آموزش ساخت کتاب اندروید

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آموزش ساخت کتاب اندروید

سلام به دوستان عزیز، آموزش ساخت کتاب اندروید را با نرم افزارAndroid Book App Maker خواهیم داشت.

البته اگر کسی خواست کتاب جاوا تولید کنه از نرم افزار های ایرانی چون کتابچه و کاتب استفاده کنه که در دوقالب اندروید وجاوا خروجی میده
منبع آموزش
همچنین شما میتوانید آموزش این کتاب را بصورت یک کتاب ساخته شده باهمین نرم افزار در گوشی اندرویدتان داشته باشید برای این کار از این لینک استفاده کنید(دانلود کتاب)

[h=1]بدون دانش برنامه نویسی برای اندروید کتاب بسازید! (قسمت اول)[/h]

اندروید یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها برای موبایل و تبلت است به خصوص در ایران که درصد زیادی از افراد گوشی های اندروید دارند. شاید دوست داشته باشید برای این سیستم عامل نرم افزار یا بازی بسازید. سایت های زیادی برای اینکار وجود دارند که البته زیاد بدرد نمی خورند به جز یک مورد که بزودی در فنجون معرفی خواهم کرد. اما در اینجا می خواهم شما را با نرم افزاری آشنا کنم که توسط آن شما می توانید کتاب برای اندروید بسازید! کار با این نرم افزار بسیار ساده است و اصلا نیاز به مهارت خاصی ندارد.
ابتدا نرم افزار را از لینکی که در انتهای سایت وجود دارد دانلود کنید. بعد از نصب و اجرا به شما پیامی می دهد که می گوید:

پیامی که این نرم افزار از آن حرف می زند اینگونه است.

[h=2]1) ساختن کتاب[/h]
وقتی نرم افزار اجرا شد روی گزینه ی New در بالا سمت چپ کلیک کنید تا یک کتاب جدید بسازید.

با انتخاب این گزینه پنجره ی جدیدی باز می شود که باید اطلاعات کتاب را در آن وارد کنید. این پنجره بسیار مهم است و از 7 تب (سربرگ) تشکیل شده. که به ترتیب توضیح خواهم داد.
بعد از اینکه تمام تنظیمات را انجام دادید OK کنید.توجه کنید که با استفاده از گزینه ی Config در بالای صفحه می توانید به صفحه ی تنظیمات برگردید و تنظیمات کتاب خود را تغییر دهید پس اصلا نگران اینکه جایی از تنظیمات را اشتباه انجام داده باشید نباشید
[h=2]2) ساختن بخش های کتاب[/h]
به سمت چپ برنامه نگاه کنید. با استفاده از گزینه هایی که در منوی سمت چپ وجود دارد شما می توانید بخش های مختلف برنامه ی خود را بسازید.

با استفاده از اولین گزینه از سمت چپ می توانید یک بخش اضافه کنید. این بخش ها در فهرست کتاب شما نمایش داده شده و مانند دسته بندی عمل خواهند کرد. با استفاده از گزینه ی دوم شما می توانید فایل متنی از رایانه ی خود به کتاب اضافه کنید. این فایل باید با فرمت txt باشد.
وقتی شما این گزینه را انتخاب کنید یک پنجره ی جدید باز می شود. در این پنجره می توانید با استفاده از گزینه ی Add files فایل های متنی را انتخاب کنید. بهتر است در قسمت Encoding گزینه ی UTF-8 را انتخاب کنید.

