جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حرف زدن و دست دادن با زنان فامیل

علاقه
    برنامه نویسی
    نوشته
    7
    حضور
    2 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

حرف زدن و دست دادن با زنان فامیل

سلام.
    من یه بسر 14 ساله هستم.تقریبا میشه گفت به سن تکلیف رسیدم البته تقریبا
    با توجه به این که در ظهاهر بنده هیچ آثاری از اینکه بنده به سن تکلیف رسیدم در ظاهر وجود نداره (مث ریش و سیبیل و اینجوز چیزا) که بقیه بفهمن من به سن بلوغ رسیدم باز هم برخی افراد از جمله زن عمو مامانم :D و خیلی های دیگه با هم با دست دراز میکنن تا با من دست بدن و من هم مجبورم چون اگ دست ندم طرف ضایع میشه :D و به هر حال مجیورم.
    و یه مسئله دیگه این که جو خانوادگی ما خیلی شیرینه منظور بابای من مثلا با زنعموم مثله خواهرش حرف میزنه و ... من هم همینطور به عبارتی با زن عموم یا به طور کل با همه افراد فامیل خیلی راحت و شیرین حرف میزنید به گب و گفتگو میبردازیم.
    حال میخوام یدونم در مسوله اول باید من چ کنم؟
    و حکم مسئله دوم چیه>؟

مر30

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات ها 6

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,119
    حضور
    52 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11219

نقل قول نوشته اصلی توسط iSalar نمایش پست ها
    سلام.
    من یه بسر 14 ساله هستم.تقریبا میشه گفت به سن تکلیف رسیدم البته تقریبا
    با توجه به این که در ظهاهر بنده هیچ آثاری از اینکه بنده به سن تکلیف رسیدم در ظاهر وجود نداره (مث ریش و سیبیل و اینجوز چیزا) که بقیه بفهمن من به سن بلوغ رسیدم باز هم برخی افراد از جمله زن عمو مامانم :D و خیلی های دیگه با هم با دست دراز میکنن تا با من دست بدن و من هم مجبورم چون اگ دست ندم طرف ضایع میشه :D و به هر حال مجیورم.
    و یه مسئله دیگه این که جو خانوادگی ما خیلی شیرینه منظور بابای من مثلا با زنعموم مثله خواهرش حرف میزنه و ... من هم همینطور به عبارتی با زن عموم یا به طور کل با همه افراد فامیل خیلی راحت و شیرین حرف میزنید به گب و گفتگو میبردازیم.
    حال میخوام یدونم در مسوله اول باید من چ کنم؟
    و حکم مسئله دوم چیه>؟

مر30
    سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

دست دادن با زن نا محرم اگر هيچ كدام از نشانه هاي(اگر يكي از اين نشانه ها در پسرها باشدآن شخص با لغ است:1-15سال قمري تمام 2-روئيدن مو درشت در زير شكم-بر روي عانه-3- جنب شدن چه در خواب يا بيداري) بلوغ در شما نباشد ومفسده اي ( لذت جنسي ويا.....)نداشته باشد اشكالي نداردولي چون اين گونه موارد غالبا مفسده دارد بهتر است اين كار ترك شود.1

اما مساله دوم:صبحت كردن با نامحرم اگر مفسده اي نداشته وبدون قصدريبه(لذت جنسي)باشد اشكالي ندارد.2

منبع:1-رساله 13 مرجع ،احكام كساني كه نمي توانند در مال خود تصرف كنند،مساله 2252
    وسايت رهبري،استفتائات جديد،حدود ارتباط با نا محرم
    2-همان

ویرایش توسط شفا : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱ در ساعت ۱۷:۳۲

7. صلوات ها 6

نوشته
    434
    حضور
    11 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1317

سلام. من این احادیث رو قبلا دیده بودم و خونده بودم. برای شما هم مینویسم

عن الامام الصادق (ع ) عن آبائه عن رسول اللّه (ص ): من صافح امراه تحرم عليه فقد با بسخط من الله عزوجل و من التزم المراه حراما قرن فى سلسله من نار مع شيطان فيقذفان فى النار.

من لايحضره الفقيه : 8/4
    ((كسى كه با زن نامحرمى دست دهد مستحق غضب و خشمى از خداوند عزوجل مى شود. و كسى كه زنى را از روى حرام و غير مشروع در برگيرئ در زنجيرى از آتش با شيطان همنشين مى شود و بعد هر دو در آتش ‍ انداخته مى شوند

سال محمد بن النعمان عن الى عبدالله فقال له : عندى جويريه ليس بينى و بينها رحم و لها ست سنين . قال : لاتضعها فى حجرك .
    من لا يحضره الفقيه : ص 275/3، و نيز كافى : 533/5
    ((محمد بن نعمان از حضرت امام صادق پرسيد: پيش من دختركى است كه هيچ خويشاوندى بين من و او نيست و شش سال دارد. حضرت فرمودند: او را در دامانت مگذار.))

كان ابو الحسن الماضى عند محمد بن ابراهيم و الى مكه و هو زوج فاطمه بنت ابى عبدالله و كانت لمحمد بن ابراهيم بنت تلبسها الثياب و تجى الى الرجال فياخذها الرجل و يضمها اليه . فلما تناهت الى ابى الحسن امسكها بيديه ممدودتين قال : اذا اتت على الجاريه سنين لم يجزان يقبلها رجل ليس هى بحمرم و لايضمها اليه .
    تهذيب الاحكام : 461/7
    ((حضرت موسى بن جعفر نزد محمد بن ابراهيم حاكم مكه و شوهر خواهر خويش بودند. محمد دخترى داشت . همسر محمد به اين كودك لباسهايش را مى پوشاند و او هم پيش مردان مى امد و آنها هر كدام وى را مى گرفتند و به خود مى چسباندند. وقتى به حضرت رسيد ايشان در حاليكه دستان خود را كشيده بودند، او را گرفتند و فرمودند: دختر وقتى به سن شش سالگى رسيد روا نيست كه مرد نامحرم او را ببوسد و به خود بچسباند.))

عن رسول اللّه (ص ): اذا قبل احدكم ذات محرم منه قد حاضت فليقبل بين عينيها او راسها و ليكلف عن خديها و فيها.
    دعائم الاسلام : 195/2، و نيز نوادر: ص 136 و جعفريات : ص ‍ 166
    ((اگر يكى از شما خواست كه خانم بالغى از محرمهاى خود را ببوسد، بايد بين دو چشميا سر او را ببوسد و از بوسه بر گونه ها يا دهانش پرهيز كند.))

عن الامام الصادق (ع ): اذا بلغت الجاريه ست سنين فلا بقبلها الغلام . و الغلام لايقبل المراه اذا جاز سبع سنين .
    من لايحضره الفقيه : 276/3
    ((دختر وقتى به شش سالگى رسيد پسر نبايد او را ببوسد، و پسر هنگامى كه هفت ساله شد نبايد زنى را ببوسد.))

9. صلوات ها 7

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

11. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری