چگونه با مادر شوهرم رفتار کنم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه با مادر شوهرم رفتار کنم؟

دختري که دوماه از اردوتجش گذشته بود ناراحت بود مبگفت ماد شوهرم دستور ميده مثلا فلان موقع برم خونه اونا و اگه بنا به دلايلي اينکارو نکنم شوهرم با من دعوا ميکنه ! اوايل ازدواج معتقد بودم مادر شوهر مثل مادر خود آدمه و احترامش واجبه اما حالا مي فهمم ؟؟
چيکار کنم ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

safir sabz;391126 نوشت:
دختري که دوماه از اردوتجش گذشته بود ناراحت بود مبگفت ماد شوهرم دستور ميده مثلا فلان موقع برم خونه اونا و اگه بنا به دلايلي اينکارو نکنم شوهرم با من دعوا ميکنه ! اوايل ازدواج معتقد بودم مادر شوهر مثل مادر خود آدمه و احترامش واجبه اما حالا مي فهمم ؟؟
چيکار کنم ؟

بسمه‌تعالي
با عرض سلام وتحيت
محققين در تحقيقات خود به موارد متعددي اشاره كرده‌اند كه ميزان رضايت زناشويي را ارتقاء مي‌دهد كه از جمله اين امور، احترام به خانواده همسر است.
بر اين مبنا و البته بر حسب تجارب فراوان، مي‌توان گفت بي احترامي (واقعي و يا ناشي از سوء برداشت همسر و خانواده وي) به خانواده همسر و عدم همراهي با ايشانآ از تهديدات جدي يك زندگي مشترك است. از اينرو پيشنهاد مي‌شود كه اين خانم محترم حتي المقدور با خانواده همسر خود همراهي نشان دهند. همراهي و احترام ايشان به مادرشوهر خود سبب دلگرمي و اعتماد همسر مي‌شود و اين سرمايه كافي است تا در فصلهاي بعدي زندگي، همسر نسبت به ايشان احساس تعهد و علاقه بيشتري داشته باشند.
با توجه به اينكه ايشان در ابتداي زندگي مشترك هستند، اختلاف با مادر شوهر سبب دلسردي همسر و گرفتار شدن وي به تعارض مادر و همسر خواهد شد.
بنابراين شايسته است، ايشان در مواردي كه تمايل به ارتباط با مادر شوهر خود را ندارند، صادقانه و با رعايت احترام و صميميت دليل خود را به همسر خود بازگو نمايند تا ايشان دچار سوء برداشت نشوند. در اين خصوص ضرورت دارد، از گلايه و شكايت نسبت به مادر شوهر خودداري شود و تنها به دلائل شخصي خود اكتفاء شود. ضمن اينكه در صورتيكه ايشان بتوانند با رفتار و گفتار خود، به شوهر اين اطمينان را بدهند كه مادر و خانواده ايشان مورد علاقه و مهر ايشان هستند، مقاومت و رفتارهاي تدافعي همسر ايشان كاهش مي‌يابد.

با آرزوي خوشبختي همه زوجين

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

سلام د.ست عزیز منم مثل شمامادرشوهربدی دارم که سرهرموضوعی میخواهدبین من وشوهرم اختلاف ایجادکنه
به نظرمن دشمنی کردن بامادرشوهرزندگی خودمون وتلخ میکنه باید مدارا کردوسعی کردراضی شون کردچون هرمردی هرچندزن وزندگی شودوست داشته باشه مادرش واسش عزیزومحترمه ونارضایتی مادرش ازهمسرش نارضایتی خودش محسوب میشه وباعث تلخ شدن زندگیتون میشه به نظرمن
تمام تلاشتوکن که راضی باشه
موفق باشی عزیزم

سلام، بی مقدمه وارد می شم
خیلی سخته همراهی با مادرشوهری که دوست داره عروسش رو اذیت کنه؛ در این مواقع دور بودن محل زندگی و حرف نزدن در مقابل حرفهای مادرشوهر بهترین راه برای دوری از اختلافات است.

موضوع قفل شده است