با استفاده از چهار گزینه ی باقی مانده می توانید به ترتیب:

• یک بخش را حذف کنید
  • همه ی بخش ها را حذف کنید
  • بخش انتخاب شده را بالا ببرید
  • بخش انتخاب شده را پایین ببرید
[h=3]3) نوشتن متن و اضافه کردن تصویر[/h] با انتخاب هر بخش می توانید در سمت راست متن و تصویر آن بخش را ویرایش کنید. اگر چه تنظیمات زیادی وجود دارد اما برای ساختن یک کتاب ساده و سریع همه چیز وجود دارد.
برای اضافه کردن عکس باید از گزینه ی Add image to book استفاده کنید با انتخاب این گزینه و انتخاب تصویر مورد نظر یک کد در قسمتی که انتخاب کرده اید اضافه می شود این کد در واقع همان عکس شماست. شما می توانید این کد را انتخاب کرده و با استفاده از سه گزینه ی ای که در تصویر زیر می بینید به ترتیب از چپ به راست عکس را نگاه کنید، عکس را با عکس دیگری جایگزین کنید و عکس را حذف کنید.

دقت کنید که حتما با استفاده از این گزینه ها عکس خود را حذف یا جایگزین کنید و با پاک کردن کد، تصویر همچنان در برنامه ی اندروید شما باقی می ماند اما فقط نمایش داده نمی شود و اینکار باعث می شود که حجم برنامه ی شما بالا برود.
برای ذخیره متن باید گزینه ی Save را که در عکس بالا در سمت چپ سه گزینه ی علامت زده شده وجود دارد را بزنید تا متن ذخیره شود اما اگر خواستید که کتاب خود را ذخیره کنید تا بعدا به ویرایش آن ادامه دهید نیازی نیست کار انجام دهید! دفعه ی بعد که نرم افزار را اجرا کردید گزینه ی Open را انتخاب کرده و کتاب مورد نظر خود را باز کنید.
با استفاده از گزینه ی Open book root path در منوی Book که در بالا سمت چپ وجود دارد می توانید کدها و تصاویر برنامه ی خود را مشاهده و ویرایش کنید.
شما می توانید این نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید.
دانلود نسخه ی قدیمی تر

دانلود نسخه ی جدید از سایت سازنده
شما میتوانید با یک سرچ ساده این نرم افزار را از سرور های ایرانی دانلود کنید

اگر از نسخه ی جدید استفاده می کنید باید JRE را روی کامپیوتر خود نصب کنید برای اینکار از این لینک استفاده کنید

سلام و تحیات
برنامه قدیمی تر در سایت آپ گردید
بزرگوار در موقع تبدیل کتاب برنامه کد می خواد
میشه تا انتها آموزش را تکمیل کنید
با تشکر:Gol:

فایل: 

همان طور که می دانید چند روز قبل مطلب با عنوان بدون دانش برنامه نویسی برای اندروید کتاب بسازید (قسمت اول) منتشر کردم و در آن قسمت به آموزش نحوه ی ساختن کتاب پرداختم و قول دادم که نحوه ی ساختن فایل نصبی و منتشر کردن کتاب را آموزش دهم. در این قسمت شما نحوه انجام مراحل پایانی و ساختن فایل نصبی با فرمت APK را خواهید دید پس با ما همراه باشید.
منبع آموزش
حال که شما کتاب خود را ساخته اید و می خواهید فایل نصبی آن را بسازید روی گزینه ی Build کلیک کنید.

