ازدواج پفک نمکی

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج پفک نمکی

ازدواج پارکی، ازدواج سینمایی، ازدواج کنار خیابانی، این ها پفک نمکی است.

در شناخت عجله نکنید، کمی دقت کنید.

ازدواج پارکی، ازدواج سینمایی، ازدواج کنار خیابانی، این ها پفک نمکی است. این ها ازدواج هایی است که داغ می شوند اما پخته نمی شوند.
هر داغی سرد می شود، ولی هیچ پخته ای خام نمی شود. این ها قانون است.
ازدواج باید پخته باشد، داغ نباشد. کاشان ما میگفتند: آدم لنگ را دنبال خرید اسب نفرستید، چون پایش لنگ است، هر اسبی ببیند می گوید این خوب است، فعلا از این لنگی که بهتر است.
جوان را هم می گویند دنبال ازدواج نفرستید، چون داغ است به هرکس رسید می گوید این خوب است.
نه جوان را دنبال خواستگاری بفرستید نه لنگ را دنبال خریدن اسب .
این، باید کار پخته باشد. شاید هم میگویند دختر، پدرش ولایت دارد به خاطر این است که یک فیلتری گذاشته شود...
سخنرانی حجت الاسلام قرائتی

آقای قرائتی همیشه مثالهای خوبی میزنند.
خدا خیرشون بده .

هرچی بدبختی . از این دل لامصبه:Ghamgin:

پس راه صحیح اینه که مثل قدیما ننه باباها برای بچه ها تصمیم بگیرند؟! آقای قرائتی حرف هاش مثل حرف های معلم دینی های مدارس میمونه ظاهرش قشنگه اما مثل همان پفک نمکی پخته نیست!

باغ بهشت;392444 نوشت:

[=arial black] در شناخت عجله نکنید، کمی دقت کنید.

[=arial black]ازدواج پارکی، ازدواج سینمایی، ازدواج کنار خیابانی، این ها پفک نمکی است. این ها ازدواج هایی است که داغ می شوند اما پخته نمی شوند.
[=arial black]هر داغی سرد می شود، ولی هیچ پخته ای خام نمی شود. این ها قانون است.
[=arial black]ازدواج باید پخته باشد، داغ نباشد. کاشان ما میگفتند: آدم لنگ را دنبال خرید اسب نفرستید، چون پایش لنگ است، هر اسبی ببیند می گوید این خوب است، فعلا از این لنگی که بهتر است.
[=arial black]جوان را هم می گویند دنبال ازدواج نفرستید، چون داغ است به هرکس رسید می گوید این خوب است.
[=arial black]نه جوان را دنبال خواستگاری بفرستید نه لنگ را دنبال خریدن اسب .
[=arial black]این، باید کار پخته باشد. شاید هم میگویند دختر، پدرش ولایت دارد به خاطر این است که یک فیلتری گذاشته شود...
[=arial black] سخنرانی حجت الاسلام قرائتی

دمش گرم
هر کس میخواد این حرفو انکار کنه به زندگی و پست های من نگاه کنه
من خودم انتخاب کردم و پشیمونم
اصلا ماهایی که میخوایم ازدواج کنیم نباید خودمون انتخاب کنیم
باید بذاریم بزرگترامون انتخاب کنن و ماهم گوش بدیم

m@hdi;392810 نوشت:
پس راه صحیح اینه که مثل قدیما ننه باباها برای بچه ها تصمیم بگیرند؟! آقای قرائتی حرف هاش مثل حرف های معلم دینی های مدارس میمونه ظاهرش قشنگه اما مثل همان پفک نمکی پخته نیست!

از نظر من حرف شما پخته نیست
بله راه درستش همینه
شما مجبور نیستی از این راه بری اما خیالت راحت باشه وقتی بر خلافش رفتی یه روز به درستی این حرف پی میبری

Ali407;392854 نوشت:
از نظر من حرف شما پخته نیست
بله راه درستش همینه
شما مجبور نیستی از این راه بری اما خیالت راحت باشه وقتی بر خلافش رفتی یه روز به درستی این حرف پی میبری

خب عمده بچه های این دوره زمونه مثل شما فکر نمیکنند مگر اینکه ننه باباهاشون به زور اونها را مجبور به این کار کنند. به هر حال ازدواجی که بر روی عشق بنا شود اگر عشق کمرنگ شود بنیانش فرو میریزد و چیزی که در دنیای مدرن عرف هست چنین ازدواج هایی هست و اینکه آمار طلاق در ایران انقدر بالا هست بخاطر این است که رابطه بین دختر و پسر خارج از ازدواج رو نه عرف میپسنده نه شرع نه قانون وگرنه اگر در اروپا و آمریکا هم تنها راه رابطه دختر و پسر ازدواج بود آمار طلاق در آنجا بسیار بیشتر از اینجا بود. الان در فامیل ما هم اکثر این ازدواج ها به طلاق منجر شده اما نمیتوان راه حل بهتری پیشنهاد داد چون اگر مثلا به دختر یا پسر بگویی ملاکت را اخلاق (که در اینجا بیشتر اخلاقمدارها آدم های مذهبی هستند) و رفتار بگذار بهت میخندند! پس راه حلی نمیشود ارائه داد و حرف های جناب قرائتی مخاطب خاص خودش را دارد که قبلا تصمیمش را راجع به چگونه ازدواج کردن گرفته نه کسانی که عشق را ملاک قرار میدهند.

Ali407;392852 نوشت:
دمش گرم
هر کس میخواد این حرفو انکار کنه به زندگی و پست های من نگاه کنه
من خودم انتخاب کردم و پشیمونم
اصلا ماهایی که میخوایم ازدواج کنیم نباید خودمون انتخاب کنیم
باید بذاریم بزرگترامون انتخاب کنن و ماهم گوش بدیم

اینکه بزرگترها انتخاب کنند خطایش کمتر است تا ما انتخاب کنیم اما کسانی که پدر و مادرشون رابطه خوبی با یکدیگر ندارند به این نوع ازدواج به دید منفی نگاه میکنند پس باید مدت زمانی دو طرف نامزد باشند تا با شناخت از یکدیگر ازدواج کنند نه اینکه ندیده و نشناخته سر سفره عقد همدیگه رو ببینن!

m@hdi;392861 نوشت:
خب عمده بچه های این دوره زمونه مثل شما فکر نمیکنند مگر اینکه ننه باباهاشون به زور اونها را مجبور به این کار کنند. به هر حال ازدواجی که بر روی عشق بنا شود اگر عشق کمرنگ شود بنیانش فرو میریزد و چیزی که در دنیای مدرن عرف هست چنین ازدواج هایی هست و اینکه آمار طلاق در ایران انقدر بالا هست بخاطر این است که رابطه بین دختر و پسر خارج از ازدواج رو نه عرف میپسنده نه شرع نه قانون وگرنه اگر در اروپا و آمریکا هم تنها راه رابطه دختر و پسر ازدواج بود آمار طلاق در آنجا بسیار بیشتر از اینجا بود. الان در فامیل ما هم اکثر این ازدواج ها به طلاق منجر شده اما نمیتوان راه حل بهتری پیشنهاد داد چون اگر مثلا به دختر یا پسر بگویی ملاکت را اخلاق (که در اینجا بیشتر اخلاقمدارها آدم های مذهبی هستند) و رفتار بگذار بهت میخندند! پس راه حلی نمیشود ارائه داد و حرف های جناب قرائتی مخاطب خاص خودش را دارد که قبلا تصمیمش را راجع به چگونه ازدواج کردن گرفته نه کسانی که عشق را ملاک قرار میدهند.

قرار دادن عشق یه عنوان ملاک برای ازدواج خوب هست ولی عالی نیست
شما صد در صد با واژه ی مثلث عشقی آشنا هستید
من اعتقاد دارم که به راحتی میشه ازدواجی که بر پایه عشق باشه رو از هم پاچوند
چون کار سختی نیست زن خانواده رو عاشق خودت کنی
از کوچکترین باگ های هر زندگی میشه استفاده کرد تا طرف رو عاشق خودت کنی و تمام
اما ازدواجی که از رو شناخت خانواده ها باشه
بر اساس مبانی دینی باشه و ملاک دین و ایمان طرف باشه خیلی سخت تره از هم پاچوندنش
چون طرف مقابلت خدا پیغمر سرش میشه
خدا دستوراتی در مورد ارتباط با نامحرم داده که زن و مرد مذهبی رعایت میکنند و اصلا شخصی که بخواد خرابکاری کنه نمیتونه کاری از پیش ببره چون طرف اصلا رو نمیده
کمک ها و یاری خداوند به مومنان رو هم نباید قراموش کرد
قدیم طلاق خیلی کمتر بود چون این روش بود
اما الان زیاده چون روش عوض شده

Ali407;393475 نوشت:

قدیم طلاق خیلی کمتر بود چون این روش بود
اما الان زیاده چون روش عوض شده

قدیم طلاق ها کمتر بود ، چون قبح طلاق وجود داشت و کسی روش نمی شد این کار رو بکنه ، نه به خاطر این که راه حلش این بوده که خانواده ها انتخاب کردند ، البته می دونم طلاق تک بعدی نیست ولی به هر حال به نظرم نه راه قدیمی کارآمد بود و نه این راه های جدید ، کلا هیچ راه مطمئنی و تضمینی وجود نداره

ماشالله انجمن یکی دوتا کارشناس پاسخ گوی مشاوره داره(اونایی که من میشناسم) بهتره اون ها هم بیاند نظر بدند که بزاریم پدر و مادر انتخاب کنند و ما بگیم بله یا خیر
یا اینکا خودمون هم مستونسم انتخاب کنیم و بعد بزاریم پدر و مادر بگند بله یا خیر

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام
انتخاب همسر توسط پدرو مادر با پيشنهاد توسط پدرو مادر تفاوت داره شايد پدري و مادري دختران مناسبي در نظر داشته باشند پيشنهاد مي دهند،خواستگاري مي روند و آنجا پسر و دختر انتخاب مي كنند كه ازدواج كنند يا نه.بنظرم اينجا ديگر بايد با خانواده ها مشورت نمود اما اگر اصرار فرزندان زياد بود پدرو مادر هم موافقت كنند.
[/]

[="Indigo"]

باغ بهشت;392444 نوشت:

دلم پفک نمکی خواست...:Ghamgin:

از این چرخی ها...:Ghamgin:

باغ بهشت;392444 نوشت:
جوان را هم می گویند دنبال ازدواج نفرستید، چون داغ است به هرکس رسید می گوید این خوب است.

والا تا جایی که من دیدم کسی جوون هارو دنبال ازدواج نمیفرسته ... خودشون میرن دست یکی و میگیرن و میارن ، میگن همینو میخوایم ....
میگی بچه این به دردت نمیخوره ...:no:

پا میکوبه به زمین که نخیر ...:ghati: یا این یا من دیگه ازدواج نمیکنم .... یا خودمو میکشم ...:dar: ( البته این ها قدیمی شده ... تهدید های الان مدرن تره ...

میگه یا همین یا از خونه میزارم میرم ، خواننده بشم )

باغ بهشت;392444 نوشت:
این، باید کار پخته باشد. شاید هم میگویند دختر، پدرش ولایت دارد به خاطر این است که یک فیلتری گذاشته شود...

این فیلتره هست دختره میره خونه پسره بست میشینه که عقدش کنن... آخرم بایه بچه برمیگرده ... بچه رو میندازه پیش پدر و مادرش ، دوباره میره عروس شه ...( دیدم که میگم ... )

نباشه دیگه واقعا نمیتونم تصور کنم چیکار میکنن...:Gig:

[SPOILER]والا من اگه از این بچه ها داشته باشم ... میگم هرچی سریعتر خودتو بکش ، چون از ازدواج خبری نیست.... فوقش میام تا چهل روز سر قبرت گریه میکنم دیگه .... ولی در عوض مجبور نیستم چهل سال غلط کردمتو ببینم و به حالت اشک بریزم ....[/SPOILER][/]

موضوع قفل شده است