راهنمایی در مورد تشخیص منی

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهنمایی در مورد تشخیص منی

با سلام ببخشید من حدود 1 ماه هست که تقریبا هر شب توی خواب جنب میشم....حالا دقیقا نمیدونم ..!!

فقط یه سوال داشتم بنده هنگام خواب نزدیکای صبح یه ابی ازم خارج میشه که بوی خیلی کمی داره و همراه با جستن و شهوت و پرش نیست و البته رنگ زرد خیلی کمی داره و فقط حدودا وسعتش من رو نگران کرده که تقریبا میشه گفت دایره ای به شعاع 2 سانتیمتر هست و البته غلیظ نیست و یا خیلی اندک...!!

حالا ایا این مایع منی هست و حکم غسل جنابت رو داره یا نه...!!

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شفا

mohamad_reza;387879 نوشت:
با سلام ببخشید من حدود 1 ماه هست که تقریبا هر شب توی خواب جنب میشم....حالا دقیقا نمیدونم ..!!

فقط یه سوال داشتم بنده هنگام خواب نزدیکای صبح یه ابی ازم خارج میشه که بوی خیلی کمی داره و همراه با جستن و شهوت و پرش نیست و البته رنگ زرد خیلی کمی داره و فقط حدودا وسعتش من رو نگران کرده که تقریبا میشه گفت دایره ای به شعاع 2 سانتیمتر هست و البته غلیظ نیست و یا خیلی اندک...!!

سلام عليكم

طبق نظر رهبري :
مايعي كه در خواب از شما خارج مي شود اگر همان 3 نشانه اي كه اشاره كرديد(يعني خارج شدن مايع با شهوت وسستي بدن وجستن)را دارد مني است در غير اين صورت اگر مطمئن نيستيد كه مني است يا نه؟نيازي به غسل جنابت ندارد

.
امادر مورد طهارتش بايد بگويم كه اگر بعد از بول استبراء كرده باشيديامدتي گذشته باشد كه مطمئن باشيد چيزي از بول در مجرا نمانده است اين ترشحات پاك است.

منبع :توضيح المسائل ،احكام جنابت

ببخشید یه سوال دیگه اگه کسی مایعی که ازش خارج میشه منی باشه اما ندونه که منی هست یا نه حکمش چیه...؟؟؟

mohamad_reza;388108 نوشت:
ببخشید یه سوال دیگه اگه کسی مایعی که ازش خارج میشه منی باشه اما ندونه که منی هست یا نه حکمش چیه...؟؟؟[/QUOT

سلام عليكم
اگر ندانديا شك دارد كه مني است ونشانه ها را نداشته باشدمني محسوب نمي شودو نيازي به غسل جنابت نيست.

ببخشید سوال دیگه ای که دارم اینه که کلا منی غلظت داره و اگه ابی که هنگام بیدار شدن از ما خارج میشه غلیظ نباشه ایا میتونیم بگیم که منی نبوده....اخه من خیلی وسواسم....!!

سلام عليكم

جمع بندي موضوع:راهنمایی در مورد تشخیص منی

1-من حدود 1 ماه هست که تقریبا هر شب توی خواب جنب میشم....حالا دقیقا نمیدونم ..!!فقط یه سوال داشتم بنده هنگام خواب نزدیکای صبح یه ابی ازم خارج میشه که بوی خیلی کمی داره و همراه با جستن و شهوت و پرش نیست و البته رنگ زرد خیلی کمی داره و فقط حدودا وسعتش من رو نگران کرده که تقریبا میشه گفت دایره ای به شعاع 2 سانتیمتر هست و البته غلیظ نیست و یا خیلی اندک؟

جواب:
طبق نظر رهبري :

مايعي كه در خواب از شما خارج مي شود اگر همان 3 نشانه اي كه اشاره كرديد(يعني خارج شدن مايع با شهوت وسستي بدن وجستن)را دارد مني است در غير اين صورت اگر مطمئن نيستيد كه مني است يا نه؟نيازي به غسل جنابت ندارد .
امادر مورد طهارتش بايد بگويم كه اگر بعد از بول استبراء كرده باشيديامدتي گذشته باشد كه مطمئن باشيد چيزي از بول در مجرا نمانده است اين ترشحات پاك است.

منبع :توضيح المسائل ،احكام جنابت،م346 واحكام طهارت ،م73

2-
2-ببخشید یه سوال دیگه اگه کسی مایعی که ازش خارج میشه منی باشه اما ندونه که منی هست یا نه حکمش چیه؟

جواب:

اگر ندانديا شك دارد كه مني است ونشانه ها را نداشته باشدمني محسوب نمي شودو نيازي به غسل جنابت نيست.

منبع:همان

موضوع قفل شده است