در پنجره ی باز شده دو گزینه وجود دارد. اگر اولین بار است که دارید کتاب را منتشر می کنید گزینه دوم را انتخاب کرده و روی گزینه ی Next کلیک کنید.
در پنجره ی بعد اطلاعات مربوط به خود و کتابتان را وارد کنید و Next را بزنید. محلی که در کادر Location انتخاب کرده اید مربوط به Keystore شما می باشد این فایل تمام اطلاعات این پنجره را در خود ذخیره می کند تا در دفعات بعد نیاز نداشته باشید که این اطلاعات را مجددا وارد کنید.
در پنجره ی سوم در کادر اول محل ذخیره ی فایل نصبی یعنی فایل APK را انتخاب کنید. در قسمت Package prefix باید نامی برای پکیج خود انتخاب کنید. اگر نمی دانید چه نامی باید انتخاب کنید می توانید از نامی مانند com.yourname.book استفاده کنید که در آن باید به جای yourname نام خودتان را وارد کنید می توانید به جای Book هم نام کتابتان را انتخاب کنید یا مواردی شبیه به این.
در قسمت Version code و Version name باید ورژن کتاب خودتان را انتخاب کنید. که فکر کنم برای کتاب نیازی نباشد که این اطلاعات را تغییر دهید.
در قسمت Effect دو گزینه وجود دارد با انتخاب Flip صفحات کتاب دیجیتال شما به حالت صفحات کتاب های معمولی در می آیند و کاربر باید کتاب را ورق بزند اما با انتخاب گزینه ی Scroll کاربر باید مانند پنجره های ویندوز کتاب را به بالا و پایین ببرد. شما می توانید با نگه داشتن نشانگر موس روی چشم نمونه ای از آن را ببینید.
در قسمت پایانی هم می توانید به کتاب خود تبلیغاتی را اضافه کنید.
وقتی که تمام کارها را انجام دادید رو گزینه ی Next کلیک کنید تا نرم افزار شما ساخته شود.
توجه کنید که از دفعات بعد شما می توانید با استفاده از keystore که ذخیره کرده اید و پسورد انتخابی تان مرحله ی دوم را میانبر بزنید.

امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید. لطفا ما را از نظرات خود با خبر کنید اگر سوالی وجود دارد هم حتما بپرسید.
شما می توانید این آموزش را به صورت کتاب برای اندروید دریافت کنید.

سلام
من نرم افزار کتاب ساز را نصب کردم و الان هم به درستی کار میکنه اما یه مشکل کوچیک داره و اون هم اینه که نمیشه نام کتاب را به زبان فارسی نوشت :Ghamgin:چرا؟؟؟:Moteajeb!::Gig:
وقتی نام کتاب را به زبان فارسی مینویسم در گوشی تلفن به جای حروفش علامت سوال گذاشته میشه:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
؟؟؟ ؟؟؟؟؟ ؟؟ ؟؟؟؟
هر چقدر هم گشتم نتونستم که جایی پیدا کنم که UTF-8 را فعال کنم

khosrw;411138 نوشت:
سلام
من نرم افزار کتاب ساز را نصب کردم و الان هم به درستی کار میکنه اما یه مشکل کوچیک داره و اون هم اینه که نمیشه نام کتاب را به زبان فارسی نوشت چرا؟؟؟
وقتی نام کتاب را به زبان فارسی مینویسم در گوشی تلفن به جای حروفش علامت سوال گذاشته میشه
؟؟؟ ؟؟؟؟؟ ؟؟ ؟؟؟؟
هر چقدر هم گشتم نتونستم که جایی پیدا کنم که UTF-8 را فعال کنم

باسلام...شما به راحتی میتونید نام کتابتون رو فارسی کنید(توجه اگر حل نشد باید مشکل را درکنترل پنل سیستمتان پی گیری کنید)
آموزش فارسی کردن1.روی گزینهNEWدر نوار بالا کلیک کنید
2.در پنجره باز شده نام کتاب و نام نویسنده را می توانید به فارسی بنویسید

دلیل وجود علامت؟؟؟؟؟؟؟؟به جای متن کتاب این است که سیستم عامل اندروید تان نوشته فارسی راپشتیبانی نمی کند
جهت رفع آن به بخش تنظیمات گوشیتان روید و آن را اصلاح نمایید

آموزش انتخابUTF-8

سلام علیکم
بنده بعد از ساخت کتاب وقتی میخوام اون رو روی گوشی نصب کنم با اروره مشکل در تجزیه بسته مواجه میشه .
میشه راهنمایی کنید؟

سلام علیکم
شنیده بودم این انجمن خیلی فعال هست اما متاسفانه انگار اشتباه به ارض بنده رسوندن

[="Tahoma"][="Indigo"]

cyber.officer;416033 نوشت:
سلام علیکم
شنیده بودم این انجمن خیلی فعال هست اما متاسفانه انگار اشتباه به ارض بنده رسوندن

