بعضی ها میگویند اگر مهریه ام کم باشه به چی پز بدم؟(طنز)

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بعضی ها میگویند اگر مهریه ام کم باشه به چی پز بدم؟(طنز)

برخی می گویند مهریه باید کم باشد!

خب اگه مهریه من کم باشه، با چه چیزی جلوی دخترهای فامیل پز بدم؟!

من که نه درس خواندم، نه کاری دارم و نه هنری! باور کنید تنها چیزی که می توانم با آن جلوی دخترهای فامیل قیافه بگیرم همین یک مورد است! بگذارید مهریه ام را بالا بگویم! ... چی؟!
بحث در مورد مهریه این روزها، خز شده و دیگر کسی در این مورد صحبت هم نمی کند؟! حتی داشتن مهریه پایین نشانه روشنفکری و با کلاسی هست؟!
خب اگر یک روز شوهرم من را گذاشت و رفت چه؟! ... آره دیگه! با شناختی که از خودم دارم بعد از دو ماه اگر از خوردن غذاهایی که می پزم زنده بماند، به خاطر اخلاق بدم از دستم به کوه و بیابان پناهنده می شود!
به همین خاطر و برای جلوگیری از پناهنده شدنش به بیابان، باید مهریه ام بالا باشد تا بداند اگر بخواهد مرا ترک کند، باید برود و آب خنک بخورد!.... البته هنوزم شک دارم بین من و زندان اولی را انتخاب کند!...
چی؟! چرا اخلاقم را خوب نمی کنم؟! ... چرا زندگی را از همین ابتدا بر پایه بی اعتمادی تشکیل می دهم؟!...
سوال سخت می پرسید چرا؟!

واقعا هدف بعضی از خانمها همینه .
خیلی قشنگ در قالب طنز به معظل جامعه پرداخته شده .
ممنون سرکار باغ بهشت

باغ بهشت;392447 نوشت:
بعضی ها میگویند اگر مهریه ام کم باشه به چی پز بدم؟

قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِكَ فَلْيفْرَحُوا هُوَ خَيرٌ مِمَّا يجْمَعُونَ(يونس/58)

بگو: «به فضل و رحمت خدا بايد خوشحال شوند؛ که اين، از تمام آنچه گردآوري کرده‌اند، بهتر است!»

الان که دیگه با اومدن قانون جدید مهریه فقط تا 110 سکه رو باید پرداخت کنی اونم میشه قسطی کرد مثلاً سالی یک سکه که 110سال طول میکشه:bastan:

مطمئن باشید اگه واقعا همسرتون دوستون داشته باشه ولتون نمیکنه اگرم که دوست نداشته باشه مهریه هرچی باشه میده تا خلاص بشه
اینا همه حرف الکیه
معمولا افراد درس خونده و بافرهنگ مهریه هاشون پایینه واین نشانه روشنفکریه
همسر اونیه که باوجود مهریه کم بازم زندگیشو نگه داره:Gol:

به نظر من مهریه زیاد پشتوانه خوبی برای دختران هست تا مرد نتواند براحتی و با هر بهانه ای همسرش را طلاق دهد

مهریه ضروری است اما ضروری تر از آن میزان آن است عموما دختران با خانواده و سطح فکر بالا مهریه های معمولی و یا بسیار کمتر از معمول دارند

و بالعکس دختران با سطح فکر پایین تر و عموما خانواده های پایین تر مهریهای سنگین تر دارند ................

مهریه یک حق هست البته در قبالش شوهر هم یک حق دارد اونم حق طلاق
اگر از روز اول با این افکار دو جوان وارد زندگی بخواهند بشن که فاتحه زندگی خونده هست
یک رفتار و یک صحبت خصوصا در زمان عصبانیت زمانی رخ می دهد که روزی در موردش فکر شده و با اون فکر واسه خودش نقشه کشیده
بنظرم مهریه پایین خیلی بهتر و قشنگ تر می تونه حافظ زندگی باشه چرا که اگر مهریه بالا بود تا الان جواب می داد مردم ما کم کم دارن به این سطح کشیده می شن که مهریه بالا ضامن زندگی سالم نیس و شاید تا چند سال دیگه عموم مردم رو فرا بگیره

