خواص اعجاب انگیز آیة الکرسی

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

1-حضرت امام باقر(ع) فرمود : کسی که بعد از وضوء آیة الکرسی بخواند خداوند ثواب چهل سال عبادت را به او عنایت می فرماید و چهل درجه او را بالا می برد و چهل حورالعین را به تزویج او در می آورد.
2-رسول خدا(ص)(علیه افضل الصلوات) فرمودند : هر کس آیة الکرسی را بعد از هر نماز واجبی بخواند خدای تعالی قابض روح او خواهد بود و مثل کسی است که جنگ کرده باشد با کفار در خدمت انبیاء تا به شرف شهادت فایض شده باشد.
3-اگر کسی آیة الکرسی را بخواند و به پاهایش بدمد در راه رفتن خسته نمی شود.
4-اگر کسی در جایی بی آب باشد و از هلاکت بترسد 66 بار آیة الکرسی بخواند حاجتش برآورده می شود.
5- برداشتن عذاب قبر : اگر کسی مشتی خاک بردارد و 7 بار آیة الکرسی بخواند و در قبر مرده ریزد آن مرده را کیفر نکنند و به رحمت الهی رسد.
6-پیامبر اکرم (ص) فرمودند : اگر کسی در شب یکشنبه دو رکعت نماز با حمد و آیة الکرسی و توحید هر کدام یک بار بخواند فردای قیامت وقتی پا به عرصه ی قیامت می نهد صورتش مثل ماه شب می درخشد و از طرفی هم پروردگار عالم در دنیا عقلی به او عطا می کند که او را تا زمان مردن همراهی می کند.
7-دوازده مرتبه آیة الکرسی خواندن در سفر و حضر مانند این است که دوازده لشکر مجهز برای حفاظت از هر حادثه از جانب خدا گماشته شده است.
تذکر : این 7 مورد تنها 7 قطره از دریای پهناور آیة الکرسی می باشد . سوره ای کوچک در قرآن که در دل بزرگترین سوره ی قرآن جای دارد و پیامبر (ص) خواندن مدام آن را به امیر المومنین علی(ع) بی نهایت توصیه می فرمود.

با تشکر از islamic iran عزیز

گذاری کوتاه اما معرفت بخش در آسمان روشنائی بخشِ "آیةالکرسی":

1. آيه الكرسي نوري از آسمان است.

2. آيه الكرسي آيتي از گنج عرش است.

3. آيه الكرسي باعث ايمني در سفر است.

4. آيه الكرسي اعلاء ترين نقطه قرآن است.

5. ذكر رسول مكرم اسلام در بستر؛ خواندن آيه الكرسي بود.

6. با خواندن آيه الكرسي انسان دچار هيچگونه آفتي نخواهد داشت.

7. براي رفع فقر آيه الكرسي موثر است و كمك الهي از غيب مي رسد.

8. همه چيز در آيه الكرسي است يعني كرسي گنجايش آسمانها و زمين را دارد.

9. در تنهايي آيه الكرسي بخوانيد باعث رفع ترس مي شود و از سوي خدا كمك مي رسد.

10. دفن ميت بخوانيد. آيه الكرسي رادر نماز ها ؛ روزها؛ شبهاي ايام هفته ؛ سفرها و در نماز شب.

11. و هنگام خواب نيز آيه الكرسي بخوانيد زيرا باعث مي شود خداوند فرشته اي نگهبان و محافظ بگمارد که تا صبح سلامت بمانيد.

12. هر گاه از درد چشم شكايت داشتيد آيه الكرسي بخوانيد و آن درد را اظهار نكنيد آن درد بر طرف مي شود.

13. پيامبر اسلام (ص) : در خانه اي كه آيه الكرسي خوانده شود ابليس از آن خانه دور مي شود و سحر وجادو در آن خانه وارد نمي شود.

14. آیه الکرسی پایه و عرش الهی است و هدف از خواندن آن این است که مردم در عبادت جز خداوند کسی را نپرستند و به ذلت فرو نروند و روح یکتاپرستی ایجاد کنند و از بندگی ناروا آزاد شوند و آیه الکرسی عقل ها را بیدار و اله حقیقی را معرفی و خدای دانا و توانا را به مردم می شناساند.

15. وقت غروب 41 بار آیه الکرسی را بخوانید تا حاجت روا شوید(41 یک بار علی العظیم بخوان یعنی یک آیه) مجرب است. و برای رفع غم، شفای مریض، درمان درد، رحمت خداوند و زیاد شدن نور چشم آیه الکرسی را زیاد بخوانید.

16. اگر مومن آيه الكرسي را بخواند و ثوابش را براي قبور قرار دهد خداون ملكي را بر او مقرر مي كند كه برايتان تسبيح كند.

17. آيه الكرسي در مزرعه و مغازه پنهان كردن باعث بركت مزرعه و رونق گرفتن كسب است.

18. از پيامبر نقل نموده اند كه : اين آيه عظيم تر از هر چيزي است كه حق تعالي آفريده است.

19. چند چيز حافظه را زياد مي كند يكي از آن خواندن آيه الكرسي است.

20. با خواندن آيه الكرسي تا شب در امان خدا هستي.

21. اگر هر صبح آيه الكرسي را بخواني تا شب در امان خدا هستي.

22. آسان شدن مرگ بوسيله آيه الكرسي است.

23. آيه الكرسي عظيم ترين آيه در قرآن است.

24. براي حفظ مالتان و جانتان آيه الكرسي بخوانید.

25. آيه الكرسي ويرانگر اساس شرك است.

26. آيه الكرسي سيّد سوره بقره است.:Gol:

منبع: بنقل از پایگاه تبیان نت با تغییرات.

فضائل آیة الکرسی از زبان رسول اللّه

«اللّهُ لا إِلهَ إِلاّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَ لا نَوْمٌ لَّهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی اْلأَرْضِ...

خداوند، معبودی جز او نیست. او زنده پایدار است. نگیرد او را خوابی و نه نیمه خوابی؛ هر چه در آسمان ها و زمین است از آنِ او است. کیست آن کس که نزد او پایندانی کند مگر به دستور او؛ او به هر چه روبروی آنهاست و به هر چیز که پشت سر آنها است آگاه است و به چیزی از علم او احاطه نیابند جز آنچه خودش بخواهد. «کُرسیِّ» [قدرت و علم] او آسمان ها و زمین را فراگرفته است و نگهداریِ آنها بر او گران نباشد، او بلندپایه بزرگوار است.

باید دانست که از عادتِ خدای سبحان در این کتاب کریم این است که سه نوع سخن را با هم درمی آمیزد یعنی: علم توحید، علم احکام و علم قصص و این شیوه بهترین شیوه هاست نه باقی گذاشتنِ انسان در نوعی واحد، زیرا آن مایه ملال می گردد و اما هرگاه از نوعی از علوم به نوعی دیگر انتقال یابند، سینه بدان گشایش یابد و دل بدان شاد شود، پس گویی از شهری به شهر دیگر سفر می کند و یا از بوستانی به بوستان دیگر می رود و یا از خوردن طعام لذیذی به خوردن طعام دیگر می پردازد و شکّی نیست که این لذیذتر و دلاویزتر باشد. و چون در آیات گذشته از علم احکام و از علم قصص آنچه را که مصلحت دید یاد کرد، اکنون آن چه را که به علم توحید تعلق دارد یاد کرد و گفت: «اللّهُ لا إِلهَ إِلاّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ» و در آیه چند مسأله است:

مسأله نخستین:

بیان فضایل این آیه است. از رسول خدا صلی الله علیه و آله روایت کرده اند که فرمود: این آیه را در هیچ خانه ای نخوانند مگر این که شیاطین سی روز آن خانه را رها کنند و ساحر و ساحره یی در آن درنیاید، چهل شب و از حضرت علی علیه السلام می آید که فرمود:

از پیامبر شنیدم بر چوب پاره های منبر در حالی که می گفت: هر کس آیةُ الکرسی را به دنبال هر نماز واجبی بخواند او را از وارد شدن به بهشت باز نمی دارد، مگر مرگ و بر آن مواظبت نمی ورزد [یعنی پیوسته نمی خواند [مگر صدّیقی یا عابدی و هر کس آن را بخواند وقتی که به رختخواب خود می رود. خداوند او را ایمن می دارد و همسایه اش را و همسایه همسایه اش را و خانه هایی را که گرداگردِ او است.

گویند:
صحابه درباره فاضل ترین آیه در قرآن با هم سخن می گفتند، پس حضرت علی علیه السلام آنان را فرمود: شما درباره آیة الکرسی چه می گویید؟ آنگاه گفت: رسول صلی الله علیه و آله مرا گفت: ای علی! سید بشر، آدم است و سیّد عرب، محمد صلی الله علیه و آله و در این فخری نیست و سید کلام، قرآن است و سیّد قرآن، بقره است و سید بقره، آیة الکرسی.

و باز از حضرت علی علیه السلام روایت کرده اند که: چون روز بَدْر بود، من قتال کردم. آنگاه به نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله آمدم تا چه می کند، چون آمدم دیدم که در سجده است و می گوید: «یا حیُّ یا قَیوُّمُ» و بر آن چیزی نمی افزاید؛ آنگاه باز به قتال بازگشتم. سپس باز آمدم و او همان کلمات را می گفت و همچنان می رفتم و می آمدم و به او می نگریستم و او بر آن گفتار چیزی نمی افزود، تا اینکه خداوند او را فتح داد.

پایگاه حوزه

با عرض سلام و تشکر از مطلب جالبتان

با سلام

ببخشيد يه سوال داشتم

ايت الكرسي كه در احاديث اومده فقط اين ايه است يا اينكه هرسه ايه است؟؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم
اللّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ
مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ
عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ
بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ
وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ «255»

ممنون از اساتيد به خاطر پاسخگويي سريعشون .:read:

بابا سه هفته شداااا زير پاهام درخت سبز شد .:pir:

با سلام

اولا که بنده استاد نیستم !

ثانیا طبق آنچه در کتب آمده ودیگران زحمت کشیده وبما رسانده اند (رحمهم الله) ؛ آیة الکرسی یعنی آیه ای که در آن لفظ کرسی آمده و ناظر به یک آیه است اما گاهی اوقات در متن روایت ذکر شده که آیة الکرسی را تا خالدون بخوانند که خواص دیگری دارد، بنابراین اگر تصریحی در کار نباشد میتوان گفت تا همان وهوالعلی العظیم است.

البته میتوان از شواهد غیر مستقیمی که مثلا طبق نقل بحار الانوار ج 86 ففي آية الكرسي خمسون كلمة في كل كلمة بركة یا هي آية جمعت أكثر من 17 أسم من أسماء الله الحسنى و...بهره جست در عین حالیکه توفیق ربانی نیز لازمست .
ثالثا دوستانیکه اهل ختم وذکر و ورد و.....هستند میتوانند نسبت به 3 حالت فوق ذکرشان را انجام بدهند و هرکدام که نتیجه مطلوب را داد برهان قاطع است.

التماس دعا .

با سلام،

به نظر من واقعا گره گشاست این آیات(آیه الکرسی) البته باید با اعتقاد کامل بخونیش.

برام دعا کنین از بیماری نا علاج در امان بشم.التماستون می کنم:Ghamgin:

masoomeh;106721 نوشت:
برام دعا کنین از بیماری نا علاج در امان بشم.التماستون می کنم:Ghamgin:

سلامی گرم و از صمیم قلب به masoomeh گرامی
بنده همین جا از همه دوستان اسک دینی درخواست میکنم برای شخص شما دعا کنند و ختم آیة الکرسی بگیرند تا دوباره اثرش رو ببینیم.

به نام خدا
سلام

از خدا خجالت میکشم که این پست را ایجاد میکنم ولی از خدا که پنهان نیست پس از شما هم پنهان نباشه .

من مدتهاست که میخوام آیت الکرسی را حفظ کنم ولی کاهلی کردم . اگه میشه یکی یا هرکسی که میخواد بگه تا با هم حفظ کنیم . توی همین تایپیک هم بگید تا مجبور بشیم حفظ کنیم . ( لطفا )
من اینجا یک همکاری دارم که با هم نماز میخونیم ولی کسی نیست که با هم آیت الکرسی را حفظ کنیم .

ممنونم

vahid_barvarz;231473 نوشت:
به نام خدا
سلام

از خدا خجالت میکشم که این پست را ایجاد میکنم ولی از خدا که پنهان نیست پس از شما هم پنهان نباشه .

من مدتهاست که میخوام آیت الکرسی را حفظ کنم ولی کاهلی کردم . اگه میشه یکی یا هرکسی که میخواد بگه تا با هم حفظ کنیم . توی همین تایپیک هم بگید تا مجبور بشیم حفظ کنیم . ( لطفا )
من اینجا یک همکاری دارم که با هم نماز میخونیم ولی کسی نیست که با هم آیت الکرسی را حفظ کنیم .

ممنونم

سلام برادر. کاری ندارد خیلی آسونه. اصلا نمی خواهد بشینی و حفظ کنی. یکی از این برگه های آیت الکرسی که با پوشش هست و به صورت آماده می فروشند تهیه کن هر روز صبح که از خونه می خوای بری بیرون یا پشت میز کار نشستی بخون. بعد از مدتی خود به خود حفظ میشی. امتحان کن.

سادات;231560 نوشت:
سلام برادر. کاری ندارد خیلی آسونه. اصلا نمی خواهد بشینی و حفظ کنی. یکی از این برگه های آیت الکرسی که با پوشش هست و به صورت آماده می فروشند تهیه کن هر روز صبح که از خونه می خوای بری بیرون یا پشت میز کار نشستی بخون. بعد از مدتی خود به خود حفظ میشی. امتحان کن.

به نام خدا
سلام

حق با شما بود . انجام دادم :ok:

با تشکر

موضوع قفل شده است