سلام
عرض ادب و احترام
اموزش بالا مربوط به یکی از کاربران است ما نذاشتیم که جواب بدیم باید خودشون جواب بدهند

اما کلا در مورد برنامه نویسی اندروید اگر مشکلی یا سوالی دارید بنده در خدمتم
با تشکر[/]

cyber.officer;415582 نوشت:
سلام علیکم
بنده بعد از ساخت کتاب وقتی میخوام اون رو روی گوشی نصب کنم با اروره مشکل در تجزیه بسته مواجه میشه .
میشه راهنمایی کنید؟

با سلام...دوست من اگه نقل قول از مطلب من می کردید می تونستم پاسختون رو سریعتر بدم... با این حال از شما عذر می خوام

پاسخ شما: نسخه خروجی کتاب با نسخه اندروید گوشی تان مطابقت ندارد بنابراین این مشکل از گوشی موبایل شما ست

برای اطمینان بیشتر ، از لینک زیر کتاب موعودنامه ساخته شده همین نرم افزار را دانلود فرمایید

لینک دانلود با حجم یک مگابایت

آخرین بت شکن;416137 نوشت:

با سلام...دوست من اگه نقل قول از مطلب من می کردید می تونستم پاسختون رو سریعتر بدم... با این حال از شما عذر می خوام

پاسخ شما: نسخه خروجی کتاب با نسخه اندروید گوشی تان مطابقت ندارد بنابراین این مشکل از گوشی موبایل شما ست

برای اطمینان بیشتر ، از لینک زیر کتاب موعودنامه ساخته شده همین نرم افزار را دانلود فرمایید

لینک دانلود با حجم یک مگابایت

سلام علیکم و رحمة الله
عذر خواهی از بنده هست
تشکر از برادرانه بزرگوار
این مشکل مطابقت برنامه با گوشی رو به چه شکل میشه حل کرد؟من رو دوتا گوشی نصب کردم باز مشکل در تجزیه میده (glx g4 اندروید 4.1 و galexy ase اندروید 2.1)
این هم فایلی که ساختم (دانلود)

cyber.officer;416688 نوشت:
این مشکل مطابقت برنامه با گوشی رو به چه شکل میشه حل کرد؟

با سلام....نسخه اندرویدتان مربوط به تنظیمات سخت افزاری می باشد که اطلاع زیادی در این باره ندارم
لطفا کتاب موعودنامه ای را که لینک دانلودش را برایتان قرار دادم در گوشی همراه تان امتحان فرمایید سپس پاسخش را به من بدهید

آخرین بت شکن;416737 نوشت:
با سلام....نسخه اندرویدتان مربوط به تنظیمات سخت افزاری می باشد که اطلاع زیادی در این باره ندارم
لطفا کتاب موعودنامه ای را که لینک دانلودش را برایتان قرار دادم در گوشی همراه تان امتحان فرمایید سپس پاسخش را به من بدهید

من فایل رو براتون قرار دادم اگر امکانش هست دانلود کنید روی گوشی خودتون تست کنید این هم فایلی که ساختم (دانلود)
این دوتا گوشی که بتون گفتم هر دوتا اپدیت شده هستن مشکل سخت افزاری تا الان نداشتن هر برنامه ای هم روشون نصب شده

cyber.officer;416759 نوشت:
این دوتا گوشی که بتون گفتم هر دوتا اپدیت شده هستن مشکل سخت افزاری تا الان نداشتن هر برنامه ای هم روشون نصب شده

[=verdana]باسلام.... بله به من هم اخطار تجزیه داد
برای حل این مشکل با توجه به عکس برای گزینه های(version code و version name) عدد 1 قرار دهید
این عکس مربوط به اموزش مرحله دوم ساخت کتاب در صفحه قبل است

آخرین بت شکن;417833 نوشت:
[=verdana]باسلام.... بله به من هم اخطار تجزیه داد
برای حل این مشکل با توجه به عکس برای گزینه های(version code و version name) عدد 1 قرار دهید
این عکس مربوط به اموزش مرحله دوم ساخت کتاب در صفحه قبل است

دقیق من همین کار رو انجام دادم مشکلش حل نشد باز

سلام من یه مشکل دارم وقتی میخوام برنامه رو بسازم این ارور رو میده

میشه بگید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟لطفا؟؟؟:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

KING-AMIR;419212 نوشت:
سلام من یه مشکل دارم وقتی میخوام برنامه رو بسازم این ارور رو میده

میشه بگید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟لطفا؟؟؟:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

سلام علیکم و رحمة الله
مشکل شما برنامه جاوا هست تو توضیحات صفحه اول این ذکر شده باید برنامه JRE دانلود کنید
به این لینک مراجعه فرمایید (دانلود)

سلام من که نمیخوام کتاب جاوا تولید کنم من میخوام کتاب اندروید بسازم اندروید میشه بهم کمک کنید تا بسازم:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

KING-AMIR;419809 نوشت:
سلام من که نمیخوام کتاب جاوا تولید کنم من میخوام کتاب اندروید بسازم اندروید میشه بهم کمک کنید تا بسازم

باتشکر از کاربر cyber.officer که پاسختون رو دادن
شما برای اجراء شدن این نرم افزار به برنامه جاوا کامپیوتر نیاز دارید و گرنه این نرم افزار کتاب های اندروید می سازد....

cyber.officer;418509 نوشت:
دقیق من همین کار رو انجام دادم مشکلش حل نشد باز

در غیر این صورت نمی دونم چطور مشکلتون رو حل کنم شرمنده
اگه امکان داره به سایت فنجون به لینک زیر برید و مشکلتون رو با مدیر سایت درمیون بذارید تا بهتر نتیجه بگیرید
www.fenjon.com

KING-AMIR;419809 نوشت:
سلام من که نمیخوام کتاب جاوا تولید کنم من میخوام کتاب اندروید بسازم اندروید میشه بهم کمک کنید تا بسازم

سلام
چون در بين خطايي که به شما نشون داده عبارت charset هست اگر نام فايلي که مي خواهيد ايجاد کنيد يا فولدري که فايل درون آن قرار دارد (در کل آدرس دهي فايل و فولدرهاي بالاي سر آن ) فارسي هست به لاتين تغيير بدين و مجدد تست بفرماييد.
يا علي
:Gol:

بابا بگید چیکار کنم لطفا باز همین اومد اه اه اه

سلام میشه لین دانلود این برنامه که شما میگید برای اجراش تو این قسمت باید برنامه باشه لینک دانلودش رو قرار بدید تا من از همینجا دانلود کنم
ممنون:Nishkhand:

پس چرا لینکشو برام نمیزارید که اینجا دانلود کنم؟:khoshgel::Labkhand:

پس چرا لینکشو نمیزارید؟؟؟؟؟؟؟؟اه من از کی هستش که میام اینجا ومیرم ولی شما جوابمو نمیدید:Narahat::Narahat::Narahat::Narahat::Narahat::Narahat:

خیلی ممنون ازتون
خداکنه کار کنه

سلام باز دوباره یه مشکل برام پیش اومد

این ارور میاد میشه بگید اینجا رو باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟لطفا:help:

خیلی ممنون ازتون اینم لینک دانلود کتابم ولی فقط مال من نوع کتاب سمت راستی عمل میکنه ورق زن اون ارورو میده
http://androidsargarmy.blogfa.com/
از این وبلاگم کتابمو دانلود کنید
من اپدیتش میکنم پس منتظر آپدیت من باشید

یه مشکل برام پیش اومده وقتی میخوام عکس در مطلب ها بزارم عکسه نمیاد تو گوشی چرا؟؟؟؟؟؟
حالا هم باید هزار بار اینوبگم تا شما جواب بدید:Ghamgin::Narahat::Narahat::please: