جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روایتی از انتظار فرج

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  علاقه
  مذهب اسلام
  نوشته
  3
  حضور
  10 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  10

  روایتی از انتظار فرج
  به نام خداوند بخشنده و مهربان

  امام صادق(ع)فرمودند:اگر شیعیان با تضرع و اصرار در دعا فرج ما را بخواهند خداوند فرج ما را مى رساند ولى اگر دست روی دست بگذارند وقتى کار به نهایت رسید فرج فرا می رسد.

  حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه و الشریف ) فرمودند:براى تعجیل در فرج و ظهور من بسیار دعا کنید که همانا فرج و گشتش خود شماست.

  پیامبر اکرم(ص)مى فرمایند:انتظار فرج عبادت است، برترین و با ارزش ترین عمل امت من، انتظار فرج ازخدای تبارک و تعالى است.

  امیر مومنان حضرت علی ( ع ) مى فرمایند : می فرمایند :برترین عبادت، سکوت و انتظار فرج است.

  حضرت امام جعفر صادق(ع)مى فرمایند :صبح و شام در انتظار فرج و ظهور مولایتان باشید.

  حضرت امام هادی( ع )می فرمایند: برشما باد دعا و نیایش و انتظار فرج .

  امام زین العابدين(ع ) مى فرمایند :انتظار فرج از برترین اعمال است.

  بدانید کسی که منتظر ظهور حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه و الشریف ) باشد پاداش کسی را دارد که شبها را براى انجام عبادت بدار و روزها روزه دار باشد.

  منتظر فرج باشید و از رحمت خدا مایوس و نومید نشوید که محبوبترين اعمال در نزد خدای تبارک و تعالى انتظار فرج است . کسی که پذیرای امر ما باشد، فردا در(( در حظیره القدس ))با ماست و کسی که منتظر امر ما باشد مانند کسی که در راه خدا به خون آغشته گردد.

 2. صلوات ها 6


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  علاقه
  صوت قرآن از لبان دلربا
  نوشته
  322
  حضور
  6 روز 15 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  554  پیامبر اکرم (ص) فرمودند:
  خداوند از بندة مؤمنش قول گرفته که سختی ها را در دنیا به جان بخرد آن گونه که نان آوران خانه از زیر دستان خود پیمان می گیرند که در غیبت او چهار چوب های مورد نظر را محترم دارند. هر چه به زمان ظهور نزدیکتر می شوید به افکار و اعمالتان پوشش تقیه بیشتری دهید.

  امام علی (ع): فرمودند:
  برای صاحب الزّمان غیبتی است عظیم که باید در محور ایمان راسخ بود زیرا که خیلی ها از ما جدا می شوند حتّی آنها که به مقامات بلند رسیده اند.

  امام علی بن الحسین (ع) فرمودند:
  هر کس در غیبت فرزند مان استوار بر ولایت ما باشد خداوند پاداش یک هزار شهید مقتول در جبهه های احد و بدر با به او می دهد.

  پیامبر اکرم (ص) فرمودند: خوشا به حال کسی که زمان قائم ـ علیه السّلام ـ را درک کند در حالی که قبل از قیامش از او پیروی می کرده به او و ائمه هدا قبل از او متمسک شده و از دشمنانشان، به سوی خداوند بی زاری جسته آنها دوستان من و کریم ترینِ امت من هستند.

  امام سجاد (ع) فرمودند:
  همانا مردم زمان غیبت همانها که امامت او را پذیرفته اند و منتظر ظهور اویند برتر از افراد همه زمانها هستند.

  امام صادق (ع) فرمودند:
  هر گاه زمان غیبت را درک کردی و در آن زمان قرار گرفتی پس این دعا را بخوان: خداوندا شناخت خودت را به من عطا کن چرا که اگر تو خود را، به من نشناسانی، نبیت را نخواهم شناخت، خداوندا رسولت را به من بشناسان چرا که اگر شناخت رسولت را به من عطا نکنی حجت تو (که امام زمان است) را نخواهم شناخت، خداوندا حجتت را به من بشناسان چرا که اگر شناخت او را به من ندهی از دینم گمراه می شوم.

  *.*.* گفته بودم چو بیـایی غـم دل با تو بگـویم *.*.*.*.*.*.*.*.*.*.* چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی*.*.*

 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  علاقه
  صوت قرآن از لبان دلربا
  نوشته
  322
  حضور
  6 روز 15 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  554  انتظارات امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از شیعیان

  مرحوم حاج محمد علي فشندي تهراني (ره) مي گويد که در مسجد جمکران سيدي نوراني را ديدم، با خود گفتم اين سيد در اين هواي گرم تابستاني از راه رسيده و تشنه است ظرف آبي به دست او دادم تا بنوشد و گفتم: آقا! شما از خدا بخواهيد تا فرج امام زمان (ع) نزديک گردد. حضرت فرمودند: «شيعيان ما به اندازه آب خوردني ما را نمي خواهند. اگر بخواهند و دعا کنند فرج ما مي رسد.»

  امام زمان (عج) در توقيع شريفي خطاب به شيعيان مي فرمايند: «توجه خود را همراه با محبت و دوستي به سوي ما قرار دهيد و در مسير دستورات روشن و قطعی دين حرکت کنيد که همانا من برای شما خيرخواهی مي کنم و خداوند گواه است بر من و شما و اگر نبود علاقه ما به نيکو بودن شما و رحمت و مهربانيمان بر شما، به سخن گفتن با شما نمي پرداختيم.»

  در تشرف مرحوم علي بغدادي (ره) در مسير کاظمين، ايشان پرسش هايي را از محضر امام زمان (عج) مي پرسد از جمله مي گويد:
  پرسيدم: «روزي نزد مرحوم شيخ عبدالرزاق که مدرس حوزه بود، رفتم. شنيدم که بر روي منبر مي گفت: کسي که در طول عمر خود روزها روزه باشد و شب ها را به عبادت به سر برد و چهل حج عمره بجاي بجاي آورد و در ميان صفا و مروه بميرد ولي از دوستداران و محبان و مواليان اميرالمؤمنين (ع) نباشد براي او چيزي محسوب نمي شود.» امام زمان (عج) فرمودند: «آري والله براي او چيزي نيست.»

  در تشرف آقا شيخ حسن سامرايي (ره) در سرداب مقدس، حضرت (عج) فرمودند: «به شيعيان و دوستان ما بگوييد که خدا را قسم دهند به حق عمه ام حضرت زينب (ع) که فرج مرا نزديک گرداند.»

  يکي از علماي بزرگ اصفهاني مي گويد: «شبي در عالم رؤيا امام زمان (عج) را ديدم. به ايشان عرض کردم چه کنم که به شما نزديک شوم؟» فرمودند: «عملت را عمل امام زمان (عج) قرار بده.» من به ذهنم رسيد که يعني در مورد هر کاري ببين اگر امام زمان (عج) اين کار را مي کند تو هم انجام بده. پرسيدم: «چه کنم که در اين امر موفق باشم؟!» فرمودند: «الاخلاص في العمل؛ يعني، در کارهاي خود اخلاص داشته باش.»

  در توقيعي شريف، به مرحوم آيت الله العظمي حاج سيد ابوالحسن اصفهاني (ره) دستور دادند: «اُرخِص نَفسَک وَ اَقبِل مجلِسَک فِي الدِّهليز واقضِ النّاس نحن نَنصُرکُ؛ يعني، خودت را براي مردم ارزان کن! و در دسترس همه قرار بده و محل نشستن خود را در دهليز خانه ات قرار بده تا مردم سريع و آسان با تو ارتباط داشته باشند و حاجت هاي مردم را برآورد، ما ياريت مي کنيم.»

  از مرحوم آيت الله مرعشي نجفي (ره) نقل شده است که يکي از علماي نجف اشرف که به قم آمده بود مي گفت: «مدتي براي رفع مشکلي به مسجد جمکران مي رفتم و نتيجه نمي گرفتم روزي هنگام نماز دلم شکست و عرض کردم مولا جان! آيا بد نيست با وجود امام معصوم (ع) به علمدار کربلا قمر بني هاشم (ع) متوسل شوم و او را در نزد خدا شفيع قرار دهم؟!» در حالتي ميان خواب و بيداري امام زمان (عج) فرمودند: «نه تنها بد نيست و ناراحت نمي شوم بلکه شما را راهنمايي مي کنم که چون خواستي از حضرت ابوالفضل العباس (ع) حاجت بخواهي اين چنين بگو: يا أبالغوث ادرکني.»
  آخه مولامون خیلی به عموی بزرگوارشون علاقه دارن

  در تشرفي که براي مرحوم حاج شيخ محمدحسن مولوي قندهاري در حرم مطهر ابوالفضل العباس (ع) روي داده است ايشان مي گويد ديدم قرآني روي زمين بر سر راه افتاده است به من فرمودند: «هوشيار باش و به قرآن احترام کن. من خم شدم و قرآن را برداشتم و بوسيدم و در قفسه گذاشتم.»

  آقاي محمد علي برهاني مي گويد در خرداد 1358 هـ.ق براي رسيدگي به مردم محروم منطقه فريدن رفته بودم. هنگام بازگشت ماشين خراب شد و در بيابان تنها ماندم. ديدم چاره جز توسل به مولايم حضرت صاحب الزمان (عج) نيست، به آن حضرت متوسل شدم و گفتم: «يا اباصالح المهدي! ادرکني.» ناگهان وجود مبارک امام زمان (عج) تشريف آوردند و ضمن بشارت به آمدن وسيله نقليه فرمودند: «ما هم اينجا رفت و آمد مي کنيم. شما هم خيلي مأجوريد چون خدمت به محرومين مي کنيد. و اين روش جدّم حضرت علي (ع) است. تا مي توانيد در حدّ تمکّن به اين طبقه خدمت کنيد و دست از اين کار بر نداريد که کار خوبي است.»

  در تشرّف آقاي محمد علي فشندي تهراني (ره) پس از اينکه نماز امام حسين (ع) در شب هشتم ذيحجه را به او ياد مي دهند حاج محمد علي مي پرسد: «فردا شب امام زمان (عج) در چادرهاي حجاج مي آيند و به آنان نظر دارند؟» فرمودند: «در چادر شما مي آيند چون فردا شب مصيبت عمويم حضرت ابوالفضل (ع) در آن خوانده مي شود.»

  مرحوم آيت الله ميرزا محمد حسن نائيني (ره) در دوران جنگ جهاني اول و اشغال ايران توسط قواي انگليس و روس خيلي نگران بودند از اين که کشور دوستداران امام زمان (عج) از بين برود و سقوط کند. شبي به امام عصر (عج) متوسل مي شود و در خواب مي بيند ديواري است به شکل نقشه ايران که شکست برداشته و خم شده است و در زير اين ديوار تعدادي زن و بچه نشسته اند و ديوار دارد روي سر آنها خراب مي شود. مرحوم نائيني چون اين صحنه را مي بيند بسيار نگران مي شود و فرياد مي زند: «خدايا، اين وضع به کجا خواهد انجاميد؟» در همين حال مي بيند حضرت ولي عصر (عج) تشريف آوردند و با دست مبارکشان ديوار را که در حال افتادن بود گرفتند و بلند کردند و دوباره سر جايش قرار دادند و فرمودند: «اينجا (ايران شيعه)، خانه ما است. مي شکند، خم مي شود، ولي ما نمي گذاريم سقوط کند ما نگهش مي داريم.»

  در تشرّف شيخ محمد حسن مازندراني که به بيماري سل مبتلا بوده است او را شفا مي دهند و به او مي فرمايند: «بر تو باد به مواظبت بر قرائت قرآن.»

  *.*.* گفته بودم چو بیـایی غـم دل با تو بگـویم *.*.*.*.*.*.*.*.*.*.* چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی*.*.*

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  علاقه
  religion
  نوشته
  233
  حضور
  7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  648  بنده آدمی نیستم که به این راحتی با دعا و مرثیه قلبم بشکند. موقع رانندگی داشتم به رادیو گوش می دادم که دعا می خواند.
  یک دفعه قلبم پر از درد و اندوه شد.
  دقت کردم.
  دیدم اسم حجت ابن الحسن (عج) را آورد.
  ما ایرانیها وظیفه بزرگی بر گردمان هست.
  خدا ما را و همه بشریت را در این زمینه هدایت و یاری بفرماید. ان شاء الله.

  ویرایش توسط maes : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲ در ساعت ۲۳:۱۰
  منم بنده اهل بیت نبی - ستاینده خاک و پای وصی - بر این زادم و هم بر این بگذرم - چنان دان که خاک پی حیدرم - نباشد جز از بی پدر دشمنش - که یزدان به آتش بسوزد تنش *** درود بر فردوسی !

 8. صلوات ها 4


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود