صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مرا به وجود خدا قانع کنید

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    27
    حضور
    1 روز 6 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

اشاره مرا به وجود خدا قانع کنید

چرا نمی شه گفت که جهان هستی خود به خود به وجود آمده وهیچ خالقی در کار نیست چرا نمی تونم بگم که همه ی جهان هستی کهکشان ها و موجودات عالم خود به خود به وجود آمده و از قبل بوده و تا ابد خواهد بود . خواهش می کنم با استفاده از گفته های قبلی مرا قانع نکنید و می خواهم که با استفاده از یک مثال زیبا و تکان دهنده مرا قانع کنید .
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ در ساعت ۱۹:۵۲

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    69
    حضور
    20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

سلام. شیعه ی عزیز. خوب باشید ان شا الله.

اگر شما بفرمایید که جهان خودبخود بوجود آمده باید بررسی شود. خب بررسی میکنیم:

1. آیا خودتون خودبخود بوجود اومدین؟

5. صلوات ها 8

علاقه
    پس از مرگ شناسی
    نوشته
    283
    حضور
    8 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط طوفان نمایش پست ها
    چرا نمی شه گفت که جهان هستی خود به خود به وجود آمده وهیچ خالقی در کار نیست چرا نمی تونم بگم که همه ی جهان هستی کهکشان ها و موجودات عالم خود به خود به وجود آمده .
    درود

برای گفتن که می شه چرا نمی شه

استفان هاو کینگ هم چیزی مانند اینو گفته گویی آقای سبحانی نیز پاسخی به ایشان داده اند !
    نقل قول نوشته اصلی توسط شبکه امام حسین ع نمایش پست ها
    1. آیا خودتون خودبخود بوجود اومدین؟
    نه

ولی یادتون نره که زندگی در روی زمین از آغازیان آغاز شده و فر گشت یافته

7. صلوات ها 2

نوشته
    35
    حضور
    2 روز 4 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    139

با اجازه از اساتید

مباحثه نیوتن با دانشمند مادی
    روزی نیوتن به یک مکانیک ماهر سفارش داد که برای او ماکت کوچکی از منظومه شمسی بسازد.این ماکت ساخته شد ودر آن یک مرکز وتعدادی سیارات قرار داده شده بود ولی سیارات این منظومه توپ های کوچکی بودند که با یکدیگر به وسیله تسمه پیوند داشتند وبرای آنها هندلی کوچک قرار داده شده بود که با حرکت آن تمام توپ ها به طرز بسیار جالبی درمدار خود حرکت می کردند ودور آن هسته مرکزی به گردش در می آمدند.

یک روز نیوتن کنارمیز مطالعه خود نشسته بود درحالی که مکانیک سازنده ماکت هم روی مبل درکنارش قرار داشت.درآن هنگام آن دانشمند مادی که دوست نیوتن بود وارد شد.دانشمند (که نیوتن ازقبل از اعتقاد وی آگاهی داشت ومی دانست که او برای پیدایش هستی واین جهان به قدرتی که دارای شعور ودرک باشد ایمان ندارد )هنگامی که چشمش به آن ماکت فلزی منظومه شمسی افتاد تعجب کرد واز زیبایی وابتکار مکانیک آن درحیرت شد وحیرتش هنگامی به اوج خود رسید که هندل کوچک آن ماکت را حرکت داد ناگاه دید که آن سیارات کوچک فلزی با سبکی جالب به دورهسته مرکزی خود به گردش درآمدند.این جا بودکه آن دانشمند ناگهان فریاد برآورد :وه ! چه چیز جالب وزیبایی ! چه کسی این را ساخته است؟نیوتن بدون اینکه سرش را ازکتاب بردارد پاسخ داد :هیچ کس ! تصادفا وبه خودی خود به وجود آمده است.دانشمند مادی گفت : آقای نیوتن ! گویا شما به سوال من توجه نکردید.من ازشما پرسیدم که این ماکت را کدام مکانیک ماهر ساخته وچه کسی طرح آن را ریخته است ؟

نیوتن گفت : اتفاقا به سوال شما دقت کردم ودرپاسخ همین سوال بود که گفتم هیچ کس این ماکت را نساخته وبه خودی خود به وجود آمده است.یعنی ذرات ومواد اولیه این ماکت گرد هم جمع شدند وتصادفا به این شکل زیبا ومنظم درآمدند.دانشمند مادی با تلخی گفت:آقای نیوتن شما تصورکردید که من احمقم؟چگونه ممکن است که این ماکت با این سبک بدیع تصادفا به وجود آمده باشد؟خیر! نه تنها سازنده این ماکت ماهر بلکه نابغه هم بوده است.

این جا بود که نیوتن به آرامی ازکنار میز مطالعه برخواست وکتاب را بست ودست خود را روی شانه رفیقش گذاشت وگفت :دوست عزیزم !آنچه که شما می بینید واز سازنده آن می پرسید چیزی جز یک ماکت کوچک نیست ،ماکتی که ازروی یک سیستم واقعی عظیم به نام منظومه شمسی ساخته شده است با این حال شما حاضرنیستید که بپذیرید این ماکت به خودی خود وتصادفا به وجود آمده باشد وسازنده ای با هدف ودانا نداشته است.پس چگونه اصرار دارید بگویید که خودمنظومه عظیم شخصی با همه وسعت وپیچیدگی که دارد آفریننده ای عاقل وبا شعورنداشته وبر اثر تصادف ویا به وسیله ماده ای بی شعورخلق نشده باشد؟
    اینجا بود که دانشمند مادی شرمنده شد واز دادن پاسخ باز ایستاد.
    ...
    بودن خدا و یک خالق، امری انکار ناپذیر است
    التماس دعای فراوان از دوستان

9. صلوات ها 10

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    27
    حضور
    1 روز 6 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

نه ولی همه ی ما از نسل های گذشته هستیم و روز به روز تعداد این نسل ها افزایش پیدا می کرد ولی من نمی دانم مبدا این نسل ها کیست شاید بگید حضرت آدم ولی اون به هزاران هزار سال پیش مربوط می شه و اصلا نمی شه به اون گفته هااعتماد داشت

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    27
    حضور
    1 روز 6 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

نه ولی همه ی ما از نسل های گذشته هستیم و روز به روز تعداد این نسل ها افزایش پیدا می کرد ولی من نمی دانم مبدا این نسل ها کیست شاید بگید حضرت آدم ولی اون به هزاران هزار سال پیش مربوط می شه و اصلا نمی شه به اون گفته ها اعتماد داشت

12. صلوات ها 2

نوشته
    269
    حضور
    5 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط taft نمایش پست ها
    با اجازه از اساتید

مباحثه نیوتن با دانشمند مادی
    روزی نیوتن به یک مکانیک ماهر سفارش داد که برای او ماکت کوچکی از منظومه شمسی بسازد.این ماکت ساخته شد ودر آن یک مرکز وتعدادی سیارات قرار داده شده بود ولی سیارات این منظومه توپ های کوچکی بودند که با یکدیگر به وسیله تسمه پیوند داشتند وبرای آنها هندلی کوچک قرار داده شده بود که با حرکت آن تمام توپ ها به طرز بسیار جالبی درمدار خود حرکت می کردند ودور آن هسته مرکزی به گردش در می آمدند.

یک روز نیوتن کنارمیز مطالعه خود نشسته بود درحالی که مکانیک سازنده ماکت هم روی مبل درکنارش قرار داشت.درآن هنگام آن دانشمند مادی که دوست نیوتن بود وارد شد.دانشمند (که نیوتن ازقبل از اعتقاد وی آگاهی داشت ومی دانست که او برای پیدایش هستی واین جهان به قدرتی که دارای شعور ودرک باشد ایمان ندارد )هنگامی که چشمش به آن ماکت فلزی منظومه شمسی افتاد تعجب کرد واز زیبایی وابتکار مکانیک آن درحیرت شد وحیرتش هنگامی به اوج خود رسید که هندل کوچک آن ماکت را حرکت داد ناگاه دید که آن سیارات کوچک فلزی با سبکی جالب به دورهسته مرکزی خود به گردش درآمدند.این جا بودکه آن دانشمند ناگهان فریاد برآورد :وه ! چه چیز جالب وزیبایی ! چه کسی این را ساخته است؟نیوتن بدون اینکه سرش را ازکتاب بردارد پاسخ داد :هیچ کس ! تصادفا وبه خودی خود به وجود آمده است.دانشمند مادی گفت : آقای نیوتن ! گویا شما به سوال من توجه نکردید.من ازشما پرسیدم که این ماکت را کدام مکانیک ماهر ساخته وچه کسی طرح آن را ریخته است ؟

نیوتن گفت : اتفاقا به سوال شما دقت کردم ودرپاسخ همین سوال بود که گفتم هیچ کس این ماکت را نساخته وبه خودی خود به وجود آمده است.یعنی ذرات ومواد اولیه این ماکت گرد هم جمع شدند وتصادفا به این شکل زیبا ومنظم درآمدند.دانشمند مادی با تلخی گفت:آقای نیوتن شما تصورکردید که من احمقم؟چگونه ممکن است که این ماکت با این سبک بدیع تصادفا به وجود آمده باشد؟خیر! نه تنها سازنده این ماکت ماهر بلکه نابغه هم بوده است.

این جا بود که نیوتن به آرامی ازکنار میز مطالعه برخواست وکتاب را بست ودست خود را روی شانه رفیقش گذاشت وگفت :دوست عزیزم !آنچه که شما می بینید واز سازنده آن می پرسید چیزی جز یک ماکت کوچک نیست ،ماکتی که ازروی یک سیستم واقعی عظیم به نام منظومه شمسی ساخته شده است با این حال شما حاضرنیستید که بپذیرید این ماکت به خودی خود وتصادفا به وجود آمده باشد وسازنده ای با هدف ودانا نداشته است.پس چگونه اصرار دارید بگویید که خودمنظومه عظیم شخصی با همه وسعت وپیچیدگی که دارد آفریننده ای عاقل وبا شعورنداشته وبر اثر تصادف ویا به وسیله ماده ای بی شعورخلق نشده باشد؟
    اینجا بود که دانشمند مادی شرمنده شد واز دادن پاسخ باز ایستاد.
    ...
    بودن خدا و یک خالق، امری انکار ناپذیر است
    این مثال برای چند قرن پیش مفید بود نه الان! به این پدیده میگویند خدای حفره ها یعنی اینکه علت چیزی را ندانیم و علتش را خدا بدانیم. با نظریه نسبیت انیشتین علت گرانش که نیوتن فکر میکرد خداست مشخص شد که نیست. الان خیلی چیزها هست که ما علتش را نمیدانیم ولی دلیل نمیشود که علتش را خدا بدانیم. یک زمانی علت رعد و برق را هم بشر نمیدانست و علتش را خشم خدایان میدانست اما مرور زمان ثابت کرد علت رعد و برق چیز دیگریست.
    ویرایش توسط m@hdi : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴ در ساعت ۱۴:۴۴

14. صلوات ها 3

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

چرا نمی شه گفت که جهان هستی خود به خود به وجود آمده وهیچ خالقی در کار نیست چرا نمی تونم بگم که همه ی جهان هستی کهکشان ها و موجودات عالم خود به خود به وجود آمده و از قبل بوده و تا ابد خواهد بود . خواهش می کنم با استفاده از گفته های قبلی مرا قانع نکنید و می خواهم که با استفاده از یک مثال زیبا و تکان دهنده مرا قانع کنید .
    سلام.فکر کن خودبه خود
    وقتی به این باور برسی باحس پوچی وبیهودگی میخوای چه کارکنی؟باخودت نمیگی حالاکه چی ؟وقتی یه مشکلی توزندگیت باشه دیگه چه انگیزه ای برای زندگیت داری؟واسه زندگیه بعداز مرگت چی؟میخوای باوحشت نابودی جاودانه چه کنی؟اگه خود به خود به وجوداومده پس اشرف بودن من انسان ازیه حیوون چیه؟پس منم برابرم با حیوانات بی شعورو بیمنطق؟باحس برترجوییت چه میخوای بکنی؟

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

16. صلوات ها 5

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

مرا به وجود خدا قانع کنید

کارشناس بحث: استاد کریم

18. صلوات ها 5

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

با سلام
    دوستان مواردی را نقل کردند که مفید وقابل استفاده بود وبنده با تشکر از این عزیزان عرض می کنم که اطراف ما پر از مصادیق ونمونه هایی است که گواه بر وجود خداست تک تک اعضا وجوارح وجودی ما وسایر موجودات گواه بر این مساله است وامام حسین علیه السلام در دعای عرفه خود چه زیبا این نعمتها را شمرده است که خوب است با خواندن آن در فرازهای این دعا دقت کنیم.
    وجود این همه نعمت از خوردنی ها گرفته تا پوشیدنی ها وامور تفریحی که انسان با تمام پیشرفت خود هنوز هم نمی تواند با الگو برداری از آنها همانند آن را بسازد گواه دیگری بر این مساله است.
    وقتی انسان با تمام شعور وآگاهی که دارد از درست کردن یک سیب طبیعی عاجز است وصدها چیز دیگر با کدام عقل ومنطق می خواهیم ب وجود آمدن آنرا به علل طبیعی وفاقد شعور نسبت دهیم.
    ما زمانی که یک هواپیما را در آسمان می بینیم هیچ به ذهنمان خطور نمی کند که خود به خود وبدون اینکه سازنده ای داشته باشد به وجود آمده باشد چطور می شود که این همه سیاره با حجمهایی که زمین در مابل آنها خیلی کوچک می باشد در فضا بدون تکیه بر جایی وجود داشته وبه سیر خود در مدارشان ادامه دهند وگفته شود اینها خود به خود به وجودآمده اند!
    ما اگر کمی در خلت موجودات وتنوع آنها وخلقت خود انسان با اینکه اعضا یکسان است ولی صورتهای مختلف که دوانسان شبیه هم نمی باشند خلق می شود واینها همه گواه خالقی بی همتا ودارای علم بی کران است.
    شما برای مطالعه بیشتر می توانید به کتاب نشانه هایی از او نوشته مرحوم آیةالله رضا صدر برادر امام موسی صدر مراجعه کنید. که مثالهای متعددی از شگفتیهای خلت عالم هستی را بیان داشته وبر وجود خدا استدلال کرده اند.
    مرا به وجود خدا قانع کنید
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

20. صلوات ها 7

صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری