جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه با مادر شوهرم رفتار کنم؟

علاقه
    ادبیات گیاهان
    نوشته
    85
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    749

چگونه با مادر شوهرم رفتار کنم؟

دختري که دوماه از اردوتجش گذشته بود ناراحت بود مبگفت ماد شوهرم دستور ميده مثلا فلان موقع برم خونه اونا و اگه بنا به دلايلي اينکارو نکنم شوهرم با من دعوا ميکنه ! اوايل ازدواج معتقد بودم مادر شوهر مثل مادر خود آدمه و احترامش واجبه اما حالا مي فهمم ؟؟
    چيکار کنم ؟
    آدمک آخر دنیاست بخند/آدمک مرگ همین جاست بخند/دستخطی که تو را عاشق کرد/بازی کودکی ماست بخند/آدمک خر نشوی گریه کنی/کل دنیا سراب است بخند/آن خدایی که بزرگش خواندی/
    به خدا مثل تو تنهاست بخند

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58353

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط safir sabz نمایش پست ها
    دختري که دوماه از اردوتجش گذشته بود ناراحت بود مبگفت ماد شوهرم دستور ميده مثلا فلان موقع برم خونه اونا و اگه بنا به دلايلي اينکارو نکنم شوهرم با من دعوا ميکنه ! اوايل ازدواج معتقد بودم مادر شوهر مثل مادر خود آدمه و احترامش واجبه اما حالا مي فهمم ؟؟
    چيکار کنم ؟
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام وتحيت
    محققين در تحقيقات خود به موارد متعددي اشاره كرده‌اند كه ميزان رضايت زناشويي را ارتقاء مي‌دهد كه از جمله اين امور، احترام به خانواده همسر است.
    بر اين مبنا و البته بر حسب تجارب فراوان، مي‌توان گفت بي احترامي (واقعي و يا ناشي از سوء برداشت همسر و خانواده وي) به خانواده همسر و عدم همراهي با ايشانآ از تهديدات جدي يك زندگي مشترك است. از اينرو پيشنهاد مي‌شود كه اين خانم محترم حتي المقدور با خانواده همسر خود همراهي نشان دهند. همراهي و احترام ايشان به مادرشوهر خود سبب دلگرمي و اعتماد همسر مي‌شود و اين سرمايه كافي است تا در فصلهاي بعدي زندگي، همسر نسبت به ايشان احساس تعهد و علاقه بيشتري داشته باشند.
    با توجه به اينكه ايشان در ابتداي زندگي مشترك هستند، اختلاف با مادر شوهر سبب دلسردي همسر و گرفتار شدن وي به تعارض مادر و همسر خواهد شد.
    بنابراين شايسته است، ايشان در مواردي كه تمايل به ارتباط با مادر شوهر خود را ندارند، صادقانه و با رعايت احترام و صميميت دليل خود را به همسر خود بازگو نمايند تا ايشان دچار سوء برداشت نشوند. در اين خصوص ضرورت دارد، از گلايه و شكايت نسبت به مادر شوهر خودداري شود و تنها به دلائل شخصي خود اكتفاء شود. ضمن اينكه در صورتيكه ايشان بتوانند با رفتار و گفتار خود، به شوهر اين اطمينان را بدهند كه مادر و خانواده ايشان مورد علاقه و مهر ايشان هستند، مقاومت و رفتارهاي تدافعي همسر ايشان كاهش مي‌يابد.

با آرزوي خوشبختي همه زوجين

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 7

علاقه
    اینترنت
    نوشته
    27
    حضور
    14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    108

سلام د.ست عزیز منم مثل شمامادرشوهربدی دارم که سرهرموضوعی میخواهدبین من وشوهرم اختلاف ایجادکنه
    به نظرمن دشمنی کردن بامادرشوهرزندگی خودمون وتلخ میکنه باید مدارا کردوسعی کردراضی شون کردچون هرمردی هرچندزن وزندگی شودوست داشته باشه مادرش واسش عزیزومحترمه ونارضایتی مادرش ازهمسرش نارضایتی خودش محسوب میشه وباعث تلخ شدن زندگیتون میشه به نظرمن
    تمام تلاشتوکن که راضی باشه
    موفق باشی عزیزم
    خدایادخیل می بندم نه برای آنکه گره بگشایی ، که رهایم نکنی

9. صلوات ها 2

نوشته
    96
    حضور
    1 روز 18 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    32
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    618

سلام، بی مقدمه وارد می شم
    خیلی سخته همراهی با مادرشوهری که دوست داره عروسش رو اذیت کنه؛ در این مواقع دور بودن محل زندگی و حرف نزدن در مقابل حرفهای مادرشوهر بهترین راه برای دوری از اختلافات است.
    حضرت آیت الله امام خامنه‌ای می‌فرمایند: اعتقاد مهدویت را بایستى اولاً درست فهمید، ثانیاً آنها را با تدبر و تأمل عمق بخشید، ثالثاً به‌ درستى منتقل كرد. . . .

11. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۷/۱۸, ۱۰:۵۵ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری