کسب درآمد از اینترنت (پاپ آپ)

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کسب درآمد از اینترنت (پاپ آپ)

با سلام و احترام
فرض می کنیم که کسی یک وبلاگ یا وبسایت دارد. او با یک تبلیغ کننده ای قرار داد می بندد که صفحه ی تبلیغ او را در وبلاگ خودش قرار دهد و در عوضش با هر بازدیدکننده ای به حساب مدیر وبلاگ 20 ریال ارسال می شود.
آیا این پولی که بدست می آید برای مدیر سایت هیچ اشکال شرعی ندارد؟
متشکرم

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

safareeshghe;388169 نوشت:
با سلام و احترام
فرض می کنیم که کسی یک وبلاگ یا وبسایت دارد. او با یک تبلیغ کننده ای قرار داد می بندد که صفحه ی تبلیغ او را در وبلاگ خودش قرار دهد و در عوضش با هر بازدیدکننده ای به حساب مدیر وبلاگ 20 ریال ارسال می شود.
آیا این پولی که بدست می آید برای مدیر سایت هیچ اشکال شرعی ندارد؟
متشکرم

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

این کار به خودی خود مانعی ندارد و پول بدست آمده حلال است اما اگر تبلیغات پذیرفته شده مفسده ای داشته باشد یا تشویق به گناه و حرامی بکند ، جایز نیست .

همیشه سلامت و پیروز باشید[/]

[="Black"]سلام و عرض ادب
الان در خیلی از سایت ها وقتی بر روی لینک دانلود نرم افزار و ... کلیک میکنیم یک یا دو و یا حتی تعداد چند پنجره تبلیغاتی باز می شود!

سوال من اینه که کاربری که فقط به قصد دانلود روی اون لینک کلیک میکنه اما بدون خواسته کاربر اون تبلیغات باز میشه و براش مزاحمت ایجاد میکنه و از ترافیکشم مصرف میکنه ایراد داره؟[/]

[="DarkSlateBlue"]بنام او

باسلام..

واقعا راهی برای درآمد از اینترنت هم وجود دارد ..؟؟
من شخصی را میشناسم که تقریبا فلج است و نمیتواند جایی برود سرکار و وضع مالیشم چندان خوب نیست و البته به کامپیوترم علاقه دارد و تا حدودی یادگرفته ، حالا اگر میشود که ازطریق اینترنت برایش منبع درآمدی درست نمایم که ازبیکاری مطلق و کم پولی هم در بیاید لطفا کسانی که وارد هستند راهنمایی بفرمایند که کمکش نمایم..{چون خداییش هرازگاهی،بایدمبلغی از درآمدم را صرف ایشان نمایم که البته اوضاع مالی خودمم آنچنان خوب یا عالی نیست که بتوانم این راه را همیشه و بصورت متوالی تداوم دهم {البته چون هیچکس ایشان را نمیشناسد ویانخواهدشناخت و برعکس،ایشان هم کسی را نمیشناسد این قسمت مطلب را گفتم که انشاا...غیبت و بدگویی هم نبوده ونباشند و الا خدابداند بزبان نمی آوردم}

{باسپاس}[/]

[="Black"]

pargaj;388492 نوشت:
واقعا راهی برای درآمد از اینترنت هم وجود دارد ..؟؟

بله وجود داره منتها من شخصا راه هایی مثل تبلیغات کلیکی و بازاریابی را پیشنهاد نمیدم
فکر کنم بهترین کار اینه که برنامه نویسی یاد بگیرند(بستگی به علاقشون تحت نت یا ویندوز) و برنامه بنویسن البته خب کار زمان بری هست و به این راحتی نمیشه درآمد کسب کرد
راه های دیگه مثل طراحی لوگو و پوستر و... و یا نویسنده شدن در سایت هایی که بابت نویسندگی دستمزد میدن.

بخش نیازمندی های سایت مجید آنلاین جای نسبتا خوبی برای پیدا کردن سفارشات است![/]

[="DarkSlateBlue"]بنام او

باسلام..

افلاکیان;388533 نوشت:
بله وجود داره منتها من شخصا راه هایی مثل تبلیغات کلیکی و بازاریابی را پیشنهاد نمیدم
فکر کنم بهترین کار اینه که برنامه نویسی یاد بگیرند(بستگی به علاقشون تحت نت یا ویندوز) و برنامه بنویسن البته خب کار زمان بری هست و به این راحتی نمیشه درآمد کسب کرد
راه های دیگه مثل طراحی لوگو و پوستر و... و یا نویسنده شدن در سایت هایی که بابت نویسندگی دستمزد میدن.

بخش نیازمندی های سایت مجید آنلاین جای نسبتا خوبی برای پیدا کردن سفارشات است!

واقعا سپاسگذار از این راهنمایی و در واقع محبت وافرتان ..
{البته تا آن حد هم وارد نیست و بلکه اصلا کامپیوتری هم ندارد گفتم اگر منبع درآمد خوبی ازطریق اینترنت وجود داشته باشد خودم برایش یک دسته دومش را بگیرم و بااینکه خودمم زیاد وارد نیستم اما کارها و راهنمایی های اولیه را بهش یاد بدم تا خودش انشاا...روی روال و غلطک افتاده و درنهایت روی پای خودش بایستد}..{احتمالا همین بخش آخری را که معرفی نمودید باید عالی و راحت هم باشد فقط کاشکی آدرس یا لینک مستقیمی بود که میشدباکلیک ازهمینجا مستقیما به آنجا رفت..؟؟}{البته بازهم سپاسگذار}

{درپناه او موفق و شاد و سربلند..انشاا...}[/]

سلام و عرض ادب

افلاکیان;388533 نوشت:

خواهر افلاکیان میشه توضیح بدین چرا پیشنهاد نمیکنید ؟ منظورم اینه که مطمئن نیست یا اینکه برای اینکه دائمی باشه و کاری هم یاد بگیرند اینو فرمودید ؟؟:Gig:

اگرم جای سوالم اینجا نبوده معـــــــــذرت :khejalat:

[="Black"]

تمنـای وصـال;388656 نوشت:
خواهر افلاکیان میشه توضیح بدین چرا پیشنهاد نمیکنید ؟ منظورم اینه که مطمئن نیست یا اینکه برای اینکه دائمی باشه و کاری هم یاد بگیرند اینو فرمودید ؟؟

اگرم جای سوالم اینجا نبوده معـــــــــذرت

سلام
خواهش میکنم.کلا از اول جای این بحث اینجا نبوده و بی ربط با تاپیک محسوب میشه
مدیران گرامی خواستند پاک کنن حداقل پست های من را اشکال نداره پاک کنند

درمورد مطمئن بودن نظری ندارم اما با کلیکی 20 تومان در آمد و با قرار دادن تبلیغات و بازاریابی که نمیشه درآمد درست حسابی کسب کرد.مگر اینکه یک سایت پربازدید خوب داشته باشیم !
اگر همچنین سایتی داشته باشیم به نظرم از نظر اخلاقی مناسب نیست طرف روی هر لینکی کلیک میکنه 4 پنجره تبلیغاتی ناخواسته براش باز بشه![/]

[="Tahoma"][="Black"]

افلاکیان;388374 نوشت:
سلام و عرض ادب
الان در خیلی از سایت ها وقتی بر روی لینک دانلود نرم افزار و ... کلیک میکنیم یک یا دو و یا حتی تعداد چند پنجره تبلیغاتی باز می شود!
سوال من اینه که کاربری که فقط به قصد دانلود روی اون لینک کلیک میکنه اما بدون خواسته کاربر اون تبلیغات باز میشه و براش مزاحمت ایجاد میکنه و از ترافیکشم مصرف میکنه ایراد داره؟

در فرض سؤال اگر عرفا مصرف بدون اجازه ترافیک و حجم اینترنت مستند به کسی باشد که آن صفحات ناخواسته را برای مشاهده تنظیم کرده است او ضامن است و باید مبلغ خسارت را جبران نماید . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

پاپ آپ یکی از بدترین و گاها پر درآمدترین روش های درآوردن هزینه های یک سایت است مخصوصا سایت های دانلود و تفریحی هست

بعضی از سایت های دانلود هزینه های سرسام آور (گاها ملیونی) دارن که بیشترش رو از طریق پاپ آپ به دست می آرن پس شاید بشه این جوری فکر کرد که:

شما در ازای باز کردن هر صفحه و دانلود از سایت ، خسارت (هزینه ) ای که برای صاحب سایت به وجود می آرید ، باید توی سایتشون تبلیغاتی رو ببینید و یک صفحه پاپ آپ هم براتون باز میشه که تازه میتونید سریع ببندید

( البته نباید به حدی باشه که مردم آزاری بشه)

[="Black"]

farzadd123;393299 نوشت:
البته نباید به حدی باشه که مردم آزاری بشه)

متلسفانه در برخی موارد هست

با تشکر از پاسخگوی محترم یک سوال دیگه دارم

اگر محتوای پنجره هاب پاپ اپ که باز میشه غیر اخلاقی و مغایر قوانین جمهوری اسلامی باشه درآمد حاصل حلاله؟[/]

افلاکیان;393417 نوشت:
با تشکر از پاسخگوی محترم یک سوال دیگه دارم

اگر محتوای پنجره هاب پاپ اپ که باز میشه غیر اخلاقی و مغایر قوانین جمهوری اسلامی باشه درآمد حاصل حلاله؟

با تشکر از سؤال مجددتان

اگر تبلیغات غیر اخلاقی و حرام باشد در آمد حاصل شده از آن نیز حرام خواهد بود .

در پناه حضرت حق باشید

سجاد;393288 نوشت:

در فرض سؤال اگر عرفا مصرف بدون اجازه ترافیک و حجم اینترنت مستند به کسی باشد که آن صفحات ناخواسته را برای مشاهده تنظیم کرده است او ضامن است و باید مبلغ خسارت را جبران نماید . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

مگه قراره اون بنده خدایی که چیزی واسه دانلود گذاشته مفتی کار کنه هوا بخوره.حرف شما مثل اینه که بگیم من میرم سوپر مارکت پنیر میخوام ولی نمیخوام پول بدم!!!!!
راستی من از سایت رهبری استفتا کردم اونم با توضیحات کامل گفتن فی نفس اشکال نداره!!
لطفا پاسخ بدید کدوم رو باور کنم

[="Tahoma"][="Black"]

abdollah0101;538732 نوشت:
مگه قراره اون بنده خدایی که چیزی واسه دانلود گذاشته مفتی کار کنه هوا بخوره.حرف شما مثل اینه که بگیم من میرم سوپر مارکت پنیر میخوام ولی نمیخوام پول بدم!!!!!
راستی من از سایت رهبری استفتا کردم اونم با توضیحات کامل گفتن فی نفس اشکال نداره!!
لطفا پاسخ بدید کدوم رو باور کنم

با عرض سلام و احترام

لطفا متن استفتاء و پاسخ مکتوب دفتر و شماره استفتاء را در اینجا درج کنید .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

سجاد;539390 نوشت:

با عرض سلام و احترام

لطفا متن استفتاء و پاسخ مکتوب دفتر و شماره استفتاء را در اینجا درج کنید .

همیشه سلامت و موفق باشید

سلام
خسته نباشید ممنون که پاسخ دادید
متن استفتا
-----------------------------------------------------
آیا در آمد از پاپ آپ هایی که در سایت ها برای تبلیغات گذاشته میشود و حجم خیلی کمی هم دارند به طوری که حجم بسیار بسیار اندکی از بیننده کم میشود با توجه به اینکه در آمد سایت از همین راه است و در قبال استفاده بیندگان از سایت قرار میگیرد مشکلی دارد؟
و جواب این بود
فى نفسه اشکال ندارد و اگر مقرراتى در اين زمينه وجود دارد رعايت آن لازم است
استفتا از سایت رهبری توسط خودم.
----------------------------------------------------
در استفاده از این روش مثلا یک قانون من یه جا دیدم که میگه پاپ آپ هایی که میگن شما برنده شدید غیر قانونیه!!که سایت های پاپ آپ قانون مند از این نوع پاپ آپ ها استفاده نمیکنند.
بعدش وقتی کاربر به سایت میاد از حجم صاحب سایت هم مقداری حجم از هاستش کم میشه!!

[="Tahoma"][="Black"]

abdollah0101;540323 نوشت:
سلام
خسته نباشید ممنون که پاسخ دادید
متن استفتا
-----------------------------------------------------
آیا در آمد از پاپ آپ هایی که در سایت ها برای تبلیغات گذاشته میشود و حجم خیلی کمی هم دارند به طوری که حجم بسیار بسیار اندکی از بیننده کم میشود با توجه به اینکه در آمد سایت از همین راه است و در قبال استفاده بیندگان از سایت قرار میگیرد مشکلی دارد؟
و جواب این بود
فى نفسه اشکال ندارد و اگر مقرراتى در اين زمينه وجود دارد رعايت آن لازم است
استفتا از سایت رهبری توسط خودم.
----------------------------------------------------
در استفاده از این روش مثلا یک قانون من یه جا دیدم که میگه پاپ آپ هایی که میگن شما برنده شدید غیر قانونیه!!که سایت های پاپ آپ قانون مند از این نوع پاپ آپ ها استفاده نمیکنند.
بعدش وقتی کاربر به سایت میاد از حجم صاحب سایت هم مقداری حجم از هاستش کم میشه!!

با عرض سلام و احترام مجدد

به نظرم متن سؤال پیشین با دقت مطالعه نشده سؤال پیشین در مورد یک پاپ آپ ساده با حجم کم نبود صحبت از تعداد صفحه یا صفحات زیادی بود که برای آگهی و ناخواسته باز می شد !

بنابراین مسئله شما اساسا متفاوت است گر چه اگر خود پاپ آپ یا پاپ آپ ها هم حجم قابل ملاحظه و غیر قابل انتظاری داشته باشد همان حکم را دارد که عرض کردم .

در پناه حضرت حق باشید[/]

سجاد;540644 نوشت:

با عرض سلام و احترام مجدد

به نظرم متن سؤال پیشین با دقت مطالعه نشده سؤال پیشین در مورد یک پاپ آپ ساده با حجم کم نبود صحبت از تعداد صفحه یا صفحات زیادی بود که برای آگهی و ناخواسته باز می شد !

بنابراین مسئله شما اساسا متفاوت است گر چه اگر خود پاپ آپ یا پاپ آپ ها هم حجم قابل ملاحظه و غیر قابل انتظاری داشته باشد همان حکم را دارد که عرض کردم .

در پناه حضرت حق باشید

سلام
من سوال قبلی رو خوندم
خوب من نفهمیدم! آگهی بودن این نوع پاپ اپ ها که معلوم است!!
یعنی اگر حجم و تعداد کم پاپ آپ آگهی مشکلی نداره؟(بازم میگم کاربر در قبال سرویسی که از سایت میگیره براش تبلیغ باز میشه)
اگر اشکال دارد پس تکلیف سوالی که قبلا پرسیده بودم چه میشود؟

[="Tahoma"][="Black"]

abdollah0101;540719 نوشت:
سلام
من سوال قبلی رو خوندم
خوب من نفهمیدم! آگهی بودن این نوع پاپ اپ ها که معلوم است!!
یعنی اگر حجم و تعداد کم پاپ آپ آگهی مشکلی نداره؟(بازم میگم کاربر در قبال سرویسی که از سایت میگیره براش تبلیغ باز میشه)
اگر اشکال دارد پس تکلیف سوالی که قبلا پرسیده بودم چه میشود؟

با عرض سلام مجدد

بله اگر حجم آگهی ناچیز باشد ، عرفا خسارت محسوب نشده و مانعی ندارد اما اگر حجم زیادی از اینترنت مخاطب بخاطر آگهی های ناخواسته چندین صفحه ای هدر رود ، خسارت بوده و صاحب سایت را ضامن می کند .

موفق و سلامت باشید[/]

موضوع قفل شده است