آقامهندس هنرمند;392894 نوشت:
الان که دیگه با اومدن قانون جدید مهریه فقط تا 110 سکه رو باید پرداخت کنی اونم میشه قسطی کرد مثلاً سالی یک سکه که 110سال طول میکشه:bastan:

دایی ام می گفت همین چند ماهه همه مردایی که به خاطر مهریه زندان بودند را آزاد کردند تا برن پی کارشون.:Nishkhand:
چون دیگه زندانها جا نداره.:Nishkhand:
به نظر من اون خانم هایی که با مهریه بالا می خوان همسرشونو خفت کنن(و هدفشون از ازدواج چیز دیگه هست) حقشونه که شوهراشون آزاد بشن:khaneh: . اینجوری تقریبا دستشون به جایی بند نیست. یا اینکه مهریه رو قسطی می کنن.
تازه بعضی از خانم ها خیلی کلک تشریف دارند و بعد از جاری شدن صیغه عقد فورا" (یا فردای عقد) مهریه خود را به اجرا می گذارند (می دونید که قبل از تماس جنسی نصف مهریه رو میشه گرفت) و بدین ترتیب از ازدواج که امری مقدس است به عنوان نان دانی و کسب پول استفاده می کنند. و پسر بدبخت شوکه می شود.:Moteajeb!:
البته خانم و آقای خوب خیلی داریم ها.:khandeh!:

بی نظیر;392961 نوشت:
به نظر من مهریه زیاد پشتوانه خوبی برای دختران هست تا مرد نتواند براحتی و با هر بهانه ای همسرش را طلاق دهد

چه قدر .......................... (استغفرالله)
اگر آقا به خانم عشق و محبتی نداشته باشه که اون زندگی نیس بلکه جهنمه.
حتی اگر خانوم بتونه به زور همسرشو با این روش خفت کنه ، دل اون مرد جای دیگه است یا اینکه حداقل دل اون مرد با اون خانوم نیست.
من اگر جای همچین مردی باشم به راحتی میرم یواشکی ازدواج موقت می کنم . کی می تونه جلومو بگیره؟
شهید مطهری میگه اگر در زندگی زناشویی عشق زن به مرد نباشد ممکن است زندگی پا بگیرد ولی اگر عشق مرد به زن نباشد هرگز زندگی زناشویی سر و سامان نمی گیرد.

نوه فاطمه;393034 نوشت:
ه نظر من مهریه زیاد پشتوانه خوبی برای دختران هست تا مرد نتواند براحتی و با هر بهانه ای همسرش را طلاق دهد

خب همون اول ادم باید با چشم باز ازدواج کنه وطرفوبشناسه
ما میخوایم ازدواج کنیم نمیخوایم که تجارت کنیم!!!!!
طلاق هم برمیگرده به وفای زن و شوهر نسبت به هم

[=verdana]14 شاخه گل رز ( 7 تا گل رز قرمز 7 تا گل رز زرد) و یک جلد کلام الله مجید
به نظر من بهترین مهریه است

نرگس الزهرا;393141 نوشت:
طلاق هم برمیگرده به وفای زن و شوهر نسبت به هم
خدا حفظتون کنه خواهر. در احیا کردن این سنت فاطمی موفق باشید.

ابوالفضل;393146 نوشت:
14 شاخه گل رز ( 7 تا گل رز قرمز 7 تا گل رز زرد) و یک جلد کلام الله مجید
به نظر من بهترین مهریه است
میدونی؟؟ ما مردا دیگه خیلی پر توقع هستیم!
برادر بهترین مهریه مهر السنه هست ولی مهریه هایی مثل 14 تا سکه هم بنظر حقیر خوبه.

شبکه امام حسین ع;393149 نوشت:
14 شاخه گل رز ( 7 تا گل رز قرمز 7 تا گل رز زرد) و یک جلد کلام الله مجید

درسته ادم باید کم توقع باشه اما خب حدی داره
دیگه شما زیادی دوس دارین خانوما کم توقع باشن هرکسیم برا خودش شان و منزلتی داره
چیزی که همیشه عرفه باید باشه مهریه ای که شما گفتید از عرف جامعه پایین تره
نه بالاتر نه پایین تر:Moteajeb!:

موضوع قفل شده است