صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا دانش کنونی تایید می کند که سید های امروزی فرزند پیامبر اسلام هستند؟

علاقه
    پس از مرگ شناسی
    نوشته
    283
    حضور
    8 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    633

آیا دانش کنونی تایید می کند که سید های امروزی فرزند پیامبر اسلام هستند؟

درود

آیا سید های امروزی از دیدگاه دانش کنونی(علم وراثت) براستی از فرزندان پیامبر به شمار می آیند یا فرزندان دیگرا ن ؟

2. صلوات ها 4

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

آیا دانش کنونی تایید می کند که سید های امروزی فرزند پیامبر اسلام هستند؟

کارشناس بحث: استاد رئوف

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۶/۱۷ در ساعت ۲۳:۲۶ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,331
    حضور
    28 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3972

سادات

نقل قول نوشته اصلی توسط غلام ملی نوری نمایش پست ها
    درود

آیا سید های امروزی از دیدگاه دانش کنونی(علم وراثت) براستی از فرزندان پیامبر به شمار می آیند یا فرزندان دیگرا ن ؟

با سلام خدمت شما دوست گرامی

در مورد انتساب سادات موجود به خاندان پیامبر باید عرض شود که برخی از سادات دارای شجره نامه هستند که نسبت آنها را به امام زادگان و امامان نشان می دهد. برخی دیگر نیز با توجه به اینکه در برخی از دوران ها اختناق شدیدی بر علیه شیعیان مخصوصا سادات وجود داشته است و آنها حتی نمی توانستند سیادشان را بیان کنند، ممکن است سینه به سینه نقل شده باشد و شجره نامه مشخصی وجود نداشته باشد. در هر صورت تا جایی که بنده می دانم بررسی ها و آزمایشات تجربی در این زمینه صورت نگرفته است.

موفق باشید

7. صلوات ها 8

علاقه
    پس از مرگ شناسی
    نوشته
    283
    حضور
    8 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    633

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط رئوف نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست گرامی

در مورد انتساب سادات موجود به خاندان پیامبر باید عرض شود که برخی از سادات دارای شجره نامه هستند که نسبت آنها را به امام زادگان و امامان نشان می دهد. برخی دیگر نیز با توجه به اینکه در برخی از دوران ها اختناق شدیدی بر علیه شیعیان مخصوصا سادات وجود داشته است و آنها حتی نمی توانستند سیادشان را بیان کنند، ممکن است سینه به سینه نقل شده باشد و شجره نامه مشخصی وجود نداشته باشد. در هر صورت تا جایی که بنده می دانم بررسی ها و آزمایشات تجربی در این زمینه صورت نگرفته است.

موفق باشید
    درود بر شما ای دوست ما و سپاس از پاسخگویی

با رویکرد به اینکه این تن در دانش آمار زیستی آگاهی بسنده ای دارم وکارم نیز در پیوند با ژنتیک است پس از کاوش دانشپذیر و بررسی دانش آمار زیستی
    به این نکته رسیدم که هیچکدام از سید های امروزی را نمی توان از نگر دانش ژنتیک ( علم وراثت) فرزند پیامبر اسلام
    به شمار آورد هتا اگر تبار نامه ( شجره نامه ) ای درست و سرراست داشته باشند

چرا ؟

نخست
    از دختر پیامبر آغاز می کنیم

ساختار ژنتیکی ایشان تنها 50 درسد از پیامبر بوده است و 50 درسد دیگر از بانو خدیجه بوده است

خب اکنون بیاییم سراغ نوه های پیامبر

ساختار ژنی پیشوای دوم یا سوم به این گونه بوده که 50 درسد از بانوی نخست اسلام ( بانو فاطمه) و 50 درسد نیز از پیشوای نخست است

از سوی دیگر خود بانو فاطمه 50 درسد ساختار ژنی اش از پدر بوده بنابر این فرزندان بانو فاطمه ( امام حسن و.....) تنها 25 درسد

از ساختار ژنی پدر بزرگ خود( ینی پیامبر ) را دارند و 75 درسد دیگر از بانو خدیجه و پیشوای نخست ( جناب علی) است

ینی هنوز دو دودمان ( نسل ) از پیامبر دور نشده ایم ساختار ژنی نو ه های پیامبر تنها 25 درسد از ایشان است

خب اگه برای پیشوای سوم و چهارم ....... تا دوازدهم ( امام مهدی ) بررسی کنیم در می یابیم که ساختار ژنی امام مهدی تنها

کمتر از 5/100 درسد از پیامبر است و بیش از 99.5 درسد ساختار ژنتیکی امام دوازدهم شیه از دیگران( به جز پیامبر) است

آیا با این روشنگری های دانشیک و بُرا( قاطع) درست است که باز بگوییم امام مهدی از فرزندان پیامبر است در حالیکه ایشان تنها 5سدم درسد از ساختار ژنی ایشان را دارد و99.5 درسد پیوندی با پیامبر ندارد

دوم
    به نکته ی دیگر خوب نگاه کنید

گویی مادر پیشوای ششم شیه( بانو ام فروه ) دختر نوه ی ابوبکر بوده است بنابر این پیشوای ششم نوه ی ابو بکر به شمار آمده و 6.25 در سد ساختار ژنی ایشان از ابوبکر است از سوی دیگر امام ششم تنها نزدیک سه درسد از ساختار ژنی پیامبر را دارد !!

پس اینجا در می یابیم که ساختار ژنی امام ششم شیه بیشتر از ابوبکر است تا پیامبر اسلام ( 6 درسد از ابو بکر و تنها سه درسد از پیامبر
    یاد آوری : اینکه براستی مادر ایشان دختر ابوبکر بوده است نمی دانم

سوم

با این روش در می یابیم که ساختار ژنتیکی پیشوای دوازدهم شیه از ابوبکر 2 برابر پیامبر اسلام است

ینی ایشان در دانش ژنیک 2 برابر بیشتر فرزند ابوبکر است تا پیامبر اسلام

چهارم

گیریم از زمان پیامبر تا کنون 1500 سال گذشته است این ینی نزدیک 50 تبار ( نسل )

خوب اکنون اگر با دانش بالا آمار بگیریم سید های امروزی براستی که به هیچ روی فرزند پیامبر نیستند چون درسد ساختار ژنی آنها

از پیامبر بسیار بسیار کم است ینی بیشتر از 99.9999 درسد ژنهای ایشان از پیامبر نیست

آیا کسی هست از این بررسی اینجانب ایراد دانشپذیر بگیرد ؟

اگر درست است آزادمردانه بپذیرید اگر نیست بگویید چرا نیست ؟

ویرایش توسط نوری نیرو : ۱۳۹۲/۰۶/۱۹ در ساعت ۲۳:۵۸

9. صلوات ها 3

نوشته
    313
    حضور
    12 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    756

دوم
    به نکته ی دیگر خوب نگاه کنید

گویی مادر پیشوای ششم شیه( بانو ام فروه ) دختر نوه ی ابوبکر بوده است بنابر این پیشوای ششم نوه ی ابو بکر به شمار آمده و 6.25 در سد ساختار ژنی ایشان از ابوبکر است از سوی دیگر امام ششم تنها نزدیک سه درسد از ساختار ژنی پیامبر را دارد !!
    تاکنون به این نکته توجه نکرده بودم هر چند که اینجا ابوبکر موضوعیتی ندارد و هر کس دیگری می تواند باشد.
    من یه چیزی که همیشه (از موقعی که بچه بودم) در مورد سیدها فکر میکردم این بود که پیامبر یک نفر بود در فرضا یک میلیون‏ عرب یا ایرانی. ولی اکنون فرضا از هر ده نفر یک نفر سیده. خب این توازن اگه بخواد بهم بخوره تا حدودی جا به جا میشه نه این که مثلا صد هزار برابر تغییر کنه. مگه این که بگیم معجزه شده که برای معجزه باید دلیل داشته باشیم.

11. صلوات ها 2

علاقه
    پس از مرگ شناسی
    نوشته
    283
    حضور
    8 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط dinshenasii نمایش پست ها
    تاکنون به این نکته توجه نکرده بودم هر چند که اینجا ابوبکر موضوعیتی ندارد و هر کس دیگری می تواند باشد.
    من یه چیزی که همیشه (از موقعی که بچه بودم) در مورد سیدها فکر میکردم این بود که پیامبر یک نفر بود در فرضا یک میلیون‏ عرب یا ایرانی. ولی اکنون فرضا از هر ده نفر یک نفر سیده. خب این توازن اگه بخواد بهم بخوره تا حدودی جا به جا میشه نه این که مثلا صد هزار برابر تغییر کنه. مگه این که بگیم معجزه شده که برای معجزه باید دلیل داشته باشیم.
    درود

این تن بر پایه ی دانش بُرای کنونی سخن گفته ام و چشم بندی و تردستی هم نیست فرهود ( حقیقت) است و راستینگی ( واقعیت)

ولی دریغا که راستپذیران چه اندکند ؟

13. صلوات

نوشته
    77
    حضور
    1 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    750

سلام و عرض ادب
    دوست من شما به جای اینکه اینقدر ذهن مبارک را درگیر فرمول احتمال کنیدکه مربوط به ترم اول رشته آمار درس احتمال1 است، خوب بود کمی هم از دانش روز مطلع می بودید.بله تا به حال تحقیقاتی انجام شده .پایان نامه ارشد یکی از هم دانشگاهیان ما نیز در همین رابطه بود. ایشون با استفاده از فرمولهای احتمال البته خیلی فراتر از این دانش شما و همچنین یکی از الگوریتم های بهینه سازی روز،توانسته اند درباره هر قومی که ادعا دارند از یک مثلا نژاد هستند ،بررسی کنند که آیا درست می گویند یا خیر(یعنی آیا واقعا از یک نژادند) و مثلا حدودا چند درصد درست می گویند.البته آنچه مانع از انجام در سطح گسترده یافته های ایشون شده، مثلا درباره سیدها که یکی از موارد مورد توجه شون بود، اندازه نمونه است که باید خیلی بزرگ باشد، که متاسفانه باعث شده این پژوهش مقرون به صرفه نباشد. (البته تا جایی که بنده اطلاع دارم ایشون در پایان نامه برای گروه خاصی از آذریها این روش را آزمودند و به نتایج جالبی هم دست یافته اند.)

شما می خواهید بگویید از نوادگان حضرت آدم نیستید؟؟؟! این اصرار شما بر اثبات چیست که حتی از فرضی استفاده می کنید که خودتان درستی اش را نمی دانید و تصدیق نمی کنید؟

نکته بعد اینکه سید بودن لزوما نباید به پیامبر اکرم بازگردد و متاسفانه به علت فرض نادرستتان تمام محاسباتتان اشتباه شده چون تمام ائمه(علیهم السلام )معصوم بوده اند و لذا شما احتمال را تا فرزندان تمام ائمه که کم هم نبوده اند،باید همان نیم بگیرید و وقتی اینطور حساب کنید احتمالا ذهن حق طلبتان کمی آرام می گیرد.

:::::::::::::::::::::::::::والسلام علی من اتّبع الهدی:::::::::::::::::::::::::::::

ویرایش توسط besharat : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ در ساعت ۰۷:۳۸
    امیرالمومنین علی(علیه السلام):
    دوای تو در وجود خودت نهفته است و تو نمی فهمی
    بیماریت نیز از خودت سرچشمه گرفته و تو نمی بینی.
    ...و تو آن كتاب درخشانی هستی
    كه با حروف آن پنهان‎ها آشكار می گردد... .

15. صلوات ها 7

علاقه
    پس از مرگ شناسی
    نوشته
    283
    حضور
    8 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط besharat نمایش پست ها
    نکته بعد اینکه سید بودن لزوما نباید به پیامبر اکرم بازگردد و متاسفانه به علت فرض نادرستتان تمام محاسباتتان اشتباه شده چون تمام ائمه(علیهم السلام )معصوم بوده اند
    درود

شما دارید خود گویی می کنید و بند و پیوست برای سید بودن می بافید که به پندار خود این آمار را از کار بیندازید !

ولی بدانید و برید نگاه کنید برابر فرهنگ نامه های برجسته و نامور سید تنها به کسی گفته می شود که گویی از تبار

پیامبر و سپس از تبار جناب علی و بانو فاطمه باشد

با رویکرد به این بنیاد , باز آمار و شمارش و درسد ها همان است که گفتم

جعفر دروغگو ( کذاب , همان درو غگویی که خود را امام خواند ) هم سید بوده است و هم خانواده ی شهید و هم پدرش معصوم و برادرش معصوم و هم جزو خانواده ی (اهل بیت ) پیامبر

خب ایشان را از چه غربالی می خواهید بگذارانید تا پاک گردد در حالیکه نزدیکترین نسبتها را به خانواده ( اهل بیت ) پیامبر داشته است

بنابر این تنها و تنها سید بودن و خانواده ی شهید بودن و فرزند امام معصوم بودن به خودی خود پشیزی ارزش ندارد

سنجه ( معیار ) ارزشهای دیگر است نه اینها
    نقل قول نوشته اصلی توسط besharat نمایش پست ها
    دوست من شما به جای اینکه اینقدر ذهن مبارک را درگیر فرمول احتمال کنیدکه مربوط به ترم اول رشته آمار درس احتمال1 است، خوب بود کمی هم از دانش روز مطلع می بودید.بله تا به حال تحقیقاتی انجام شده .پایان نامه ارشد یکی از هم دانشگاهیان ما نیز در همین رابطه بود. ایشون با استفاده از فرمولهای احتمال البته خیلی فراتر از این دانش شما و همچنین یکی از الگوریتم های بهینه سازی روز،توانسته اند درباره هر قومی که ادعا دارند از یک مثلا نژاد هستند ،بررسی کنند که آیا درست می گویند یا خیر(یعنی آیا واقعا از یک نژادند) و مثلا حدودا چند درصد درست می گویند.البته آنچه مانع از انجام در سطح گسترده یافته های ایشون شده، مثلا درباره سیدها که یکی از موارد مورد توجه شون بود، اندازه نمونه است که باید خیلی بزرگ باشد، که متاسفانه باعث شده این پژوهش مقرون به صرفه نباشد. (البته تا جایی که بنده اطلاع دارم ایشون در پایان نامه برای گروه خاصی از آذریها این روش را آزمودند و به نتایج جالبی هم دست یافته اند.)
    سخن سر بسته چه گویی ..............

نه نام کسی را بر ده ای نه پیوندی را آورده ی نه نشانی درستی داده ای !!!

و هتما چشم هم داری که ما بپذیریم !
    ویرایش توسط نوری نیرو : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ در ساعت ۰۷:۴۹

17. صلوات ها 3

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

سلام علیکم!
    ببخشیدا جنابی که اسمتونم خیلی سخت التلفظه! آقای نوری، (که فک کنم اسمتون و فامیلتون تنها لغات عربیه که مجبورین هرروز نمایشش بدین)
    اما صحبتتون مثال های نقض بیشماری در دنیای واقعی داره!
    خانواده ی ما، خانواده ی شوهرخواهرم، خانواده ی پدر و مادرم و پدر و مادر شوهر خواهرم و تا پدربزرگشان کسی خاطرش نیست زالی داشته ایم اما بچه خواهرم زال شده و دکترا گفتن این از نسل های گذشته بوده!
    یعنی کافیه نیم هزارم درصد و کمتر ژنی در بدن باشه تا به موقع اثر خودشو بذاره! شما خیلی خودتونو اذیت نکنین با این فرمول ها!
    مفهوم ژن غالب ومغلوب همیشه احتمالات را در زمینه ی ژنتیک زیر سوال برده! علم حقیقی ژنتیک دست خداست که هربار سیدی می آفریند چه میزان از ژن اجدادش رو که پیامبر و سلاله ی ایشون هستند، در اون فرد غالب و چه میزان رو مغلوب قرار بده!

والسلام علی من اتبع الهدی
    وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

19. صلوات ها 7

نوشته
    77
    حضور
    1 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    750

درود

شما دارید خود گویی می کنید و بند و پیوست برای سید بودن می بافید که به پندار خود این آمار را از کار بیندازید !

ولی بدانید و برید نگاه کنید برابر فرهنگ نامه های برجسته و نامور سید تنها به کسی گفته می شود که گویی از تبار

پیامبر و سپس از تبار جناب علی و بانو فاطمه باشد
    بسم سلام
    اینکه خود را به عنوان یک آمارشناس معرفی کردید توقع داشتم این معادله ساده را بتوانید حل کنید که وقتی فرزندان علی (ع) و حضرت فاطمه(س) سید محسوب می شوند پس مثلا امام رضا(ع) سید هستند و این موضوع درصد و احتمال بردار نیست یعنی یک فرد یا سید هست یانیست و نمی توانی بگویی مثلا 10 درصد سید است.(قضیه همان فاصله اطمینان است که قبل از بدست آوردن آن،95 درصد اطمینان داری پارامتر را در خود جای دهد اما وقتی بایک نمونه فاصله اطمینان ساختی دیگه یاپارامتر درش قرار می گیرد یا نمی گیرد و احتمالا اساتیدتان بارها تاکید کردند که برای موضوع معلوم سخن از احتمال گفتن ناشیانه است)
    و با این تعریفتان اساس کارتان را زیر سوال بردید:دوست من سیادت مساله احتمالی نیبست بلکه تعریف است. هر کس از فرزندان پیامبر(ص) و حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) باشد سید است بدون هیچ قید و شرطی.
    جعفر دروغگو ( کذاب , همان درو غگویی که خود را امام خواند ) هم سید بوده است و هم خانواده ی شهید و هم پدرش معصوم و برادرش معصوم و هم جزو خانواده ی (اهل بیت ) پیامبر

خب ایشان را از چه غربالی می خواهید بگذارانید تا پاک گردد در حالیکه نزدیکترین نسبتها را به خانواده ( اهل بیت ) پیامبر داشته است

بنابر این تنها و تنها سید بودن و خانواده ی شهید بودن و فرزند امام معصوم بودن به خودی خود پشیزی ارزش ندارد
    دوست و هم رشته ای گرامی پیشنهاد می کنم بار دیگر نگاهی به عنوان بحثتان بیندازید ما نیامدیم بگوییم سید بودن عصمت می آورد یانه ! که در آن صورت جواب کاملا منفی است و اگر چنین سوالی بپرسید در تاپیک دیگر کارشناسان خبره مربوطه پاسختان را خواهند داد و با مثالی که خودتان ذکر فرمودید قطعا سید بودن دلیل بر پاکی بیش از بقیه نیست البته که سیادت حرمت می آورد هم برای فرد منسوب و هم برای اطرافیان ...(اجازه بدهید این بخش در جای خود و توسط کارشناسان بررسی شود بنده در مورد تخصص خودم صحبت می کنم) شما هم به خودتون اجازه ندهید که چیزی را بدون علم ، صرفا به علت دیدن یک نمونه منفی از ارزش ساقط کنید یا ارزش بدهید.مثل اینکه بنده یک آمارشناس بی سواد ببینم و بگویم دانستن آمار هیچ ارزش ندارد!!
    سخن سر بسته چه گویی ..............

نه نام کسی را بر ده ای نه پیوندی را آورده ی نه نشانی درستی داده ای !!!

و هتما چشم هم داری که ما بپذیریم !
    بنده در صدد اثبات چیزی برنیامدم که مدرک ارائه کنم،شما پرسیدید چنین تحقیقی انجام شده بنده هم از آنچه اطلاع داشتم خدمتتون عرض کردم (توجه کنید این تحقیق می تواند به طور تقریبی بگوید آیا فرد الف که ادعا می کند سید است واقعا سید است؟چون همانطور که عرض کردم سید بودن صفر و یکی است نه طیفی و احتمالی-مثل اینکه جنابعالی بگویید من لر هستم حالا از طریق روشهای پیشنهادی در این تحقیق می توانیم بررسی کنیم که آیا شما به آن گروه تعلق دارید یا خیر )
    اگر از اهل علم باشید ،اشارتی کافی است راههای پیدا کردن یک پایان نامه را کسانی که کار کرده اند،بلدند...
    سری هم به این تاپیک بزنید:
    آیا نژاد پرستی در دین اسلام با عناوین سید و سادات احیا می شود ؟!

امیدوارم از کسانی نباشید که می پرسند که برسند به آنچه دلشان می خواهد نه آنچه حقیقت است.

:::::::::::::::::::::::::::والسلام علی من اتّبع الهدی:::::::::::::::::::::::::::::

ویرایش توسط besharat : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ در ساعت ۱۰:۵۹
    امیرالمومنین علی(علیه السلام):
    دوای تو در وجود خودت نهفته است و تو نمی فهمی
    بیماریت نیز از خودت سرچشمه گرفته و تو نمی بینی.
    ...و تو آن كتاب درخشانی هستی
    كه با حروف آن پنهان‎ها آشكار می گردد... .

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)