز تازه هستید وشاداب.:shad:..اما ایشون دیگه حال وحوصله نداره:pir:...من بسیار رو این مورد تحقیق کردم...درسته که همیشه استثناء هست اما نباید امید به این استثناء ها داشت...مواردی تو زندگی پیش میاد که شما میخواید تصمیم بگیرید و ایشون ناخودآگاه احساس بزرگتریشون گل میکنه فکر میکنه عقله کل هستش وشما غرور و مردونگیتون له میشه...دلتون میخواد همسرتون مطیع شما باشه اما نیست...و هزار دلیله دیگه...(این مدلی گزینه دورم زیاده....وخیلی دیدم)بخدا بعدآ که میگذره میگی یه بابایی تو اسک دین گفته بودا اما من گوش نکردم...حالا بازم خوددانید...:Ghamgin::ghati::aatash:

ستاره سهیل;393315 نوشت:
اگه بدونن با دختری رابطه داشتم هزارتا فکر میکنن

البته حقم دارن یه عمره طلبه ها میگن رابطه درست نیست بعد خودشون....
واقعا که.

پسر گل کدوم واسطه ای بهتر از امام مهدی(عج)؟؟؟

اگه آقا مصلحتی تو وصلت شما دو کودک ببیننن حتـــــماً براتون آستین بالا می زنه!:khaneh:

اگرم مصلحت نباشه ... تلاشت به در بسته می خوره!:vamonde:

توکلت و قوی کن ایشاله به آخر صفر نرسیده تکلیفتون و خود آقا روشن می کنه!
فقط اگه وصلت کردین خبرمون کنا... :tavallod:

منم نظرو میگم البته شاید به کارتون نیاد

میتونید بگید که این خانم با خواهرم توی اینترنت اشنا شدن و ایشون هم دیدن کیس خوبیه به من پیشنهاد دادن

همچنین اون خانم هم میتونن به خانوادشون بگن با خواهره شما اشنا شدن و پیشنهاده شمارو دادن

البته این موضوع بستگی به خواهرتون داره که چقد با شما پایه باشن و اینکه با توجه به حرفایی که توی خونه در این مورد زدید شک نکنند!

ولی فک میکنم این کار بیشتر برا دختر خانم کارساز باشه تا شما

موفق باشییییییییید:Gol:

Ahoo-71;440576 نوشت:
منم نظرو میگم البته شاید به کارتون نیاد

میتونید بگید که این خانم با خواهرم توی اینترنت اشنا شدن و ایشون هم دیدن کیس خوبیه به من پیشنهاد دادن

همچنین اون خانم هم میتونن به خانوادشون بگن با خواهره شما اشنا شدن و پیشنهاده شمارو دادن

البته این موضوع بستگی به خواهرتون داره که چقد با شما پایه باشن و اینکه با توجه به حرفایی که توی خونه در این مورد زدید شک نکنند!

ولی فک میکنم این کار بیشتر برا دختر خانم کارساز باشه تا شما

موفق باشییییییییید:Gol:

خشت اول چو معمارنهد کج ************* تا ثریا می رود دیوار کج
کاری که اولش با دروغ باشه خدا به داد آخرش برسه.
داداش من!یه کلام بذار اون دختر بره سر خونه وزندگیش،بره دنبال بختش،با احساساتش بازی نکن.
شما برو دنبال زندگیت،بحق امام زمان(ع)انشاءالله خود امام زمان(ع) براتون آستین بالا بزنن وموارد عالی و توپی رو برای هر کدومون سفارشی بفرستن.
درپناه امام عصر(ع)زندگی سعادت مندانه ای براتون آرزو میکنم.

مجنونة الرضا(ع);441883 نوشت:
خشت اول چو معمارنهد کج ************* تا ثریا می رود دیوار کج
کاری که اولش با دروغ باشه خدا به داد آخرش برسه.
داداش من!یه کلام بذار اون دختر بره سر خونه وزندگیش،بره دنبال بختش،با احساساتش بازی نکن.
شما برو دنبال زندگیت،بحق امام زمان(ع)انشاءالله خود امام زمان(ع) براتون آستین بالا بزنن وموارد عالی و توپی رو برای هر کدومون سفارشی بفرستن.
درپناه امام عصر(ع)زندگی سعادت مندانه ای براتون آرزو میکنم.

سلام به همه دوستان.باید بگم این قضیه مال چند ماه پیش بود همه چی تموم شد دیگه بحث نکنید .ممنون. از توهینای بعضیا هم خیلی ممنون .خداحافظ.التماس دعا

ستاره سهیل;444550 نوشت:
سلام به همه دوستان.باید بگم این قضیه مال چند ماه پیش بود همه چی تموم شد دیگه بحث نکنید .ممنون. از توهینای بعضیا هم خیلی ممنون .خداحافظ.التماس دعا

سلام
واااااااای!خدازسرتقصیراتم بگذره.واقعاً هرچی میکشیم از دست این زبونه.
جناب ستاره ی سهیل!خدا شاهده اگه لفظی تند بوده به هیچ وجه قصد توهین وجسارت نداشتم.
اگه بحث از دروغ کردم،بخاطر اینکه راهی که برخی دوستان ارائه دادن بوی دروغ میداد.
اگه گفتم با احساساتش بازی نکنید،منظورم این نبود که عمداً این کار رو دارید میکنید،بلکه چون در تب وتاب عشق بودین عرضم این بود که بشتر فک کنید وبین عقل واحساس موازنه ایجاد کنید تا به تصمیم بهتر برسین.
امیدوارم واقعاً منو ببخشید.بازم عرض میکنم به هیچ وجه قصد توهین نداشتم.

سعادتمندانه ترین زندگی رو براتون آرزو میکنم+دعای پست قبلیم.

کار یه عده در این زمانه شده خطرات رو متحمل شدن به خاطر امید های کاذب و احتمالی

eslamic110;397764 نوشت:
کلیت ارتباط اینترنتی مشکلی نداره اما اینکه باعث آشنایی مستقیم دونفر برای ازدواج بشه، میتونه مضرات زیادی داشته باشه.

با نظرتون موافقم اما متاسفانه اخبار و اطلاعاتی با آمار نسبتا بالایی مشاهده شده که افراد ناآگاهانه عمل میکنن در صورتی که اگر به خدا امید داشته باشن و موارد ایمنی رو رعایت کنن توی این ماجراها قرار نمیگیرن..
متاسفام جوون ها این دوره ی زمانی دستخوش بازیچه های دنیا شدند ...چقدر زشت هست این حرکت که یک فردی هیچ راهی رو جز اینترنت پیش نگیره برای ازدواجش یعنی علناً اعلام کنه من در دنیای مجازی زندگی میکنم و انتظاراتی ازش دارم!!!...

1. وساطت بستگان و بخصوص والدين
2. وساطت مراکز مشاوره
مي توان با مراجعه به برخي مراکز مشاوره ازدواج که به منظور شناساندن دو فرد براي ازدواج تأسيس شده است، فرد مطلوب و مطابق با خواسته ها و توقعات خود را يافت. هرچند چنين مراکز مشاوره محدود هستند و يا کمتر با فرهنگ ملي و بومي ما اين گونه شناسايي تناسب دارد
3.
. يکي از راه هايي که امروزه براي ارتباط دختر و پسر بعضا شايع شده، چت است، در اين زمينه گفتني است، اصل چت در صورتي که منتهي به مفسده اي نشود اشکال ندارد، ولي با توجه به حساسيت مسئله همسر گزيني و شرايط فراواني که احراز آنها لازم است، بدست آوردن همسر مناسب، از اين طريق مشکل به نظر مي رسد، مگر اينکه در مراحل بعدي در مورد او تحقيقات رسمي صورت گيرد و شما از اين بابت مطمئن شويد که همسر مورد نظر خود را يافته ايد يا خير!
در پايان توجه شما را به چند نکته مهم جلب مي کنيم:
1. در انتخاب همسر کمتر اتفاق مي افتد که يک فرد تمام حسن ها و ويژگي هاي مثبت را داشته باشد؛ چنانچه ما درباره خودمان هم نمي توانيم ادعا کنيم که هيچ عيب و نقصي نداريم. پس بهتر است ويژگي همسر ايده آل را امتياز بندي کنيم با اين فرض که بالاترين امتياز را به ايمان و اخلاق بدهيم و در مجموع کسي را که از امتيازات بيشتري نسبت به بقيه است انتخاب کنيم.
2. در تحقيق و شناخت از همسر آينده هرگز نبايد به گفتگوهاي مستقيم با طرف مقابل يا شخصيت و تيپ ظاهري او اکتفا کرد. زيرا معمولا کشش و جاذبه جنس مخالف، مانع از اين مي شود که افراد بتوانند درک صحيحي از يکديگر داشته باشند. غير از اين که در اين گونه برخوردها هر يک از طرفين سعي مي کند بهترين تصوير را از خود نشان دهد و نقطه ضعف هايش را پنهان کند.
3. توصيه مي شود جهت اطلاعات بيشتر و دقيق تر و تصميم گيري واقع بينانه تر براي مهمترين تصميم دوران زندگي و نقطه عطف عمر خود بهتر است در اين زمينه هم تفکر بيشتري داشته باشيد و هم با خانواده محترمتان به گفتگو و مشورت بپردازيد و هم از نظرات مشورتي افراد با تجربه استفاده نمايند و از تجربه راه هایی که می تواند در انتخاب همسر شما را دچار اشتباه کند، پرهیز کنید.

موضوع قفل شده است