سوال درمورد قضای نماز یومیه

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال درمورد قضای نماز یومیه

سلام دوستان.من یک ساله که به سن پانزده سالکی یا سن تکلیف رسیدم و دوماه است که شروع به خواندن نماز کرده ام بنابراین. ده ماه نماز قضا دارم اما من از چهارده سالگی نشانه های مکلف شدن در من ظاهر شد حالا من باید یکسال و ده ماه بخونم یا ده ماه؟اگر میشود براساس مرجعم آقای صافی پاسخ دهید

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شفا

amirhasan.king;388831 نوشت:
سلام دوستان.من یک ساله که به سن پانزده سالکی یا سن تکلیف رسیدم و دوماه است که شروع به خواندن نماز کرده ام بنابراین. ده ماه نماز قضا دارم اما من از چهارده سالگی نشانه های مکلف شدن در من ظاهر شد حالا من باید یکسال و ده ماه بخونم یا ده ماه؟اگر میشود براساس مرجعم آقای صافی پاسخ دهید

سلام عليكم

طبق نظر آيت الله صافي گلپايگاني

از زماني كه يكي از نشانه هاي بلوغ در شما ظاهر شده است شما بالغ شديد واگر اعمال عبادي خود را در اين مدت انجام نداده باشيد بايد قضا كنيد.

حالا من شک دارم که دو سال پیش در من نشانه ها ظاهر شده یا سه سال یا چهار سال باید چند سال بخونم؟نظر آیت الله صافی چیست در این زمینه؟

چرا کارشناسان محترم پاسخ نمی دهند؟

amirhasan.king;389248 نوشت:
حالا من شک دارم که دو سال پیش در من نشانه ها ظاهر شده یا سه سال یا چهار سال باید چند سال بخونم؟نظر آیت الله صافی چیست در این زمینه؟

سلام عليكم

طبق نظر آيت الله صافي گلپايگاني:

شما همان مقدار كه يقين داريدقضا كنيد كافي است مثلا اگر شما مي دانيد يك سال نماز قضا داريدولي در دو يا سه سال شك داريد قضا كرد همان يك سال كافي است .

منبع:احكام جوانان (آيت الله صافي گلپايگاني)،م304

سلام عليكم

جمع بندي اين موضوع:

1-سلام دوستان.من یک ساله که به سن پانزده سالکی یا سن تکلیف رسیدم و دوماه است که شروع به خواندن نماز کرده ام بنابراین. ده ماه نماز قضا دارم اما من از چهارده سالگی نشانه های مکلف شدن در من ظاهر شد حالا من باید یکسال و ده ماه بخونم یا ده ماه؟اگر میشود براساس مرجعم آقای صافی پاسخ دهید

ج:سلام عليكم

طبق نظر آيت الله صافي گلپايگاني

از زماني كه يكي از نشانه هاي بلوغ در شما ظاهر شده است شما بالغ شديد واگر اعمال عبادي خود را در اين مدت انجام نداده باشيد بايد قضا كنيد.1

2-حالا من شک دارم که دو سال پیش در من نشانه ها ظاهر شده یا سه سال یا چهار سال باید چند سال بخونم؟نظر آیت الله صافی چیست در این زمینه؟

ج:سلام عليكم
طبق نظر آيت الله صافي گلپايگاني:
شما همان مقدار كه يقين داريدقضا كنيد كافي است مثلا اگر شما مي دانيد يك سال نماز قضا داريدولي در دو يا سه سال شك داريد قضا كرد همان يك سال كافي است .
2

منبع:1-استفتاء از دفتر آيت الله صافي گلپايگاني ،قم
2-احكام جوانان (آيت الله صافي گلپايگاني)،م304

موضوع قفل شده است