فشار جنسی باعث تضعیف اعصابم می شود

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فشار جنسی باعث تضعیف اعصابم می شود

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
من یک نوجوان ۱۵پسر ساله هستم و مثل غالب هم سن و سال های خودم فشار جنسی دارم
فشار شهوت باعث می شود اعصابم زود خورد شود یعنی وقتی در آن روز شهوتم تحریک می شود و نمی توانم بخاطر حیا به آن جواب مثبت بدهم همان موقع اعصابم خورد است بعدش هم اعصابم خورد می شود اگر اتفاقی آنموقع بیوفتد خیلی عصبانی می شوم حتی به جایی کشیده شده است که به پدر و مادرم هم تندی و بی احترامی می کنم بعضی وقت ها که عصبانی هستم یا حاجتم برآورده نمی شود یا ... توی دلم احساس ناامیدی شدید میکنم چون خلق نمیتواند حاجتم را روا کند خالق هم جواب نمی دهد من سرم رو کدوم قبرستون بگذارم اسلام چه راهی را برای من وسواسیه(در امور شرعی) گناه کاره تند خو و بی حوصله رویا پرداز و (شدید) پیشنهاد می کند؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

با سلام خدمت شما برادر گرامی
اجازه بدهید سخنم را بعد از صلوات بر محمد و آل محمد با یک مثال شروع کنم.
تصور کنید هوا گرم است و تشنه و گرسنه هستیم و آب خوردن در اختیار نداریم حال اگر کله پاچه یا غذای لذیذ چربی بخوریم که کمی هم نمکش زیاد باشد چه می شود؟ حسابی عطش می کنیم که از خوردن آن غذای لذیذ هم پشیمان می شویم.
غریزه جنسی نیز همین طور است یعنی اگر برایش مدیریت نداشته باشیم مشکلات ذهنی و معنوی و جسمی زیادی برایم به بار می آورد.
ازدواج یکی از راه های مدیریت این غریزه است ولی اگر فرد به بلوغ جسمی، عاطفی، اجتماعی و فکری و اقتصادی نرسیده باشد ممکن است چند روزی احساس کند از فشار شهوتش کاسته شده است ولی استرس های مختلف زندگی نشاط و طراوت را از او می گیرد به گونه ای که اظهار پشیمانی از ازدواج خواهد کرد بسیاری از مشاجرات و جدایی ها حاصل ازدواج هایی است که زوج ها به بلغ کافی نرسیده بوده اند.

1. زمان پیامبر هم جوانانی راحت از فشار شهوت خود نزد ایشان گله کردند و می گفتند اگر اجازه دهید مردانگی خودمان را از بین ببریم تا تقوای ما در خطر نباشد. پیامبر می فرمودند برای حفظ ایمان تان از روزه (از خوراکی، افکار ناسالم، دیدنی ها و شنیدنی ها نامشروع) کمک بگیرید.
  2. قرآن نیز فرموده که افرادی که شرایط ازدواج را ندارند عفاف بورزند عفاف جلوه های متعددی دارد. عفاف چشمی، عفاف شنیداری، عفاف ارتباطی، عفاف لمسی، عفاف بویایی، عفاف تخیلی و....فردی که از نظر شهوت در فشار است اگر مثلا جوک های جنسی بخواند یا بشنود یا بگوید یا شوخی های لفظی و بدنی جنسی کند مشخص است که عطش شهوتش زیادتر می شود.
  3. ورزش و کار و فعالیت های بدنی نقش زیادی در تعدیل و مهار شهوت و تقویت اراده دارد. اگر زندگی نامه شهید بابایی را شنیده باشید ایشان در آمریکا برای کنترل شهوتش شبانه ورزش می کرده است. این شیوه انرژی جنسی را مصرف می کند. اوقات فراغت، تنهایی و خلوت زمینه ساز خیال پردازی جنسی است که باید از آن به شدت اجتناب کرد
  4. هرچیز که حیا یعنی توجه به حضور ناظران محترم( خدا، فرشتگان، ائمه) را زیاد می کند باید در برنامه قرار گیرید مثل دوستی با افراد معنوی، شرکت در مراسم دینی، شنیدن سخنرانی اخلاقی و خواندن کتب اخلاقی، نماز با حضور قلب اول وقت.
  5. این لینک ها را نیز مطالعه کنیدhttp://www.askdin.com/forum299.html
  6. این نمودار را نیز با دقت مطالعه کنید

به نام خدا
به نظر من تنها راه حل مشغول کردن ذهن به کارهای دیگر هست
من مثلا کارهای متنوعی برای مشغول کردن خودم انجام میدم:
1.لوله کشی میکنم
2.سیم کشی ساختمان انجام میدم
3.کاشی کاری میکنم
3.تعمیر لوازم صوتی و تصویری در خانه
4.بنایی میکنم
5.دانشجو هستم و مطالعه هم میکنم
ذهنم هیچ موقع ازاد نیست تا به گناه و چیزهای دیگر گرایش پیدا کند.

mohamad56;391282 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
من یک نوجوان ۱۵پسر ساله هستم و مثل غالب هم سن و سال های خودم فشار جنسی دارم
فشار شهوت باعث می شود اعصابم زود خورد شود یعنی وقتی در آن روز شهوتم تحریک می شود و نمی توانم بخاطر حیا به آن جواب مثبت بدهم همان موقع اعصابم خورد است بعدش هم اعصابم خورد می شود اگر اتفاقی آنموقع بیوفتد خیلی عصبانی می شوم حتی به جایی کشیده شده است که به پدر و مادرم هم تندی و بی احترامی می کنم بعضی وقت ها که عصبانی هستم یا حاجتم برآورده نمی شود یا ... توی دلم احساس ناامیدی شدید میکنم چون خلق نمیتواند حاجتم را روا کند خالق هم جواب نمی دهد من سرم رو کدوم قبرستون بگذارم اسلام چه راهی را برای من وسواسیه(در امور شرعی) گناه کاره تند خو و بی حوصله رویا پرداز و (شدید) پیشنهاد می کند؟
سلام. بهترین راه، ازدواج موقت است، برادرم

تبری;398604 نوشت:

با سلام.

دوست عزیز، من هم میدونم که بهترین راه ازدواج موقت هست، ازدواج موقتی که از زمان پیامبر بوده، ولی با این فرهنگ بکارت پرستی امروز نمیشه ازدواج موقت کرد، مثلا اگه من برم به بابام بگم که میخوام ازدواج موقت بکنم، در جا و در همون لحظه منو له میکنه، تازه، اگه بابام هم قبول کنه، کی میاد دخترشو به ازدواج موقت من در بیاره؟ فرهنگ بکارت پرستی باعث شده که خیلی از جوون های امروزی هم این دنیاشون رو خراب کنن و هم اون دنیاشون رو،فقط اینو میتونم بگم که خدا لعنت کنه کسی رو که این فرهنگ رو گذاشته که جوون ها نباید ازدواج موقت بکنند و فرهنگ بکارت پرستی رو رواج داده، یکی از دانشمندان بزرگ خارجی گفته: ظالم ترین مردم کسیه که خودش سیر باشه و به گرسنه ای بگه که درد گرسنگی رو تحمل کن، این مثال برای غریزه جنسی هم صدق میکنه، یعنی کسانی که خودشون ازدواج کردن یا به هر طریق شرعی دارن نیاز جنسی خودشون رو برطرف میکنن، میان به جوون ها میگن که باید غریزه جنسیت رو کنترل کنی و نباید ازدواج موقت بکنی، امیدوارم روزی برسه که این فرهنگ غلط بکارت پرستی از بین بره و همه جوون ها بتونن برای رفع غریزه جنسیشون ازدواج موقت بکنن و مثل من، به خاطر این جریان دیوونه نشن و از این که بین عذاب وجدان و درد تحمل غریزه جنسی، نمیتونن یکیشو انتخاب کنن، فکر خودکشی به سرشون نزنه.

در پناه حق.

پسرم شما تازه 15 سالته !!!

ما هم سن شما بودیم این چیزا حالیمون نبود ...

ایشالله از پس فردا مدرسه ها باز میشه ؛ سرت گرم درس و مشقت میشه ... یادت میره

خدایا زمونه چقدر عوض شده

اینم بگم که به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی با ازدواج موقت موافق نیستم ... به هیچ وجه !

0123456;398769 نوشت:
فرهنگ رو گذاشته که جوون ها نباید ازدواج موقت بکنند و فرهنگ بکارت پرستی رو رواج داده، یکی از دانشمندان بزرگ خارجی گفته: ظالم ترین مردم کسیه که خودش سیر باشه و به گرسنه ای بگه که درد گرسنگی رو تحمل کن
داداشم، چقدر قشنگ نوشتی حرفت درسته عزیز،

حقیر منظورم اینه که اگر موقعیتش هست(ازدواج موقت با غیرباکره، یادرشرایط بحرانی با باکره)، اگرم موقعیتش نیست، صبر صبر صبر.

متاسفانه مسئولین مملکت نه تنها دست رو دست گذاشته برای ترویج چیزی که با سه بار انجامش بنابر روایات دین انسان کامل میشود(متعه)، بلکه دارن باهاش مبارزه میکنند.

دعا کنید آقا عجل الله فرجه بیاد

یعنی چی ازدواج موقت ؟؟؟؟!!!!

یعنی ارزش زنی که این همه دین اسلام داره ازش دم میزنه در همین حده که مردها زن رو فقط برای نیاز جنسیشون به طور موقت بگیرن و بعدش هیچ ؟!؟!؟!؟!؟ آخه این به نظرتون رواج بی بندوباری به صورت رسمی و به اسم اسلام نیست ؟!

نکنید این کارارو

تبری;398604 نوشت:

سلام . داداش من هم سن شما بودم انقدر محتلم میشدم . شاید 2 روز در میون . که تقریبا حالم از این کارا بهم میخورد .

در مورد شماهم :

داداش گلم قربونت برم به نظرت یه پسر 15 ساله میتونه ازدواج موقت داشته باشه ؟؟

سنش کمه که هیچ پولم نداره..

بعدشم غریزه جنسی پسری که تازه به بلوغ رسیده فوق العاده بالاست یعنی اگه بخواد ازدواج موقت بکنه باید هر هفته 2-3 بار اینکارو بکنه

من نمیدونم چطور ممکنه یه پسر 15 ساله همچین کاری بکنه ممنون میشم توضیح بدید

در مورد دوستمونم که میگن : من اگه به بابام بگم ازدواج موقت میخوام بکنم میزنه لهم میکنه .

عزیز منم همینطورم تا به بابام همچین حرفیو بزنم پا مصنوعی شو میکنه تو حلقم

ولی داداش لازم نیست پدرت بدونه ! اگه زنی باشه که قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته بدونه اجازه پدر زن میشه باهاش ازدواج کرد

پسرم که در کل تو این موارد نیازی به اجازه گرفتن نداره

owner : داداش چه ربطی داره ! خود خدا و پیامبر وقتی ازدواج موقت رو ازاد گذاشته . شما میخواید بهش گیر بدید ؟

اگه جایی اشتباه کردم ببخشید

0123456;398769 نوشت:
با سلام.

دوست عزیز، من هم میدونم که بهترین راه ازدواج موقت هست، ازدواج موقتی که از زمان پیامبر بوده، ولی با این فرهنگ بکارت پرستی امروز نمیشه ازدواج موقت کرد، مثلا اگه من برم به بابام بگم که میخوام ازدواج موقت بکنم، در جا و در همون لحظه منو له میکنه، تازه، اگه بابام هم قبول کنه، کی میاد دخترشو به ازدواج موقت من در بیاره؟ فرهنگ بکارت پرستی باعث شده که خیلی از جوون های امروزی هم این دنیاشون رو خراب کنن و هم اون دنیاشون رو،فقط اینو میتونم بگم که خدا لعنت کنه کسی رو که این فرهنگ رو گذاشته که جوون ها نباید ازدواج موقت بکنند و فرهنگ بکارت پرستی رو رواج داده، یکی از دانشمندان بزرگ خارجی گفته: ظالم ترین مردم کسیه که خودش سیر باشه و به گرسنه ای بگه که درد گرسنگی رو تحمل کن، این مثال برای غریزه جنسی هم صدق میکنه، یعنی کسانی که خودشون ازدواج کردن یا به هر طریق شرعی دارن نیاز جنسی خودشون رو برطرف میکنن، میان به جوون ها میگن که باید غریزه جنسیت رو کنترل کنی و نباید ازدواج موقت بکنی، امیدوارم روزی برسه که این فرهنگ غلط بکارت پرستی از بین بره و همه جوون ها بتونن برای رفع غریزه جنسیشون ازدواج موقت بکنن و مثل من، به خاطر این جریان دیوونه نشن و از این که بین عذاب وجدان و درد تحمل غریزه جنسی، نمیتونن یکیشو انتخاب کنن، فکر خودکشی به سرشون نزنه.

در پناه حق.

سلام
فرهنگ بکارت پرستی را کسی نگذاشته دختران ما فهیم هستند خودشان نمی خواهند چند روزی با یک نفر باشند
حتی آن دخترانی که به هر پسری دل می بندند و دنبالش راه می افتند بدون «تحقیق» عاشقش می شوند. اگر چه راه را اشتباه می روند، ولی قصدشان این نیست که دو روز خوش باشند و بعد پسر بهشون بدرود تا قیامت! به هم دلیل است که وقتی متوجه شوند بازیچه پسری قرار گرفته اند حالشون از ساده لوح بودن خودشان و نامرد بودن او پسر بهم می خوره.
اسلام ازدواج موقت را جایز می داند ولی جایز دانستن همیشه به معنی این نیست که تشویق کند این کار را بکنید یعنی اگر این کار را انجام دادید گناه نکرده اید هر چند که زمانی این ازدواج واجب می شود و تشویق هم می شود.
نکته: این هم که دختر باید با اجازه پدرش ازدواج کند اگر چه ظاهرش برای عده ای تلخ است ولی باطنش شیرین است و سنگ بزرگی جلوی چرخ افراد نامرد است که قصد نیرنگ و هوس بازی با ناموس او را دارند.

زند فصاد بر هر کس دو صد نیش
ولی دستش بلرزد بر رگ خویش

...............................
فصّاد : یعنی رگزن، حجامت کننده

owner;398822 نوشت:
یعنی چی ازدواج موقت ؟؟؟؟!!!!

یعنی ارزش زنی که این همه دین اسلام داره ازش دم میزنه در همین حده که مردها زن رو فقط برای نیاز جنسیشون به طور موقت بگیرن و بعدش هیچ ؟!؟!؟!؟!؟ آخه این به نظرتون رواج بی بندوباری به صورت رسمی و به اسم اسلام نیست ؟!

نکنید این کارارو

دوست عزیز چه ربطی داره، مگه اگه یه زن با یه مرد رابطه داشته باشه از ارزشش کم میشه؟ تو این رابطه خود دختر هم نیازهای جنسیش برطرف میشه و از این رابطه استفاده مینکه، اینجوری نیست که فقط پسر استفاده کنه و دختر وسیله ای باشه برای پسر، در ضمن، بی بند و باری یعنی رابطه داشتن با نامحرم، در صورتی که تو ازدواج موقت هیچگونه ارتباطی با نامحرم انجام نمیشه و حتی زیر نظر والدین هم هست، شما میخواید قانونی که خدا و پیامبر برای انسان واجب دونستن، کار زشتی تلقی کنید؟

owner;398790 نوشت:
پسرم شما تازه 15 سالته !!!

ما هم سن شما بودیم این چیزا حالیمون نبود ...

ایشالله از پس فردا مدرسه ها باز میشه ؛ سرت گرم درس و مشقت میشه ... یادت میره

خدایا زمونه چقدر عوض شده

اینم بگم که به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی با ازدواج موقت موافق نیستم ... به هیچ وجه !

دوست عزیز، مگه غریزه جنسی به سن ربط داره؟ غریزه جنسیه دیگه، وقتی به بلوغ رسیدی باهاش مواجه میشی، شاید تو دوران شما حجاب بهتر از الان بود و شما زیاد با این جور صحنه ها مواجه نمیشدید و غریزتون خاموش میموند، ولی الان خود شما هم وضعیت جامعه رو میبینید، و اینکه خواهشا دلایلتون رو برای مخالف بودن با ازدواج موقت توضیح بدید، البته اگه جسارت نباشه.

حامی;398830 نوشت:

سلام
فرهنگ بکارت پرستی را کسی نگذاشته دختران ما فهیم هستند خودشان نمی خواهند چند روزی با یک نفر باشند
حتی آن دخترانی که به هر پسری دل می بندند و دنبالش راه می افتند بدون «تحقیق» عاشقش می شوند. اگر چه راه را اشتباه می روند، ولی قصدشان این نیست که دو روز خوش باشند و بعد پسر بهشون بدرود تا قیامت! به هم دلیل است که وقتی متوجه شوند بازیچه پسری قرار گرفته اند حالشون از ساده لوح بودن خودشان و نامرد بودن او پسر بهم می خوره.
اسلام ازدواج موقت را جایز می داند ولی جایز دانستن همیشه به معنی این نیست که تشویق کند این کار را بکنید یعنی اگر این کار را انجام دادید گناه نکرده اید هر چند که زمانی این ازدواج واجب می شود و تشویق هم می شود.
نکته: این هم که دختر باید با اجازه پدرش ازدواج کند اگر چه ظاهرش برای عده ای تلخ است ولی باطنش شیرین است و سنگ بزرگی جلوی چرخ افراد نامرد است که قصد نیرنگ و هوس بازی با ناموس او را دارند.

زند فصاد بر هر کس دو صد نیش
ولی دستش بلرزد بر رگ خویش

...............................
فصّاد : یعنی رگزن، حجامت کننده

با تشکر از نظر کاشناس گرامی، ولی ازدواج موقت اگه به عنوان یه فرهنگ تو جامعه پذیرفته بشه، میشه مثل فرهنگ های دیگه جامعه (مثل ازدواج دائم) و برای خودش رسم و رسومی پیدا میکنه، و اینکه اگه زیر نظر والدین صورت بگیره، فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد، چون هم والدین پسر و دختر و هم خودشون میدونن که این ازدواج دائمی نیست و فقط برای بر طرف کردن شهوت هست، تازه اگه در طول این رابطه دختر و پسر به هم علاقه پیدا کنن و به همدیگه عاشق بشن، مگه ایرادی داره؟ تازه بهتر هم هست، چون با انتخاب والدین انجام شده.

اگه جسارتی کردم، معذرت میخوام.

در پناه حق.

[=Microsoft Sans Serif]

momo55;398825 نوشت:

owner : داداش چه ربطی داره ! خود خدا و پیامبر وقتی ازدواج موقت رو ازاد گذاشته . شما میخواید بهش گیر بدید ؟

اگه جایی اشتباه کردم ببخشید

خواهشمندیم بفرمایید خداوند در کجای «قرآن» چنین چیزی را گفته است؟

تبری;398795 نوشت:

متاسفانه مسئولین مملکت نه تنها دست رو دست گذاشته برای ترویج چیزی که با سه بار انجامش بنابر روایات دین انسان کامل میشود(متعه)، بلکه دارن باهاش مبارزه میکنند.

[=Microsoft Sans Serif]گمان کنیم در گفتاری دیگر در مورد سستی احادیث و دانش رجال سخن گفتیم.[=Microsoft Sans Serif]

برای همین منظور در گفت و گوها، نمی‌توان به استواری این گفته‌ها باور پیدا کرد.

[=Microsoft Sans Serif]زیرا این نوشتارها بسیار غبارآلودند و نمی‌شود به آنان باور داشت.
[=Microsoft Sans Serif]
امروزه هر سخنوری، این سخنان را در گفت و گوی خود می‌آورد و اگر همین سخنان را به او در جای دیگری بگوییم، می‌گوید، این سخن سست است!

برای همین، به سخنان چنین کسانی نمی‌توان، باور پیدا کرد؛ مگر اینکه آن سخن پایه‌ای در قرآن داشته باشد.

0123456;398857 نوشت:

دوست عزیز، مگه غریزه جنسی به سن ربط داره؟ غریزه جنسیه دیگه، وقتی به بلوغ رسیدی باهاش مواجه میشی،
اگه جسارتی کردم، معذرت میخوام.
در پناه حق.

آری؛ پیوستگی‌ای میان نیاز جنسی و سن آدمی است.

این نیاز در سن (27 - 20) نیرومنترین دوره‌ی خود را دارد.

در سن پختگی یا بلوغ جسمی، نیاز جنسی سرکش است، اما در آن بازه‌های زمانی (27 -20)، نمی‌توان دیگر نام سرکش بودن را بر روی آن گذاشت؛ او به یک غول تنومند دگرگون شده است که تنها «رستم‌ها» می‌توانند بر او چیره شوند.

سوال خوبی بود و جوابها هم قانع کننده بودند تقریبا

سلام
الان خانواده های بی قید و مردان کم غیرت زیاد هستند خیلی ها براشون مهم نیست دخترشون پسری دوست باشند با هم پارتی بروند خب حتما می دونن که دو خلوت هم با هم دعای کمیل و ندبه هم نمی خوانند و اگر بخوانند هم ادامه کار چیه....
در مورد ازداج موقت اگر دختر راضی باشد و پدر هم اذن بدهد (که کم چنین موردی پیش میاد) اشکال شرعی ندارد. برخی خانواده ها این قدر منور الفکر هستند که می گویند رابطه آزاد آری، رابطه شرعی خیر.
اما
در کل ازدواج موقت برای نوجوان و جوان براساس تجاربم سفارش و توصیه نمی کنم مگر این که واقعا با تدابیر ورزش، عفاف چشمی، شنیداری و تخیلی هم نتواند خود را حفظ کند و به گناه بیفتد. که ازدواج موقت لازم است. البته بازم این نکته را بگویم که ازدواج موقت با دختر مشروط به رضایت خودش و اذن پدر است.
به نظر بچث ازدواج موقت را در تاپیک های دیگر مطرح کرده ایم و عزیزان می توانند آسیب ها و هشدارها را آنجا دنبال کنند تا وارد بجث های تکراری و مشاجره ای نشویم و به تاپیک هایی بدون پاسخ برسیم
حق یارتون

موضوع قفل شده است