جمع بندی مسئولیت روحانیون نسبت به افراد عادی و همچنان پازخواست آن در قیامت چیست؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مسئولیت روحانیون نسبت به افراد عادی و همچنان پازخواست آن در قیامت چیست؟

من میخوام طلبه شوم و در نهایت روحانی شوم
بعد من چه مسئولیت هایی نسبت به افراد عادی دارم؟
چه چیزهایی از روحانی ها در قیامت پرسیده میشود بخاطر مسئولیتی که دارند و از مردم عادی پرسیده نمیشود؟

اگه به مرجعم نیازه... آیت الله مکارم شیرازی هستند.
باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

user;392699 نوشت:
من میخوام طلبه شوم و در نهایت روحانی شوم
چه چیزهایی از روحانی ها در قیامت پرسیده میشود بخاطر مسئولیتی که دارند و از مردم عادی پرسیده نمیشود؟

اگه به مرجعم نیازه... آیت الله مکارم شیرازی هستند.
باتشکر

سلام علیکم
امیدوارم نیّت خیرتان مقرون به عمل باشد و در این راه پر برکت استوار و مخلصانه قدم بردارید.
اصولا هر کسی در هر کاری که هست،می بایست وظیفه خود را خوب شناخته و سعی کند به نحو أحسن به آن عمل بکند،با این تعبیر تمام مشاغل و کارها مورد سوال واقع خواهند شد.
اما برای یک روحانی،در مرحله اول آموختن و البته خوب آموختن وظیفه است و در مرحله بعد خوب انتقال دادن آموخته ها به دیگران وظیفه است.در خوب انتقال دادن(تبلیغ) که قطعا وظیفه ی مهمی هم هست،لازم است به این نکته قرآنی نیز توجه فراوان شود که:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ - كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ (اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! چرا سخنى مى‏گوييد كه عمل نمى‏كنيد؟ - نزد خدا بسيار موجب خشم است كه سخنى بگوييد كه عمل نمى‏كنيد!)(سوره مبارکه صف/2و3)

علیک سلام
پس از روحانیت در مورد یاد گیری، درست یادگیری، تبلیغ و عمل به چیزهایی که میگویند مورد بازپرس قرار میگیرند درست است؟

پرسش:من میخوام طلبه شوم و در نهایت روحانی شوم

پاسخ: امیدوارم نیّت خیرتان مقرون به عمل باشد و در این راه پر برکت استوار و مخلصانه قدم بردارید.
اصولا هر کسی در هر کاری که هست، می بایست وظیفه خود را به خوبی شناخته و سعی کند به نحو أحسن به آن عمل کند. با این تعبیر تمام مشاغل و کارها مورد سوال واقع خواهند شد.

در مورد روحانیون، اولین وظیفه آنها آموختن به نحو کامل و در مرحله بعد آموزش و انتقال این مطالب به دیگران، یعنی همان تبلیغ است. همچنین روحانیون در تبلیغ و انتقال مسائل دینی به مردم که قطعا وظیفه مهمی ست، لازم است به این نکته قرآنی توجه فراوانی داشته باشند که فرموده "يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ - كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ (اى كسانى كه ايمان آورده ‏ايد! چرا سخنى مى‏ گوييد كه عمل نمى‏ كنيد؟ - نزد خدا بسيار موجب خشم است كه سخنى بگوييد كه عمل نمى‏ كنيد!" (سوره مبارکه صف، آیات 2 و 3)

موضوع قفل شده است